Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι η συντόμευση μολύβι (για τα παλιότερα s60 που το έχουν) και πράσινο ακουστικό.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι η συντόμευση μολύβι (για τα παλιότερα s60 που το έχουν) και πράσινο ακουστικό.

Για μένα που δεν το έχω δεν παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν την εχω δοκιμάσει την εφαρμογή για να σου πω σίγουρα. Ή θα χρησιμοποιήσεις το * ή # αντί για το μολύβι, ή θα έχει επιλογή για ορισμό άλλης συντόμευσης. Ψάξε στις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο που εμφανίζει τις επιλογές που αντιστοιχούν στο παλιό pen, είναι πλέον το *. Δεν ξέρω όμως αν δουλέψει με το RotateMe, δοκίμασε το.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

χαιρετε,

 

δυστυχώς και για κάποιο περιεργο λογο το 6120 classic nokia κινητό μου σταμάτησε να στελνει μηνύματα (ειχε το σηματακι της αποστολης αλλα το μήνυμα ποτε δεν εστελνε)... τεσπα για να μην τα πολυλογώ αυτο φαινεται να ειναι ενα bug της νοκια...

 

μετα απο αλλεπάλληλα ρεστορ απο backup και update στο firmware και hard kai soft resets και και και...κατεληξα να εχω δυο ομάδες sms σε δυο διαφορετικα nbu αρχεία (=τα αρχεία που παιρνει το nokia content copier του nokia pc suite gia backup)....

 

Πως κανω ενωποίηση των μηνυματων αυτων στο κινητό μου?

 

δεδομένου οτι καθε φορα που κανω restore την μια η την αλλη ομάδα διαγράφει ολα τα μηνύματα που εχει το κινητο μεσα...υπαρχει καποιο αλλο καλο και αξιοπιστο προγραμμα (και το εννοω) που να μπορει να τα κανει ρεστορ απο nbu αρχεια... εκλιπαρώ να ειναι δοκιμασμένο γιατι εχω περασει παρα πολλα και εχω εγκαταστησει απειρα με προβληματα με την ελληνικη γλωσσα, και αλλαγη στην ωρα των μηνυματων κατα το ρεστορ κλπ κλπ...

 

ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο γνωριζω δεν υπαρχει προγραμμα που να μπορεις να ενωσεις τα 2 .nbu

 

Δοκιμασε το παρακατω!

 

Περασε το πρωτο .nbu στην συσκευη σου στειλε τα μηνυματα στο pc με το lifeblog 2.5.224 διεγραψε τα αρχεια περασε το δευτερο .nbu ξανα στο pc και μετα ολα μαζι πισω στην συσκευη. Αν και δεν εχω ασχοληθει με την παραπανω διαδικασια αλλα λογικα θα πετυχει :O

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2307340#post2307340

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2307730#post2307730

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΧΘΕΣ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ NOKIA 6120

1) ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΣΤΟ WALLPAPER NA ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ FULL ΟΠΩΣ ΣΤΟ Sony Ericsson K810i?

2) ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΠΑΙΖΕΙ Κ ΧΩΡΙΣ ΤΑ HANS FREE?

3) ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ 3G ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟ? ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ?

4) ΥΠΑΡΧΕΙ THEME CREATOR?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Τούτη διψα δεν σβήνει τούτη η μάχη δεν πάυει. χίλια χρόνια αν περάσουν, δεν πεθαίνουμε σκλάβοι
Link to comment
Share on other sites

1) Ψάξε για την εφαρμογή FreeFSWP

2) Δε νομίζω

3) Ψάξε στις ρυθμίσεις δικτύου και βάλε τη λειτουργία δικτύου στο GSM

4) Υπάρχει το Carbide.ui της Nokia

 

 

Μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου dmarccos, με βοήθησες αφάνταστα!

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις πως μπορώ να κάνω install το FreeFSWP στο κινητό?

Τούτη διψα δεν σβήνει τούτη η μάχη δεν πάυει. χίλια χρόνια αν περάσουν, δεν πεθαίνουμε σκλάβοι
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου dmarccos, με βοήθησες αφάνταστα!

 

Μπορείς να μου εξηγήσεις πως μπορώ να κάνω install το FreeFSWP στο κινητό?

 

Η εφαρμογή FreeFSWP είναι unsigned χρειάζεται δηλαδή να την υπογράψεις για να μπορέσεις να την εγκαταστήσεις

Αν δεν έχεις ζητήσει πιστοποιητικό κάνε το στο ανάλογο θέμα

Επίσης ότι άλλο θέλεις και αφορά εφαρμογές ρώτα στο θέμα των εφαρμογών για να μην ήμαστε offtopic ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

το ραδιοφωνο δεν παιζει χωρις το hands free γιατι το καλώδιο του hands free λειτουργεί ως κεραία του ραδιοφώνου απ οσο ξερω... μπορεις να βαλεις το hands free αλλα να ακους απ το μεγαφωνο....

 

gianpithio> χμμ...κατεβασα το lifeblog 2.5.224 αλλα οταν παω να αντιγραψω αρχεια απ το κινητο μου στο pc μου λεει οτι το κινητο μου δεν εχει το lifeblog εγκατεστημενο!!! απ τα αλλα ποστ που ειδα μου φανηκε οτι αυτο δεν χρειαζοταν ...αλλα απ την αλλη δεν μπορω να βρω και την εφαρμογη για το κινητο μου (6120c)...καμοια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας παιδιά εχω αυτο το κινητό με αναβαθμισμένο firmware v06.01 αλλα τωρα με την αναβαθμιση δεν μου εχει ελληνικα και πρεπει λεει να αλλαξω το προντακτ κοντε. εχω βρει το nss αλλα δν ξερω π θα βρω ελληνικο προντακτ κοντε γι αυτη την εκδοση!
Link to comment
Share on other sites

Στη πρώτη σελίδα του θέματος...

0546344

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια θυμηστε μου μια εφαρμογη που να παιζει avi αρχεια πλιζ!εχω ταινιες avi και θελω να τις περασω στο κινητο αλλα πως τις παιζουμε?ευχαριστω

EDIT κατεβασα το smart movie και πηγα να παιξω μια ελληνικη ταινια σε μορφη avi που ειναι 800mb αλλα ενω ο ηχος ειναι καλος η ταινια παιζει "σπαστα".φταιει το κινητο η κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές υπάρχει επίσημο θέμα όπου συζητάμε σχετικά.:!:

 

Τώρα όσο αφορά την ταινία, θα πρέπει να τη μετατρέψεις μέσω κάποιου converter ρίχνοντας το bitrate πρωτίστως και μετά την ανάλυση στην ανάλυση της οθόνης 320 x 240.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ξέρει κανείς αν το τηλέφωνο μπορεί να δουλέψει Αμερική ή χρειαζόμαστε αναγκαστικά άλλη συσκευή???

 

(Βλακεία δεν είναι αν δεν παίζει να πάρουμε άλλη συσκευή???)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργεί στις ΗΠΑ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχει κανείς το service manual για το 6120 classic ή έστω αν ξέρει από που μπορώ να το κατεβάσω;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ και πάλι ! ! ! !

 

Επειδή μου έχει χρειαστεί κατά καιρούς κάποιο service manual, υπάρχει κανένα site που να τα έχει συγκεντρωμένα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Έχω ένα 6233 και θέλω να κάνω αντιγραφή όλων των μηνυμάτων στο 6120. Μέσω PC Suite όμως δε γίνεται. Αντιγράφει μόνο τα εισερχόμενα και όχι τους φακέλους που έχω δημιουργήσει στα αποθηκευμένα. Επίσης, και φακέλους που δημιουργώ στο 6120, δεν τους βλέπει το PC Suite. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά θα πρέπει να βάλεις όλα τα μηνύματα χύμα στα Εισερχόμενα ώστε να τα περάσεις στο 6120.

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκτός του PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ευχαριστώ και πάλι ! ! ! !

 

Επειδή μου έχει χρειαστεί κατά καιρούς κάποιο service manual, υπάρχει κανένα site που να τα έχει συγκεντρωμένα;

 

Για δες αυτό http://www.devicemanuals.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...