Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για 2-3 sec δεν τιθεται θεμα....μια χαρα ειναι...εγω που πηγα να τ ανοιξω περιμενα τουλαχιστον 40 sec και παλι τιποτα...εμενε εκει που λεει οτι και καλα περιμενετε και πατηστε το 0 για βοηθεια...κατι τετεια...σιγουρα?...
[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

α και αν το πειρε κανεις απο vodafone ειχε το πακετο το gps μεσα???

Το έχουμε πει πολλές φορές ότι το πακέτο της vod το έχει μέσα το gps ;).

 

 

 

για 2-3 sec δεν τιθεται θεμα....μια χαρα ειναι...εγω που πηγα να τ ανοιξω περιμενα τουλαχιστον 40 sec και παλι τιποτα...εμενε εκει που λεει οτι και καλα περιμενετε και πατηστε το 0 για βοηθεια...κατι τετεια...σιγουρα?...

Ναι σίγουρα :).

Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous. Exo to P1i edo kai mia evdomada k genika pera apo kapoia provlimata eksikiosis tha elega oti se genikes grammes einai stathero kai aksiopisto. Exo 2 erotiseis nakano:

1. pos mporo na setaro to e-mail na lamvano apo g-mail (oi rithmiseis pou edose kapoios xristis parapano den doulevoun) kai hotmail?

2. iparxei spasmeno to slovo-ed disctionary?

Link to comment
Share on other sites

kalimera se olous. Exo to P1i edo kai mia evdomada k genika pera apo kapoia provlimata eksikiosis tha elega oti se genikes grammes einai stathero kai aksiopisto. Exo 2 erotiseis nakano:

1. pos mporo na setaro to e-mail na lamvano apo g-mail (oi rithmiseis pou edose kapoios xristis parapano den doulevoun) kai hotmail?

2. iparxei spasmeno to slovo-ed disctionary?

καλημέρα φίλε, είναι πολύ εύκολο να ρυθμίσεις το gmail και οι ρυθμίσεις που έχουν δωθεί παραπίσω δουλέυουν σίγουρα, τις έχω τσεκάρει προσωπικά και είναι ολόσωστες. αν πάντως δεν τα καταφέρνεις πήγαινε στο gmail και στις ρυθμίσεις του πήγαινε εκεί που λέει "Προώθηση και POP" και μετά πάτα στις οδηγίες διαμόρφωσης στο 3, και τέλος πήγαινε στη βοήθεια για το Outlook και ακολούθα τις οδηγίες που σου δίνει είναι ακριβώς οι ίδιες.

Πρόσεξε μόνο να έχεις ενεργοποιήσει την προώθηση στο λογαριασμό σου αλλιώς δεν θα έρχονται τα mail.

Για hotmail δεν ξέρω ας απαντήσεις κάπιως άλλος.

Όσο για το 2ο ερώτημά σου, το πρόγραμμα υπάρχει, ψάξε λίγο στο ipmart-forum.com και θα το βρείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για βάση αυτοκινητου ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να πατε να σκασετε 45αρια και 50ρια ευρω (εκτος αν σας περισσευουν)

Προσωπικά ειχα παρει περυσι μια βάσουλα απο βενζινάδικο με αξεσουάρ, η οποία πιανει με διπλό μπρατσακι στους αεραγωγούς, ανοιγει κατα πλατος και χωράει απο τηλεφωνο mini μεχρι και το gps mio 168 που εχω. Η βαση κοστισε 7 €.

Προσαρμοσα με μια ταινία διπλης οψεως μαξιλαρακι πίσω και πλάγια και το p1 μου ακουμπά με ασφάλεια χωρις να απειλείται απο γρατζουνιές. Οποιος ενδιαφερετε θα ανεβασω καπου φωτογραφίες. Οχι γιατι θεωρω κοροιδια να πληρωνουμε σε απλά πραγματακια ενα καρο λεφτα. Εξαλλου και το τηλεφωνο δεν το πηραμε λιγο...Αυτά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=151362

 

μιλάμε το κουμπάκι αναζήτηση μπορεί να μην το έχει πατήσει και κανείς σας απο εδώ μέσα...

 

Πρωτού πετάξεις την εξυπνάδα για το search δε διαβάζεις καλύτερα την ερώτηση?? Δε ζήτησα ρυθμίσεις για email και να κάνω send and receive μόνος μου, είπα πως γίνεται να δουλεύει το κινητό σαν Blackberry ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατί "σβηστηκε" το post που εκανα χθες βραδυ (εικάζω πως δεν εγινε τυχαία), αλλά ξαναλέω τα εξής:

 

Τίποτα δεν είναι τυχαίο φίλε μου...:shifty::shifty:

Τέσπα, το μήνυμα σου το έκανες σε άλλο θέμα και συγκεκριμένα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2035509#post2035509

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

1. pos mporo na setaro to e-mail na lamvano apo g-mail (oi rithmiseis pou edose kapoios xristis parapano den doulevoun) kai hotmail?

Ορίστε ;)...

 

 

Gmail Settings for P1i

 

Menu

Control Panel

Messaging

Email accounts

click MORE > New account

you will now see 3 tabs; Basic, Inbox, Outbox.

 

The BASIC tab should be filled as follows;

 

Account name:

My Gmail (or similar)

 

Your Names:

self explanatory

 

Email address:

name.name@gmail.com (or googlemail.com)

 

Connection type:

POP3

 

Do not tick push email

 

**now on to the next tab**

 

The INBOX tab should be filled as follows

 

Incoming server address:

pop.gmail.com

 

Username:

name.name@gmail.com(or googlemail.com)

 

Password:

your password

 

Download restrictions:

set as required

 

**now on to the next tab**

 

The OUTBOX tab should be filled as follows

 

Outgoin server address:

Smtp.gmail.com

 

Tick "Use SMTP authentication"

Tick "Use Inbox login details"

 

click MORE > Advanced

 

2 new tabs Incoming, Outgoing

 

Incoming

 

Secure connection:

SSL

 

Incoming mail port:

995

 

Do NOT tick "Secure password authentication"

 

**now on to the next tab**

 

Outgoing

 

Secure connection:

SSL

 

Outgoing mail port:

465

 

Tick "Use MIME encoding"

 

now click SAVE !

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι τυχαίο φίλε μου...:shifty::shifty:

Τέσπα, το μήνυμα σου το έκανες σε άλλο θέμα και συγκεκριμένα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2035509#post2035509

 

Τώρα το πρόσεξα :blink:… Μα καλά πόσα θέματα έχουν ανοίξει :X!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πρόσεξα :blink:… Μα καλά πόσα θέματα έχουν ανοίξει :X!!

 

Πράγματι πρέπει ένας mod να αρχίσει:lock::lock::lock::lock:Χάνεσαι πλέον εδώ πάει το "δεν έχουν πατήσει ποτέ το κουμπί αναζήτηση!!!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Ρε πειδες κανς ακριβως βημα προς βημα τις ρυθμισεις για το gmail. Γιατι εμενα δεν γινεται και οταν πας να κανς send and receive εμφανιζεται μια μπαρα πανω στην οθονη που λεει Receiving αλλα μετα απο 5 δευτερολεπτα μου πεταει ενα μηνυμα και λεει "The download failed because the account has errors in its server settings"

Γιατι γινεται αυτο??

Βοηθεια καποιος!

Link to comment
Share on other sites

Για το yahoo.com , τα servers και τα ports ποιά είναι ;

:rolleyes: Για δοκίμασε αυτά που βρήκα...

 

 

_____________________________________________________

 

Yahoo! Mail

 

Username: userid (NOTE!!! without the @yahoo.com)

 

Incoming (POP3) - Inbox

... Address: pop.mail.yahoo.com

... Port: default

... Conn: default

 

Outgoing (SMTP)

... Address: smtp.mail.yahoo.com

... Port: 587

... Conn: default

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες κανενα ακριβως βημα προς βημα τις ρυθμισεις για το Gmail.

 

:rolleyes: Για δες εδώ...

 

________________________________________________________

 

*** Step 1 ***

On your computer, while logged in to your gmail, click:

Settings => Forwarding and POP => POP Download => Enable POP only for mail that arrives from now on

 

(Otherwise you get ALL the messages downloaded from your gmail.... not good. If you want that click the first radio button.)

 

*** Step 2 ***

Open up the email app on the phone and add a new email account. Then use this info to populate the fields:

 

Standard Tab

Account name: your_email@gmail.com

Your name: name

Email-adress: your_email@gmail.com

Connection type: POP3

 

Inbox Tab

Server adress, Incoming: pop.gmail.com

Username: your_email@gmail.com

Password: your password

Fetch limits (not sure about translation): Only headlines (if a mail is interesting you can download it later)

Get with group (not sure if necessary): Internet

 

Outbox Tab

Server adress, Outgoing: smtp.gmail.com

Make sure both

 

* Use SMTP-authentication

* Use login information from inbox

 

are checked.

Send with group: Internet

 

*** Step 3 ***

Click More on lower right and choose Advanced.

 

Incoming tab

Secure connection: SSL

Port for incoming mail: 995 (which is default)

Let Secure password authentication be unchecked.

 

Outgoing tab

Secure connection: TLS

Outgoing mail: 25 (which is default)

Check Use MIME-encoding

 

Click Save on lower left.

And Save again.

 

DONE!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Για δοκίμασε αυτά που βρήκα...

 

 

_____________________________________________________

 

Yahoo! Mail

 

Username: userid (NOTE!!! without the @yahoo.com)

 

Incoming (POP3) - Inbox

... Address: pop.mail.yahoo.com

... Port: default

... Conn: default

 

Outgoing (SMTP)

... Address: smtp.mail.yahoo.com

... Port: 587

... Conn: default

 

Μπα τζίφος . Τα έχω δοκιμάσει και αυτά . Είναι κάποιος που με τις συγκεκριμένες τα κατάφερε ; Είναι οι πιο λογικές από αυτές που κυκλοφορούν . Όλο μου λέει το pop3 δεν μπορεί να συνδεθεί και κωδικό και username κτλ κτλ

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ολους τους τροπους που ειπατε για τις ρυθμισεις για το Gmail αλλα τίποτα. Δεν ξερω τι φταιει.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα ολους τους τροπους που ειπατε για τις ρυθμισεις για το Gmail αλλα τίποτα. Δεν ξερω τι φταιει.

 

Δεν είμαι σίγουρος τι φταίει, αλλά ... ... έχεις ενεργοποιήσει από το GMail την δυνατότητα να παίρνεις το mail σου μέσω POP3; Αν όχι, τότε αυτό φταίει. Πήγαινε στο GMAIL από firefox/opera/internet explorer κλπ και κάνε Login στον λογαριασμό σου, πήγιανε στις ρυθμίσεις και ενεργοποίησε την δυνατότητα χρήσης POP3/SMTP. Αν αυτό το έχεις κάνει ήδη, τότε αγνόησε τα παραπάνω :)

Link to comment
Share on other sites

αυτό

http://www.consilient.com/

 

για free push email το δοκίμασε κανείς?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Μπα τζίφος . Τα έχω δοκιμάσει και αυτά . Είναι κάποιος που με τις συγκεκριμένες τα κατάφερε ; Είναι οι πιο λογικές από αυτές που κυκλοφορούν . Όλο μου λέει το pop3 δεν μπορεί να συνδεθεί και κωδικό και username κτλ κτλ

 

 

Μια σημείωση, στο yahoo το POP3 access είναι μέρος της συνδρομητικής υπηρεσίας *εκτός* από αυτούς που πριν από αρκετά χρόνια είχαν ενεργοποιήσει μια υπηρεσία διαφημίσεων όπου ενεργοποιούσε αυτόματα και πρόσβαση στο POP3 και λειτουργεί έτσι από τότε.

 

Με λίγα λόγια να δεν είχες κάνει αυτή την ενεργοποίηση παλιά ή αν δεν πληρώνεις τώρα δεν έχεις POP3 access στο Yahoo.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Μια σημείωση, στο yahoo το POP3 access είναι μέρος της συνδρομητικής υπηρεσίας *εκτός* από αυτούς που πριν από αρκετά χρόνια είχαν ενεργοποιήσει μια υπηρεσία διαφημίσεων όπου ενεργοποιούσε αυτόματα και πρόσβαση στο POP3 και λειτουργεί έτσι από τότε.

 

Με λίγα λόγια να δεν είχες κάνει αυτή την ενεργοποίηση παλιά ή αν δεν πληρώνεις τώρα δεν έχεις POP3 access στο Yahoo.

Get personalized spam filtering with SpamGuard Plus, 20MB message size, no graphical ads, POP access and forwarding, and more great features for just $19.99/year - that's less than $2/month.

Έχεις δίκιο . Αν κι έχω πολύ παλιό mail στο yahoo , αυτό δεν το ήξερα ότι μπορείς να το ενεργοποιήσεις , οπότε τώρα πληρώνεις .

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οι πιο ψαγμενοι αν μπορουν να βοηθησουν.

Video απο youtube πως μπορω να περασω στο p1, αλλά να παιζει full screen?

Κατεβασα με vdownloader και μετατροπη σε 3gp αλλά παιζει μικροτερο του μεγεθους της οθόνης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανω μετατροπη ταινιας DVD με το Μ3 και ενω επιλεγω να εχει και Ελληνικους υποτιτλους, στο τελικο ΜΡ4 αρχειο δεν εχει υποτιτλους.

Το εχει χρησιμοποιησει κανεις με υποτιτλους ωστε να βοηθησει λιγο?

Link to comment
Share on other sites

βρηκε κανεις σας κολπακι για συνδεση στο ιντερνετ μεσω wind plus?

αν βρηκε κανεις την ακρη....ας μου στειλει ενα πμ :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...