Jump to content

Απόκρυψη από σταθερό γίνεται??


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ συχνά το σταθερό και για επαγγελματικούς λόγους θέλω να φαίνεται ο αριθμός μου... Όταν καλό ένα συγκεκριμένο αριθμό δεν θέλω να φαίνεται ο αριθμός μου και αναγκάζομαι να παίρνω από το κινητό... πως μπορώ να παίρνω μόνο αυτό τον αριθμό με απόκρυψη???? δοκίμασα μια υπηρεσία που διαφημίζει ο ΑΝΤ1 που παίρνεις 801χχχχχχ πριν τον αριθμό αλλά φαίνεται το νούμερο..
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ συχνά το σταθερό και για επαγγελματικούς λόγους θέλω να φαίνεται ο αριθμός μου... Όταν καλό ένα συγκεκριμένο αριθμό δεν θέλω να φαίνεται ο αριθμός μου και αναγκάζομαι να παίρνω από το κινητό... πως μπορώ να παίρνω μόνο αυτό τον αριθμό με απόκρυψη???? δοκίμασα μια υπηρεσία που διαφημίζει ο ΑΝΤ1 που παίρνεις 801χχχχχχ πριν τον αριθμό αλλά φαίνεται το νούμερο..

 

...παρε μια καρτα...πχ...smile and web :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές όμως αυτές οι κάρτες εμφανίζουν τον αριθμό...

Γιατί δε ενεργοποιείς την υπηρεσία από τον ΟΤΕ. Νομίζω μετά επιλέγεις εσύ πότε θα τη χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και η χρονοκάρτα κάνει???
...

 

Οχι...οσο ειχα χρονοκάρτα τον εμφανιζε τον αριθμο....

 

...η smile δεν τον εχει εμφανισει ποτε, απο οσο γνωριζω.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

H smile σίγουρα δεν τον εμφανίζει αλλά είναι πανάκριβη για σταθερά Ελλάδας....

 

....αυτο ειναι μια αληθεια....:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η σταθερή τηλεφωνία της Tellas (μέσω Zisto) παρέχει απόκρυψη ανά κλήση, βάζοντας μπροστά από τον αριθμό *31#.

 

Λίγο περίεργο βέβαια αυτό αφού κανονικά η εντολή θα έπρεπε να είναι #31# όπως στα κινητά... Τέλος πάντων δουλεύει σίγουρα με *31#

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε ενεργοποιείς την υπηρεσία από τον ΟΤΕ. Νομίζω μετά επιλέγεις εσύ πότε θα τη χρησιμοποιήσεις.

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο....:happy:

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές κάρτες από μικρώτερες εταιρείες που βγαίνουν με απόκρυψη .

Η Χρονοκάρτα και η Talk-talk εμφανίζουν τον αριθμό. Η smile χρεώνει 0,13 για εσωτερικό άρα δεν είναι ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

μια διαφορτική λύση θα ήταν να παίρνεις μέσω voip! πχ babble.net που έχεις κ χαμηλότερη χρέωση..αν βέβαια έχεις adsl!

Αλλιώς..ίσως κάποιος εναλλακτικός να προσφέρει την επιλεκτική απόκρυψη και χωρίς να βρίσκεσαι στο ιδιόκτητό του?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο....:happy:

 

Μάλλον κάποιο λάθος θα κάνεις. Την υπηρεσία που ζητάς την έχει η εργοδότριά μου στο σπίτι της. Πήρε το 134 από τη γραμμή που την ενδιέφερε να καλεί με απόκρυψη και ζήτησε να καλεί με απόκρυψη. Της όρισαν στη συνέχεια την ημερομηνία μετά από την οποία θα της παρέχεται αυτή η υπηρεσία (2-3 μέρες μετά το τηλεφωνικό της αίτημα) και της διευκρίνησαν πώς ότι όταν δεν θα την θέλει μπορεί να τους το δηλώνει τηλεφωνικά στο 134 για να της βγάζουν την απόκρυψη από τη γραμμή της. Της είπαν επίσης ότι αν ο καλούμενος έχει ζητήσει από τον ΟΤΕ παγίδευση της γραμμής του και καταγραφή των κλήσεων που δέχεται, τότε, και μόνον τότε , θα καταγράφεται το τηλέφωνό της εκτός κι αν θέλει να το μετατρέψει σε απόρρητο (με την ανάλογη αύξηση του παγίου του). Στα απόρρητα υπάρχει πάντα απόκρυψη.

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

Μα δε διαφωνώ σε αυτό!Είπα ότι δεν ισχύει η επιλεγόμενη απόκρυψη μέσω του χρήστη!!Επίσης, η μη εμφάνιση καλούντος (απόκρυψη=CLIR) όπως και η μη ανακοινώσιμη σύνδεση παρέχεται ΑΤΕΛΩΣ.

 

ps. Απόκρυψη και Μη ανακοινώσιμη σύνδεση είναι δύο ξεχωριστές υπηρεσίες!!ΔΕΝ πάνε σώνει και καλά πακέτο!!Παλιά ίσχυε αυτό!!

this is how we do...
Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...
Χρησιμοποιώ συχνά το σταθερό και για επαγγελματικούς λόγους θέλω να φαίνεται ο αριθμός μου... Όταν καλό ένα συγκεκριμένο αριθμό δεν θέλω να φαίνεται ο αριθμός μου και αναγκάζομαι να παίρνω από το κινητό... πως μπορώ να παίρνω μόνο αυτό τον αριθμό με απόκρυψη???? δοκίμασα μια υπηρεσία που διαφημίζει ο ΑΝΤ1 που παίρνεις 801χχχχχχ πριν τον αριθμό αλλά φαίνεται το νούμερο..

 

Λοιπόν καλείς #31# απο κινητό και *31*6912345678 ή *31*2130123123

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...