Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Fehler καταρχάς καλωσόρισες.

 

Μιας και ετοιμάζομαι να κάνω το μεγάλο πέρασμα στο ΜΑC μετά από πολλά χρόνια PC θα σε βοηθήσω: ρίξε μια ματία εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, σχετικά με το πρόβλημα που αναφέρετε με τα SMS εγώ έβγαλα απλώς το Τ9.Ούτως ή άλλως πιό πολύ πρόβλημα ήταν γιατί σου έβγαζε τις λέξεις με τόνους και έτσι μετρούσε διπλό το SMS...

 

Συμφωνώ αφου και το πολυπληκτρολόγιο κάνει πολύ καλα τη δουλειά του!!!!! Σαν PC είναι!!!! :!::D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και καλή συνέχεια.

Ilias74 > Ευχαριστώ για το ποστ. πραγματικά υπάρχει και λειτουργεί.

Και ένα περαιτέρω σχόλιο επάνω στο τηλ. Ποιος ο λόγος που ενώ είναι συνδεδεμένο π.χ μέσω WiFi όταν ζητά κανείς μία online lειτουργία (web, e-mail receive) ζητά ξανά να συνδεθεί μέσω λογαριασμού ομάδας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καταρχην.

Ρε παιδια εχω παρει εδω και αρκετο καιρο το P1 και παρατηρω μια εντονη καθυστερηση στην πλοηγηση των menu ή οταν παω να γραψω/διαβασω μυνηματα.

Δηλαδη ερχεται ενα μυνημα, παταω να το δω (1-2 δευτερα) ανοιγει.

Παταω να κανω απαντηση (1-2 δευτερα) ανοιγει.

Δηλαδη για να κανω read και reply θελει 6secs και ειναι τραγικο δεν μου εχει ξανατυχει με οσα SE ειχα.

Υπεθετα οτι μπορει να ειναι απο καποιο προγραμμα και μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν εκανα restore το αφησα το κινητο "αδειο" και παρολα αυτα παλι εχει τετοια καθυστερηση απλα πλεον λογω μαλλον αναβαθμισης παει ελαφρως ποιο γρηγορα.

Γιατι συμβαινει αυτο? Μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση? Μηπως φταιει η καρτα που ειχα στο 850 και την εβαλα μεσα κατευθειαν (ειναι 1GB).

Καμια ιδεα? Η ειναι οντως ελαφρως "αργο" το κινητο και μου φαινεται?

 

Ευχαριστω!

 

 

Υ.Γ.

----

Παρακαλω να απαντησετε οσοι γνωριζετε, μην αρχισουμε συζητηση του στυλ:'Εμενα 2secs ειναι γρηγορο δεν εχω προβλημα".

Link to comment
Share on other sites

Και στη δική μου συσκευή υπάρχει η καθυστέρηση που αναφέρεις η οποία είναι πιό έντονη στο άνοιγμα των μηνυμάτων. Το ίδιο ακριβώς "πρόβλημα" υπήρχε και στο P990i. Οι ενημερώσεις έρχονται και παρέρχονται αλλά το συγκεκριμένο σημείο δεν έχει ακόμα διορθωθεί/βελτιωθεί.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σχεικά με το wlan. Έχω την εντύπωση πως όλα τα settings είναι ΟΚ. Πάω να συνδεθώ και μου λέει πως ο διακομιστής δε βρέθηκε. Αν θελήσω πχ να δω το hotmail μου, λέει πως δε μπόρεσε να βρεί το http://www.hotmail.com ενώ αν κάνω search στο google, λέει πως ο διακομιστής sonyericsson.wap (κάτι τέτοιο) δε βρέθηκε.

 

Αν έχει ξανασυζητηθεί ζητώ συγγνώμη. Απ'ότι διάβασα πάντως, οι πιο πολλοί δεν έχουν πρόβλημα με το wlan.

- g0in -
Link to comment
Share on other sites

Και στη δική μου συσκευή υπάρχει η καθυστέρηση που αναφέρεις η οποία είναι πιό έντονη στο άνοιγμα των μηνυμάτων. Το ίδιο ακριβώς "πρόβλημα" υπήρχε και στο P990i. Οι ενημερώσεις έρχονται και παρέρχονται αλλά το συγκεκριμένο σημείο δεν έχει ακόμα διορθωθεί/βελτιωθεί.

 

Για να ειμαι ειλικρινης μετα την τελευταια αναβαθμιση που εκανα προχτες εχει αυξηθει εντοντα η ταχυτητα αλλα παλι εχει μια μικροκαθυστερηση .

 

Γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω συντομευση ωστε με ενα κλικ να με βγαζει κατευθειαν σε νεα συνθεση sms ?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν μπορω να κανω συντομευση ωστε με ενα κλικ να με βγαζει κατευθειαν σε νεα συνθεση sms ?

 

Ναι μπορείς πήγαινε... «Περισσότερα» > «Αντικατάσταση» > «Αντικ. συχνής χρήσης» > «Νέο sms».

Link to comment
Share on other sites

@akis (Thanks να εισαι καλα)

 

Και κατι ακομα .

Καποιο προγραμμα με κλειδωμα για να εχω μεσα πιστωτικη καρτα ή λογαριασμο alpha bank klp υπαρχει κατι καλο και αξιοπιστο?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

@akis (Thanks να εισαι καλα)

 

Και κατι ακομα .

Καποιο προγραμμα με κλειδωμα για να εχω μεσα πιστωτικη καρτα ή λογαριασμο alpha bank klp υπαρχει κατι καλο και αξιοπιστο?

 

Ευχαριστω!

 

 

αποθηκευσε το νουμερο της πιστωτικης με το δικο σου κλειδωμα στον τηλεφωνικο καταλογο.

δηλαδη αν εχεις νουμερο

πχ 4123 3456 2341 2345 καντο

5234 4567 3452 3456

 

δηλαδη πρόσθεσε ενα σε κάθε αριθμό.

εγω προσωπικα τα εχω ετσι χυμα στον τηλεφωνικό κατάλογο.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

@akis (Thanks να εισαι καλα)

 

Και κατι ακομα .

Καποιο προγραμμα με κλειδωμα για να εχω μεσα πιστωτικη καρτα ή λογαριασμο alpha bank klp υπαρχει κατι καλο και αξιοπιστο?

 

Ευχαριστω!

 

handy safe

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αποθηκευσε το νουμερο της πιστωτικης με το δικο σου κλειδωμα στον τηλεφωνικο καταλογο.

δηλαδη αν εχεις νουμερο

πχ 4123 3456 2341 2345 καντο

5234 4567 3452 3456

 

δηλαδη πρόσθεσε ενα σε κάθε αριθμό.

εγω προσωπικα τα εχω ετσι χυμα στον τηλεφωνικό κατάλογο.

 

Αν δεν κάνω λάθος, ορισμένοι πρώτοι αριθμοί είναι stadar ανάλογα με το είδος της πιστωτικής και τον εκδότη της. Συνεπώς, ένας "μυημένος" το πρώτο πράγμα που τα πει είναι¨Χμμμ... αυτό μοιάζει με αριθμό πιστωτικής, χμμ 5234... πρώτη φορά βλέπω σε visa, για να συγκρίνω, α 4123 υπάρχει, μήπως προσθέτει από 1 ο μπαγάσας, με γειά η καινούργια μου συνδρομή σε τσοντοsite!"

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, ορισμένοι πρώτοι αριθμοί είναι stadar ανάλογα με το είδος της πιστωτικής και τον εκδότη της. Συνεπώς, ένας "μυημένος" το πρώτο πράγμα που τα πει είναι¨Χμμμ... αυτό μοιάζει με αριθμό πιστωτικής, χμμ 5234... πρώτη φορά βλέπω σε visa, για να συγκρίνω, α 4123 υπάρχει, μήπως προσθέτει από 1 ο μπαγάσας, με γειά η καινούργια μου συνδρομή σε τσοντοsite!"

 

 

Ναι αλλα θελει και τον πισω 3ψηφιο αριθμο αν δεν κανω λαθος σε οτι αγορα κανεις τον θελει παντα... :)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε να μπενετε msn προγραμμα που λειτουργει με οχι τοσο τρομερα γραφηκα και τετοια αλλα δουλεβει λεγετε ebuddy betα

Μου το στειλανε ειναι jαr εφαρ.ογη αλλα δουλεβει μια χαρα!

Το εχω αποθηκευμενο στα μνμ αλλα δν το βλεπει καπου ξεχωρα το setup

Αν δν υπαρχει τροπος απλα αξιζει οσοι θελετε τετοια υπηρεσια να το κατεβασετε!!

Link to comment
Share on other sites

Η google προσέθεσε δυνατότητα virtual gps στο google map mobile.

 

Δείτε το βίντεο εδώ: http://www.google.com/gmm/mylocation.html?hl=en

Συζήτηση για το θέμα γίνεται εδώ: http://www.allaboutsymbian.com/news/item/6325_Google_Maps_for_Mobile_gets_vi.php#comm

 

Η έκδοση που προσφέρει αυτή τη δυνατότητα είναι η v2.0.3. Εμένα μου κατεβάζει όμως την v2.0.0. Μπορεί να δοκιμάσει κάποιος και να δει μήπως σταθεί πιο τυχερός από εμένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελει συνδεση gprs και βασικα με εκνεβριζει που δεν υπακουει στην οθονη αφηε και πρεπει καθε φορα να παταο απο την επιλογη περισσοτερα select!!

by the way και εμενα την ιδια εκδοση κατεβαζει!

γενικα δεν ειναι ολα οπως το video και γενικα διχνει οτι ειμαι καπου στην αθηνα απο πολυ ψηλα!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η μπαταρία πόσο σας πάει??

εμένα το πολύ δύο μέρες με λελογισμένη χρήση!

τί γίνεται??

αν κάνω δε εκτεταμένη χρήση ραδιοφώνου (κυρίως) και κάμερας (μερικώς) η μπαταρία τα φτύνει εντός 24ώρου.

πρόβλημα της συγκεκριμένης μπαταρίας ή απλά για τόσα ψώμια είναι κατασκευασμένη??

(εκτός bluetooth υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να μην το έχουμε ενεργοποιήμενο δίχως λόγο-κάτι άλλο ενεργοβόρο?:confused:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η μπαταρία πόσο σας πάει??

εμένα το πολύ δύο μέρες με λελογισμένη χρήση!

τί γίνεται??

αν κάνω δε εκτεταμένη χρήση ραδιοφώνου (κυρίως) και κάμερας (μερικώς) η μπαταρία τα φτύνει εντός 24ώρου.

πρόβλημα της συγκεκριμένης μπαταρίας ή απλά για τόσα ψώμια είναι κατασκευασμένη??

(εκτός bluetooth υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να μην το έχουμε ενεργοποιήμενο δίχως λόγο-κάτι άλλο ενεργοβόρο?:confused:

 

Φιλε μου μου εδωσες πασα ειμουν ετοιμος να γραψω για αυτο το θεμα..

 

Εμενα με χρηση 10 με 15 τηλεφωνα χωρις να μπω ιντερνετ και χωρις να παιξω games αντε κανα τεταρτο ημερησιος και ανταλαγη οχι τρελλη με bluetooth, το εβαλα για φωρτιση την προηγουμενη πεμπτη βραδυ ολη νυχτα το εβγαλα το πρωι και ακομα ειναι στην μεση και ενα νταμακι κατω και εχω τραβηξει και καμια 20ρια photo απο τοτε..

 

6 ΜΕΡΕΣ :w00t: και ακομα ειναι σχεδον στην μεση?? Ουτε εγω που το βλεπω δεν το πιστευω.....

 

Μηπως η δικια σου ειναι ζαβη τι να σου πω συμβαινουν αυτα..

 

Εγω παντως απο την ημερα που το πηρα το φορτιζω νυχτα και το βγαζω το πρωι, ποτε δεν το εβγαλα με το που φορτισε..

 

Δεν πας σε εναν γερμανο να σου κανει μια μετρηση μηπως τα μεσα της ειναι ζαβλακομενα..

 

Και δεν νομιζω να εχει κατι αλλο που να σου τρωει ενεργεια εκτος και εχεις στο 3g και οποτε δεν το βρισκει να ψαχνει συνεχεια για gsm και αυτη η συνεχης αλλαγη να την γονατιζει...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλισπερα...να ρωτησω κατι...εγω καθε που φορτιζω το κινητο φτανει παντα μεχρι 98% ποτε δεν παει 100% μηπως να τ αφησω και εγω ολο το βραδυ?τι γινετε...εμενα παλι κραταει μια βδομαδουλα αλλα χρηση απειροελαχιστη..(οταν το φορτιζω το χω ανοιχτο..)..thnx
[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι...εγω καθε που φορτιζω το κινητο φτανει παντα μεχρι 98% ποτε δεν παει 100% μηπως να τ αφησω και εγω ολο το βραδυ?

 

Και σε μένα μέχρι 98% έφτανε, αλλά με την προηγούμενη αναβάθμιση.. Με την Νέα μου δείχνει κανονικά 100% :).

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο οσους εκαναν...ειναι απλο να κανεις την αναβαθμηση ?...μην εχω τιποτα παρατραγουδα...γιατι λεει στους ορους οτι παθει το κινητο η ευθυνη δικη μας...μονο το προγραμματακι update service χρειαζομαι η και το pc suite?...και βαζει αυτοματα το τελευταιο λειτουργικο (εκδοση) και οσον αφορα την γλωσσα?βαζει αυτοματα ελληνικα?.. μαλλον θα κανω γιατι μου εχει και κατι αλλα προβληματα...ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...
[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ, σε τι επιπεδο έχετε τη φωτεινότητα;;;

εγω την εχω στο 80%.

καλα ειναι;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται ποσο γρηγορα θες να τελειωνει η μπαταρια σου...εγω την εχω 50% και δεν με ενοχλει...
[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι αλλο οσους εκαναν...ειναι απλο να κανεις την αναβαθμηση ?...μην εχω τιποτα παρατραγουδα...γιατι λεει στους ορους οτι παθει το κινητο η ευθυνη δικη μας...μονο το προγραμματακι update service χρειαζομαι η και το pc suite?... ούτε καν το pc suite, μόνο το update serviceκαι βαζει αυτοματα το τελευταιο λειτουργικο (εκδοση)ναι και οσον αφορα την γλωσσα?βαζει αυτοματα ελληνικα?όχι αυτόματα, θα την επιλέξεις εσύ όταν ανοίξεις το κινητό μετά την αναβάθμιση.. μαλλον θα κανω γιατι μου εχει και κατι αλλα προβληματα...ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...

 

Έχε στο νου ότι θα χάσεις τα πάντα μέσα στο κινητό. Μετά την αναβάθμιση το κινητό σου θα βρεθεί στην ίδια κατάσταση που βρισκόταν την ημέρα που το έβγαλες από το κουτί.

 

Υ.Σ. Να ακολουθήσεις τις οδηγίες που θα σου δώσει κατά γράμμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...