Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά με ενημέρωσε το pc suite ότι υπάρχει καινούργια αναβάθμιση για το τηλέφωνο, δεν είδα ποια ακριβώς έκδοση.

Εγώ έχω την V 04.21 και γενικά δεν έχω προβλήματα. Προσφέρει κάτι παραπάνω το καινούργιο firmware ωστέ να μπω στη διαδικασία να το κάνω update??

 

Εγω την εβαλα προχθες. Στο net που εψαξα πριν το κανω, ειδα οτι με την 5.11 (αυτη ειναι η νεα εκδοση) εχεις ακομα καλυτερη αποδοση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@k_onstantinos χωρις να ειμαι 100% σιγουρος νομιζω οτι το pc suite σε ενημερωσε οτι υπαρχει καινουρια version του pc suite.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

@k_onstantinos χωρις να ειμαι 100% σιγουρος νομιζω οτι το pc suite σε ενημερωσε οτι υπαρχει καινουρια version του pc suite.

 

:D όχι σίγουρα με ενημέρωσε για νεο update στο firmware. Καλή η παρατήρηση πάντως, κάποιος άλλος μπορεί να το πάθαινε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ.

 

:!:

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Αν δεν έχεις ελληνικά στο pc δες αυτό!;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πω οτι με "βαριά" καρδία προ μηνός περίπου αποχώρησα από το club NOKIA, υστερα από σχεδόν 10 χρόνια!!!.

Το τελευταίο μου απόκτημα, ενα 6120c (10 μηνών) πουλήθηκε στο ebay για $130 και την θέση του πήρε ενα iPhone, να δούμε πόσο θα μείνω στην Apple...!!!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το περασα (η τουλαχιστον ετσι νομιζω...) πριν λιγο. O Software Updater εκανε update πρωτα τον εαυτο του και μετα προσπαθησε να κανει update το τηλ. απο την 5.x σε 6.01. Απετυχε ομως και μετα δεν μπορουσε να κανει re-install...Οταν ομως εκλεισα και ανοιξα το τηλεφωνο, αυτο δειχνει να λειτουργει κανονικα και επισης δειχνει οτι "φοραει" την 6.01...
Link to comment
Share on other sites

Το περασα (η τουλαχιστον ετσι νομιζω...) πριν λιγο. O Software Updater εκανε update πρωτα τον εαυτο του και μετα προσπαθησε να κανει update το τηλ. απο την 5.x σε 6.01. Απετυχε ομως και μετα δεν μπορουσε να κανει re-install...Οταν ομως εκλεισα και ανοιξα το τηλεφωνο, αυτο δειχνει να λειτουργει κανονικα και επισης δειχνει οτι "φοραει" την 6.01...

 

Ναι και μενα μου εκανε κατι κουλα αλλα στο τελος ολα καλα. Δεν εχω διαπιστωσει διαφορες προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

με 8 ευρω πηρα ολοκληρη την προσοψη τα παντα δηλαδη με πληκτρα κλπ. απο το ebay :D με τα μεταφορικα .

 

εγώ άλλαξα όλο το πληκτρολόγιο, σε nokia store, με 5 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση, οτι με το νεο firmware (6.01) η αποδοση της μπαταριας ειναι ακομα καλυτερη :)
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση, οτι με το νεο firmware (6.01) η αποδοση της μπαταριας ειναι ακομα καλυτερη :)

 

Κι εγώ αυτήν την εντύπωση έχω :D

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτήν την εντύπωση έχω :D

 

Οσο περνανε οι μερες, δεν εχω απλα την εντυπωση, ειμαι σιγουρος! Η μπαταρια ειναι πλεον απιστευτα καλη!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι εγώ να κάνω Update αλλά συνεχίζει να μου βγάζει ότι η τελευταία έκδοση για την συσκευή μου είναι η 5.11... Έψαξα για changelog αλλά δεν βρήκα πουθενά. Το product code μου έκανε εντύπωση που είναι το 0550477 αλλά η συσκευή είναι η 6121c.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η συσκευή σου είναι Vodafone live;

Αν ναι, τότε είναι φυσιολογικό.

Το ελληνικό product code unbranded συσκευής είναι 0546344.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι Vodafone Live... Την συσκευή την αγόρασα από OteShop και λειτουργεί στο δίκτυο της Cosmote. :(
Link to comment
Share on other sites

Είναι MyCosmosView. Το ίδιο πράγμα δηλαδή.

Για να κάνεις αναβάθμιση θα πρέπει να το βγάλεις. Ακολούθησε αυτή τη διαδικασία.

Χρησιμοποιώντας το product code που σου ανέφερα πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οκ, σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Απλά 2 ερωτήσεις- παρατηρήσεις πριν κάνω την διαδικασία.

- Δεν έχασα τα αγγλικά πάντως μετά την αναβάθμιση στην 5.11 έκδοση του firmware. Είναι λογικό αυτό;

- Χάνω την εγγύηση έτσι; Γιατί το κινητό δεν έχει custom mycosmos menu, αλλά το κλασσικό του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά εννοείς... δεν έχει σχέση.

Δεν τη χάνεις την εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο. Τα ελληνικά ήθελα να πω ότι δεν έχασα. Πολύ ωραία, αφού δεν χάνω εγγύηση προχωράω στην διαδικασία τώρα. Ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες και επανέρχομαι με update της κατάστασης. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...