Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε σε χαιρετω εχω παρει και εγω το P1 και δεν μπορω να παρω δεδομενα απο το bluetooth, (ενω υπαρχει επικοινωνια μεταξυ κινητών) καθως επισης και δεν μπορει να βρει την συσκευη ηχου εαν γνωριζεις πανω σε αυτο κάτι .

 

Xρησιμοποιεί κκανένας, κάποιο πρόγραμμα για live chat-skype msn κλπ στο wifi και αν ναι ποιο? Ευχαριστώ

κανε restart μετα ΜΠΕς ΣΤΟ bluetooth και τσεκαρε το ''ορατη σε αλλες συσκευες'' και ξε-τσεκαρε το ''ενεργ. εξοικ. ενεργειας''

 

αν ειναι οκ αυτα δες αν εχεις αρκετη ελευθερη μνημη στο κινητο και στην καρτα

 

οσο για τη συσκευη ηχου (αν εννοεις ασυρματα ακουστικα bluetooth) δοκιμασε να τα ξεριθμισεις,,δηλαδη να τα ξανακανεις τη διαδικασια συζευξης απο την αρχη,,,,αυτο γινεται πατωντας για μερικα δευτερολεπτα καποια κουμπια... στη συσκευη ηχου,,,πχ το on-off πατημενο μαζι με το pause....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Χρησιμοποιησε το IM+

 

einai πολυ καλο...αλλα μπορεις να κατεβασεις και αλλα πολλα αν δεν σου κανει,,,ολα κανουν μια χαρα τη δουλεια τους

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κανε restart μετα ΜΠΕς ΣΤΟ bluetooth και τσεκαρε το ''ορατη σε αλλες συσκευες'' και ξε-τσεκαρε το ''ενεργ. εξοικ. ενεργειας''

 

αν ειναι οκ αυτα δες αν εχεις αρκετη ελευθερη μνημη στο κινητο και στην καρτα

 

Ναι, σωστα.. ;)

Εγω ειπα για την αναβαθμιση υποθετωντας πως ολα αυτα ειναι ok φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα..

ειμαι ετοιμος να παρω ενα Ρ1 αφου πρωτα σκεφτηκα τα: HTC 730, Blackberry 8310, Nokia E51. Το βασικο κριτηριο αγορας ειναι να χρησιμοποιησω την υπηρεσια Push email για να μου ερχονται ολα τα email αυτοματα στο κινητο και να μπορω γενικα να μπαινω στο internet με ευκολια και ταχυτητα. Για το blackberry βεβαια αυτα ειναι παιχνιδακι αλλα σαν τηλεφωνο ειναι λιγο περιεργο. Το HTC το απερριψα λογω καμερας (απαραδεκτο το 2008 ενα τετοιο τηλεφωνο να εχει τοσο απαισια καμερα), και το Ε51 για την μικρη οθονη και την αδυναμια χειρισμου word, excel, pdf.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι εαν εχει χρησιμποιησει κανενας τις υπηρεσιες αυτες στο Ρ1 και κατα ποσο ειναι ευχρηστο για αυτες? Δεν μιλαω για Wifi, γιατι εκει ειναι απλα τα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. εχετε χρησιμοποιησει καποιοι απο εσας φανταζομαι το προγραμματακι prcontacts. ειχε αναφερθει παλαιοτερα (δε θυμαμαι απο ποιον) οτι η εκδοση που κυκλοφορει ειναι beta. προσφατα κατεβασα την αναβαθμιση απο το site της εταιριας...το προγραμματακι ειναι καταπληκτικο.εχουν προστεθει ρυθμισεις,γραφικα,μεγαλυτερα πληκτρα για κλησεις και μηνυματα και πολλα αλλα.ολα καλα μεχρι εδω...ειναι trial ομως και ζηταει κλειδακι...αν εχει βρει κανεις σας κατι ΡΜ me...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα..

ειμαι ετοιμος να παρω ενα Ρ1 αφου πρωτα σκεφτηκα τα: HTC 730, Blackberry 8310, Nokia E51. Το βασικο κριτηριο αγορας ειναι να χρησιμοποιησω την υπηρεσια Push email για να μου ερχονται ολα τα email αυτοματα στο κινητο και να μπορω γενικα να μπαινω στο internet με ευκολια και ταχυτητα. Για το blackberry βεβαια αυτα ειναι παιχνιδακι αλλα σαν τηλεφωνο ειναι λιγο περιεργο. Το HTC το απερριψα λογω καμερας (απαραδεκτο το 2008 ενα τετοιο τηλεφωνο να εχει τοσο απαισια καμερα), και το Ε51 για την μικρη οθονη και την αδυναμια χειρισμου word, excel, pdf.

Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι εαν εχει χρησιμποιησει κανενας τις υπηρεσιες αυτες στο Ρ1 και κατα ποσο ειναι ευχρηστο για αυτες? Δεν μιλαω για Wifi, γιατι εκει ειναι απλα τα πραγματα..

 

Εγώ χρησιμοποιώ πρωταρχικά το κινητό για τα email μου. Είμαι στη vodafone και χρησιμοποιώ την υπηρεσία vodafone email (40ΜΒ το μήνα για 10 ευρώ). Παλαιότερα η υπηρεσία αυτή σου έδινε και πρόγραμμα push email (της http://www.visto.gr) με το οποίο συνεργαζόταν η Vodafone. Ωστόσο πριν από ένα χρόνο που βγήκε η τελευταία αναβάθμιση το visto σταμάτησε να συνεργάζεται με τις συσκευές Sony Ericsson UIQ3. Από τότε χρησιμοποιώ το ενσωματωμένο πρόγραμμα email που έχει το P1i. Το έχω ρυθμίσει να λαμβάνει τα μηνύματα των 3 λογαριασμών μου κάθε 1 ώρα. Εμένα με βολεύει αρκετά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ πρωταρχικά το κινητό για τα email μου. Είμαι στη vodafone και χρησιμοποιώ την υπηρεσία vodafone email (40ΜΒ το μήνα για 10 ευρώ). Παλαιότερα η υπηρεσία αυτή σου έδινε και πρόγραμμα push email (της http://www.visto.gr) με το οποίο συνεργαζόταν η Vodafone. Ωστόσο πριν από ένα χρόνο που βγήκε η τελευταία αναβάθμιση το visto σταμάτησε να συνεργάζεται με τις συσκευές Sony Ericsson UIQ3. Από τότε χρησιμοποιώ το ενσωματωμένο πρόγραμμα email που έχει το P1i. Το έχω ρυθμίσει να λαμβάνει τα μηνύματα των 3 λογαριασμών μου κάθε 1 ώρα. Εμένα με βολεύει αρκετά.

 

Εκτος απο το visto μπορεις να προσθεσεις καποια αλλη υπηρεσια απο μονος σου?

Οι λογαριασμοί που μπορεις να βαλεις ειναι μονο webmail (gmail, κτλ.) ή μπορεις να βαλεις και εταιρικο λογαριασμο?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να προσθέσεις blackberry connect και άλλες υπηρεσίες. Τι να τις κάνεις όμως αν δεν τις υποστηρίζει η εταιρεία κινητής τηλεφωνίας; Αναφορικά με το εταιρικό λογαριασμό υπάρχει μέσα το Microsoft Exchange ActiveSync. Αν η εταιρεία σου έχει το αντίστοιχο λειτουργικό τότε εύκολα θα μπορέσεις να ρυθμίσεις το κινητό σου. Αναφορικά με τους λογαριασμούς, μπορείς να βάλεις όποιον θέλεις και όχι μόνο κάποιον webmail. Σημείωσε όμως ότι πραγματικό push email μέχρι στιγμής εγώ έχω δει μόνο με το gmail (μέσω ενεργοποίηση της υπηρεσίας ΙΜΑP). Να φανταστείς ότι ακόμα και το visto (το χρησιμοποιούσα παλιά με το p900i) ήταν ψευτό-push αφού στην πραγματικότητα το μόνο που έκανε ήταν να ελέγχει τον λογαριασμό σου κάθε 15 λεπτά (αυτό όπως σου είπα το κάνει και από μόνο του κινητό αν το ρυθμίσεις κατάλληλα).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και εγω κατι??;

Όταν πάω να κανω εγκατάσταση είτε μέσω του Pc Suite είτε κατευθείαν από το την κάρτα μνήμης του τηλεφώνου το Garmin MObileXt στο P1i , μου βγαζει ένα μηνυμα στο τηλέφωνο:''το λογισμικό ενδέχεται να μην είναι συμβατο με την συσκευή σας , θέλετε να συνεχίσετε;''

Επιλέγω ''Ναι'' και στη συνέχεια μου βγάζει το μήνυμα '' Αδύνατη η εύρεση του καθορισμένου Memory stick . ελέγξτε εαν το Memory stick έχει τοποθετηθεί σωστά''!!!!!!!!!!!!!! Ενώ ''βλέπω'' το Memory Stick στο τηλέφωνο και μπορώ να του προσθέτω αρχεία:!!!

Καμμιά ιδέα κανείς . . .????? ευχαριστώ

:(:mad::(:mad:

Link to comment
Share on other sites

----->griniaris To mobile9 ( http://www.mobile9.com ) ειναι πολυ καλυτερο για themes...
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είτε στην περιοχή σας, είτε κάπου αλλού μακριά απ'τα συνηθισμένα, να περάσετε όλοι καλά!

 

Τώρα εγώ που θα φύγω εκτός Αθηνών και θα παίζω όλο με το WiFi (απ'το οποίο είναι τίγκα τα Τρίκαλα), απ'οσα λίγα ξέρω δεν χρειάζομαι κανα περαιτέρω πρόγραμμα για να χρησιμοποιήσω π.χ. το myphone.gr.. ε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είτε στην περιοχή σας, είτε κάπου αλλού μακριά απ'τα συνηθισμένα, να περάσετε όλοι καλά!

 

Τώρα εγώ που θα φύγω εκτός Αθηνών και θα παίζω όλο με το WiFi (απ'το οποίο είναι τίγκα τα Τρίκαλα), απ'οσα λίγα ξέρω δεν χρειάζομαι κανα περαιτέρω πρόγραμμα για να χρησιμοποιήσω π.χ. το myphone.gr.. ε?

 

OXI:)

Βαλε ομως αν θες και το προγραμμα opera στη java εκδοση αν δεν σου αρεσει το μαματο broswear του p1;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες java εκδοση?

 

Τον opera mini:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

OXI:)

Βαλε ομως αν θες και το προγραμμα opera στη java εκδοση αν δεν σου αρεσει το μαματο broswear του p1;)

 

Το μαματο που το ειδες;τις περισσοτερες σελιδες δεν τις ανοιγει ολοκληρες.πειτε μου σας παρακαλω την τελευταια εκδοση λογισμικου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μαματο που το ειδες;τις περισσοτερες σελιδες δεν τις ανοιγει ολοκληρες.πειτε μου σας παρακαλω την τελευταια εκδοση λογισμικου.

 

H τελευταια εκδοση ειναι R9K009.

 

ΟΣΟ για το μαματο πρεπει να ξερεις οτι ειναι πολυ απαιτητικος σε θεματα μνημης και γι αυτο αν εχεις και αλλες εφαρμογες ανοιχτες παραλληλα μπορει να μην ανοιξει καποια απαιτητικη σελιδα...καλο ειναι να κλεισεις ολες τις εφαρμογες και να αφησεις μονο τη web η ακομα καλυτερα να βαλεις τον opera mini ο οποιος τρεχει σφαιρα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Κανενα σαιτ με θεματα της προκοπης εκτος του Ζedge υπαρχει;

 

2 σελίδες πίσω (:confused:), έχει αρκετά site με themes ;).

Link to comment
Share on other sites

thn kalhspera mou, tis eyxes mou gi akalo pasxca kai kalh anastash kai ta leme apo thn .....trith.

molis mphka kai omologw mou fainontai kapws kinezika ola ayta pou lete.

exw tis 2 teleytaies meres to p1 kai sigoura edw tha brw tis apanthseis pou thelw.....

 

 

ta lemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 

th trith.

geia xara se olous.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τα μηνυματα τα εισερχομενα.τα μαρκαρω κ δε τα σβηνει.το κιτρινο φακελακι εχει πανω την καρτα σιμ κ οτι κ αν κανω δε σβηνονται.κ αυτο συμβαινει μονο με τα εισερχομενα.καμια βοηθεια;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,μήπως έχετε να μου προτείνετε καπιο antivirus για το κινητό μου???και αν ναι και που θα το βρώ...ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,μήπως έχετε να μου προτείνετε καπιο antivirus για το κινητό μου???και αν ναι και που θα το βρώ...ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

δεν χρειάζεται antivirus, είναι αρκετά προστατευμένο από μόνο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ P1.ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΔΕΚΤΗ GPS ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ??Η ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ:( ?
Link to comment
Share on other sites

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ P1.ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΟΤΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΔΕΚΤΗ GPS ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ??Η ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ:( ?

 

Olες οι συσκευασιες περιλαμβανουν τον δεκτη...δεν εχεις προβλημα απ που θα το αγορασεις;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...