Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8600 Luna


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αδυναμία σύνδεσης του τηλεφώνου μου με το PC Suite via CA-101 dada cable υπολογίζω ότι οφείλεται στο γεγονός ότι στο μενού του connectivity στα settings του τηλεφώνου δεν υπάρχει η επιλογή του usb αλλα μόνο αυτή του Bluetooth. Υπάρχει κανένας τρόπος να προστεθεί και η επιλογή του usb στο μενού του connectivity ;

 

Σας ευχαριστώ

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 438
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αδυναμία σύνδεσης του τηλεφώνου μου με το PC Suite via CA-101 dada cable υπολογίζω ότι οφείλεται στο γεγονός ότι στο μενού του connectivity στα settings του τηλεφώνου δεν υπάρχει η επιλογή του usb αλλα μόνο αυτή του Bluetooth. Υπάρχει κανένας τρόπος να προστεθεί και η επιλογή του usb στο μενού του connectivity ;

 

Σας ευχαριστώ

 

Μήπως χρειάζεσαι μία αναβάθμιση του λογισμικού;

 

Το δικό μου Luna είχε ένα θέμα όταν το απενεργοποιούσα, έκανε ώρα να ανοίξει... Μετά την τελευταία φορά που ενώ ενεργοποιείτο, δεν έμπαινε σε λειτουργήσιμη κατάσταση (δηλαδή άναβε, αλλά δεν μπορούσα να μπω σε μενού, κλήσεις κλπ.), έκανε τη βόλτα του στο κατάστημα και δύο εβδομάδες μετά το παρέλαβα καινούργιο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεσαι μία αναβάθμιση του λογισμικού;

 

Το δικό μου Luna είχε ένα θέμα όταν το απενεργοποιούσα, έκανε ώρα να ανοίξει... Μετά την τελευταία φορά που ενώ ενεργοποιείτο, δεν έμπαινε σε λειτουργήσιμη κατάσταση (δηλαδή άναβε, αλλά δεν μπορούσα να μπω σε μενού, κλήσεις κλπ.), έκανε τη βόλτα του στο κατάστημα και δύο εβδομάδες μετά το παρέλαβα καινούργιο...

 

μάλλον φίλε μου αυτό πρέπει να γίνει.... Η απορία μου είναι αφού δεν επιτρέπει την σύνδεση με το καλώδιο πως θα γίνει η αναβάθμιση

«Η Ρωμιοσύνη εν φυλή συνότζιαιρη του κόσμου, κανένας δεν εβρέθηκεν για να την-ι-ξηλείψη,κανένας, γιατί σιέπει την που τάψη ο Θεός μου.Η Ρωμιοσύνη εν να χαθή, όντας ο κόσμος λείψη!Βασίλης Μιχαηλίδης (1849-1917)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο σύνδεση μέσω καλωδίου έκανα και λειτουργούσε μια χαρά.

 

Συνδέει κανένας το 8600 με mac;

 

Δες εαν σου κανει αυτο. Δεν το εχω δοκιμασει..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι δεν παει καπου χθες που το δοκιμασα αλλα και αλλες φορες που το εχω δωσει λειτουργει κανονικα. Το θεμα το ειχε φτιαξει ο esykas[/member]. Eαν θελεις επικοινωνησε μαζι του η κανε μια εγραφη στο forum και δες τα θεματα που ανοιξε μεσα απο το προφιλ του (Εαν βαριεσαι πες μου να το ψαξω..) :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι δεν παει καπου χθες που το δοκιμασα αλλα και αλλες φορες που το εχω δωσει λειτουργει κανονικα. Το θεμα το ειχε φτιαξει ο esykas[/member]. Eαν θελεις επικοινωνησε μαζι του η κανε μια εγραφη στο forum και δες τα θεματα που ανοιξε μεσα απο το προφιλ του (Εαν βαριεσαι πες μου να το ψαξω..) :)

 

Βασικά επειδή το έχω ψάξει λίγο το θέμα, παίζει θέμα με το 8600. Ενώ με σχεδόν όλα τα nokia γίνεται δουλειά, με αυτό δεν συνεργάζεται σωστά. Anyway, έβαλα vista μέσω bootcamp και θα κάνω έτσι τη δουλειά μου μάλλον. Άλλωστε δεν το χρειάζομαι σε καθημερινή βάση. Κανένα backup τις επαφές.:) Σ'ευχαριστώ anyway.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα παιδιά.Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:Πως μπορώ να βάλω ελληνικά σε κινητό που έχει αγοραστεί απο εξωτερικό(nokia 8600 luna)??Σκεφτομαι το Update!Γνωρίζει κανείς πως θα καταφέρω κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα luna απο αγγλια , εκανα αλλαγη product code με το nemesis, αλλα οταν παω να κανω αναβαθμιση στην αρχη μου λεει οτι εχει την ιδια ανβαθμιση και οταν αρχισει σε καποια φαση μου γραφει οτι χρειαζεται nokia usb rom drivers αλλα δεν βρισκει τιποτα και σταματαει η αναβαθμιση...τι να κανω?

 

...τελικα , απεγκατεστησα το nokia update και τ οξαναεβαλα και ολα οκ!!!

:up:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τι γνώμη έχετε για αγορά κινητού nokia απο ebay??Σκέφτομαι να πάρω το luna απο εκεί.τι με συμβουλέυετε??????????????
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Eυχαριστω.

 

Βγαζει τα εξης.

 

 

Information on IMEI 353**********60

 

Type Allocation Holder Nokia

Mobile Equipment Type Nokia 8600 Luna

GSM Implementation Phase 2/2+

IMEI Validity Assessment >|<

Very likely

 

Information on range assignment

 

Est. Date of Range Issuance Around Q1 2008

Reporting Body British Approvals Board of Telecommunications (BABT)

Primary Market Europe

Legal Basis for Allocation EU R&TTE Directive

 

Να υποθεσω οτι ειναι γνησιο αγγλικο?

Το εχω βρει με χαμηλη τιμη στο ebay , γι αυτο ειμαι καχυποπτος.

Γι αυτο και ζητησα τo IMEI .

Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει πως ειναι αυθεντικο , αλλα κοιτα και τις αξιολογησεις του γιατι πολλα γινονται ( πχ να βρηκε ενα αλλο imei απο αυθεντικο luna και να στο εστειλε)
:up:
Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει πως ειναι αυθεντικο , αλλα κοιτα και τις αξιολογησεις του γιατι πολλα γινονται ( πχ να βρηκε ενα αλλο imei απο αυθεντικο luna και να στο εστειλε)
Εχει καμια 100αρια πωλησεις με 100%.

Αν μου στειλει κινητο με διαφορετικο ΙΜΕΙ προφανως θα του κανω φασαρια.

Το θεμα ειναι ομως οτι δε ξερω κατα ποσον μπορεις να βαλεις οτι ΙΜΕΙ θες σε κοπια κινητο.

Αν λες οτι με το ΙΜΕΙ μπορω να ειμαι 99% σιγουρος οτι αντιστοιχει σε αυθεντικο luna , θα το αγορασω.

 

Ευχαριστω

 

 

ΥΓ

Βεβαια στις σημειωσεις κατω γραφει,

Q: Hi is this a genuine UK version? Where did you get the phone from originally? Thanks 13-Apr-09

A: Hi yes it is i had one dropped it and this is a replacement from insurance company.

Υποθετω οτι εννοει οτι του στειλανε καινουργιο γιατι κατι επαθε το προηγουμενο που ειχε...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να επικοινωνησω τηλεφωνικα με expansys απο το πρωι κ συνεχεισ βγαινει το ηχογραφημενο μηνυμα που λεει οτι ολεσ οι γραμμεσ ειναι κατειλημενεσ. κ πριν λιγο που πηρα το ιδιο μηνυμα. ελεοσ. ξερει κανεισ κανενα τηλεφωνο που να το σηκωνουν?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα πηρα παντως το κινητο ( 320Ε μου βγηκε ) και τελικα ηταν ολοκαινουργιο και αυθεντικο , με το ΙΜΕΙ που μου ειχε στειλει.

Οσοι ενδιαφερεστε να το παρετε απο ebay ψαξτε το γιατι αξιζει.

 

Πανεμορφο κινητο (απλα με χαλαει που ειναι καπως βαρυ).

Link to comment
Share on other sites

Τα πηρα παντως το κινητο ( 320Ε μου βγηκε ) και τελικα ηταν ολοκαινουργιο και αυθεντικο , με το ΙΜΕΙ που μου ειχε στειλει.

Οσοι ενδιαφερεστε να το παρετε απο ebay ψαξτε το γιατι αξιζει.

 

Πανεμορφο κινητο (απλα με χαλαει που ειναι καπως βαρυ).

 

Το βάρος είναι αντιθέτως από τα καλά του. Είναι στιβαρή κατασκευή, με υλικά που δεν βρίσκεις συχνά στα κινητά τηλέφωνα. Με γειά! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τα πηρα παντως το κινητο ( 320Ε μου βγηκε ) και τελικα ηταν ολοκαινουργιο και αυθεντικο , με το ΙΜΕΙ που μου ειχε στειλει.

Οσοι ενδιαφερεστε να το παρετε απο ebay ψαξτε το γιατι αξιζει.

 

Πανεμορφο κινητο (απλα με χαλαει που ειναι καπως βαρυ).

 

Καλοριζικο !

Σχετικα με το βαρος ,ετσι οπως τα λενε τα παιδια ειναι ..:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βρήκα σε ενα κατάστημα Multirama το 8600 στα 399€. Δεν εγραφε ομως 8600 Luna..Πρόκειται για το ίδιο τηλέφωνο ή είναι διαφορετικές εκδόσεις; Σαν τιμή πως το βλέπετε;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βρήκα σε ενα κατάστημα Multirama το 8600 στα 399€. Δεν εγραφε ομως 8600 Luna..Πρόκειται για το ίδιο τηλέφωνο ή είναι διαφορετικές εκδόσεις; Σαν τιμή πως το βλέπετε;

 

Δεν υπάρχει διαφορετική έκδοση του 8600, μία υπάρχει και μόνον. Η τιμή είναι πολύ καλή, πρόκειται για ένα άξιο εκπρόσωπο της 8*** σειράς.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...