Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να έχουμε πεζά ελληνικά και λατινικά γράμματα στο πληκτρολόγιο, όπως συνέβαινε και με το 6; Δυστυχώς στο 7 υπάρχουν μόνο κεφλαία.

 

Μια απαντηση ρε παιδια στην ερωτηση του terrestial,μ'ενδιαφερει κι'εμενα!

 

Mε το μέχρι τώρα keyboard που δίνεται με το D7, δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορούμε να έχουμε πεζά ελληνικά και λατινικά γράμματα στο πληκτρολόγιο, όπως συνέβαινε και με το 6; Δυστυχώς στο 7 υπάρχουν μόνο κεφαλαία.

 

Τελικά, όταν δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό, πάει το βουνό στο Μωάμεθ. Έτσι, μετά την ερώτησή μου, κάθησα και μελέτησα τη δομή του keyboard.ini και είδα ότι είναι πολύ εύκολο να τροποποιηθεί. (Αν έχει ένα καλό το Destinator, αυτό είναι η πολύ ανοιχτή δομή του και η εύκολη παραμετροποίηση που δέχεται, με ανάλογο φυσικά πείραγμα των διαφόρων text files.)

 

Να λοιπόν το ελληνικό πληκτρολόγιο (με πεζά-κεφαλαία) που προέκυψε. ;)

http://rapidshare.com/files/36787023/Destinator7_Greek_Keyboard_by_terrestial.rar

Link to comment
Share on other sites

odytsak, τελικά κοίταξα τις φωνές σου για το 7, και είναι τσίτα. Δεν μπορουν να δυναμώσουν πολύ ακόμα χωρίς να παραμορφώσουν ρε γμτ......

 

Τουλάχιστον είναι πιο δυνατές από τις original με τη ''Γαλλιδούλα'' και χωρίς προβλήματα όταν μπαίνεις σε πλατεία και πρέπει να κάνεις κυκλική πορεία και να βγεις στην τάδε έξοδο.:cool:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο! εχετε δει οταν κανετε μια μακρινη διαδρομη τα χιλιόμετρα που απομένουν και η ωρα αφιξης οτι ποτε δεν ειναι σωστα? πως τα λογαριαζει αυτο το πραγμα?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, όταν δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό, πάει το βουνό στο Μωάμεθ. Έτσι, μετά την ερώτησή μου, κάθησα και μελέτησα τη δομή του keyboard.ini και είδα ότι είναι πολύ εύκολο να τροποποιηθεί. (Αν έχει ένα καλό το Destinator, αυτό είναι η πολύ ανοιχτή δομή του και η εύκολη παραμετροποίηση που δέχεται, με ανάλογο φυσικά πείραγμα των διαφόρων text files.)

 

Να λοιπόν το ελληνικό πληκτρολόγιο (με πεζά-κεφαλαία) που προέκυψε από την ενασχόλησή μου με αυτό. ;)

http://rapidshare.com/files/36777410/Destinator7_Greek_Keyboard_by_terrestial.rar

 

terrestial το κατέβασα και το δοκίμασα.

Ειλικρινά μπράβο πολύ καλή δουλειά.:)

Βάλτο στην υπογραφή σου το link ώστε να το βρίσκουν οι συμφορουμίτες και να μη χαθεί στα ατελείωτα posts.;)

Παραγγελίες γίνονται δεκτές?:lol:

Απ' ότι είδα στο φάκελο all έχει δύο keyboards, το keyboard το κανονικό και το keyboard2 το οποίο είναι qwerty.:confused:

Mπορείς να το παραμετροποίησεις ώστε να έχουμε και qwerty στα Ελληνικά?

Είναι πολύ κουραστικό το απλό πληκτρολόγιο που κάνω δέκα ώρες να πληκτρολογήσω μια διεύθυνση.:O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το 7 μου έχει σπάσει τα νεύρα..θα γυρίσω στο 6.1.1.4.μπορεί κανείς να μου θυμίσει τον τρόπο που το κάνουμε install?

έχω το Destinator_GreekMap_SpeedCams

 

ευχαριστώ..

ELA MWRH AEKARAAA..:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, όταν δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό, πάει το βουνό στο Μωάμεθ. Έτσι, μετά την ερώτησή μου, κάθησα και μελέτησα τη δομή του keyboard.ini και είδα ότι είναι πολύ εύκολο να τροποποιηθεί. (Αν έχει ένα καλό το Destinator, αυτό είναι η πολύ ανοιχτή δομή του και η εύκολη παραμετροποίηση που δέχεται, με ανάλογο φυσικά πείραγμα των διαφόρων text files.)

 

Να λοιπόν το ελληνικό πληκτρολόγιο (με πεζά-κεφαλαία) που προέκυψε. ;)

http://rapidshare.com/files/36777410/Destinator7_Greek_Keyboard_by_terrestial.rar

 

Τωρα μαλιστα!!!

Μπραβο terrestial,εκανες μεγαλη μαγκια!

Thanks!;)

Link to comment
Share on other sites

terrestial το κατέβασα και το δοκίμασα.

Ειλικρινά μπράβο πολύ καλή δουλειά.:)

Βάλτο στην υπογραφή σου το link ώστε να το βρίσκουν οι συμφορουμίτες και να μη χαθεί στα ατελείωτα posts.;)

Παραγγελίες γίνονται δεκτές?:lol:

Απ' ότι είδα στο φάκελο all έχει δύο keyboards, το keyboard το κανονικό και το keyboard2 το οποίο είναι qwerty.:confused:

Mπορείς να το παραμετροποίησεις ώστε να έχουμε και qwerty στα Ελληνικά?

Είναι πολύ κουραστικό το απλό πληκτρολόγιο που κάνω δέκα ώρες να πληκτρολογήσω μια διεύθυνση.:O

 

Με το QWERTY δεν ασχολήθηκα γιατί είδα ότι δεν αλλάζει το μέγεθος των κουμπιών (προς τα κάτω) και επομένως δε γίνεται έχουμε την κλασική QWERTY διάταξη των πλήκτρων του υπολογιστή. Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να μπουν δύο γράμματα σε κάποια κουμπιά, πράγμα όχι και τόσο βολικό.

 

Μια και δεν έχουμε όμως QWERTY, θα σε αποζημιώσω με μία νέα έκδοση του υπάρχοντος (στην προηγούμενη μου ξέφυγαν τα τονισμένα κεφαλαία, τα άτιμα :p).

 

Ιδού λοιπόν:

http://rapidshare.com/files/36787023/Destinator7_Greek_Keyboard_by_terrestial.rar

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο! εχετε δει οταν κανετε μια μακρινη διαδρομη τα χιλιόμετρα που απομένουν και η ωρα αφιξης οτι ποτε δεν ειναι σωστα? πως τα λογαριαζει αυτο το πραγμα?

Aυτό συνέβαινε με τον χάρτη 2006.q3.Mε τον νέο χάρτη έχω παρατηρήσει ότι πλέον τα στοιχεία είναι απολύτως σωστά

Link to comment
Share on other sites

Με το QWERTY δεν ασχολήθηκα γιατί είδα ότι δεν αλλάζει το μέγεθος των κουμπιών (προς τα κάτω) και επομένως δε γίνεται έχουμε την κλασική QWERTY διάταξη των πλήκτρων του υπολογιστή. Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να μπουν δύο γράμματα σε κάποια κουμπιά, πράγμα όχι και τόσο βολικό.

 

Μια και δεν έχουμε όμως QWERTY, θα σε αποζημιώσω με μία νέα έκδοση του υπάρχοντος (στην προηγούμενη μου ξέφυγαν τα τονούμενα κεφαλαία, τα άτιμα). ;)

 

Ιδού λοιπόν:

http://rapidshare.com/files/36787023/Destinator7_Greek_Keyboard_by_terrestial.rar

 

Γειά σου terrestial τεράστιε (είσαι και καρντάσι).:)

Το δοκίμασα κι αυτό και όντως υπάρχουν τώρα και τονούμενα κεφαλαία.

Μπράβο και πάλι, πολύ καλή δουλειά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το 3300 ????? ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ

Λες και χάνει frames .........ενώ δε χάνει καθόλου τους δορυφόρους. Και κλασσικά βέβαια ΣΒΗΝΕΙ Η ΟΘΟΝΗ !!!! Ελπίζω να μην είναι final

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Geia xara,

 

Exei brei kaneis kapoia lysi gia na prospernaei ta dyo basika problimata pou parousiazei to Destinator 7 (sto P3300 mou)?

 

Kai milaw:

1. Gia ti periptwsi pou tou dineis diefthinsi kai enw eisai sigouros oti briskesai se dromo, bgazei afto to enoxlitiko minima oti "i afetiria i o proorismos briskontai makrya..."

 

2. Gia to sbisimo tis othonis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, τα POI γιατι δεν δουλευουν??? τα μονα που δουλευουν ειναι τα βενζιναδικα και οι συγκοινωνιες.....

Γνωριζει κανεις τιποτα?????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα το 7 σε G100 και με τρέλανε στην λάθος επαναδρομολόγηση ενώ η προηγούμενη έκδοση δεν είχε τετοιο πρόβλημα. Τα εικονίδια επάνω στον χάρτη δεν είναι ιδιαίτερα διακριτά..γενικά το λογισμικό σαν αίσθηση δείχνει να πηγαίνει πίσω. Βέβαια περιμένω την τελική έκδοση για τελικά συμπεράσματα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το dest 7 παιζει ανετα στο 3300 ???? η ειναι αργο (χασιμο στιγματος - αργη φορτωση ) ?? , το ΒΤ ποσο το εχετε 240 ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, τα POI γιατι δεν δουλευουν??? τα μονα που δουλευουν ειναι τα βενζιναδικα και οι συγκοινωνιες.....

Γνωριζει κανεις τιποτα?????

 

Δουλεύουν, αλλά δεν είναι εκεί που πρέπει. Στην οθόνη με τις γενικές κατηγορίες των POIs, πάτα Συνέχεια (κάτω δεξιά) και θα τα δεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το dest 7 παιζει ανετα στο 3300 ???? η ειναι αργο (χασιμο στιγματος - αργη φορτωση ) ?? , το ΒΤ ποσο το εχετε 240 ????

domal το D7 εχει πολλα προβληματα στο P3300.

τα κυριοτερα:

1)με το που του βαζεις προορισμο βγαζει τις περισοτερες φορες μηνυμα οτι η αφετηρια η ο προορισμος δεν ειναι προσπελασιμος με οχημα

2)σβηνει ο φωτισμος στα καλα καθουμενα

3)αν καταφερεις να ξεπερασεις τα προηγουμενα και κανεις πλοηγηση παγωνει στα καλα καθουμενα και κολλαει.(για κανα λεπτο συνηθως....αν δεν πρεπει να στριψεις εντωμεταξυ μικρο το κακο...αν ομως πρεπει τοτε γμτ)

παρομοια συμπτωματα βεβαια εχω διαβασει οτι εμφανιζει και σε αλλες συσκευες αλλα οσον αφορα το 3300 μαλλον δεν προκειτε να βρεθει εκδοση του destinator που να δουλευει αξιοπρεπως.

(το ΒΤ σε εμενα τρεχει 149 εως 283 αναλογα τον φορτο)

αν θες πες μας πως συμπεριφερεται το 3600 με το 7.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν, αλλά δεν είναι εκεί που πρέπει. Στην οθόνη με τις γενικές κατηγορίες των POIs, πάτα Συνέχεια (κάτω δεξιά) και θα τα δεις. ;)

 

αα καλα...οτι να'ναι.... ευχαριστω φιλε μου...

Link to comment
Share on other sites

domal το D7 εχει πολλα προβληματα στο P3300.

τα κυριοτερα:

1)με το που του βαζεις προορισμο βγαζει τις περισοτερες φορες μηνυμα οτι η αφετηρια η ο προορισμος δεν ειναι προσπελασιμος με οχημα

2)σβηνει ο φωτισμος στα καλα καθουμενα

3)αν καταφερεις να ξεπερασεις τα προηγουμενα και κανεις πλοηγηση παγωνει στα καλα καθουμενα και κολλαει.(για κανα λεπτο συνηθως....αν δεν πρεπει να στριψεις εντωμεταξυ μικρο το κακο...αν ομως πρεπει τοτε γμτ)

παρομοια συμπτωματα βεβαια εχω διαβασει οτι εμφανιζει και σε αλλες συσκευες αλλα οσον αφορα το 3300 μαλλον δεν προκειτε να βρεθει εκδοση του destinator που να δουλευει αξιοπρεπως.

(το ΒΤ σε εμενα τρεχει 149 εως 283 αναλογα τον φορτο)

αν θες πες μας πως συμπεριφερεται το 3600 με το 7.

 

δυστυχως φιλε μου δεν το εχω πλεον το 3600 για να το δοκιμασω αλλα απ'οτι μου εχει πει ενας φιλος μου δουλευει αψογα ,

κριμα γιατι χτυπαω ενα μεταχειρισμενο 3300 σε τελεια τιμη ........

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση?

Μπορώ να βάλω εικονίδιο today στην επιφάνεια του PPC με το destinator 7?

To papago και το igo μπαίνουν από μόνα τους.

Δεν έχω εγκατεστημένη κάποια εφαρμογή today

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει κανεις πως μπορω να αλλαξω τη φωνη της......''ομιλητριας'' στο dest7 παιδια??? ειναι χαλια....:(

 

Από την υπογραφή μου.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το 3300 ????? ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ

Λες και χάνει frames .........ενώ δε χάνει καθόλου τους δορυφόρους. Και κλασσικά βέβαια ΣΒΗΝΕΙ Η ΟΘΟΝΗ !!!! Ελπίζω να μην είναι final

 

Και εμένα τα ίδια κάνει..θα γυρίσω στο 6..τουλάχιστον με το 6 μπορεί να έδειχνε 5-10 μέτρα πίσω απο το πραγματικό μου στίγμα αλλά δεν είχα κανένα άλλο πρόβλημα...

έλα που δεν θυμάμαι πως να το εγκαταστήσω..:what:

ELA MWRH AEKARAAA..:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...