Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά! Ειναί το πρώτο μου μήνυμα στο forum.

 

Είμαι και εγώ πλέον ένας ευτυχής κάτοχος του P1i εδώ και 2 ημέρες, το αγόρασα πακέτο με το gps από το e-shop με 386euro στο Cosmote 120 καιρός ήταν να αλλάξω το P910i μετά από 2 χρόνια:) με βοήθησε αρκετά αυτό το topic στο να εγκαταστήσω το Tom Tom, και άλλα tips.(Μια διευκρίνηση μόνο:RTFM, κάποιοι δεν ανοίγουν το βιβλιαράκι και θέλουν έτοιμες απαντήσεις που όχι μόνο βρίσκονται στο manual αλλά και στις προηγούμενες σελίδες του ίδιου topic:lol:)

 

Απορία:Εάν κάποιος έχει δοκιμάσει αυτό:Stereo Bluetooth™ Headset HBH-DS970 πού επιστρέπει την ακρόαση μουσικής μέσω bluetooth, να μου πεί εάν μπορεί κάποιος να ακούσει και ραδιόφωνο...

 

Φίλε καλως ήρθες,

 

δεν εχω δοκιμάσει με το συγκεκριμένο headset αλλά έχε κατα νου ότι για να παιξει το ραδιόφωνο πρέπει οπωσδήποτε να εχεις συνδεδεμένο το ενσυρματο handsfree μιας και το καλώδιό του λειτουργεί ως κεραία.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε καλως ήρθες,

 

δεν εχω δοκιμάσει με το συγκεκριμένο headset αλλά έχε κατα νου ότι για να παιξει το ραδιόφωνο πρέπει οπωσδήποτε να εχεις συνδεδεμένο το ενσυρματο handsfree μιας και το καλώδιό του λειτουργεί ως κεραία.

 

 

Γι' αυτό ρώτησα.. είναι δυνατόν να χρησιμοποιείς 2 handsfree ταυτοχρόνως; Το έχει δοκιμάσει κανείς(να χρησιμοποιήσει 2 ταυτόχρονα, ενσύρματο και ασύρματο) για να είμαστε σιγουροι;

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλές εφαρμογές , δεν πραγματοποιεί την εγκατάσταση . πχ το agilemessenger μου βγάζει συνέχεια μήνυμα η εγκατάσταση ακυρώθηκε . Δεν μπορώ να το πετύχω με τίποτα . Τι συμβαίνει ;
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

αύριο πάω και εγώ να πάρω το P1

 

πέρα απο uiq3 δεν ειναι και symbian 9.1??

 

ετσι γράφει η sony erricson

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το 1ο μου μηνυμα απο το κινητο. Τελικα δεν καταφερα να μπω απο τον uiq oπερα και μπηκα με τον mini.

 

Επισης, ο uiq οπερα μαλλον εχει bug με τα xml.

 

Ξερει κανεις πως γινεται να εναλλασουμε γλωσσες στο πληκτρολογιο?

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό ρώτησα.. είναι δυνατόν να χρησιμοποιείς 2 handsfree ταυτοχρόνως; Το έχει δοκιμάσει κανείς(να χρησιμοποιήσει 2 ταυτόχρονα, ενσύρματο και ασύρματο) για να είμαστε σιγουροι;

το εχω δοκιμασει εγω.παιζει το ραδιο....

στο κινιτο απανο συνδεουμε το ενσυρματο hands free ωστε να παιζει το ραδιο και μετα κανουμε μεταφορα ηχου προς το bluetooth και το ακουμε κανονικα... οταν βεβαια σε παιρνουν τηλ απαντας απο το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

τι διορθώνει?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

CXC 162037 R9H004 CXC 162143 R1D CXC 162108 R6E30 CDA 162024/92 R4A ΑΝΤΕ ΜΕ ΓΕΙΑ ΜΑΣ!

Αυτή η έκδοση κυκλοφορεί εδώ και 10 μέρες! Εγώ έχω 1 βδομάδα που την πέρασα, Είναι minor update και προσωπικά δεν είδα καμία διαφορά. Κάποιοι λένε ότι το wifi έγινε πιο γρήγορο. Δεν έχω διαβάσει κάτι άλλο.

 

Για τους φανατικούς των αναβαθμίσεων σας ενημερώνω ότι κυκλοφόρησε μια μικρή αναβάθμιση για το P1i. Είναι η R6E30 (από εχθές είναι διαθέσιμη ευρέως σε πολλές χώρες). Απ' ότι διαβάζω στο site της ESATO κανείς δεν έχει πολυκαταλάβει τι ακριβώς διορθώνει....

 

Το παραπάνω μήνυμα υπάρχει στη σελίδα 48 από τις 29/8!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση όταν κάνουμε , είναι σαν τα υπόλοιπα ericsson ; Δηλαδή δεν σβήνεται τίποτα και μένει το τηλέφωνο όπως το αφήνουμε ;

Αν καλυτερεύει η ταχύτητα του wifi είναι σημαντικός λόγος για αναβάθμιση.

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με το πρόγραμμα udate service , το έχει μέσα και στο pc suite . Αλλιώς στην σελίδα της ericsson , sto support.
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση όταν κάνουμε , είναι σαν τα υπόλοιπα ericsson ; Δηλαδή δεν σβήνεται τίποτα και μένει το τηλέφωνο όπως το αφήνουμε ;

Αν καλυτερεύει η ταχύτητα του wifi είναι σημαντικός λόγος για αναβάθμιση.

όχι φίλε μου, στο symbian όταν κάνεις αναβάθμηση σβήνονται τα πάντα και το τηλέφωνο επανέρχεται στην αρχική του κατάσταση όπως όταν το αγόρασες. οπότε κάνε backup πριν επιχειρήσεις να το αναβαθμήσεις. άλλωστε το λέει και το πρόγραμμα πριν ξεκινήσει η αναβάθμηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ CDA NUMBER ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΟΤΑΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΟ Ι-ΜΕΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ. ΚΑΝΟΥΜΕ BACK UP ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΜΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΡΥΘΜΙΣΗ.ΟΛΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ
Link to comment
Share on other sites

thx for the info... btw Μην γραφεις με caps γιατι ειναι σαν να φωναζεις

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς και πώς ;

 

Θα σου πω ακριβώς τι εννοώ:Για παράδειγμα θες να γράψεις "γεία με λένε Μιχάλη".Θα βάλεις πρώτα κεφαλαία για να μην χρεώνεσαι τσάμπα διπλά μυνήματα,Θα πατησεις 1 φορα το G,1 φορα το Ε, 1 φορά το Ι, 1 φορά το Α,1 φορά το Μ,1 φορά το Ε,1 φορά το L,1 φορά το Ε κ ούτω καθ'εξής...Δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο θες να βάλεις multitap στο Ρ1 από την στιγμή που μπορείς να γράφεις κάθε γράμμα με ένα μόνο πάτημα..

Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση από μένα:ρε παιδιά το Τom Tom για το οποίο μιλάτε όλοι εδώ μέσα με τόσο καλά λόγια, έχει χάρτη της Κρήτης;Μπορεί να μου δείχνει δηλαδή την ακριβή μου θέση κ πορεία πάνω στην Κρήτη;Γιατί διαφορετικά μου είναι άχρηστο κ γι'αυτό κ δεν έχω μπει στον κόπο μέχρι τώρα να το κατεβάσω... :Ρ
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω ακριβώς τι εννοώ:Για παράδειγμα θες να γράψεις "γεία με λένε Μιχάλη".Θα βάλεις πρώτα κεφαλαία για να μην χρεώνεσαι τσάμπα διπλά μυνήματα,Θα πατησεις 1 φορα το G,1 φορα το Ε, 1 φορά το Ι, 1 φορά το Α,1 φορά το Μ,1 φορά το Ε,1 φορά το L,1 φορά το Ε κ ούτω καθ'εξής...Δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο θες να βάλεις multitap στο Ρ1 από την στιγμή που μπορείς να γράφεις κάθε γράμμα με ένα μόνο πάτημα..

Σωστό , αλλά έτσι κι αλλιώς το εικονικό πληκτρολόγιο χρησιμοποιώ .Μου είναι σχεδόν αδύνατο να συνηθίσω το κανονικό .

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα και γω την αναβάθμιση.Κατέβασε το λογισμικό (έφτασε στο 100%) και μετά ξεκίνησε πάλι απ'την αρχή (1%) αλλά εδώ και κανα 10λεπτο περίπου έχει κολήσει λίγο πριν το 100%.

Τι έγινε,πάπαλα το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Και μία ερώτηση από μένα:ρε παιδιά το Τom Tom για το οποίο μιλάτε όλοι εδώ μέσα με τόσο καλά λόγια, έχει χάρτη της Κρήτης;Μπορεί να μου δείχνει δηλαδή την ακριβή μου θέση κ πορεία πάνω στην Κρήτη;Γιατί διαφορετικά μου είναι άχρηστο κ γι'αυτό κ δεν έχω μπει στον κόπο μέχρι τώρα να το κατεβάσω... :Ρ

Λίγο που το κοίταξα , έχει Κρήτη αλλά τα πολύ βασικά .

Μπορούμε στο ΤΟΜΤΟΜ να φορτώσουμε και τους δύο χάρτες που μας δίνονται ; Και το eastern europe και το άλλο ;

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το κοίταξα , έχει Κρήτη αλλά τα πολύ βασικά .

Μπορούμε στο ΤΟΜΤΟΜ να φορτώσουμε και τους δύο χάρτες που μας δίνονται ; Και το eastern europe και το άλλο ;

 

Μπορείς να φορτώσεις όσους χάρτες θες,αλλά κάθε φορά θα επιλέγεις έναν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...