Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.Εχω βαλει το dest 7 τελευταια εκδοση ολα καλα παιζουν αλλα οπιον χαρτη και να βαλω με δειχνει σε λαθοςθεση περιπου 2 τετραγωνα μακρυα απο το σπιτι μου.Οχι σε πλοηγηση οταν το ξεκιναω και μου δειχνει που ειμαι...Τι κανω λαθος;

Αν με βοηθουσατε θα σας ημουν ευγνωμων.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι να ρωτησω κατι; Υπαρχει κανενας τροπος να αποσυνδεσουμε την ενταση των ηχων του dest 7 απο την ενταση της συσκευης;; Γιατι επειδη εχω γενικα χαμηλα την ενταση της συσκευης για να μη βαρανε δυνατα οι διαφοροι ηχοι, το destinator ξεκιναει αντιστοιχα με τους ηχους του πολυ χαμηλα. Οταν, δε, δυναμωσω τον ηχο του dest, δυναμωνουν αντιστοιχα και οι ηχοι πχ των μηνυματων και των λοιπων του κινητου. Με την εκδοση 6 δε συνεβαινε αυτο αλλα με την 7 συμβαινει... και το βρισκω ακρως εκνευριστικο. Καμια λυση;

Θενκς εκ των προτερων

 

dpanop

 

(exw to p3600 αλλα δε νομιζω οτι εχει σημασια)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. σήμερα έβαλα τα forlinks από το μαγαζάκι στο νέο χάρτη και νόμιζα οτι όλα καλά. Όταν όμως χάραξα μια διαδρομή έχοντας βάλει στην αποφυγή δρόμων την Αττική οδό και την Περιφερειακή Υμηττού, αυτό ήθελε να με πάει από κει. Άρα κάτι δεν ταιριάζει...... Μούφα τα forlinks!
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι να ρωτησω κατι; Υπαρχει κανενας τροπος να αποσυνδεσουμε την ενταση των ηχων του dest 7 απο την ενταση της συσκευης;;

(exw to p3600 αλλα δε νομιζω οτι εχει σημασια)

 

Bαλε το panosha skin;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To ma-ga-za-ki den prepei na exei ta kainourgia Forlinks (elekste tin imerominia ~20/11/07).

 

//dfinikis

Επειδη ειμαι νεος στα gps, γινεται να μου στελει καποιος μηνυμα το "μαγαζακι" για να δοκιμασω το destinator 7? Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

To ma-ga-za-ki den prepei na exei ta kainourgia Forlinks (elekste tin imerominia ~20/11/07).

 

//dfinikis

 

 

Εχεις απόλυτο δίκαιο. Γι' αυτό άλλαξα και εγώ μαγαζί και πήρα τα καινούργια.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω βαλει το dest 7 τελευταια εκδοση ολα καλα παιζουν αλλα οπιον χαρτη και να βαλω με δειχνει σε λαθοςθεση περιπου 2 τετραγωνα μακρυα απο το σπιτι μου.Οχι σε πλοηγηση οταν το ξεκιναω και μου δειχνει που ειμαι...Τι κανω λαθος;

Αν με βοηθουσατε θα σας ημουν ευγνωμων.

 

Τι εννοείς όχι πλοήγηση; Έχεις σήμα από δορυφόρους; Αν όχι δεν μπορεί να ξέρει που είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όχι πλοήγηση; Έχεις σήμα από δορυφόρους; Αν όχι δεν μπορεί να ξέρει που είσαι.

 

Εννοω οτι οταν ανοιγω Το dest 7 βρισκει 7-8- δορυφορους συνδεεται κανονικα αλλα πριν το βαλω για πλοηγηση σταθερα εκει που ειμαι με δειχνει αλλου 1 εως 2 τετραγωνα πιο πανω.Οταν το βαλω να με παει καπου δουλεβει σωστα.

καποιος φιλος ειπε πιο πανω οτι επειδη ειναι σπασμενο δε δουλεβει σωστα και να το αγορασω. Δεν νομιζω ομως γιατι και αλοι το δουλεβουν ετσι και ειναι σωστο.

Εχω ενα htc ρ3300 αν βοηθαει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

τα νέα forlinks δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα. αυτά που αναρτήθηκαν στο μαγαζάκι είναι τα παλιά...απλά αναρτήθηκαν πάλι

 

όποιος θέλει χρησιμοποιεί το νέο χάρτη χωρίς τις αποφυγές...

 

αλλιώς κάντε υπομονή ή μείνετε με τον παλιό

Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι οταν ανοιγω Το dest 7 βρισκει 7-8- δορυφορους συνδεεται κανονικα αλλα πριν το βαλω για πλοηγηση σταθερα εκει που ειμαι με δειχνει αλλου 1 εως 2 τετραγωνα πιο πανω.Οταν το βαλω να με παει καπου δουλεβει σωστα.

καποιος φιλος ειπε πιο πανω οτι επειδη ειναι σπασμενο δε δουλεβει σωστα και να το αγορασω. Δεν νομιζω ομως γιατι και αλοι το δουλεβουν ετσι και ειναι σωστο.

Εχω ενα htc ρ3300 αν βοηθαει αυτο.

 

TO εχεις δουλεψει με αλλο προγραμμα κανονικα?

Δοκιμασε να αλλαξεις χαρτες στο dest να δεις τι κανει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως μπορει καποιος να μου στελει με pm τον τελευταιο χαρτη

2008.Q1.95 Ευχαριστω πολυ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχουμε δυο χαρτες, τον 2007Q4 και τον 2008Q1, ποια forlinks πρεπει να βαλουμε για να εχουν τις αποφυγες και οι δυο χαρτες? Του 2008 και τα δυο? Ο 2008 εχει κατι καινουργιο για την Αθηνα? Τυχον διορθωσεις κλπ?

 

edit

 

Εχω και τους δυο χαρτες. Τα τελευταια forlinks δουλευουν μονο με τον τελευταιο χαρτη. Τι πρεπει να κανω για να μπορω να αλλαζω τους χαρτες και να εχω τις αποφυγες σε καθε περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

;ola kala loipon

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όλα καλά με τα νέα forlinks που υπάρχουν στο site της Gi για τον Χάρτη 2008, γιατί τέτοια σύγχυση? Τα κατέβασα, έβγαλα τα παλιά και όλα μια χαρά, και οι διαδρομές εντάξει στους υπολογισμούς και όλα μέλι γάλα!
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι οταν ανοιγω Το dest 7 βρισκει 7-8- δορυφορους συνδεεται κανονικα αλλα πριν το βαλω για πλοηγηση σταθερα εκει που ειμαι με δειχνει αλλου 1 εως 2 τετραγωνα πιο πανω.Οταν το βαλω να με παει καπου δουλεβει σωστα.

καποιος φιλος ειπε πιο πανω οτι επειδη ειναι σπασμενο δε δουλεβει σωστα και να το αγορασω. Δεν νομιζω ομως γιατι και αλοι το δουλεβουν ετσι και ειναι σωστο.

Εχω ενα htc ρ3300 αν βοηθαει αυτο.

 

Κι εμένα μου το κάνει αυτό όταν το πρωτοανοίγω. Όχι πάντα όμως. Το κάνει όταν το ανοίγω σε μέρος που δεν έχει καλό σήμα όπως π.χ. σε παράθυρο του σπιτιού μου. Επίσης το κάνει όταν έχω καιρό να το ανοίξω. Δεν μου έχει τύχει ποτέ ας πούμε όταν είμαι στο αυτοκίνητο, ακόμη κι αν το έχω κλείσει για αρκετή ώρα. Ή ίσως συμβαίνει και τότε, αλλά βρίσκει τη σωστή θέση τόσο γρήγορα που δεν το έχω παρατηρήσει.

 

Στην αρχή κι εμένα με έβγαζε κάπου 100μ από το σπίτι μου. Τώρα που το δοκίμασα με αφορμή το post σου, με βγάζει στον τελευταίο προορισμό που του έβαλα κάπου 2-3 χλμ από εδώ που είμαι. Και επίσης θυμάμαι ότι κάποια στιγμή με έβγαζε κάπου στην Αθήνα. Αυτό το έκανε αφού είχα ψάξει τον χάρτη σε εκείνη την περιοχή.

 

Ίσως μέχρι να βρει σίγουρο σήμα σε βγάζει σε κάποιο σημείο που έχει κρατήσει στη μνήμη του.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όλα καλά με τα νέα forlinks που υπάρχουν στο site της Gi για τον Χάρτη 2008, γιατί τέτοια σύγχυση? Τα κατέβασα, έβγαλα τα παλιά και όλα μια χαρά, και οι διαδρομές εντάξει στους υπολογισμούς και όλα μέλι γάλα!

 

Επειδή έχω μπερδευτεί απίστευτα ποιά είναι τελικά η ημερομηνία δημιουργίας των τελικών Forlinks?

 

//dfinikis :worry:

Link to comment
Share on other sites

τωρα λενε

Αρχικό μήνυμα απο zeppelin Εμφάνιση μηνυμάτων

Τη Δευτέρα το βράδυ θα είναι διαθέσιμα τα forlinks..

ποια δευτερα ποια δευτερα??? εχουμε,,, καθαρη δευτερα,,, μεγαλη δευτερα ,,, αντε και δευτερα παρουσια????

αντε πλακα κανω!!!!

Link to comment
Share on other sites

τα forlinks ανέβηκαν μαζί με τον χάρτη.

δεν υπάρχει λόγος για αναμπουμπούλα πλέον.

 

τα έβαλα, μια χαρά δουλεύουν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τα forlinks ανέβηκαν μαζί με τον χάρτη.

δεν υπάρχει λόγος για αναμπουμπούλα πλέον.

 

τα έβαλα, μια χαρά δουλεύουν.

+1

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...