Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καινούργια (πάρα πολύ όμορφα) themes από την UIQ

 

http://www.uiq.com/uiq_themes.html

 

Μπράβο ρε Ηλία :rolleyes:.. Είναι και τα 4 πολύ όμορφα :happy:.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Ηλία :rolleyes:.. Είναι και τα 4 πολύ όμορφα :happy:.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα πολύ ποιοτικά τα θέματα :D:D:D:D:D :cool:

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Μιας κι έκανε την αρχή ο Ηλίας, ας συνεχίσω εγώ με μερικά πανέμορφα θεματάκια που ανέβηκαν πρόσφατα στο γνωστό μέρος.

Θα τα βρείτε εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ρ1 απο τον αύγουστο και τώρα ξαφνικά μου κάνει κάποια προβλήματα με το bluetooth.στην αρχή χρησιμοποιούσα το HBH-DS200,μετα από 2 μήνες το αφησα και κατα τα χριστούγεννα πήρα το HBH-DS980 με την οθόνη.Από την αρχή με το HBH-DS980 ενώ γινόταν η σύζευξη σωστά και μου έβγαζε το εικονίδιο επάνω, με την παραμικρή χρήση, είτε κλήση, είτε μουσική,είτε αναζήτηση στον κατάλογο, η σύνδεση χανόταν.Έκανα επαναφορά ρυθμίσεων σε κινητό και bluetooth αλλά πάλι τίποτα.Δεν έφτανε αυτό όμως, τώρα δεν μπορώ να κάνω αντιστοίχηση ούτε και με το HBH-DS200.Μάλλον φαντάζομαι 'εχει κάτι να κάνει με το κινητό.

Ξέρει παιδιά κανείς κάτι?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

:cool:.. [Νέα] UIQ 3.3 ...Check This

 

 

http://img503.imageshack.us/img503/7036/biguiq33betagh5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δυο πράγματα που μπορείς να κανεις για να είσαι σίγουρος :

 

1.Μόλις συνδεθείς με το wifi και ανοίξεις μια σελίδα στον browser Πατάς το εικονίδιο τις υδρογείου και εκεί βλέπεις με τι είσαι συνδεδεμένος και ποσο kb μεταφέρονται!

2.Αν πας στο internet account->Groups->Internet->εκεί θα δεις την σειρά προτεραιότητας,μπορείς να βάλεις πάνω πάνω την σύνδεση wifi και μετά το gprs,επίσης μπορείς να βγάλεις το gprs από τον λογαριασμό για να είσαι σίγουρος.

 

στις ομαδες-ιντερνετ αναγραφεται προτεραιοτητα συνδεσης αλλα πουθενα η επιλογη wifi-gprs.απο που μπορω να το επιλεξω?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]11545[/ATTACH]

Ποιό από τα δύο λες εσύ φίλε?

 

Άν είναι το αριστερό μπλε χρώμα πάνω από τις γραμμές του σήματος, είναι το GPRS και η διαθεσιμότητά του, όπως πολύ σωστά σου είπαν και τα παιδιά παραπάνω, που δεν τρώει ούτε μπαταρίες ούτε τίποτα.. (εμένα είναι μονίμως έτσι)

 

ΝΑΙ εκεινο τι εικονιδιο ειναι και μου την εχει σπασει γιατι στην αρχη δεν το ειχα και τωρα εμφανιστηκε σαν μπαλωμα του σηματος δικτυου.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν ΔΕΝ φύγει αυτό το σύμβολο τότε σπάστο καλύτερα το τηλεφωνο!!

χαχαχαχα... ξέρω να σου πω ένα καλό τρόπο!!

Στα σοβαρά τώρα...

Αν είναι ένα μπλε σαν την υδρόγειο τότε δείχνει πως έχει γίνει σύνδεση GPRS και χρεώνεσαι kb, ψάξτο...

Αν είναι γαλανόλευκο σα... ρακέτα και σημαία κάτι ενδιάμεσο τότε σημαίνει πως είσαι σε κεραία που έχει 3G κάλυψη... αν ΔΕΝ θες να είσαι σε 3G, γιατί καταναλώνει πιο πολύ μπαταρία ψάχνοντας αν υπάρχει κάλυψη, τότε στις ρυθμίσεις επίλεξε να συνδέεται ΜΟΝΟ σε GSM δίκτυα!!

 

εχω επιλεξει να συνδεεται το τηλεφωνο μονο σε GSM δικτυα κυριως για να μην τρωει μπαταρια.Σε αυτην την περιπτωση το σημα του GPRS δεν πρεπει να ειναι μονιμως γκρι-σιελ (ανοιχτοχρωμο)?

Μερικες φορες ομως γινεται μπλε απο μονο του χωρις να συνδεομαι στο internet..

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

εχω επιλεξει να συνδεεται το τηλεφωνο μονο σε GSM δικτυα κυριως για να μην τρωει μπαταρια.Σε αυτην την περιπτωση το σημα του GPRS δεν πρεπει να ειναι μονιμως γκρι-σιελ (ανοιχτοχρωμο)?

Μερικες φορες ομως γινεται μπλε απο μονο του χωρις να συνδεομαι στο internet..

 

Μπα, κι εγώ μόνο σε GSM το έχω και είναι σχεδόν μονίμως μπλε! Οπότε λογικά, δεν παίζει ρόλο το τι έχεις επιλέξει (σχετικά με την εικόνα της μπλε κάλυψης).. αυτό θα σου δείχνει αν έχεις διαθέσιμο GPRS είτε το θες είτς όχι, είτε σου σπάει τα νεύρα είτε όχι, ή ακόμα κι αν το βάλεις κάτω απ'το μαξιλάρι σου όπου αυτό το μπλε σβήνει..!! :shifty::ninja:

Ακόμα και τότε σου δείχνει(!) οτι απλά δεν έχεις GPRS . . :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε μουρλοι....αλλοι εχουνε πραγματικα προβληματα ενα σωρο bugs και λοιπα κι αλλοι ξενερωνουν που τους δειχνει το κινητο οτι υπαρχει διθεσιμο gprs.....ημαρτονν:D:D
Link to comment
Share on other sites

To GPRS δεν έχει καμία σχέση εάν έχετε επιλέξει GSM ή 3G ....

Είναι μόνιμα ενεργοποιημένο....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

:cool:.. [Νέα] UIQ 3.3 ...Check This

 

 

http://img503.imageshack.us/img503/7036/biguiq33betagh5.jpg

 

τι ειναι αυτο ρε παιδια?θα βελτιωσει τιποτα ουσιαστικο στο τηλεφωνο μας(γιατι δεν πολυκαταλαβα τι παιζει) :O:blink::cry::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο ρε παιδια?θα βελτιωσει τιποτα ουσιαστικο στο τηλεφωνο μας(γιατι δεν πολυκαταλαβα τι παιζει) :O:blink::cry::rolleyes:

 

ειναι νεα πλατφορμα symbian με νεο look σε themes (απο οτι καταλαβα απο την φωτο)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Μπα, κι εγώ μόνο σε GSM το έχω και είναι σχεδόν μονίμως μπλε! Οπότε λογικά, δεν παίζει ρόλο το τι έχεις επιλέξει (σχετικά με την εικόνα της μπλε κάλυψης).. αυτό θα σου δείχνει αν έχεις διαθέσιμο GPRS είτε το θες είτς όχι, είτε σου σπάει τα νεύρα είτε όχι, ή ακόμα κι αν το βάλεις κάτω απ'το μαξιλάρι σου όπου αυτό το μπλε σβήνει..!! :shifty::ninja:

Ακόμα και τότε σου δείχνει(!) οτι απλά δεν έχεις GPRS . . :lol:

για να απενεργοποιήσετε το gprs κάντε τα παρακάτω:

 

μενου-πινακας ελέγχου-συνδέσεις-λογαριασμοί ιντερνετ-επιλέξτε το λογαριασμό MMS (πχ COSMOTE_MMS)-περισσοτερα-επιλογές-και στο πεδίο "προτιμώμενη λειτουργία" επιλέξτε "Μόνο CS"

 

βουαλά

 

Με τη ρύθμιση αυτη το gprs θα ενεργοποιείται αυτόματα μόνο όταν είναι να λάβετε MMS.

 

Ψαγμένος? :) ;)

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

για να απενεργοποιήσετε το gprs κάντε τα παρακάτω:

 

μενου-πινακας ελέγχου-συνδέσεις-λογαριασμοί ιντερνετ-επιλέξτε το λογαριασμό MMS (πχ COSMOTE_MMS)-περισσοτερα-επιλογές-και στο πεδίο "προτιμώμενη λειτουργία" επιλέξτε "Μόνο CS"

 

βουαλά

 

Με τη ρύθμιση αυτη το gprs θα ενεργοποιείται αυτόματα μόνο όταν είναι να λάβετε MMS.

 

Ψαγμένος? :) ;)

και για να προλάβω τους βιαστικούς..

 

δεν απενεργοποιείται άμμεσα! Θα περάσουν κάποια λεπτά. Έχω την εντύπωση ότι περιμένει το επόμενο paging απο την κυψέλη.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

και για να προλάβω τους βιαστικούς..

 

δεν απενεργοποιείται άμμεσα! Θα περάσουν κάποια λεπτά. Έχω την εντύπωση ότι περιμένει το επόμενο paging απο την κυψέλη.

 

καλά όλα αυτά αλλά εμένα φαίνεται ενεργοποιημένο το gprs αλλά μέσα στους λογαριασμούς internet δεν έχω λογαριμασμό για τα mms έχει μόνο δύο οι οποίοι είναι

 

default wifi και ad-hoc bluetooth pan :blink: :blink: :wacko:

 

τι γίνεται????

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

καλά όλα αυτά αλλά εμένα φαίνεται ενεργοποιημένο το gprs αλλά μέσα στους λογαριασμούς internet δεν έχω λογαριμασμό για τα mms έχει μόνο δύο οι οποίοι είναι

 

default wifi και ad-hoc bluetooth pan :blink: :blink: :wacko:

 

τι γίνεται????

στους λογαριασμούς δεν υπάρχει για mms ή στις ομάδες ιντερνετ δεν εχει προστεθεί?

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

καλά όλα αυτά αλλά εμένα φαίνεται ενεργοποιημένο το gprs αλλά μέσα στους λογαριασμούς internet δεν έχω λογαριμασμό για τα mms έχει μόνο δύο οι οποίοι είναι

 

default wifi και ad-hoc bluetooth pan :blink: :blink: :wacko:

 

τι γίνεται????

 

Φίλε acidburn thanx για τη βοήθεια! αν και εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτό, αν μπορούσα να το "βγάλω" θα το έκανα.

Οπότε το κοίταξα κι εγώ κ όντως ούτε εμένα έχει κάτι άλλο εκτός από τις δύο επιλογές που είπε κ ο koufiokefalos + μία ακόμα (default wifi, ad-hoc bluetooth pan + SEMC GPRS)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

ειμαι κατοχος ενος P1 εδω και τρεις μερες εχθες εκανα αναβαθμιση και σημερα μου βγαζει ενα μηνυμα οταν παω να γραψω ενα μηνυμα μετα απο μερικες λεξεις βγαζει:

Η εφαρμογη εκλεισε

ΕΦΑΡΜΟΓΗ

QMapp

Kωδικος αιτιας

E32USER-CBase

Αριθμος αιτιας

21

 

 

και κλεινει το μηνυμα γιατι αυτο?πειραξα τπτ μηπως?

Λοιπον επειδη στελνω συγκεκριμενο μηνυμα εδω και ωρα και ολο μου το κλεινει και φτου απο την αρχη

παρατηρησα οτι οταν γραφω <εισαι...........> κτλ κτλ τοτε κλεινει στη λεξη εισαι

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

στους λογαριασμούς δεν υπάρχει για mms ή στις ομάδες ιντερνετ δεν εχει προστεθεί?

 

στους λογαριασμούς έχει Ad-Hoc Bluetooth Pan & DefaultWiFiAccount

 

και στις ομάδες έχει internet> 1.DefaultWiFiAccount

 

και τίποτα άλλο και Gprs έχει κανονικά σήμα!! :(

 

 

Εμένα ακόμα όμως αυτό που με ανισυχεί περισσότερο είνα ότι μετά την αναβάθμηση που έφαγε όποτε έχω συνδεθεί με Wifi στο νετ ανοίγω τον τον Οπερα με βγάζει στο google ως homepage και από εκεί και πέρα είτε κάνω αναζήτηση είτε δοκιμάζω να πάω σε σελίδα άλλη μου πετάει ένα τετράγωνο που λέει το εξής :

 

http://wap.sonyericsson.com/download...ppl=searcquery

 

και από κάτω μία μόνο επιλογή "Συνέχεια" πατάω συνέχεια και τίποτα πάλι στο google είμαι τι να κάνω ρε παιδιά?? όχι τίποτα άλλο αλλά το WiFi για πλούγηση το χρεισημοποιώ συνέχεια και ήταν και ένας από τους λόγους που κατέληξα σε ένα τέτοιο κινητό :(

Ένα πράγμα φοβάμαι ότι μια μέρα θα φύγετε όλοι και θα μείνετε μόνοι σας:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

ειμαι κατοχος ενος P1 εδω και τρεις μερες εχθες εκανα αναβαθμιση και σημερα μου βγαζει ενα μηνυμα οταν παω να γραψω ενα μηνυμα μετα απο μερικες λεξεις βγαζει:

Η εφαρμογη εκλεισε

ΕΦΑΡΜΟΓΗ

QMapp

Kωδικος αιτιας

E32USER-CBase

Αριθμος αιτιας

21

 

 

και κλεινει το μηνυμα γιατι αυτο?πειραξα τπτ μηπως?

Λοιπον επειδη στελνω συγκεκριμενο μηνυμα εδω και ωρα και ολο μου το κλεινει και φτου απο την αρχη

παρατηρησα οτι οταν γραφω <εισαι...........> κτλ κτλ τοτε κλεινει στη λεξη εισαι

 

απενεργοποιησε το Τ9......δεν υπαρχει αλλη λυση προς το παρων. Αναμονη για το επομενο update :)

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

απενεργοποιησε το Τ9......δεν υπαρχει αλλη λυση προς το παρων. Αναμονη για το επομενο update :)

 

Μια πολύ μικρή διευκρίνιση : απενεργοποίησε το ΕΛΛΗΝΙΚΌ T9 όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν,έχω ενεργοποιημένα το Ιταλικό και το Αγγλικό T9 οποτε γράφω Ιταλικές και Αγγλικές λέξεις δουλεύει μια χαρά!

Το λέω γιατί ίσως σε κάποιους να είναι χρήσιμο έστω το Αγγλικό T9 ή σε παιδιά που είναι εξωτερικό σαν και εμενα και άλλες γλώσσες!:D

:)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό αποφάσισα να του περάσω screen protector.

Τα πρώτα δύο καταστράφηκαν στην προσπάθεια τοποθέτησης μιας

Και δεν είχα ξανά-περάσει :wacko::(. Το τρίτο όμως έπεσε ’’σχετικά’’ καλά..

Έκανε αρκετές Φυσαλίδες όμως! που δεν μπόρεσα να τις αφαιρέσω δυστυχώς :(.

Τελικά το αφαίρεσα και δεν νομίζω να ξανά ασχοληθώ με το θέμα screen protector :lol: :mad:.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...