Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Apo toys xartes Polis3D tis ngi mporoyme na vroyme kapoy deigma?

Leitourgoyn opws oi kanonikoi xartes?

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην το γελάς, περιμένω κάτι τέτοιο... :rolleyes:

 

Για νόμιμο συζητάμε μόνο. Ήδη έχει αναφερθεί τουλάχιστον 10 φορές σε αυτό το topic η φράση : "σου το έστειλα με pm".

 

Ευχαριστώ πάντως για την άμεση ανταπόκρισή σας.

Link to comment
Share on other sites

na kano mia erotosi

to dest 7 ine to proto mou opote den exo alli empiria i eksikiosi, basika den katalabeno diafores ton poi me ta agapimena. Me endiaferei na me idopoiei ixitika k optia otan plisiazo rantar k epikindina simia, ti prpei na kano?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

episis kati simantiko toulaxiston gia mena pou zo athina.Epsaka alla den to brika , apofygi daxtyliou den exei. Yparxei kati kapou gia apofygi daxtyliou? einai poli simantiko na thes na pas kapou k na prpei na min mpis daxtylio
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για νόμιμο συζητάμε μόνο. Ήδη έχει αναφερθεί τουλάχιστον 10 φορές σε αυτό το topic η φράση : "σου το έστειλα με pm".

 

Ευχαριστώ πάντως για την άμεση ανταπόκρισή σας.

 

Δυστυχώς δε συζητάμε για νόμιμο... :X Και αυτοί που στέλνουν pm το παράνομο δίνουν αλλιώς θα το έδιναν έξω όπως έκανα εγώ...

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

episis kati simantiko toulaxiston gia mena pou zo athina.Epsaka alla den to brika , apofygi daxtyliou den exei. Yparxei kati kapou gia apofygi daxtyliou? einai poli simantiko na thes na pas kapou k na prpei na min mpis daxtylio

 

Αν βάλεις σωστά τα forlinks του χάρτη που χρησιμοποιείς θα έχεις και αποφυγή δακτυλίου...

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις σωστά τα forlinks του χάρτη που χρησιμοποιείς θα έχεις και αποφυγή δακτυλίου...

 

to exo perasei , exei mesa apofigi aytokinitodromon, diodion,feri alla daxtylio den exei kapou:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα fοrlinks.αν τα βάλεις σωστά,δεν θα βλέπεις τα φέρυ

 

poia ine i sosti topothetisi? gia dose mas ta fota sou, ime poli basiko gia mena o daxtylios giati mpeno kentroa rketa syxna, an telika exo lathos forlinks , exeis ta sosta na to diorthoso? se eyxaristo

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο αρχείο του χάρτη που κατέβασες υπάρχουν τα forlinks. Σβήσε τα forlinks που υπάρχουν στον κατάλογο του destinator στο ppc σου και βάλε αυτά που έχει ο χάρτης. Ξεκίνα, επέλεξε το χάρτη του οποίου τα forlinks έβαλες και όλα πρέπει να είναι οκ. :)
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά!

 

Βοήθεια!!!

 

Έχω 3 προβλήματα!

 

1) Για να κάνω εγκατάσταση το Destinator 7 στην κάρτα μνήμης, μετονόμασα τον φάκελο Destinator σε Destinator6 αλλά η εγκατάσταση δεν πέτυχε! Στην συνέχεια διατήρησα τον φάκελο Destinator και δημιούργησα αντίγραφο του με όνομα Destinator6. Αποτέλεσμα, μετά την εγκατάσταση εξαφανίστηκε ο Φάκελος Destinator6 και οι 2 φάκελοι με τους χάρτες!!! Πώς μπορώ τελικά να διατηρήσω το Destinator 6 μαζί με το 7 beta???

 

2) Αρχικά, στις αποφυγές δρόμων μου έβγαζε μια μεγάλη λίστα, που είχε Εθνικές οδούς, Αττική οδό κλπ. Στην νέα εγκατάσταση που έκανα μου βγάζει μόνο Διόδια και Ακτοπλοϊκές!!! Τι μπορεί να φταίει???

 

3) Έχω το Mio P550. Σε Bluetooth, δεν μου βγάζει πρωοτόκολλο για σειριακή σύνδεση! Είναι φυσιολογικό? Το USB Bluetooth dongle μου βλέπει π.χ. service σειριακής για το κινητό μου, όχι όμως για το Mio! Είναι μούφα το Bluetooth του ή μήπως έχει εργοστασιακό ελάττωμα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

 

Αφού κανένας δεν μου απάντησε, θα απαντήσω εγώ στον εαυτό μου, μιας που βρήκα λύση στα 2 προβλήματα!

 

1) Πρέπει να αντιγράψει κανείς το directory του Destinator και των χαρτών στον σκληρό του δίσκό, να εγκαταστήσει το Destinator 7 στην κάρτα μνήμης και στη συνέχεια να ξαναγράψει το directory του Destinator με νέα ονομασία π.χ. Destinator6 και τους χάρτες.

2) Τελικά επειδή είχα μετονομάσει τα Directory των χαρτών μου από GreeceU σε GreeceU2007Q2 και GreeceU2006Q3 αντίστοιχα, θα πρέπει να μετονομαστούν αντίστοιχα τα αρχεία των forlinks που βρίσκονται στον κατάλογο userdata/forlinks (πρόσθεσα το 2007Q2 στην ονομασία των αρχείων) και όλα διορθώθηκαν!

3) Δεν έχω βρει λύση, θα δοκιμάσω με διαφορετικό dongle και βλέπουμε.

 

Πάντως σαν γενικό σχόλιο, το Mio αργεί να κλειδώσει σε δορυφόρους με το Beta Destinator 7. Ας ελπίσουμε ότι με τη standard έκδοση θα φτιάξει!

YO!
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ

ΤΟ GPS GATE ΓΙΑ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥ

ΠΕΡΑΣΑ ΤΟ 6,1 ΚΑΙ ΒΑΣΑΝΙΖΕΤΑΙ.

(Α ΕΧΕΙ HTC 3300)

Xiaomi Mi2S
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο αρχείο του χάρτη που κατέβασες υπάρχουν τα forlinks. Σβήσε τα forlinks που υπάρχουν στον κατάλογο του destinator στο ppc σου και βάλε αυτά που έχει ο χάρτης. Ξεκίνα, επέλεξε το χάρτη του οποίου τα forlinks έβαλες και όλα πρέπει να είναι οκ. :)

an sou po pos den katalaba tha me pis xazo? sory pou ime ligo asxetos, ego otan ekana egkatastasi to dest ta ebala ola mesa , forlinks omos den ixe kapou ksexorista, mipos mporis na mou to peis poio apla ? i na mou stilis se pm ta forlinks ta sosta k na mou pis pou ta bazo?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο που έχει μέσα το χάρτη, απ' όπου και αν το κατέβασες, είναι σε μορφή zip και έχει μέσα 2 φακέλους, Greece_U και forlinks. Το Greece_U είναι ο χάρτης και τα forlinks (με 3 αρχεία μέσα) είναι οι αποφυγές που αγνόησες να βάλεις. Βρες το αρχικό zip (ή rar) που σου λέω και θα τα βρεις όλα. Αν το έχεις γνήσιο, πήγαινε στη σελίδα της NGi και ξανακατέβασε τον χάρτη. Εκεί θα βρεις και αναλυτικές οδηγίες εγκατάστασης...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω QTek 2020i και Destinator 7. Το Qtek ΔΕΝ Παίζει .spx αρχεία. Δοκίμασα να βάλω τον παλιό φάκελο από το Destinator 6 που ήταν όλα σε .wav και έπεζαν. Δυστυχώς δεν λειτουργεί. Έχει κάποιος κάποια ιδέα η κάποιο link με σωστά .wav αρχεία για το Destinator 7 ?

Ευχαριστώ

fotis
Link to comment
Share on other sites

To destinator 7 δεν παίζει wav αρχεία με κανέναν τρόπο. Τρόπο να παίξουν τα spx λοιπόν πρέπει να βρεις...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

To destinator 7 δεν παίζει wav αρχεία με κανέναν τρόπο. Τρόπο να παίξουν τα spx λοιπόν πρέπει να βρεις...

 

Και εμεις με τα 2020ι τι κανουμε δηλαδη?μια βοηθεια παρακαλω...........

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένετε να βγει η επίσημη έκδοση που λογικά θα λειτουργεί πολύ καλύτερα από την beta που κυκλοφορεί. Μέχρι τότε υπομονή...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.παιδια εχει δοκιμασει κανεις να τρεξει desrinator στο htc touch και καταφερε να το δουλεψει?εαν ναι πειτε και σε μενα πως γιατι δεν μου αναγνωριζει με τιποτα το εξωτερικο gps...

Το δοκιμασαμε και επαιξε. Δεν ειχε ιδιατερα προβληηματα στην εγκατασταση. Ποιο ΒΤ GPS χρησιμοποιεις?

Ψιλοπροβληματα εχει στην λειτουργεια τα γνωστα σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

εχω δει στο you tube κατι video με πλοηγηση αναμεσα σε σπιτια πλατειες κτιρια εμεις γιατι δεν μπορουμε να τα δουμε αυτα?:( εμεις λεμε τωρα ωραια γραφικα ο destinator. αλλα τι γραφικα ?ζωηρα χρωματα και ομορφες γραμμουλες?μηπως μας περνουν για ινδιανους ?:mad: τελικα ειναι θεμα χαρτη η desti το ολο θεμα ? αν ειναι θεμα χαρτη ας βαλει η εταιρια στο site της εναν κουμπι η οτι διαολο θελει οποιος θελει να κανει μια δωρεα για ερευνα και αναπτυξη μπας και δουμε και εμεις λιγο <<φως>> :mad: και με το μπαρντον αν λεω π@π@ριες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που είδες θα κάνουν πολλά πολλά πολλά χρόνια να έρθουν εδώ γιατί πολύ απλά δε θα ασχοληθούν οι μεγάλες εταιρείες πλοήγησης με την Ελλάδα. Αυτά τα τρισδιάστατα συστήματα πρόσφατα έκαναν την εμφάνισή τους στην Αμερική οπότε καταλαβαίνεις... Και ειδικά αν όλοι χρησιμοποιούν σπασμένα τα λιγοστά λογισμικά που έρχονται εδώ, θα περάσουν πολλά χρόνια ακόμα μέχρι να δεις κάτι τέτοιο. Σιγά μην ασχοληθούν τώρα τεράστιες εταιρείες με τον τσαμπατζή τον Έλληνα...
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...