Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5700 XpressMusic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν το κινητό είναι στην αναμονή πατάω το πράσινο (το κουμπί που καλεί) κι εκεί βγαίνουν οι κλήσεις όλες.... από εκεί τις διέγραψα.

 

Στην εφαρμογή μητρώο που αναφέρεις (μενού --> ρυθμίσεις --> ρυθμίσεις τηλεφώνου --> εφαρμογές --> μητρώο) δεν δείχνει τις κλήσεις όπως όλα τα κινητά που ξέρω, το μόνο που έχει εκεί μέσα είναι η διάρκεια του ιστορικού, δηλαδή για πόσες μέρες να κρατάει ιστορικό κλήσεων. Δεν έχει τίποτε άλλο εκεί μέσα.

Δεν εννοεί τις ρυθμίσεις του Μητρώου που βρίσκεται μέσα στην εφαρμογή Ρυθμίσεις, δηλαδή αυτό:

http://www.imageshack.gr/files/lz6gpe6bnydanczpmmrd.jpg

 

 

αλλά την εφαρμογή Μητρώο, δηλαδή αυτό:

http://www.imageshack.gr/files/7y0jt3zbyyowrrinbvgv.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 143
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπαρχει το εικονιδιο Μητρωο?

 

Ψαξε καλυτερα σε ολους τους φακελους του κινητου σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση φίλε μου να μην υπάρχει το Μητρώο...

Είναι σαν να μου λες πως δεν υπάρχει η εφαρμογή Μηνύματα.

Μέσα στο μενού θα είναι χωμένο, σε κάποιο φάκελο και δεν το βλέπεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

λέτε να το έχει κάνει κάποια μετονομασία, και να το μετακίνησε? το κοίταξα και το ξανακοίταξα....

 

παίζει να του χει δώσει όνομα ξερω γω.... βοήθεια και να του άλλαξε και το εικονίδιο?

 

γιατί σας λέω ότι δεν υπάρχει εφαρμογή μητρώο... άρα μάλλον κάτι τέτοιο θα έκανε ο κουμπάρος....

 

αλλά και να υπάρχει αν τις διαγράψω εγώ από τις κλήσεις, μέσα στο μητρώο θα συνεχίσουν να υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

Οχι εαν της διαγραψεις απο εκει δεν θα υπαρχουν.

 

Ψαξε καλα καπου υπαρχει δεν μπορει..

 

Εαν εχεις βαλει αλλο θεμα μπορει να εχει αλλαξει το εικονιδιο για αυτο δεν μπορεις να το βρεις βαλε το κανονικο θεμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Όχι αν τις διαγράψεις δεν συνεχίζουν να υπάρχουν πουθενά αλλού!

Μήπως έχεις κάποιο θέμα με αλλαγμένα εικονίδια...;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας παιδιά.. νέος στο forum και γενικα στον κόσμο των smartphones. Στέλνω επειδή εχω ένα σχετικά "χαζό" πρόβλημα με το 5700.. Όταν ακούω ένα mp3 και το σταματάω κανονικά μετά πατώντας το μενού παρατεταμένα βλέπω την αναπαραγωγή μουσικής να τρέχει στο παρασκήνιο χωρίς να παίζει μουσική.. Πως μπορώ να το κλείσω εντελως ?
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the smartphone world!:p

Μη σου φαίνεται περίεργο...

Επειδή δεν αναπαράγει κάποιο κομμάτι δεν σημαίνει πως δεν τρέχει και η ίδια η εφαρμογή.

Για να τη κλείσεις τελείως ενώ είσαι μέσα στην εφαρμογή πάτα Επιλογές > Έξοδος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι το παράξενο.. οτι στο μενου αναπαραγωγη δεν εχει έξοδο για κλεισιμο της εφαρμογής.. και στο εικονίδιο του μένει ένα μπλε σηματακι που σημαινει οτι η εφαρμογη τρεχει.. Ευχαριστω btw για την πολύ γρήγορη απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ο music player στα Nseries και XpressMusic.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο'μένα. Μετά απο αρκετό καιρό, επιστρέφω στο Forum του My Phone και ιδιέταιρα σ'αυτό το θέμα για να σας εκφράσω ένα πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε τις τελευταίες μέρες με αυτό το κινητό.

Λοιπόν εγώ απ'τον Απρίλιο του έχω βάλει μιά κάρτα μνήμης των 8 GB την οποία και μου αναγνώρισε κανονικότατα χωρίς κανένα πρόβλημα! Την περασμένη Τρίτη τώρα το σύνδεσα στον υπολογιστή μέσω USB με λειτουργία PC Suit και κοίταξα μήπως υπάρχει κάποια νεότερη έκδοση του Firmware. Δεν βρήκα καμία και στη συνέχεια πέρασα μερικά mp3s με λειτουργία Μεταφοράς Δεδομένων αυτην τη φόρά. Μέχρι τότε, είχα ελεύθερο χώρο 1μισι περίπου giga. Μετά και την αντιγραφή των mp3s που προανέφερα, απέμειναν μόνο 700 MB. Αποσύνδεσα το τηλέφωνο και απο τότε δεν μπορεί να ανοίξει το Music Player με αυτήν την κάρτα μνήμης τοποθετημένη. Δείχνει οτι βρίσκεται στο 0% και κολάει εκεί. Διέγραψα χειροκίνητα απο τη Διαχείρηση Αρχείων όλη τη μουσική μου, αλλά τίποτα!!!! Μην ξέροντας τί να κάνω, αφέραισα την κάρτα μνήμης και δούλεψε κανονικά. Εκανα και ανανέωση. Δοκίμασα και μικρότερης χωριτικότητας κάρτες μνήμης και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα... Οταν όμως ξανά'βαλα αυτή, εμφανίστηκε η ένδειξη "Αναζήτηση για Μουσική 0%" και όπως ήταν πλέον αναμενόμενο, κόλησε εκεί. Οποτε ανοίγω το Music Player απο τότε, κολάει στο 0%!!!!!!!

Εχω την εντύπωση πως το πρόβλημα πρέπει να βρίσκεται στο λογισμικό του τηλεφώνου. Μέχρι και επανεγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης έκανα χωρίς κανένα αποτέλεσμα!

Δεν πρέπει να σας είναι χρήσιμες όλες οι παραπάνω μου ενέργειες, αλλά προσπάθησα να σας περιγράψω την κατάσταση όσο καλύτερα μπορούσα. Εχει κανείς να μου προτείνει κάτι μήπως και αποφύγω τη διαδικασία Format? Κι'αυτή αμφιβάλω αν θα'χει θετικά αποτελέσματα!!..

Thanks...

AGENT GOLDER

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα format στη κάρτα μνήμης, αφού πρώτα κρατήσεις φωτο, βίντεο κτλ...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω κι'αυτό. Πρώτα μέσα απ'το τηλέφωνο και στη χειρότερη περίπτωση απ'τα Windows.

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ο music player στα Nseries και XpressMusic.:)

 

A oke τοτε:)

Παντως η μπαταρία παιδια απο το συγκεκριμένο είναι ψιλο για :cry:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα format στη κάρτα μνήμης, αφού πρώτα κρατήσεις φωτο, βίντεο κτλ...

 

Σε υπερευχαριστώ! Εκανα τελικά format απ'το κινητό και τώρα είναι όλα OK όπως και πρώτα!! Αυτή τη στιγμή ξανα περνάω μερικά απο τα αρχεία που είχα αποθηκευμένα... Μ'άλλον κάποιο malware θα είχε "κάνει τη δουλειά!!" Την προηγούμενη βδομάδα, έτσι όπως καθόμουνα και κοίταζα τα αρχεία της κάρτας μνήμης απ'το PC, έπιασα το γνωστό σε όλους και μη εξεραιταίο Disk Knight! Διέγραψα τα 2 αρχεία του, αλλά δεν είχε αλάξει κάτι... Ισως τον είχα και πρίν, αλλά δε μου προέκειψε κάτι τέτοιο...

 

Τέλος πάντων. O Notorius20 πρίν απο το post μου αυτό, λέεί οτι η μπαταρία δεν αξίζει! Μπορεί κάποιος να απαντήσει αν η συγκεκριμμένη είναι Λυθίου και πόσες ώρες αυτονομία εγκιάται κανονικά; Σ'εμένα, με την αναπαραγωγή μουσικής διαρκώς, κρατάει το πολύ 7 ώρες...

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. νέος στο forum και γενικα στον κόσμο των smartphones. Στέλνω επειδή εχω ένα σχετικά "χαζό" πρόβλημα με το 5700.. Όταν ακούω ένα mp3 και το σταματάω κανονικά μετά πατώντας το μενού παρατεταμένα βλέπω την αναπαραγωγή μουσικής να τρέχει στο παρασκήνιο χωρίς να παίζει μουσική.. Πως μπορώ να το κλείσω εντελως ?

Υπάρχει ένα πρόγραμμα που λέγεται Taskman. Μπορείς να το εγκαταστήσεις και να πατάς από τις επιλογές του τερματισμός για να κλείνει η εφαρμογή. Έχω κι εγώ το 5700 εδώ και 11 μήνες περίπου και δεν έχω βρει κάποια άλλη λύση για αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , μήπως ξέρει να μου πει κανείς μέχρι πόσα GB κάρτα μνήμης υποστηρίζει το Nokia 5700; Είδα στο forum κάποιον να λέει για 8GB κάρτα μνήμης. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι υποστηρίζει΄μέχρι 2 GB . Ξέρει κανείς να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Όσα θέλεις μπορείς να βάλεις.

Η συσκευή υποστηρίζει microSD High Capacity κάρτες οι οποίες φτάνουν θεωρητικά μέχρι και τα 32GB.

Αν βάλεις 8GB κάρτα δεν θα έχει πρόβλημα.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα όταν θέλεις να προσθέσεις ή να τροποποιήσεις κάτι στο μήνυμά σου να πατάς στο κουμπί http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif ώστε να αποφεύγεις τα συνεχόμενα posts.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όσα θέλεις μπορείς να βάλεις.

Η συσκευή υποστηρίζει microSD High Capacity κάρτες οι οποίες φτάνουν θεωρητικά μέχρι και τα 32GB.

Αν βάλεις 8GB κάρτα δεν θα έχει πρόβλημα.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα όταν θέλεις να προσθέσεις ή να τροποποιήσεις κάτι στο μήνυμά σου να πατάς στο κουμπί http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif ώστε να αποφεύγεις τα συνεχόμενα posts.

Στο κουμπί τροποποίηση πατάω. Έκανα κάποιο λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Όσα θέλεις μπορείς να βάλεις.

Η συσκευή υποστηρίζει microSD High Capacity κάρτες οι οποίες φτάνουν θεωρητικά μέχρι και τα 32GB.

Αν βάλεις 8GB κάρτα δεν θα έχει πρόβλημα.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα όταν θέλεις να προσθέσεις ή να τροποποιήσεις κάτι στο μήνυμά σου να πατάς στο κουμπί http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif ώστε να αποφεύγεις τα συνεχόμενα posts.

Υποδοχή κάρτας μνήμης microSD με δυνατότητα εναλλαγής για εκτεταμένη μνήμη μέχρι 2 GB

Αυτό γράφουν στo site της Nokia. είναι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Άσε τι γράφουν...

Μπορείς να βάλεις και 4 και 8GB.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Άσε τι γράφουν...

Μπορείς να βάλεις και 4 και 8GB.

Υπάρχει περίπτωση να δεκτεί κάρτα μνήμης 16 GB;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να δεκτεί κάρτα μνήμης 16 GB;

Θεωρητικά μπορείς να βάλεις αλλά ακόμα δεν έχουν έρθει κάρτες με χωρητικότητα 16GB.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...