Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (Opera/9.50 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.0.8462/58; U; en))

 

 

 

Επαφες-επιλογες-προηγμενες-αποστολη ολων

δεν ειμαι ομως σιγουρος αν σου την εχει εσενα αυτην την επιλογη!

 

 

Αυτο εκανα ρε φιλε, τι μου λες τωρα?

διαβασε το 1ο post μου. Λεει σε καποια φαση οταν αποθηκευει το p1i οτι το wholephonebook.vcf ειναι κατεστραμμενο και σταματαει εκεί, χωρις να ξερει ποσα εχει περασει και ποσα εχει αφησει. Μιλαμε για 500 επαφες και 620 τηλεφωνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Analyzer: για το πρώτο στο είπα και προχθές που μιλήσαμε, ο μόνος τρόπος δυστυχώς είναι μέσω outlook ή κάποιο παρόμοι πρόγραμμα. για το δεύτερο είναι όπως τα λέει ο Ancient_Flame πας στις επαφές και πατάς "Περισσότ->Ρυθμίσεις->Ταξιν. κατά" και σου βγάζει 4 επιλογές 1) Επώνημο, όνομα. 2)Όνομα, επώνυμο. 3)Εταιρία, επώνυμο. και 4)Εταιρία, όνομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1. δεν μπορεις να κανεις μαρκαρισμα ορισμενων και να στειλεις

2. δεν υπαρχει η επιλογη που λες στο p1

 

1.Μόνο με Outlook τότε, όπως σου είπαν κ οι άλλοι εδώ μέσα.

2.Και όμως υπάρχει!Την κοιτάζω αυτή την στιγμή την επιλογή που λέω.Λίγο κουλό δεν θα ήταν να σου λέω ψέμματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Το ΣΚ έλειπα εκτος αθηνών και είπα να μπω λίγο στο myphone μέσω WIND GPRS για να διαβάσω τα νέα post,δυστυχώς ο browser κόλλησε 3 φορες και το μονο που μπορούσα να κάνω για να το ξεκολλήσω ήταν να βγάλω την μπαταρία, μάλλον είναι κάποιου είδος bug,αλλα ήθελα να ξέρω αν το αντιμετωπίζει και κανεις άλλος!

 

Μήπως έχει κάποιος link για το route66 με τον χάρτη athens γιατί όσα βρίσκω δεν δουλεύουν πια!

:)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν υπάρχει το route66 για UIQ3, σταματήστε να ρωτάτε πιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μήπως μπορεί να μου δώσει κάποιος link για software χάρτες και εφαρμογές gps klp για P1? Επίσης ψάχνω και navigator software για mio P550.

Πάσα προσφορά μέσω pm ευπρόσδεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν τρώγεστε με τίποτα. Ολόκληρο θέμα δεν το είδες? Έλεος πιά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν τρώγεστε με τίποτα. Ολόκληρο θέμα δεν το είδες? Έλεος πιά...

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μια κουτη ερωτηση να κανω??με τα games εχετε καμμια δυσκολια με τα πληκτρα,γενικα πως παιζονται,η δεν υπαρχει προβλημα??:rolleyes:ειναι διαθεσιμο στην Ελληνικη αγορα,το εχει ο γερμανος??
Link to comment
Share on other sites

μια κουτη ερωτηση να κανω??με τα games εχετε καμμια δυσκολια με τα πληκτρα,γενικα πως παιζονται,η δεν υπαρχει προβλημα??:rolleyes:

 

αν και δεν το έχω, για δοκίμασε με τη ροδέλα.

 

πάντως παιδιά το είδα σήμερα στο πλαίσιο και αν και πολύ καλό μου φάνηκε κάπως αργό και φαντάζομαι πως εάν φορτωθεί κιόλας δεν θα πηγαίνει βήμα.

 

τελικά για όσους το έχουν καιρό αν μπορείτε πείτε μου τα εξής:

 

1) από μπαταρία πώς τα πάει?

2) σήμα έχει δυνατό και γενικά το ακουστικό του είναι δυνατό?

3)SAR?

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

μια κουτη ερωτηση να κανω??με τα games εχετε καμμια δυσκολια με τα πληκτρα,γενικα πως παιζονται,η δεν υπαρχει προβλημα??:rolleyes:

 

 

Θα ήθελα να μάθω και εγώ πως παίζονται τα παιχνίδια, κυρίως τα java που είναι πιο πολλά σε πλήθος και όχι τα λίγα sis που υποστηρίζουν το πενάκι... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο τελικα οτι στην οθονη αναμονης δεν γινεται να μην υπαρχουν καθολου συντομευσεις?2)Τελικα το ξυπνητηρι για ποση ωρα χτυπαει αν βαλεις ολοκληρο τραγουδι?
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν το έχω, για δοκίμασε με τη ροδέλα.

 

πάντως παιδιά το είδα σήμερα στο πλαίσιο και αν και πολύ καλό μου φάνηκε κάπως αργό και φαντάζομαι πως εάν φορτωθεί κιόλας δεν θα πηγαίνει βήμα.

 

τελικά για όσους το έχουν καιρό αν μπορείτε πείτε μου τα εξής:

 

1) από μπαταρία πώς τα πάει?

2) σήμα έχει δυνατό και γενικά το ακουστικό του είναι δυνατό?

3)SAR?

 

1.2 μέρες με πολύ χρήση

2.ναι και στα δύο που λες.

3.Πολύ χαμηλό

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω και εγώ πως παίζονται τα παιχνίδια, κυρίως τα java που είναι πιο πολλά σε πλήθος και όχι τα λίγα sis που υποστηρίζουν το πενάκι... :rolleyes:

 

Τα Java παίζουν μια χαρά (σε αντίθεση με το Ρ990 στο οποίο δεν φαινόταν όλη η οθόνη-τουλάχιστον στα περισσότερα),κ τα χειρίζεσαι με το αριθμητικό πληκτρολόγιο.Ορισμένα java όμως laggaroun (όπως κ στο Ρ990):(

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο τελικα οτι στην οθονη αναμονης δεν γινεται να μην υπαρχουν καθολου συντομευσεις?2)Τελικα το ξυπνητηρι για ποση ωρα χτυπαει αν βαλεις ολοκληρο τραγουδι?

 

1.Μπορείς να βάλεις μέχρι και 15 συντομεύσεις στην οθόνη αναμονής.Ποιός είπε το αντίθετο;

2.για περίπου 30 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται,sorry άλλο κατάλαβα.Προσωπικά πιστεύω ότι θα ήταν σπαστικό να ΜΗΝ μπορείς να βάλεις συντομεύσεις, αλλά γνώμες :P
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα επαναλβω για 3η φορά την απορία μου. Προσπαθω να περάσω τις επαφές μου απο κ750 (wholephonebook.vcf) με bluetooth στο p1 αλλά καπου κολλαει η φαση και λεει οτι το αρχειο ειναι κατεστραμμενο με αποτελεσμα να μην ξερει τι εχει περάσει μεσα και τι οχι. Εχω κοντα 500 επαφες με 2-3 τηλ την καθεμια.

Πως μπορω να κανω αλλιως τη δουλεία και να ειμαι σιγουρος οτι τα χει περασει ολα?

επίσης πως τσεκαρω ποσες επαφες εχει περασει το p1(σε αριθμο εννοω)

Τελος πως γινεται η ταξινόνηση βασει ονοματος ή επωνυμου (να μπορω να επιλεγω καθε φορα πως διαολο τα θελω)

 

Φιλε μου το ιδιο προβλημα ειχα και εγω!!!! Το κολλημα βρισκεται στις εικονες που εχεις βαλει στι επαφες, οποτε μολις τις διαγραψεις μπορεις να κανεις την μεταφορα σωστα. Αν χρειαζεσαι βοηθεια στειλε pm

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; Ξέρετε τουλάχιστον κάποιο πρόγραμμα μετατροπής σε mp4;

 

 

 

υπάρχει το xilisoft και το Μ3.

Δεν εχω ευκαιρο κάποιο link, ψάξ' τα στο google.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλο εννοω,να μην εχω καθολου συντομευσεις!

 

MENU->Πινακας Ελεγχου->Σύσκευη->Εφαρμογή σε αναμονή->None

 

Νομίζω πως αυτό ψάχνεις!

 

με την συνταξη μυνηματων πως τα παει??ειναι δυσκολο τελικα να συνταξεις μυνημα??:confused:

 

Αν γραφεις πολλά μηνύματα πιστεύω ότι το πολύ μέσα σε μια βδομάδα θα το έχεις συνηθίσει!

 

Πριν μερικές σελίδες κάποια παιδιά ρωτούσαν για φωνητική κλήση μέσω handsfree bluetooth.Εγώ κατάφερα και έκανα κανονικά,απλά με τα προηγούμενα τηλεφωνα έπρεπε να πατάω το κουμπί παρατεταμένα στο hadsfree ενώ τώρα το πατάω στιγμιαία.

Το ακουστικό που έχω είναι SE HBH-608.

:)
Link to comment
Share on other sites

MENU->Πινακας Ελεγχου->Σύσκευη->Εφαρμογή σε αναμονή->None

 

Νομίζω πως αυτό ψάχνεις!

 

Αυτό αφαιρεί την προβολή του "Σήμερα" κι εμφανίζει ένα μεγάλο ψηφιακό ρολόι.

Δεν νομίζω πως ψάχνει αυτό ο φίλος.

Αν και αυτό που ψάχνει απλά δεν γίνεται (να μην υπάρχουν καθόλου συντομεύσεις).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους και κυρίως τον Αντρεα για τη βοηθεια του σχετικά με τις επαφες. Εκανα συγχρονισμό του Κ750 με το outlook και μετά συγχρονισμο του outlook με το P1 και ολα οκ!!! Επιτελους εχω και τα 650 τηλεφωνα μου μεσα...

Αλλη απορία μου ομως ειναι η εξής. Το fring.sis το στειλα με bt στο P1i και μου το βγαλε σαν συννημενο σε sms. To τρέχω και μου λεει να κανει εγκατασταση. Που ειναι καλυτερα να κανουμε εγκατασταση? Στο τηλεφωνο ή στην κάρτα μνημης? Αν κρινω απο την εμπειρία μου με ppc καλυτερα στην καρτα μνημης, αλλα δεν ξερω αν κατι τετοιο ισχυει για sympian.

A και κατι αλλο προσπαθω να στειλω sms ελληνικά κεφαλαία χωρις τ9 αλλά μου βγαζει λιγους χαρακτηρες με αποτελεσμα ενα απλο sms να το σπαει σε 4-5. Τι κανω λαθος?

Επίσης ποιες ειναι οι ρυθμισεις για gmail? To εβαλα σωστα αλλά....δεν

Τελος ποιον προτεινεται για browser? Τον ενσωματωμενο?

Σας κουρασα ε????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...