Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσπαθω να κατεβασω θεματα απο το κιν κ απο οπου εχω προσπαθησει οταν παει να κατεβει μου λεει λαθος ονομα κ δε κατεβαινει.μονο οταν κατεβαζω θεματα το κανει αυτο σε αντιθεση με εφαρμογες κ παιχνιδια.μπορει να με βοηθησει καποιος;α προσπαθησα να τα κατεβασω απο αλλη συσκευη κ να τα στειλω στο δικο μου κ πετυχε.δεν ειναι λυση ομως αυτη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα σας!!! είμαι νέος στο site και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής... είμαι κάτοχος ενός sony ericsson p1i και μπορώ να πω οτι είμαι αρκετά ικανοποιημένος εκτος απο μια λεπτομέρεια! οταν καταναλώνω την μπαταρία μερική ή ολόκληρη και βάζω το κινητό να φορτίσει έχοντάς το κλειστό ανάβει στη βάση της συσκευής ένα κόκκινο φωτάκι! μέχρι εδώ όλα καλά!! μολις τελειώσει η φόρτιση το φωτάκι γινέται πράσινο και η ένδειξη της μπαταρίας σταματάει να αναβοσβήνει!! το πρόβλημα το οποιο δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή φυσική λειτουργία της συσκευής είναι πως μετά απο 40 λεπτά και ενώ το κινητό είναι φορτισμένο σβήνει παλι το πράσινο φωτάκι και ανάβει κόκκινο ενώ δεν αναβοσβήνει η ένδειξη της μπαταρίας! πιστεύετε πως είναι κάποιο πρόβλημα ή έτσι είναι απλά η λειτουργία του? σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο μήπως? ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

 

Εμενα δεν εχει κανει κατι τετοιο μεχρι τωρα δεν ρωτας καλυτερα στην sony..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εχει κανει κατι τετοιο μεχρι τωρα δεν ρωτας καλυτερα στην sony..

 

ρώτησα στη sony και μια μου λενε οτι το κάνει επειδή όταν είναι κλειστό λέει μένει αναμμένη η οθόνη και όταν τελειώσει η φόρτιση παιρνει η οθόνη τάση απο την μπαταρία και γιαυτο μετά ξαναφορτίζει! αλλοι μο λένε οτι πρέπει να ολοκληρώσει κάποιους κύκλους η μπαταρία γιοα να σταματήσει να το κάνει! δηλαδή εσύ το έχεισ αφήσει να φορτίσει παραπάνω αφου έχει τελειώσει η φόρτιση και ενώ είναι κλειστό και δεν στο έχει κάνει? μιλάμε για 40 λεπτά παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι :

 

Ειδα μια διαφημιση σ'ενα περιοδικο με το Ρ1 και πρωτο-πρωτο στα χαρακτηριστικα του αναφερει :

 

GPS με πλοηγηση ...

Αυτο που γραφει η διαφημιση ειναι κομματι παραπλανητικο ή ειμαι λαθος ? (απαντηση σχετικη με το σκεπτικο του μεσου καταναλωτη)

 

Απο post μου στους διαξιφισμους...

Link to comment
Share on other sites

Εάν δείς όμως στην αριστερή κάτω σελίδα της διαφήμισης έχει το GPS receiver και τον φορτιστή...

 

Είναι και αυτό ένα "τρίκ" διαφημιστικό...:)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει καποιος προβλημα με το bluetooth γιατι οταν μου στελνουν

αρχεια καποιες φορες γραφει σε αυτον π στελνει οτι εγω δεν το δεχτηκα και αλλες φορες δειχνει να ερχετ κανονικα στον αλλον

και σε μενα τιποτα.Εχει κανεις καμια σκεψη τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει καποιος προβλημα με το bluetooth γιατι οταν μου στελνουν

αρχεια καποιες φορες γραφει σε αυτον π στελνει οτι εγω δεν το δεχτηκα και αλλες φορες δειχνει να ερχετ κανονικα στον αλλον

και σε μενα τιποτα.Εχει κανεις καμια σκεψη τι μπορει να φταιει?

 

κοιταξε στις ρυθμίσεις bluetooth αν η συσκευή σου είναι ορατή απο όλους και γενικά τις ρυθμίσεις bluetooth μήπως κάτι είναι απενεργοποιημένο! μήπως γνωρίζεις κάτι για αυτό που έχω γράψει πιο πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εάν δείς όμως στην αριστερή κάτω σελίδα της διαφήμισης έχει το GPS receiver και τον φορτιστή...

 

Δεν εχει ουτε φοτριστη ουτε gps reciever στην σελιδα...

Εχει μια γυναικα πανω-πανω...

 

Απλως ρωταω για να ακουσω την γνωμη και των αλλων γι'αυτο που ρωτησα...

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα στη sony και μια μου λενε οτι το κάνει επειδή όταν είναι κλειστό λέει μένει αναμμένη η οθόνη και όταν τελειώσει η φόρτιση παιρνει η οθόνη τάση απο την μπαταρία και γιαυτο μετά ξαναφορτίζει! αλλοι μο λένε οτι πρέπει να ολοκληρώσει κάποιους κύκλους η μπαταρία γιοα να σταματήσει να το κάνει! δηλαδή εσύ το έχεισ αφήσει να φορτίσει παραπάνω αφου έχει τελειώσει η φόρτιση και ενώ είναι κλειστό και δεν στο έχει κάνει? μιλάμε για 40 λεπτά παραπάνω

 

3 ωρες παραπανω το εχω αφησει και δεν εκανε ποτε κατι τετοιο εκτος και δεν το προσεξα τι να σου πω..

 

Παντως η μπαταρια του μαμαει 3 μερες full!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι φυσιολογικό κάτι που σου στλενουν με bluetooth να αποθηκευεται αυτόματα στα μηνύματα?! Και να πρέπει εσύ να το πάρεις απο κει και να το αποθηκεύσεις εκεί που θέλεις? Επίσης, αν οι ρυθμίσεις της κάμερας είναι στο αυτόματο για τον φωτισμό δεν θα έπρεπε το φλας να ανάβει μόνο του όταν χρειάζεται? thanks...κατά τα άλλα το κινητό αξίζει, όσο περνάει ο καιρός και το συνηθίζω νομίζω ότι έκανα καλή επιλογή..
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι φυσιολογικό κάτι που σου στλενουν με bluetooth να αποθηκευεται αυτόματα στα μηνύματα?!

Ναί είναι φυσιολογικό.

 

 

Επίσης, αν οι ρυθμίσεις της κάμερας είναι στο αυτόματο για τον φωτισμό δεν θα έπρεπε το φλας να ανάβει μόνο του όταν χρειάζεται?

Όχι χρειάζεται να το "ενεργοποιείς" κάθε φορά που το χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

:p Getting started with Macromedia™ Flash Lite™ 1.1

 

Download (839KB)

 

Επειδή δεν έχω τη δυνατότητα να το δοκιμάσω, το προγραμματάκι αυτό λύνει το πρόβλημα με τα flash sites και εμφανίζονται πλέον όλα κανονικά (youtube κλπ) ή είναι κάτι άλλο?

..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα μπαταρία, να σας πω ότι έχω σπάσει κάθε ρεκόρ. Μου έβγαλε μια ολόκληρη εβδομάδα μακριά από το ρεύμα. Να σκεφτείτε ότι έψαχνα το φορτιστή κανενα τέταρτο γιατί δεν θυμώμουν που τον είχα βάλει. Βέβαια αυτό έγινε με απενεργοποιημένο το 3G και χωρίς να ανοίξω ποτέ το wifi, δλδ το δούλεψα μόνο σαν τηλέφωνο με πολύ λίγο κάποια multimedia στοιχεία.

Α και χωρίς να το κλείνω τα βράδυα, απλά το έβαζα σε flight mode. Σήμερα θα συναντήσει το φορτιστή του μετα από 4 μέρες, πιστεύω είναι αρκετά καλά. Τι λέτε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα περιπου τοσο κραταει 3-4 μερες με flightmode το βραδυ και αρκετη ομιλια, αλλα χωρις wi-fi και 3G.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ρε παιδιά τι να πω... 2 μέρες άντε 2 1/2 με τα χίλια ζόρια με ελάχιστο Wifi normal ομιλία σχεδόν καθόλου μηνύματα και φυσικά με 3G και GPRS απενεργοποιημένο. Φυσικά το βράδυ σε flightmode. Τι μπαταρία τη προσέχω στη φόρτιση μέχρι αηδίας.
Link to comment
Share on other sites

Το GPRS δεν ειναι η μπλε μπαριτσα πανω απο το σημα? Εμενα ειναι μονιμο αυτο, πως απενεργοπειται?
Link to comment
Share on other sites

3-4 μερες αν το λειτουργω αποκλειστικα σαν τηλεφωνο μονο και κανα μηνυμα και το βραδυ καμια φορα flight mode 50% ανα 2 μερες!!!

 

κατι αλλο τωρα εχω παρει την crystal θηκη απο το e-shop και γενικα αυτο που βλεπω ειναι οτι βολεβει απο ευκολια χρησης του κινητου δεν μου εμπνεει τοσο πολυ εμπιστοσινη σε περιπτωση πτωσης καιτ μου λεει οτι 8α ανοιξει και 8α σπασει τεσπα με 7euro καλα ειναι

το αλλο κακο ειναι οτι μαζεβει απιστευτα γρηγορα σκονη παντου πληκτρα οθονη στα ακρα πιο πολυ!

 

αλλα στυλ της αρχικης που ειχε δεν εχω βρει!

Link to comment
Share on other sites

3-4 Μέρες με wifi , gsm , 50% φωτεινότητα , bluetooth ανοιχτό και χωρίς flight mode το βράδυ.

μιλαω 15-30 λεπτά ομιλία την μέρα και 3-4 μυνήματα.

 

η μπαταρία ειναι σουπερ!!

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ισως να ειμαι off topic αλλα εχω μια απορια αν γνωριζει καποιος.

 

Στον opera δεν μου εμφανιζει να κανω στο gmail Download εχει το αρχειο κανονικα ας πουμε ενα mp3 αλλα πουθενα Download..

 

Ξερεις καποιος γιατι γινετε αυτο??

 

Thanks!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

3-4 Μέρες με wifi , gsm , 50% φωτεινότητα , bluetooth ανοιχτό και χωρίς flight mode το βράδυ.

μιλαω 15-30 λεπτά ομιλία την μέρα και 3-4 μυνήματα.

 

η μπαταρία ειναι σουπερ!!

 

WHAT YOU SAY NOW!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

WHAT YOU SAY NOW!! :wacko:

 

και gprs στο τέζα ολη μέρα!!

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...