Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχουν πρόβλημα με το rds είναι πρόβλημα hardware. Έτυχε να μιλήσω με έναν υπάλληλο του service της sony ericsson .

 

Δηλαδή όσο είναι μέσα στην εγγύηση έχουμε δυνατότητα αλλαγής τις σύσκευης ή θα πάει στο service?

 

παιδια ηθελα να ρωτησω εσας που εχετε παρει το p1i αν αργει να μπει στην λειτουργία λήψης ( καμερα ), γιατι πηγα και το ειδα σημερα στον κωτσοβολο και εκανε 3 αιωνες να μπει...τα χε παιξει το σηγκεκριμενο η ετσι ειναι σε όλα..δλδ απο την στιγμη που θα πατησεις να μπει ποση ωρα κανει?...και δευτερον τρωει τιποτα κολλιματα δλδ να αργει γενικοτερα να μπει σε εφαρμογες?...αυτα θα θελα να ξερω...περιμενω απαντησεις για να παω να τ αγορασω...α και αν το πειρε κανεις απο vodafone ειχε το πακετο το gps μεσα??? ευχαριστω προκαταβολικα

 

Με το χρονόμετρο που το μέτρησα χρειάζεται 5.56 δευτερόλεπτα για την πρώτη φορα,και 3,41 δευτερα τις επόμενες!!!!!!Ελπίζω να σε κάλυψα!

 

Να σημειώσω εδώ πως με WIND δεν γίνεται να παίρνεις email

 

Με wind και gmail στέλνω και λαμβάνω κανονικότατα τα mail μου,αν εννοείς αυτό!

 

Οι πιο ψαγμενοι αν μπορουν να βοηθησουν.

Video απο youtube πως μπορω να περασω στο p1, αλλά να παιζει full screen?

Κατεβασα με vdownloader και μετατροπη σε 3gp αλλά παιζει μικροτερο του μεγεθους της οθόνης

 

http://my-symbian.com/uiq3/software/applications.php?fldAuto=160&faq=16

:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει καπου αλλου η ερωτηση μου αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο. Σκεφτομαι να αγορασω το P1 και ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει η δυνατοτητα σερφαρισματος στο ιντερντετ μεσω wifi και μεσω των wifi spots που υπαρχουν σε διαφορα μερη (καραβια, λιμανια, αεροδρομια). Ακομα υπαρχει εφαρμογη για msn στην Wind?
Link to comment
Share on other sites

Kalimera kai pali. Psaxno themes gia to P1i kai eidika auto to theme me to i-phone. To exei kaneis?

Episis registration codes gto slovoed deluxe kai handyday, handysafe kai handyweather. Euxaristo ek ton proteron olous tous xristes kai katoxous P1i.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα δεί οτι το έψαχναν κάποιοι φίλοι του thread υπάρχει η δυνατότητα να κρυφτεί το "Σήμερα" απο την οθόνη αναμονής χωρίς να κρυφτούν και οι συντομεύσεις.

 

Από την οθόνη αναμονής πάμε Περισσότερα->Προτιμήσεις->Σήμερα->Απόκρυψη !!

 

:)

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα δεί οτι το έψαχναν κάποιοι φίλοι του thread υπάρχει η δυνατότητα να κρυφτεί το "Σήμερα" απο την οθόνη αναμονής χωρίς να κρυφτούν και οι συντομεύσεις.

 

Από την οθόνη αναμονής πάμε Περισσότερα->Προτιμήσεις->Σήμερα->Απόκρυψη !!

 

:)

δυστυχώς οχι

 

Δεν ξερω αν εχει απαντηθει καπου αλλου η ερωτηση μου αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο. Σκεφτομαι να αγορασω το P1 και ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει η δυνατοτητα σερφαρισματος στο ιντερντετ μεσω wifi και μεσω των wifi spots που υπαρχουν σε διαφορα μερη (καραβια, λιμανια, αεροδρομια). Ακομα υπαρχει εφαρμογη για msn στην Wind?

για το μσν δεν ξερω αλλα το wifi υπαρχει στο κινητο αφου το λεει στα features

Link to comment
Share on other sites

πενακια μπορεσε κανεις να βρει απο που μπορουμε να αγορασουμε μιας και έχασα το ένα και μου έχω άλλο ένα μονο...

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς οχι

 

 

για το μσν δεν ξερω αλλα το wifi υπαρχει στο κινητο αφου το λεει στα features

 

 

 

Τί εννοείς οχι?

 

Μήπως έχεις απενεργοποιήσει απο τον Πινακα Ελέγχου->Συσκευή->Εφαρμογή σε αναμονή-> ???

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

πενακια μπορεσε κανεις να βρει απο που μπορουμε να αγορασουμε μιας και έχασα το ένα και μου έχω άλλο ένα μονο...

 

στο παλιό καλό και γλυκό ebay :p

 

http://cgi.ebay.com/3X-NEW-Sony-Ericsson-P1i-Stylus-PDA-Phone-PEN_W0QQitemZ260161903908QQihZ016QQcategoryZ42423QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem

 

είναι τρία ομως οποτε θα πρέπει να μου κάνεις δώρο το ένα :p

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όσο είναι μέσα στην εγγύηση έχουμε δυνατότητα αλλαγής τις σύσκευης ή θα πάει στο service?

 

Με wind και gmail στέλνω και λαμβάνω κανονικότατα τα mail μου,αν εννοείς αυτό!

 

 

 

http://my-symbian.com/uiq3/software/applications.php?fldAuto=160&faq=16

 

Απ'όσα μου είπε είναι μέσα στην εγγύηση κανονικά .

 

wind mail τι εννοείτε ρε παιδιά ; Τι λογαριασμό win email έχουμε ; Τον αριθμό μας @wind.com.gr ;

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα δεί οτι το έψαχναν κάποιοι φίλοι του thread υπάρχει η δυνατότητα να κρυφτεί το "Σήμερα" απο την οθόνη αναμονής χωρίς να κρυφτούν και οι συντομεύσεις.

 

Από την οθόνη αναμονής πάμε Περισσότερα->Προτιμήσεις->Σήμερα->Απόκρυψη !!

 

Και εμενα δουλεύει.Ευχαριστούμε

 

Ακομα υπαρχει εφαρμογη για msn στην Wind?

 

Εφαρμογές υπάρχουν πολλές,το έχουμε απάντηση πολλές φορες,πρέπει να ψάξεις λίγο στα γνωστά ξένα forum και να βρείς αυτή που σου αρέσει!

 

Απ'όσα μου είπε είναι μέσα στην εγγύηση κανονικά .

 

Δηλαδή μιλάμε για πλήρη αντικατάσταση συσκευής.αν πάει κάποιος που έχει πρόβλημα στο RDS,ας μου πει και εμενα τι του είπαν ,που είμαι Ιταλία και δεν μπορώ να πάω προς το παρών.

 

wind mail τι εννοείτε ρε παιδιά ; Τι λογαριασμό win email έχουμε ; Τον αριθμό μας @wind.com.gr ;

 

Λάθος δικό μου!Νόμιζα ότι εννοούσες οποιονδήποτε λογαριασμό (σαν τον δικό μου gmail) μέσω δικτύου wind!

:)
Link to comment
Share on other sites

στο παλιό καλό και γλυκό ebay :p

 

http://cgi.ebay.com/3X-NEW-Sony-Ericsson-P1i-Stylus-PDA-Phone-PEN_W0QQitemZ260161903908QQihZ016QQcategoryZ42423QQrdZ1QQssPageNameZWD2VQQcmdZViewItem

 

είναι τρία ομως οποτε θα πρέπει να μου κάνεις δώρο το ένα :p

 

ελα ομως που δεν έχω λογαριασμο στο ebay . μιλησα με όλες τις αντιπρωσοπειες στην ελλάδα και απλα δεν μπορω να βρω πουθενά ούτε ένα να αγοράσω για τον επόμενο μήνα. Μάλιστα σε μία αντιπρωσοπεία νόμιζαν ότι τους έκανα πλάκα και στην άλλη με ρώτησαν " τι είναι το p1 ? "

 

Για πιο συγκεκριμένα με p.m. μπορώ να σας πω πια ήταν και αυτά τα αστέρια...

 

Καμιά ιδέα παιδιά?

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, το βάζω το βράδυ να φορτίσει (εδώ να πω οτι το φορτίζω σωστά - μόνο όταν αδειάσει η μπαταρία του από την πρώτη μέρα, αφού προηγήθηκε και 10ωρη+ φόρτιση για να το ανοίξω την πρώτη φορά) και το πρωί το βλέπω να έχει φορτίσει από 97% μέχρι 99% ποτέ 100%!!!

 

Τί παίζει το κάνει και σε άλλους?? Να πάω service για καινούρια μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Μην χάσεις το δεύτερο πενάκι! :):):)

 

Απ οτι ξερω στην γραμμη υποστηρηξης του Ρ1 801......... μπωρουμε

να παρουμε και να ζητησουμε αξεσουαρ για το Ρ1 τα οποια θα μας τα στειλουν και στο σπιτι.

Γιατι δεν κανεις μια προσπαθεια για το πενακι !!!!;)

 

 

{Ρε παίδες, το βάζω το βράδυ να φορτίσει (εδώ να πω οτι το φορτίζω σωστά - μόνο όταν αδειάσει η μπαταρία του από την πρώτη μέρα, αφού προηγήθηκε και 10ωρη+ φόρτιση για να το ανοίξω την πρώτη φορά) και το πρωί το βλέπω να έχει φορτίσει από 97% μέχρι 99% ποτέ 100%!!!

 

Τί παίζει το κάνει και σε άλλους?? Να πάω service για καινούρια μπαταρία?}

 

 

 

Εγω εχει τυχει και το εχω δει 100% , αλλα κατεβαινει σχετικα γρηγορα !!!!!!!!

Μετα απο 2 βδομαδες χρησης η μπαταρια κραταει 1,5 μερα με το ζορι !!!!

Ισως να βελτιωθει στη συνεχεια μετα απο μερικες φορτισεις .(ετζι εγινε και με τοΝ73)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, το βάζω το βράδυ να φορτίσει (εδώ να πω οτι το φορτίζω σωστά - μόνο όταν αδειάσει η μπαταρία του από την πρώτη μέρα, αφού προηγήθηκε και 10ωρη+ φόρτιση για να το ανοίξω την πρώτη φορά) και το πρωί το βλέπω να έχει φορτίσει από 97% μέχρι 99% ποτέ 100%!!!

 

Τί παίζει το κάνει και σε άλλους?? Να πάω service για καινούρια μπαταρία?

 

εχεις σκεφτεί οτι η φόρτιση τελειώνει πριν ξυπνήσεις και οτι μένουν 3-4 ωρες μέχρι να το ξαναδείς?1% δεν το δικαιολογείς?

αν κρατάει η μπαταρία 48 ώρες το 1% ειναι 30 λεπτά....

 

επισης οταν το πηρες η μπαταρία ηταν ηδη φορτισμένη στο μισο.οπότε δεν το φόρτισες την πρωτη φορά με άδεια μπαταρία.

 

ακόμη το να το βάζεις να φορτίζει δεκά ωρες που μπορεί να αποσκοπησει αφου οταν φορτίσει σταματάει...

 

 

η μπαταρια βγάζει 3+ μέρες.ειναι το πρώτο κινητό που μου κρατάει τόσο.

 

και παιζω με wifi και gprs ολη μέρα.

για δοκιμάστε να απενεργοποιησετε την 3g λειτουργια.

ισως να καιε παραπάνω ρευμα η ενναλαγη απο gsm σε 3g.

εκτος αν ειστε full στην βιντεοκληση.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά γίνεται να απενεργοιποιηθεί το gprs ; Ίσως και από εκεί τρώει μπαταρία

Μίλησα με εξυπηρέτηση , η βάση HCH-72 δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην Ελλάδα και δεν ξέρουν πότε .

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχεις σκεφτεί οτι η φόρτιση τελειώνει πριν ξυπνήσεις και οτι μένουν 3-4 ωρες μέχρι να το ξαναδείς?1% δεν το δικαιολογείς?

αν κρατάει η μπαταρία 48 ώρες το 1% ειναι 30 λεπτά....

 

Κοίτα το σκέφτηκα αυτό που λες αλλά πρώτη φορά μου συμβαίνει, πάντα όταν έβγαζα τα μέχρι τώρα κινητά μου από το φορτιστή στο 100% ήταν.

 

 

ακόμη το να το βάζεις να φορτίζει δεκά ωρες που μπορεί να αποσκοπησει αφου οταν φορτίσει σταματάει...

 

Έχεις δίκιο, είναι ψυχολογικό κατάλοιπο από το παρελθόν :lol::lol:

Μιλάω για την πρώτη φόρτιση έτσι δε το αφήνω δεκάωρα κάθε φορά :lol::lol:

 

η μπαταρια βγάζει 3+ μέρες.ειναι το πρώτο κινητό που μου κρατάει τόσο.

 

και παιζω με wifi και gprs ολη μέρα.

για δοκιμάστε να απενεργοποιησετε την 3g λειτουργια.

ισως να καιε παραπάνω ρευμα η ενναλαγη απο gsm σε 3g.

εκτος αν ειστε full στην βιντεοκληση.

 

Το 3G είναι το πρώτο πράγμα που απενεργοποίησα :D

Και την οθόνη την έχω στο 60% παρ'ολα αυτά χωρίς να παίζω πλέον με wi-fi κτλ μόνο με κανονική χρήση εμένα η μπαταρία δε μου βγάζει πάνω από 1,5-2 μέρες :(

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα η μπαταρια δε φτανει στο 100%. Αλλα δεν το ψαχνω και πολυ. Ενας μετρητης ειναι. Οσο για τη διαρκεια της, συνηθως με φτανει 2 μερες με πολυ 3G ιντερνετ. Οταν βγαλω το 3G πλησιαζει τις 3 μερες. (και πληροφοριακα, σε flight mode δεν πεφτει με τπτ η μπαταρια).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

ηθελα να ρωτησω αν φυσικα ξερει καποιος, απο που μπορει κανεις να κατεβασει το theme για το p-1i,που εχει στυλ iphone, και πως εγκαθησταται στο p-1i, μετα?

Σας ευχαριστω!

THE LEGENT OF ROCK MUSIK IN THE OLL WORLD IS ONE:M E T A L I C A
Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ των εφαρμογών Swiss Manager Pro V1.60 και X-plore ποια κρινεται καλυτερη και απροβληματιστη για το P1i?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του forum.....

Θέλω να ρωτήσω τα εξής :

α)Τα θέματα και τα λοιπά 'καλούδια' του P990 λειτουργούν και στο P1?

β)Η μπαταρία του για κανονική χρήση (15-20 ολιγόλεπτες κλήσεις/μέρα) κατά μέσο όρο πόσο κρατάει?

γ)Υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης του firmware εκτός μέσω του προγράμματος της SE? (μου βγάζει πρόβλημα το PC Suite της SE , όπως και σε πολλούς άλλους απο ότι διάβασα με το Java Virtual Machine)

δ)Στα P1 που δίνει η Vodafone έχει μέσα και το GPS ή υπάρχει μόνο σε 'επιλεγμένα' καταστήματα?

ε)Θα ήθελα μια δεύτερη γνώμη γιατί είμαι ανάμεσα σε P1 και HTC Touch.Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...