Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλο: θεωρω οτι η ποιοτητα ηχου απο το ηχειο του 5300 με ικανοποιει. Συγκρινεται του 6120 με αυτο; Το 6300 εχει λιγα προβληματακια συνδεσης με bluetooth HandsFree. Εδω κατι παρομοιο; Θα μου πειτε τοτε, οι σελιδες του θρεντ δεν θα ηταν 30 αλλα 130, αλλα λεω να ρωτησω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ SOS.ΠΗΡΑ ΜΙΑ MICROSD 2GB(LEXAR) KAI ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ 30 ΕΥΡΩ?EKDOSH EXV THN 3.83

 

Φίλε δοκίμασε να βάλεις την καρτούλα σε ένα cardreader στο pc σου γιατί μπορεί να χρειάζεται format πρώτα κ μετά μπορεί να στην αναγνωρίσει..Εγώ εχω την sandisk 2GB και την αναγνώρισε κατευθείαν όπως κ του haki :)

Link to comment
Share on other sites

τα εικονίδια συντομεύσεων στην αρχική οθόνη μπορούν να εξαφανιστούν με κάποιο τρόπο;

 

Νομίζω γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις. Απενεργοποιείς την ενεργή αναμονή.

Σε αυτή την περίπτωση, μπορείς να έχεις κενή την οθόνη αναμονής και εναλλακτικά να ορίσεις 5 συντομεύσεις, μία για κάθε κατεύθυνση του πολυπλήκτρου.

 

Ψάξ' το, γίνεται.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

τα εικονίδια συντομεύσεων στην αρχική οθόνη μπορούν να εξαφανιστούν με κάποιο τρόπο;

Ναι γίνεται όπως σου είπε ο φίλος panosz75, αλλά να έχεις υπόψη σου πως δεν θα εμφανίζονται και οι ειδοποιήσεις του ημερολογίου ή οι υποχρεώσεις κλπ...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάπου άκουσα ότι μπορούμε να αντικαταστήσουμε την αυτόματη εκφώνηση ονομάτων κλπ με αντίστοιχη που ξέρει να προφέρει σωστά τα ελληνικά ονόματα (το εργοστασιακό voice είναι για γέλια όταν προσπαθεί να εκφωνήσει ελληνικά). Ξέρει κανείς πώς γίνεται αυτό και πού μπορούμε να βρούμε την αντίστοιχη εφαρμογή;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μενει λοιπον να "καταπιω" το SAR...Κριμα και αδικο...

 

Επισης ενα σημαντικο μειον του 6120 ειναι η πολυ χαμηλη ενταση αναπαραγωγης οταν εχεις τα ακουστικα. Το μεγαφωνακι απο την αλλη ακουγεται αρκετα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βραδυ ειδα οτι περιμεμενουμε και το Ε51. Σημερα ειδα το SAR του...Τι να πω. Αντι να πηγαινουμε προς το καλυτερο, παμε προς το χειροτερο.Υπαρχει κανα S60 μεχρι 350 ευρω περιπου (και 300 να ειναι δεν με πειραζει) που να εχει χαμηλο SAR; (λιγο εκτος θεματος...)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ΑΝ υπάρχει κάποιος τρόπος για να σταματήσουμε τον ήχο που ακούγεται όταν βγάζουμε φωτογραφίες? :S
Link to comment
Share on other sites

Χτες το βραδυ ειδα οτι περιμεμενουμε και το Ε51. Σημερα ειδα το SAR του...Τι να πω. Αντι να πηγαινουμε προς το καλυτερο, παμε προς το χειροτερο.Υπαρχει κανα S60 μεχρι 350 ευρω περιπου (και 300 να ειναι δεν με πειραζει) που να εχει χαμηλο SAR; (λιγο εκτος θεματος...)

 

Αν και θα συμφωνήσω ότι είμαστε offtopic, παρόλα αυτά για να σε βοηθήσω θα σου πρότεινα το 6290, αν δε σε πειράζει ο σχεδιασμός clamshell. Σημαντικό στοιχείο ο χαμηλός δείκτης SAR του.

Απευθύνσου στο ανάλογο θέμα για τα περαιτέρω. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ 6120.......ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΝΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΟ ΓΡΑΦΙΚΟ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΑΝ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΦΟΝΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ....ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΜΕΝΕΙ ΑΚΙΝΗΤΗ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΥΠΕΡΟΧΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ 6120.......ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΝΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΟ ΓΡΑΦΙΚΟ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΑΝ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΣΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΦΟΝΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ....ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΜΕΝΕΙ ΑΚΙΝΗΤΗ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Απλά δεν γίνεται...:(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ουτε με gfακι απο οτι φαινεται, παντως κινουμενα θεματα υπαρχουν απο οσο γνωριζω...
Link to comment
Share on other sites

Telika 8a kukloforisei to 6210 se lefko stin elliniki agora (oxi paraeisagwgi)? Kammia idea poso stoixizei i lefki prosopsi-kalumma sta nokia shops? (wireless post)

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Telika 8a kukloforisei to 6210 se lefko stin elliniki agora (oxi paraeisagwgi)? Kammia idea poso stoixizei i lefki prosopsi-kalumma sta nokia shops? (wireless post)

 

Θα κυκλοφορήσει σε 4 νέα χρώματα, τα είδα σε διαφημιστικό της Nokia.

 

Πάντως, όλα καλά και χρυσά, αλλά το καταραμένο του bluetooth, στα καλά καθούμενα κάνει αποσυνδέσεις. Και με την 3.70, και με την 3.83 (και μάλιστα με 3 διαφορετικές συσκευές). Χώρια που τελειώνει πιο γρήγορα τη μπαταρία του bluetooth ακουστικού που χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Πηρα πριν 2 μερες το 6120 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.

Το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι καποια video (3gp) μεγεθους 1 mb που τραβηξα με το TREO 650 ,το κατα τα αλλα φτωχο σε multimedia δυνατοτητες και απλουστατη καμερα,δεν μπορει το 6120 να τα παιξει.Με την εκινηση,βγαζει μια πρασινιλα και μετα μαυριζει η οθονη.Ηχο εχω κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα προβληματακια..που εχει ειναι θεμα αναβαθμισης λετε η οχι?αυτο για το bt πιστευω πως σιγουρα ειναι bug ,και αυτο για το .3gp που λεει παραπανω ο συμφορουμιτης μου ακουγεται καπως κουλο..

υπαρχει καμια φωτο απο τα νεα σχεδια(προσοψεις?)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να του κάνω αναβάθμιση με το Nokia Software Updater αλλά μου βγάζει διαθέσιμη την 3.70

Γνωρίζει κανείς;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να του κάνω αναβάθμιση με το Nokia Software Updater αλλά μου βγάζει διαθέσιμη την 3.70

Γνωρίζει κανείς;

 

Δεν εχει ανεβει ακομα αναβαθμιση για το Ελληνικο product code

0546344,μεσω του updater.

 

http://img66.imageshack.us/img66/6285/12570207ol3.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ανεβει ακομα αναβαθμιση για το Ελληνικο product code

0546344,μεσω του updater.

 

http://img66.imageshack.us/img66/6285/12570207ol3.jpg

Εχεις δίκιο ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο ευχαριστώ.

 

Να΄σαι καλα :)

Λογικα εφοσων εχει κυκλοφορησει νεα εκδοση ,δεν θα

αργησει να ανεβει και στον updater .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν την διαφανη σκληρου πλαστικου θηκη,και ενα....τρυπανι κανουνε θαυματα!!!!!

Μεγαλονουμε την τρυπα του φλας ωστε να μην υπαρχει αντανακλαση.

Και τρωμε την θηκη με σβουρακι,οπως εκανα εγω,ωστε να ειναι ευκολη η προσβαση στα 2 πληκτρα.

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και ένα μήνα περίπου στο nokia.gr για το manual του 6120 αλλά δεν το έχει. Γιατί άραγε;

Σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο αλλά θα ήθελα να ρίξω μια ματιά στο manual πριν.

Ξέρετε πού αλλού μπορώ να το βρω;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εδώ και ένα μήνα περίπου στο nokia.gr για το manual του 6120 αλλά δεν το έχει. Γιατί άραγε;

Σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο αλλά θα ήθελα να ρίξω μια ματιά στο manual πριν.

Ξέρετε πού αλλού μπορώ να το βρω;

Ορίστε: http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_6120_classic_UG_el.pdf

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...