Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κύριοι προσπαθώ να κάνω σύνδεση μέσω Bluetooth με το GPS αλλα μου ζητάει κωδικό προσβασης του GPS. Αυτόν που τον βρίσκω? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό αφαιρεί την προβολή του "Σήμερα" κι εμφανίζει ένα μεγάλο ψηφιακό ρολόι.

Δεν νομίζω πως ψάχνει αυτό ο φίλος.

Αν και αυτό που ψάχνει απλά δεν γίνεται (να μην υπάρχουν καθόλου συντομεύσεις).

 

 

Δεν νομίζω....

Εκτός από το "Σήμερα" αφαιρεί (δεν εμφανίζει) καθόλου τις συντομεύσεις...(τις 15 που έχει από κάτω)

 

Γι αυτό διαβάζουμε και το manual του κινητού όταν το αγοράζουμε..:happy:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι προσπαθώ να κάνω σύνδεση μέσω Bluetooth με το GPS αλλα μου ζητάει κωδικό προσβασης του GPS. Αυτόν που τον βρίσκω? Ευχαριστώ.
Λογικά 0000
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω....

 

Εκτός από το "Σήμερα" αφαιρεί (δεν εμφανίζει) καθόλου τις συντομεύσεις...(τις 15 που έχει από κάτω)

 

 

 

Γι αυτό διαβάζουμε και το manual του κινητού όταν το αγοράζουμε..

 

 

 

οκ ρε φιλαράκι, sorry κι όλας αλλά όταν το έκανα στο δικό μου για να δώ τι κάνει νόμιζα ότι έδειχνε τις συντομέυσεις και απλά εξαφάνιζε το today.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

οκ ρε φιλαράκι, sorry κι όλας αλλά όταν το έκανα στο δικό μου για να δώ τι κάνει νόμιζα ότι έδειχνε τις συντομέυσεις και απλά εξαφάνιζε το today.

 

Κανένα πρόβλημα φιλαράκι....(σε ξέρω απο παλιότερα με την σειρά Ρ):happy:

 

Απλώς το είπα αυτό για το manual όχι περισσότερο για σένα αλλά γι αυτούς που ρωτάνε απίθανα πράγματα για το κινητό, ενώ μπορούν να κάτσουν 5 λεπτά στο manual και να το βρούνε...

 

και δεν με ενοχλεί τόσο αυτό αλλά το ότι υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι "Χαντακώνουν" συσκευές με κακές κριτικές και γρήγορα συμπεράσματα ενώ δεν έχουν διαβάσει καν το manual για να δούν εάν αυτό που θέλουν γίνεται ή όχι... ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ:cool:

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα μάγκες κι εγώ σήμερα ,από Πλάισιο , κομπλέ . Τώρα είναι σε φόρτιση .

Βασικά έχει άμεση αντικατάσταση από το μαγαζί μέσα σε 7 ημέρες . Πρέπει να προσέξουμε κάτι μήπως και χρειαστεί ; Απ'όσο διάβασα , δεν υπάρχει κανένα αναφερόμενο πρόβλημα ( hardware ) . Κάτι της τελευταίας στιγμής ;

Αν όλα πάνε καλά σε μερικές ώρες με τις πρώτες εντυπώσεις .

Πάντως η κατασκευή σε σχέση με ν73 ν95 που είχα , δεν έχει σχέση . Στοιβαρό όσο δεν πάει το P1i

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

μεγειά φίλε, δε νομίζω να αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα.

τώρα αν δεν δουλεύει κανένα μεγάφωνο τι να πώ, μακριά από μας...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω μολις μεταπηδησα απο το χτικιαρικο Ν95 στο "αστερατο"(μεχρι στιγμης)p1..ξερει κανεις που μπορω να βρω την εφαρμογη camera fx για p1,η κανενα link για αμεσο κατεβασμα??ευχαριστω εκ των προτερων..:D
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Ρ1...

 

Είναι η πρώτη μου MH SIEMENS συσκευή.... Μια νέα εποχή ξεκινά!!

 

Πρώτες εντυπώσεις... καλές...

 

Αλλά ρε παιδιά, έχει μια μεγάλη οθόνη. Γιατί τα στριμώχνει όλα στις άκρες? Δεν την έχουν αξιοποιήσει καθόλου καλά... Και το μενού είναι λίγο περίεργο... Μου φαίνεται κουλό το κεντρικό μενού να μην έχει άμεση πρόσβαση στα αρχεία, αλλά να έχει ένα εικονίδιο μόνο για το ημερολόγιο.

 

Α, και η οθόνη αναμονής... Γιατί έχουν στριμώξει έτσι το καημένο το ρολογάκι?? Υπάρχει κάποια εφαρμογή εκτός του activity menu που να παραμετροποιεί την οθόνη αναμονής??

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μετά απο μιά εβδομάδα θα πώ ότι η καθαρότητα και όχι τόσο ξερός ήχος που υπάρχει στο P910 δεν υπάρχει στο P1!

Aπο μνήμες τί παίζει καλλίτερα παίδες? Κανα σιτε για θήκες. ΔΕΝ γουστάρω να δώσω όλα τα στοιχεία μου στο ebay για μια θήκη 10 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, τώρα που είπες θήκη:

 

Καλά, δε δοκίμασαν να βάλουν το κινητό στη θήκη που δίνουν?? Αφού είναι ραμμένη, γιατί έχουν βάλει αυτήν την κόλλα που όταν βάλεις το κινητό μέσα, γίνεται από το πλάι χάλια?

 

Σημαντική ερώτηση: με Wind Plus ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να μπω στο ίντερνετ? Έχω κάρτα... Ψάχνω και στο αντίστοιχο φόρουμ, αλλά γίνεται χαμός... Προσπαθώ να βγάλω άκρη. Αν έχει κανείς μαζεμένες τις οδηγίες ή γενικά μπορεί να βοηθήσει (και με pm) θα το εκτιμούσα!

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία του GPS , τί λύση υπάρχει ; Δεν χρειάζεται κάποια πλήρη φόρτιση στην αρχή ; Στο αμάξι είναι δύσκολο .
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Α ναι, τώρα που είπες θήκη:

 

Καλά, δε δοκίμασαν να βάλουν το κινητό στη θήκη που δίνουν?? Αφού είναι ραμμένη, γιατί έχουν βάλει αυτήν την κόλλα που όταν βάλεις το κινητό μέσα, γίνεται από το πλάι χάλια?

 

Σημαντική ερώτηση: με Wind Plus ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να μπω στο ίντερνετ? Έχω κάρτα... Ψάχνω και στο αντίστοιχο φόρουμ, αλλά γίνεται χαμός... Προσπαθώ να βγάλω άκρη. Αν έχει κανείς μαζεμένες τις οδηγίες ή γενικά μπορεί να βοηθήσει (και με pm) θα το εκτιμούσα!

Για δες εδώ , αλλιώς πάρε στο 1231 μόνο και θα βγάλεις άκρη κατευθείαν .

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα τις ρυθμίσεις από το 234, και στις συνδέσεις ίντερνετ μου εμφανίστηκαν:

 

WIND-internet

WIND-MMS

WIND-Wap

 

Δεν υπάρχει WIND-PLUS, αλλά νομίζω πως οι ρυθμίσεις είναι ίδιες με το WIND-Wap.

 

Επίσης, υπάρχει και ένα SEMC GPRS με ίδιες ρυθμίσεις (δηλ gwap.b-online.gr, usr:wap, psw: wap).

 

Μπαίνω λοιπόν με τον browser του Ρ1 στο ίντερνετ και δε χρεώνομαι σωστά??

 

Για να δούμε....

 

 

edit: Μπήκα!! ΟΛΕ!! Ελπίζω να μη χρεώνομαι όμως... Κάτι ρυθμίσεις για proxy κλπ που διάβασα, δε χρειάζονται?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε όσοι μπαίνετε στο myphone?

Ρωτάω γιατί δεν μπορώ να κάνω log in. Με τον browser της συσκευής μου βγάζει ένα XML λάθος, ενώ με τον mini opera που κατέβασα μου βγάζει άλλο λάθος (ο 2ος γενικά σέρνεται υπερβολικά). Σε οποιαδήποτε σελίδα κι αν δοκίμασα να περάσω κωδικούς, απέτυχα! Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

εγώ κανονικά με τον browser του κινητού μπαίνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

"Αποτυχία ανάλυσης XML:

Ακατάλληλη ετικέτα (Γραμμή: 111, Χαρακτήρας: 191)"

 

Αυτό βγάζει όταν πάω να μπω στο φόρουμ.

Ούτε log in κάνει... Βάζω τον κωδικό, πατάω submit και μετά είμαι πάλι επισκέπτης...

 

Τέλος πάντων. Δεν πειράζει

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι προσπαθώ να κάνω σύνδεση μέσω Bluetooth με το GPS αλλα μου ζητάει κωδικό προσβασης του GPS. Αυτόν που τον βρίσκω? Ευχαριστώ.

 

ειναι σιγουρα 0000.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος του Sony Ericsson P-1i!!!

η απορια μου ειναι γιατι οταν ανοιγω τον File Manager,και πριν προλαβω να δω τις φωτογραφιες,ως λιστα εικονιδιων,(πριν ανοιξω την προεπισκοπιση εικονων) μου βγαζει καθε φορα ενα σφαλμα και δεν συνεχιζει???

εχει συμβει και σε αλλον και αν ναι,πως εχει αντιμετωπιστει?

Ευχαριστω εκ,των προτερων ...και με υγεια σε ολους οσους εχουν το P-1i!!!

THE LEGENT OF ROCK MUSIK IN THE OLL WORLD IS ONE:M E T A L I C A
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα το ρωτήσω , δεν αντέχω!

Το πληκτρολόγιο , με την μορφή ενός απλού κινητού , υπάρχει τρόπος να λειτουργεί ; Ευχαριστώ

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

κι εγω μολις μεταπηδησα απο το χτικιαρικο Ν95 στο "αστερατο"(μεχρι στιγμης)p1..ξερει κανεις που μπορω να βρω την εφαρμογη camera fx για p1,η κανενα link για αμεσο κατεβασμα??ευχαριστω εκ των προτερων..:D

 

Δεν υπάρχει κανένα τέτοιο πρόγραμμα για Ρ1.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, τώρα που είπες θήκη:

 

Καλά, δε δοκίμασαν να βάλουν το κινητό στη θήκη που δίνουν?? Αφού είναι ραμμένη, γιατί έχουν βάλει αυτήν την κόλλα που όταν βάλεις το κινητό μέσα, γίνεται από το πλάι χάλια?

 

 

Ποιά κόλλα;εμένα η θήκη μου είναι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Α, και η οθόνη αναμονής... Γιατί έχουν στριμώξει έτσι το καημένο το ρολογάκι?? Υπάρχει κάποια εφαρμογή εκτός του activity menu που να παραμετροποιεί την οθόνη αναμονής??

 

Δεν υπάρχει καμία τέτοια εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα το ρωτήσω , δεν αντέχω!

Το πληκτρολόγιο , με την μορφή ενός απλού κινητού , υπάρχει τρόπος να λειτουργεί ; Ευχαριστώ

 

Αν εννοείς το αριθμητικό πληκτρολόγιο, ναι.Τώρα αν εννοείς κάτι άλλο, πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένος...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...