Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από καιρό αποφάσισα να του περάσω screen protector.

Τα πρώτα δύο καταστράφηκαν στην προσπάθεια τοποθέτησης μιας

Και δεν είχα ξανά-περάσει :wacko::(. Το τρίτο όμως έπεσε ’’σχετικά’’ καλά..

Έκανε αρκετές Φυσαλίδες όμως! που δεν μπόρεσα να τις αφαιρέσω δυστυχώς :(.

Τελικά το αφαίρεσα και δεν νομίζω να ξανά ασχοληθώ με το θέμα screen protector :lol: :mad:.

 

:lol: :lol: :lol:

αυτό έπαθα κι εγώ πριν από μερικές μέρες που αγόρασα κάτι "πολύ καλά" screen protectors από τα media markt, 6 μεμβράνες 9 ευρώ...

Ακριβώς έτσι οι δύο πρώτες χαζοκόπηκαν στραβά οπότε πέταμα, αλλά η τρίτη που κόπηκε καλά, ήταν εντάξει εκτός από μια φυσαλιδίτσα στην άκρη οπότε βγήκε κ αυτή -συν- οτι τελικά δεν εβλεπες κ τόσο καλά την οθόνη (κάπως σαν να είχε υγρασία από χνότα). Το πιό κακό απ'ολα που με έκανε να μην ξαναβάλω ήταν οτι η μεμβράνη άφηνε μετά ένα ολόκληρο στρώμα κόλας(!) που δεν έβγαινε και εύκολα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol: :lol: :lol:

αυτό έπαθα κι εγώ πριν από μερικές μέρες που αγόρασα κάτι "πολύ καλά" screen protectors από τα media markt, 6 μεμβράνες 9 ευρώ...

Ακριβώς έτσι οι δύο πρώτες χαζοκόπηκαν στραβά οπότε πέταμα, αλλά η τρίτη που κόπηκε καλά, ήταν εντάξει εκτός από μια φυσαλιδίτσα στην άκρη οπότε βγήκε κ αυτή -συν- οτι τελικά δεν εβλεπες κ τόσο καλά την οθόνη (κάπως σαν να είχε υγρασία από χνότα). Το πιό κακό απ'ολα που με έκανε να μην ξαναβάλω ήταν οτι η μεμβράνη άφηνε μετά ένα ολόκληρο στρώμα κόλας(!) που δεν έβγαινε και εύκολα....

 

καλημέρα εγώ πάλι πήρα όπως είπες από Media και κόλλησε εύκολα και όμορφα κάτι φυσαλίδες υπήρξαν αλλά με προσοχή και ένα πανάκι τρίψε τρίψε έφυγαν όμως λόγω του ότι η ποιότητα τους δεν ήταν και η καλύτερη την έβγαλα πήρα επώνυμη από το νετ κομμένη για το κινητό και όλα οκ! Οσο δύσκολο μπορεί να φαίνεται σε κάποιον να βάλει την ζελατίνα και όσο και αν αλλάζει η καθαρότητα της οθόνης που πιστέψτε με το σωστό προιόν είναι ελάχιστη και ειδικά όταν η οθόνη ανάβει, καλύτερα να δω γρατζουνιά στην ζελατίνα να την βγάλω και να βάλω άλλη (άντε να βγάλω και την κόλα που δεν αφήνουν όλες) παρά να δω την οθόνη του κινητού μια μέρα μεσα στην γρατζουνιά και ειδικά όταν μιλάμε για οθόνες touch!

Καλημέρα σε όλους!!! :ninja:

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα γνωρίζετε το καταπληκτικό video DJ που έχουν κάποια άλλα Sony Ericsson τηλέφωνα, ε?!

 

Καταρχήν μπορώ να το κατεβάσω αυτό στο P1 ?? (και αν ναι, που μπορώ να το βρώ..)

Ή υπάρχει κάτι άλλο παρόμοιο (για P1) που να κάνει την - ίδια - δουλειά - ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο επαναφορα τηλεφωνου για καποιους λογους εχασα ολα τα πραγματακια που ειχε!!Ηχους κτλ κτλ και οτι αλλο ειχε που δε το γνωριζω γιατι το εχω 4 μερες.Πως μπορω να τα βρω? Τα εχει κανεις για να τα περασω?

Ευχαριστω

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο επαναφορα τηλεφωνου για καποιους λογους εχασα ολα τα πραγματακια που ειχε!!Ηχους κτλ κτλ και οτι αλλο ειχε που δε το γνωριζω γιατι το εχω 4 μερες.

Πως μπορω να τα βρω? Τα εχει κανεις για να τα περασω?

Ευχαριστω

 

Ορίστε φίλε μου ;)...

 

 

myBackup: P1i - Original Themes

 

http://rapidshare.com/files/100167602/Original_Themes_for_P1i_akis_k.rar

 

 

myBackup: P1i - Phone Memory

 

http://rapidshare.com/files/104523480/Phone_Memory__Akis_K.7z

Link to comment
Share on other sites

Φίλε acidburn thanx για τη βοήθεια! αν και εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτό, αν μπορούσα να το "βγάλω" θα το έκανα.

Οπότε το κοίταξα κι εγώ κ όντως ούτε εμένα έχει κάτι άλλο εκτός από τις δύο επιλογές που είπε κ ο koufiokefalos + μία ακόμα (default wifi, ad-hoc bluetooth pan + SEMC GPRS)

 

Εγω αφου πας απο το μενου->Πιν. Ελεγχου->Συνδεσεις->Λογαριασμοι Internet εχω στην επιλογη Λογαριασμοι τα Αd-Hoc Bluetooth PAN + SEMC GPRS και στην επιλογη Ομαδες το Internet( αυτα και τιποτε αλλο)

 

Α οσον αφορα το θεμα φυσαλιδες στην μεμβρανη που τοποθετειται παρτε μια πιστωτικη καρτα και καλυψτε την διαδρομη της μεμβρανης(τριψτε την επιφανεια της οθονης δλδ) αυτες θα φυγουν..

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις σκοπο να το προσεχεις το κινητο ας μη βαλεις screen protector.παντα στη θηκη και στην τσεπη μονο του.χωρις κλειδια κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε φίλε μου ;)...

 

 

myBackup: P1i - Original Themes

 

http://rapidshare.com/files/100167602/Original_Themes_for_P1i_akis_k.rar

 

 

myBackup: P1i - Phone Memory

 

http://rapidshare.com/files/104523480/Phone_Memory__Akis_K.7z

 

Σ ευχαριστω πολυ!!!

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Θελω αλλη μια πολυτιμη βοηθεια σας, λοιπον μετα την επαναφορα που εκανα παρατηρησα οτι τα μηνυματα που μου ερχονται πανε στη καρτα σιμ και οχι στο τηλεφωνο και δε μπορω να το γυρισω με τιποτα δε το βρισκω πουθενα!!Τα φωτα σας
"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Θελω αλλη μια πολυτιμη βοηθεια σας, λοιπον μετα την επαναφορα που εκανα παρατηρησα οτι τα μηνυματα που μου ερχονται πανε στη καρτα σιμ και οχι στο τηλεφωνο και δε μπορω να το γυρισω με τιποτα δε το βρισκω πουθενα!!Τα φωτα σας

 

Και σε μένα το ίδιο γίνετε και δεν έχω βρει τρόπο να το αλλάξω!Η θα αφήσεις να γεμίσει η SIM και μετά θα έχεις ένα σπαστικό εικονίδιο πάνω στην μπάρα,ή εγώ να σου πω τι έκανα,έφτιαξα έναν δεύτερο φάκελο και με το που γεμίζει η SIM τα κάνω όλα μεταφορά.

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξυθεί η οθόνη θέλει αλλαγή η κανονική οθόνη ή έχει κάποιο πλαστικό από πάνω όπως έχουν τα Νόκια???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ξυθεί η οθόνη θέλει αλλαγή η κανονική οθόνη ή έχει κάποιο πλαστικό από πάνω όπως έχουν τα Νόκια???

 

Άμα εννοείς αν τυχών γίνει μια χαρακιά (γρατζουνιά) επάνω στην οθόνη.

Τότε θα πρέπει να αντικατασταθεί ολόκληρη η οθόνη διότι δεν διαθέτει

μπροστινό προστατευτικό πλαστικό, όπως αλώστε και τα περισσότερα ppc.

Link to comment
Share on other sites

Άμα εννοείς αν τυχών γίνει μια χαρακιά (γρατζουνιά) επάνω στην οθόνη.

Τότε θα πρέπει να αντικατασταθεί ολόκληρη η οθόνη διότι δεν διαθέτει

μπροστινό προστατευτικό πλαστικό, όπως αλώστε και τα περισσότερα ppc.

 

Nαι,έτσι ξέρω κι εγώ..

Δυστυχώς αυτό το "σαν φιλμάκι" που είναι πάνω στην οθόνη μας δεν αλλάζει ξεχωριστά. . . . :mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, έχω μια καλή ερώτηση. . για hackeria. . .

Οπότε οι "χωμένοι" ας δώσουν λίγη βοήθεια παρακαλώ.!

 

Γίνεται να βάλουμε flash menu στο P1 ? ?

Kαι αν γίνεται, πώς γίνεται ? ?

:help:

Να το κάνουμε, με λίγα λόγια, όπως το W960i...

 

Γνωρίζει κανείς κάτι, με κανένα xs++ κλπ ??

 

Έσι θα έχουμε και κινούμενα φόντο ;) και πιο ωραία menu . !

Link to comment
Share on other sites

Nαι,έτσι ξέρω κι εγώ..

Δυστυχώς αυτό το "σαν φιλμάκι" που είναι πάνω στην οθόνη μας δεν αλλάζει ξεχωριστά. . . . :mad:

 

gia afto pernis martin fields kai mono afto

ola ta alla ine for the pouts

P1i - starsnav BT-74s && BT GPS Royaltek
Link to comment
Share on other sites

gia afto pernis martin fields kai mono afto

ola ta alla ine for the pouts

 

xa.! tha simfoniso, eidika otan exo ftasei sto simeio na min vrisko esto kati gia na t kopso sto megethos pou thelo...

ti ginetai omos otan den exeis paypal ?

 

i alitheia omos einai oti, ligo prosoxi thelei mono k eisai entaksei (apo kamia zimia toulaxiston). alla ti gratsounia-trixoula apo to penaki i kana nixaki kata lathos, kapoia stigmi me ton kairo, tha tin glitoseis??

Link to comment
Share on other sites

xa.! tha simfoniso, eidika otan exo ftasei sto simeio na min vrisko esto kati gia na t kopso sto megethos pou thelo...

ti ginetai omos otan den exeis paypal ?

βγάζεις...

Είναι πολύ ασφαλές και αξίζει το κόπο αντιστοιχείς και μια χρεωστική κάρτα και πιστεψε με γλυτώνεις πολλά λεφτά από τους κλέφτες εδω πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σχετικά με ΘΗΚΕΣ, τί υπάρχει για το P1? Εσείς τί έχετε?

Βλέπω ότι η sony ericsson προτείνει κάτι θήκες ίδιες για πολλά μοντέλα (πχ ICE-25). Κάποια θήκη ειδική για το P1 δεν έχει βγεί?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα :

Σε λογαριασμό email από hol.gr , δεν μπορώ με τίποτα να διαβάσω ελληνικά . Ακόμα και αν ταυτοποιήσω από pc συγκεκριμένο unicode σετ χαρακτήρων να ταιριάζει με το σετ χαρακτήρων του p1 , δεν φαίνονται με τίποτα .Τι φταίει ; Σε otenet λογαριασμό φαίνονται μια χαρά

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ρ1 απο τον αύγουστο και τώρα ξαφνικά μου κάνει κάποια προβλήματα με το bluetooth.στην αρχή χρησιμοποιούσα το HBH-DS200,μετα από 2 μήνες το αφησα και κατα τα χριστούγεννα πήρα το HBH-DS980 με την οθόνη.Από την αρχή με το HBH-DS980 ενώ γινόταν η σύζευξη σωστά και μου έβγαζε το εικονίδιο επάνω, με την παραμικρή χρήση, είτε κλήση, είτε μουσική,είτε αναζήτηση στον κατάλογο, η σύνδεση χανόταν.Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων σε κινητό και bluetooth αλλά πάλι τίποτα.Δεν έφτανε αυτό όμως, τώρα δεν μπορώ να κάνω αντιστοίχηση ούτε και με το HBH-DS200.Μάλλον φαντάζομαι 'εχει κάτι να κάνει με το κινητό.

Ξέρει παιδιά κανείς κάτι?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα :

Σε λογαριασμό email από hol.gr , δεν μπορώ με τίποτα να διαβάσω ελληνικά . Ακόμα και αν ταυτοποιήσω από pc συγκεκριμένο unicode σετ χαρακτήρων να ταιριάζει με το σετ χαρακτήρων του p1 , δεν φαίνονται με τίποτα .Τι φταίει ; Σε otenet λογαριασμό φαίνονται μια χαρά

 

Δοκίμασε στο Μηνύματα/Περισσότερα/"ο λογαριασμός σου"/Ρυθμίσεις/ να παίξεις με ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση του "εμφάνιση MHTML"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αν ειναι δυνατον παλι το προβλημα με το dump file created οταν πηγαινω στον οδηγο αποθηκευσης για να κανω εκαθαρση στα μηνυματα. Δε φτανει που αποθηκευονται στη σιμ και κανει οτι θελει αλλες φορες εχω μη αναγνωσμενα κτλ κτλ.Τι γινεται?μου χει σπασει τα νευρα και δε θελει και πολυ
"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Python που να τρέχει στο κινητάκι μας έχουμε βρει;

 

Τι είναι αυτό :O ??

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα που δεν είχα Pc στο σπίτι το λάτρεψα το κινητάκι :yahoo:

 

wifi+opera+fring+virtual radio βαρούσαν υπερωρίες, πολλές φορές όλα μαζί :cool:

 

βέβαια ήταν σχεδόν πάντα στο ρεύμα, αλλά χαλάλι :respect:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...