Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ, έτσι ήταν εύκόλο. Φαίνεται ότι μάλλον ήταν ανάποδα, δηλαδή το αρχείο για common users ήταν για expert και το αρχείο για expert ήταν για common users. Χωρίς αυτό να μειώνει ούτε ελάχιστα την πολύ καλή δουλέιά της ομάδας που μαζεέυι και αρχειοθετεί τα D.P. Να είστε καλά παίδες και μπράβο σας.

 

Sigoura kaneis lathos h mperdeftikes na htan opoudipote allou anevasmena ta arxeia tha sou elega oti exeis dikio, alla sto rapidshare by default katevaseis oti einai kai to lektiko tou ara an h selida leei http://rs142.rapidshare.com/files/82291872/DP_GR_U_01_08.CAB

 

to arxeio pou tha pareis einai to DP_GR_U_01_08.CAB kai se kamia periptwsh otidipote allo opws px to arxeio DP_GR_01_08_Experts.rar to opoio einai gia tous expert users

 

Filika

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sigoura kaneis lathos h mperdeftikes na htan opoudipote allou anevasmena ta arxeia tha sou elega oti exeis dikio, alla sto rapidshare by default katevaseis oti einai kai to lektiko tou ara an h selida leei http://rs142.rapidshare.com/files/82291872/DP_GR_U_01_08.CAB

 

to arxeio pou tha pareis einai to DP_GR_U_01_08.CAB kai se kamia periptwsh otidipote allo opws px to arxeio DP_GR_01_08_Experts.rar to opoio einai gia tous expert users

 

Filika

 

Φίλε Minotavr, όσο και αν προσπάθησα με το αρχείο για common users δεν μου έβγαζε στην αποσυμπίεση αρχεία .dat, .wav .bmp. αλλά, 16 αρχεία με σχεδόν ίδιο όνομα και διαφορετική αρίθμηση, που μόνο ένας πεπειραμένος μπορούσε να ξεχωρίσει ποιοα είναι τί και που να τα αντιγράψει.Κατεβάζοντας όμως το αρχείο για expert users, στην αποσυμπίεση βγήκαν ΟΛΑ όσα έλεγες στις οδηγίες, για τους common users και τα αντέγραψα. Γι' αυτό και, με την ασχετοσύνη μου, υπέθεσα ότι μπορεί εκ παραδρομής να δόθηκαν ανάποδα.

Θα ήθελα να ρωτήσω και τον freddy, πως του ήρθε να μου προτείνει να κατεβάσω το αρχείο για expert users, το οποίο και δούλευε, σύμφωνα με τις οδηγίες για απλούς χρήστες;:!:

Επαναλαμβάνω ότι, ΕΚΤΙΜΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ την δουλειά σας, αφού από αυτή έχω ήδη πολύ οφελοιθεί. Δεν θέλω να δημιουργήσω καμμία απολύτως παρεξήγηση. Θα ήταν χαζό εκ μέρους μου. Απλά σαν άσχετος μπερδεύτηκα.

Tα 16 αριθμημένα αρχεία μοιάζουν με αυτά που υπάρχουν στο: destinatorapps/userdata/favorites. ΟΚ. Λογικά θα πρέπει να τα βάλω εκεί να αντικαταστήσουν ή να συμπληρώσουν κάποια άλλα. Όμως αρχεία ήχου(φωνής), δεν βλέπω με την αποσυμπίεση, εκτός αν είναι κάποια από τα αριθμημένα αλλά, τότε δεν ξέρω να τα ξεχωρίσω(και να τα βάλω στο file: voice), όπως τουλάχιστον ξεχωρίζουν σαφώς στην αποσυμπίεση του αρχείου για expert users.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, έτσι ήταν εύκόλο. Φαίνεται ότι μάλλον ήταν ανάποδα, δηλαδή το αρχείο για common users ήταν για expert και το αρχείο για expert ήταν για common users. Χωρίς αυτό να μειώνει ούτε ελάχιστα την πολύ καλή δουλέιά της ομάδας που μαζεέυι και αρχειοθετεί τα D.P. Να είστε καλά παίδες και μπράβο σας.

Προφανώς προσπάθησες να αποσυμπιέσεις το .cab αρχείο αντί να το τρέξεις απλά από το PPC σου.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Minotavr, όσο και αν προσπάθησα με το αρχείο για common users δεν μου έβγαζε στην αποσυμπίεση αρχεία .dat, .wav .bmp. αλλά, 16 αρχεία με σχεδόν ίδιο όνομα και διαφορετική αρίθμηση, που μόνο ένας πεπειραμένος μπορούσε να ξεχωρίσει ποιοα είναι τί και που να τα αντιγράψει.Κατεβάζοντας όμως το αρχείο για expert users, στην αποσυμπίεση βγήκαν ΟΛΑ όσα έλεγες στις οδηγίες, για τους common users και τα αντέγραψα. Γι' αυτό και, με την ασχετοσύνη μου, υπέθεσα ότι μπορεί εκ παραδρομής να δόθηκαν ανάποδα.

Θα ήθελα να ρωτήσω και τον freddy, πως του ήρθε να μου προτείνει να κατεβάσω το αρχείο για expert users, το οποίο και δούλευε, σύμφωνα με τις οδηγίες για απλούς χρήστες;:!:

Επαναλαμβάνω ότι, ΕΚΤΙΜΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ την δουλειά σας, αφού από αυτή έχω ήδη πολύ οφελοιθεί. Δεν θέλω να δημιουργήσω καμμία απολύτως παρεξήγηση. Θα ήταν χαζό εκ μέρους μου. Απλά σαν άσχετος μπερδεύτηκα.

Tα 16 αριθμημένα αρχεία μοιάζουν με αυτά που υπάρχουν στο: destinatorapps/userdata/favorites. ΟΚ. Λογικά θα πρέπει να τα βάλω εκεί να αντικαταστήσουν ή να συμπληρώσουν κάποια άλλα. Όμως αρχεία ήχου(φωνής), δεν βλέπω με την αποσυμπίεση, εκτός αν είναι κάποια από τα αριθμημένα αλλά, τότε δεν ξέρω να τα ξεχωρίσω(και να τα βάλω στο file: voice), όπως τουλάχιστον ξεχωρίζουν σαφώς στην αποσυμπίεση του αρχείου για expert users.

 

 

Προφανώς προσπάθησες να αποσυμπιέσεις το .cab αρχείο αντί να το τρέξεις απλά από το PPC σου.

 

Ακριβώς αυτό που λεει ο Gx2 συνέβη.

 

BTW τέλος καλό όλα καλα... :cool:

Link to comment
Share on other sites

By the way, έχει βρεί κανένας σας κανένα μαγαζάκι που να έχει βάσεις gps ή κινητών για μηχανή?

 

 

έχω πάρει αυτήν http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?cPath=202_151&products_id=757

από την ΜΑΚΑΝ που είναι η αντιπροσωπεία της TOURATECH

είναι πολύ σταθερή και αξιόπιστη:up:

ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΝΩΡΙΣ
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται κυριοι. Υπαρχει ενα site με διεθνη pois για διαφορα προγραμματα και για destinator. Μηπως το θυμαται κανενας λεω μηπως...
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται κυριοι. Υπαρχει ενα site με διεθνη pois για διαφορα προγραμματα και για destinator. Μηπως το θυμαται κανενας λεω μηπως...
poi plaza
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω και τον freddy, πως του ήρθε να μου προτείνει να κατεβάσω το αρχείο για expert users, το οποίο και δούλευε, σύμφωνα με τις οδηγίες για απλούς χρήστες;:!:

 

Φίλε μου,

αφού σε βλέπω στο θέμα του Vector 380 υπέθεσα ότι έχεις το 380 που είναι PND, επομένως πρέπει αναγκαστικά να κατεβάσεις το αρχείο για Expert Users που έχει ξεχωριστά τα αρχεία. Τα αρχεία .cab είναι αρχεία εγκατάστασης και επομένως είναι για PPC/PDA.

1-2 freddy is coming, 3-4 better lock your door...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια χαρη θελω μπορει καποιος να μου πει τι ρυθμισεις

βαζουμε εκει που λεει ρυθμισεις συνδεσεις θυρες com ταχυτητα πρωτοκολλο?

σας ευχαρηστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,

αφού σε βλέπω στο θέμα του Vector 380 υπέθεσα ότι έχεις το 380 που είναι PND, επομένως πρέπει αναγκαστικά να κατεβάσεις το αρχείο για Expert Users που έχει ξεχωριστά τα αρχεία. Τα αρχεία .cab είναι αρχεία εγκατάστασης και επομένως είναι για PPC/PDA.

 

ούούούούφφφφ

Να είσαι καλά ρε freddy.Άρχισα να πιστεύω ότι τα κάνω ΟΛΑ στραβά και τράβαγα για το ψυχιατρο. Είμαι που είμα σκράπας μου λέγανε και διάφορα οι πιο ειδικοί και τάχασα. Όντως έχω vector 380. Επειδή ελάχιστα σκαμπάζω, τελικά αυτή η συσκευή είναι τι;;; PNA, PND ή είναι και τα δύο ίδιο πράγμα;Έτσι για να μαθαίνω λέξεις ώστε να σας παρακολουθώ καλλίτερα:):D

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

Νεος και εγω σε αυτο το θεμα εριξα μια ματια μιας και μολις αποκτησα το dest7.

Πολλα bugs(σχεδον ολα οσα αναφερεται) αλλα θα το παλεψω λιγο ακομα.

Αν υπηρχε καποια σελιδα με αναλυτικες οδηγιες εγκαταστασεις ν αμου πειτε θα με βοηθουσε παρα πολυ.

 

 

Υ.Γ ειχα το miomap το οποιο σαν προγραμμα πεταει κυριολεκτικα.

Σαν καθοδηγηση και παροχη πληροφοριων σε σχεση με το dest ειναι 7 χρονια πισω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια χαρη θελω μπορει καποιος να μου πει τι ρυθμισεις

βαζουμε εκει που λεει ρυθμισεις συνδεσεις θυρες com ταχυτητα πρωτοκολλο?

σας ευχαρηστω εκ των πρωτερων

 

Επέλεξε "Αναζήτηση GPS" και θα κάνει αυτόματα τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το ξεκλείδωμα τηςς συσκευής (ακολουθώντας τα εξής Βήματα:

 

1)Έβαλα την SD στο card reader πέρασα το <> αφόυ πρώτα το αποσυμπίεσα

2)Εβαλα στην SD το Destinator7 που είχα κατεβάσει

3)Εκανα restart τη συσκευή με την SD μέσα όλα καλά)

 

Όταν όμως πάω να ανοίξω το Destinator είτε απο τη συντόμευση είτε απο το FILE eXPLORER μου βγάζει σφάλμα το οποίο λέει:

 

Fatal Application Error

 

A security error of uknown

couse has been detected

which has corrupted the

Program's internal state. The

program cannot safely

continue execution and must

now be terminated.

 

Program: Destinator.exe

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορω να λυσω το προβλημα??

 

ΥΓ: Το μόνο που έκανα για το unlock της συσκευής είναι ότι έβαλα το SkyLight αποσυμπιεσμένο στην SD και έκανα restart.

Αυτή είναι η όλη διαδικασία??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση ?

Προσπαθω να φτιαξω την οθονη ωστε ο δρομος που ακολουθαω να πηγαινει μπροστα στην οθονη και οχι προς αλλες κατευθυνσεις.

Επελεξα την πυξιδα με ολες τισ επιλογες αλλα τιποτα ,ετσι παιζει το dest η ειναι bug?

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση ?

Προσπαθω να φτιαξω την οθονη ωστε ο δρομος που ακολουθαω να πηγαινει μπροστα στην οθονη και οχι προς αλλες κατευθυνσεις.

Επελεξα την πυξιδα με ολες τισ επιλογες αλλα τιποτα ,ετσι παιζει το dest η ειναι bug?

 

Σε κάποιο σημείο στις ρυθνίζεις πρέπει να υπάρχει η ένδειξη: Βοράς πάντα εμπρός". ΜΗΝ τσεκάρεις το κουτάκι αυτό, αν είναι ήδη τσεκαρισμένο ξετσάκαρέ το. Δεν είναι bug του dest

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο σημείο στις ρυθνίζεις πρέπει να υπάρχει η ένδειξη: Βοράς πάντα εμπρός". ΜΗΝ τσεκάρεις το κουτάκι αυτό, αν είναι ήδη τσεκαρισμένο ξετσάκαρέ το. Δεν είναι bug του dest

 

Καλημερα και σε ευχαριστω για την απαντηση.

Μεσα στις ρυθμισεις δεν υπαρχει κατι τετοιο,μονο αν θελω την εμφανιση πυξιδας,οπου οταν την επιλεξω εμφανιζεται στον χαρτη και κανοντας κλικ επανω αλλαζει απο (πιθανων βορασ παντα εμπρος) και σε πυξιδα που γυρναει γυρω γυρω δειχνοντας που ειναι ο βορας.Αλλα και στις δυο περιπτωσεις ο χαρτης δεν μου γυρναει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σε ευχαριστω για την απαντηση.

Μεσα στις ρυθμισεις δεν υπαρχει κατι τετοιο,μονο αν θελω την εμφανιση πυξιδας,οπου οταν την επιλεξω εμφανιζεται στον χαρτη και κανοντας κλικ επανω αλλαζει απο (πιθανων βορασ παντα εμπρος) και σε πυξιδα που γυρναει γυρω γυρω δειχνοντας που ειναι ο βορας.Αλλα και στις δυο περιπτωσεις ο χαρτης δεν μου γυρναει.

 

 

Άλλαξε skin. Ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σε ευχαριστω για την απαντηση.

Μεσα στις ρυθμισεις δεν υπαρχει κατι τετοιο,μονο αν θελω την εμφανιση πυξιδας,οπου οταν την επιλεξω εμφανιζεται στον χαρτη και κανοντας κλικ επανω αλλαζει απο (πιθανων βορασ παντα εμπρος) και σε πυξιδα που γυρναει γυρω γυρω δειχνοντας που ειναι ο βορας.Αλλα και στις δυο περιπτωσεις ο χαρτης δεν μου γυρναει.

 

Δίκαιο έχεις. Άλλη ρύθμιση πρέπει να κάνεις( το Βοράς επάνω ήταν από το papago). Λοιπόν: Κύριο μενού>Επιλογές>Ρυθμίσεις>Συνέχεια(για σελίδα 2 ρυθμίσεων)>Ρυθμίσεις χάρτη και τσεκάρουμε το 1ο τετραγωνάκι που λέει: Περιστροφή χάρτη σύμφωνα με τις οδηγίες κατεύθυνσης

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

όταν βλέπετε το χάρτη, κάνοντας ταπ στην πυξίδα αλλάζει view.

όταν φαίνεται ολόκληρος ο δείκτης της πυξίδας, ο χάρτης περιστρέφεται σύμφωνα με τις οδηγίες κατεύθυνσης

όταν φαίνεται ένα Ν και ένα βέλος από πάνω, ο χάρτης ''κλειδώνει'' έχοντας πάνω το βορά

αν ξανακάνετε ταπ αλλάζει σε 3d view

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

ευχαριστω για τις απαντησεις.

Ολα αυτα τα εχω δοκιμασει αλλα περα απο το 2d-3d ο χαρτης παρεμενε ιδιος.

Μου ειπαν να δοκιμασω ενα αλλο skin και θα διορθωθει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις ειδοποιησεις , ειδοποιουμαι για τις καμερες λεωφορειολωριδων , ασφαλειας κλπ χωρις να εκφωνειται η λεξη που χαρακτηριζει την καμερα αλλα ακουγεται μονο ενα καμπανακι ?Εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν ειναι δυνατον να κανω κατι ουσιαστικο για να το αλλαξω Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος τον οποιον ευχαριστω εκ των ποτερων !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις ειδοποιησεις , ειδοποιουμαι για τις καμερες λεωφορειολωριδων , ασφαλειας κλπ χωρις να εκφωνειται η λεξη που χαρακτηριζει την καμερα αλλα ακουγεται μονο ενα καμπανακι ?Εχω δοκιμασει τα παντα αλλα δεν ειναι δυνατον να κανω κατι ουσιαστικο για να το αλλαξω Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος τον οποιον ευχαριστω εκ των ποτερων !!

 

 

Η λυση στο προβλημα ειναι εδω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

ευχαριστω για τις απαντησεις.

Ολα αυτα τα εχω δοκιμασει αλλα περα απο το 2d-3d ο χαρτης παρεμενε ιδιος.

Μου ειπαν να δοκιμασω ενα αλλο skin και θα διορθωθει το προβλημα.

 

Δοκιμασα το νεο skin και ειναι οκ τωρα.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα

Ξερει κανεις αν μπορω να ορισω μια διαδρομη με στασεις?

Δηλαδη θελω να παω π.χ. Λαμια μεσω Αμφισσας και πισω.

Μπορει να μου βγαλει ολη την διαδρομη με την μια?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα

Ξερει κανεις αν μπορω να ορισω μια διαδρομη με στασεις?

Δηλαδη θελω να παω π.χ. Λαμια μεσω Αμφισσας και πισω.

Μπορει να μου βγαλει ολη την διαδρομη με την μια?

 

Ευχαριστω

σαν επιλογή το έχει μέσα , αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ....πιστεύω ότι θα μου σπάσει τα νεύρα μέχρι να το πετύχω...:):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...