Jump to content

House M.D. (Fox - Star)


CHRIBIZA
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένουμε όλοι την αυριανή μέρα...........

Όταν το δείτε όσοι έχετε nova, γράψτε τι έγινε, γιατί μέχρι να το κατεβάσουμε από κανένα τορρεντάδικο σωθήκαμε............

23 ώρες και κάτι ακόμα!!!:p

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγνώμη,αλλά είναι σίγουρα καλό αυτό?

Ως πότε η σειρά θα παραμείνει σε τόσο ψηλά standars?

 

Εγω θα απαντησω ως εξης: ας βγει στο μεσοδιαστημα σειρα πιο επιτυχημενη απο το Ηouse, MD και αν τα standards του πεσουν, απλως δεν το βλεπουμε. Αν εχεις καποια εναλλακτικη επιλογη ευχαριστως την ακουμε! ;)

hugh-laurie.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα απαντησω ως εξης: ας βγει στο μεσοδιαστημα σειρα πιο επιτυχημενη απο το Ηouse, MD και αν τα standards του πεσουν, απλως δεν το βλεπουμε. Αν εχεις καποια εναλλακτικη επιλογη ευχαριστως την ακουμε! ;)

 

Ίσα ίσα επειδή το House εβγαλε 4 πολλές δυνατές σαιζόν (ίσως η μόνη σειρά) θα είναι κρίμα και άδικο να κάνει κοιλιά αυτή η σειρά.Δεν θέλω να πέσουν τα standars και να την παρατήσω,αλλά να βγάλει 5-6 ποιοτικές σαιζόν.

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα επειδή το House εβγαλε 4 πολλές δυνατές σαιζόν (ίσως η μόνη σειρά) θα είναι κρίμα και άδικο να κάνει κοιλιά αυτή η σειρά.Δεν θέλω να πέσουν τα standars και να την παρατήσω,αλλά να βγάλει 5-6 ποιοτικές σαιζόν.

 

Εγω στη θεση σου δε θα ανησυχουσα! Με συμπαραγωγο πλεον τον Laurie και με μεγαλο budget, τα standards θεωρω οτι θα παραμεινουν υψηλα! Κεφι να εχουμε... :D

hugh-laurie.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το είδε κανείς, το πρώτο επεισόδιο εννοώ, τι έγινε? Plz answer!:p
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Και ναι , βγήκε το επεισόδιο. :p:p:p Τρέχουμε τώρα , τρέχουμε :D:D

 

Ααα έπαιξε τρειλερ το ΣΤΑΡ για τον 4ο κύκλο. Από το Σάββατο θα το βάζει αλλα δε θυμαμαι ώρα. Νομίζω 7 παρα τεταρτο

Link to comment
Share on other sites

Μαρεσε ο θυμωμενος/ειρωνικος House..τρομερος! δεν μαρεσε η μαγκουρα του ομως :P

 

Η '13' σαν να ασχημυνε καπως...και μου την εσπασε με τα φεμινιστικα της,το αρχηγηλικι της, το πεισμα και την ηλιθιοτητα της :| :P

 

Η ιστορια της ασθενους ψιλομουφα...η ιστορια με τον wilson ενδιαφερουσα

Tα τελευταια λεφτα μουφα μου φανηκαν...αντε, με τον μαπα :<

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελάθηκα...μόνο τα τελευταία 2-3 λεπτά άξιζαν. :(

Θα συμφωνήσω! Η υπόθεση δεν ήταν όσο θεαματική περίμενα....΄

 

Επίσης ο Dead Angel έχει δίκιο, το μπαστούνι του ήταν χάλια!...

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε παιδιά; γιατί σας βλέπω όλους απογοητευμένους; δεν έχω δει το επεισόδιο ακόμα αλλά γι αμενα τα νέα του 2012 είναι τέλεια καθώς όσο παίζει ο Χιου δε νομίζω ότι θα βαρεθώ ποτέ να βλέπω τη σειρά...άσε που με τόσο μέλλον θεωρώ σίγουρο πια ότι κάποτε θα τα φτιάξει και με την Κάμερον!!!!!! (μερικά κολλήματα δε φεύγουν ποτέ....)....θα το δω και θα επανέλθω!!
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

άσε που με τόσο μέλλον θεωρώ σίγουρο πια ότι κάποτε θα τα φτιάξει και με την Κάμερον!!!!!! (μερικά κολλήματα δε φεύγουν ποτέ....)

 

Αχχχχ...αυτή η ελπίδα θα μας φάει! Η σκηνή που είχαν μαζί πολύ με άρεσε πάντως! :O

Άκουσα κάτι ανησυχητικά νέα για House και Cuddy, αλλά δε θέλω ούτε να τα σκέφτομαι γιατί φορτώνω!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν και οι ελληνικοί υπότιτλοι για το 1ο επεισόδιο.

Άντε καλή προβολή.

 

Ωραίο επεισόδιο.Στα κλασσικά υψηλά standars της σειράς.Σταθερή αξία ο House.Τα τελευταία 2-3 λεπτά προσπαθούν να δώσουν μια αυξημένη δυναμική αλλά δεν νομίζω ότι το καταφέρνουν.Ψιλοαποτυχημένη προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι σε αυτο το επεισοδιο ο αγαπητος δοκτορας, φανηκε πιο καφρος απο ποτε. Ισως φανηκε λιγοτερο των προσδοκιων απο ενα επεισοδιο - ανοιγμα μιας σαιζον, αλλα σιγουρα δεν ειναι απο τα "κακα" της σειρας (αν υπηρξαν ποτε καποια τοσο κακογυρισμενα που ακομα και η ηθοποια του Laurie δεν τα εσωσε).

 

Αναμενω το επομενο με μεγαλη αγωνια (ειχε ενα μικρο preview στην HD εκδοση του 1ου που ειδα).

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το επεισόδιο. Πραγματικά μου είχε λείψει ο House.

 

Ελπίζω στην σαιζόν αυτή να δούμε αλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα κατώτερο των προσδοκιών μου.

Και δυστυχώς επιβεβαίωσα πως ο House πλέον είναι απλά κάφρος,

κάποτε έλεγες έχει και ένα δίκιο σε αυτά που λέει, μπορεί να είναι σκληρά

αλλά είναι η αλήθεια και του δικαιολογούσες πολλά πράγματα, όπως επίσης

έπαιζε τεράστιο ρόλο το γεγονός πως ποτέ δεν ρίσκαρε με τη ζωή των ασθενών του.

Σε αυτό το επεισόδιο συμπεριφέρθηκε σαν κακομαθημένο 10χρονο παιδάκι, χωρίς καμιά αίσθηση ευθύνης απέναντι στην ασθενή του και κυρίως με πολύ λάθος συμπεριφορά απέναντι στον Wilson.

Έχει πολύ χοντρά ψυχολογικά προβλήματα και ενώ τα κατεβατά που αραδιάζει κάθε φορά ως δικαιολογίες συνήθως έχουν αποτέλεσμα και τον κάνουν λιγότερο αντιπαθητικό, αυτή την φορά με έκαναν απλά να σκέφτομαι "τί λέει το άτομο, τα 'χει παίξει τελείως; Ρομπότ είναι, δεν έχει καθόλου αισθήματα πλέον;;;"

Ξενέρωμα και η 13 που είναι η αδυναμία μου, ελπίζω να μην την μετατρέψουν και αυτήν σε μια μικρογραφία της Κάμερον, γκρίνια όλη τη μέρα με τους ασθενείς και "αχ γιατί να είμαι άρρωστη, η ζωή μου πρέπει να έχει νόημα"

Γενικά, απογοήτευση με το πρώτο επεισόδιο αλλά η σειρά παραμένει κορυφαία και είμαι σίγουρος ότι τα επόμενα επεισόδια θα είναι απολαυστικά.

Απλά θα ήθελα ρε γμτ μια φορά να τον κάνουν λίγο πιο ανθρώπινο αυτόν τον House...καλή η κυνικότητα, καλή η εκλογίκευση των πάντων, καλά όλα, αλλά πλέον απλά κακία είναι αυτό το πράγμα, δεν είναι άνθρωπος αυτός.

Με τόσους καλούς φίλους γύρω του, άτομα που νοιάζονται για αυτόν...και αυτός να μην μπορεί να κάνει ΜΙΑ κίνηση καλής θέλησης;

Και ειδικά αυτό το "εγώ φεύγω αν δε γίνει το δικό μου, ας πεθάνει η ασθενής" με τσάκισε σε αυτό το επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα κατώτερο των προσδοκιών μου.

Και δυστυχώς επιβεβαίωσα πως ο House πλέον είναι απλά κάφρος,

κάποτε έλεγες έχει και ένα δίκιο σε αυτά που λέει, μπορεί να είναι σκληρά

αλλά είναι η αλήθεια και του δικαιολογούσες πολλά πράγματα, όπως επίσης

έπαιζε τεράστιο ρόλο το γεγονός πως ποτέ δεν ρίσκαρε με τη ζωή των ασθενών του.

Σε αυτό το επεισόδιο συμπεριφέρθηκε σαν κακομαθημένο 10χρονο παιδάκι, χωρίς καμιά αίσθηση ευθύνης απέναντι στην ασθενή του και κυρίως με πολύ λάθος συμπεριφορά απέναντι στον Wilson.

Έχει πολύ χοντρά ψυχολογικά προβλήματα και ενώ τα κατεβατά που αραδιάζει κάθε φορά ως δικαιολογίες συνήθως έχουν αποτέλεσμα και τον κάνουν λιγότερο αντιπαθητικό, αυτή την φορά με έκαναν απλά να σκέφτομαι "τί λέει το άτομο, τα 'χει παίξει τελείως; Ρομπότ είναι, δεν έχει καθόλου αισθήματα πλέον;;;"

Ξενέρωμα και η 13 που είναι η αδυναμία μου, ελπίζω να μην την μετατρέψουν και αυτήν σε μια μικρογραφία της Κάμερον, γκρίνια όλη τη μέρα με τους ασθενείς και "αχ γιατί να είμαι άρρωστη, η ζωή μου πρέπει να έχει νόημα"

Γενικά, απογοήτευση με το πρώτο επεισόδιο αλλά η σειρά παραμένει κορυφαία και είμαι σίγουρος ότι τα επόμενα επεισόδια θα είναι απολαυστικά.

Απλά θα ήθελα ρε γμτ μια φορά να τον κάνουν λίγο πιο ανθρώπινο αυτόν τον House...καλή η κυνικότητα, καλή η εκλογίκευση των πάντων, καλά όλα, αλλά πλέον απλά κακία είναι αυτό το πράγμα, δεν είναι άνθρωπος αυτός.

Με τόσους καλούς φίλους γύρω του, άτομα που νοιάζονται για αυτόν...και αυτός να μην μπορεί να κάνει ΜΙΑ κίνηση καλής θέλησης;

Και ειδικά αυτό το "εγώ φεύγω αν δε γίνει το δικό μου, ας πεθάνει η ασθενής" με τσάκισε σε αυτό το επεισόδιο.

 

 

Το γεγονος οτι μιλας (οχι μονο εσυ φυσικα, η πλειοψηφια μας εδω) λες και ο dr House ειναι αληθινο προσωπο, αυτο πιστευω ειναι και η ουσια της επιτυχιας ολης της σειρας και φυσικα της ερμηνειας του Laurie.

 

Πιστευω οτι παρουσιαστηκε ως ο πλεον καφρος στην αρχη του επεισοδιου ωστε να γινει εντονη η αντιθεση με το τελος του - πληρης διαφοροποιηση αισθηματων αν αναλογιστεις και τα λογια της Καντι στον House (φοβασαι οτι θα δεχθεις την απορριψη κτλ κτλ) που αποδειχθηκαν ακρως ρεαλιστικα. Προβλεπω δυνατη σαιζον, ειδικα για την "ετοιμοθανατη σε 12 χρονια" :)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Tα τελευταια λεφτα μουφα μου φανηκαν...αντε, με τον μαπα :<

 

Ποιον από τους δυο εννοείς μάπα? :p

 

Αυτά με την 13 και τα "θέλω να κάνω κάτι, ν'αφησω λιθαράκι" κλπ. μου μυρίζουν προετοιμασία του εδάφους για να την κάνει με ελαφρά κάποια στιγμή. Πάντως αυτή με την ασθένειά της έχει ένα ιδιαίτερο στοιχείο (δράμα) στην ομάδα, οι άλλοι δυο οι κακόμοιροι δε λένε και πολλά.

 

Ήταν σκληρό επεισόδιο, αλλά δε συμφωνώ πως ο House δεν είναι ανθρώπινος. (Συμφωνώ πάντως ότι το να αγνοήσει προσωρινά την ασθενή ήταν άκυρο) Αυτός είναι ο τρόπος του να αντιμετωπίζει τα πράγματα, για κάποιο λόγο έχει γίνει έτσι, ας μην το ξεχνάμε. Το ότι δε θέλει ή δεν αντέχει να χάσει το Wilson δεν είναι ανθρώπινο? Και κυρίως επειδή όντως κατά βάθος νιώθει ένοχος γι'αυτό.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε να πούμε ότι ήξερε (αν όχι εξαρχής, έστω από ένα σημείο και μετά) τι είχε η ασθενής και απλά άφηνε τους άλλους να σπάνε το κεφάλι τους; Γιατί, σαν πολύ εύκολα έλυσε την υπόθεση... τουλάχιστον εμένα έτσι μου φάνηκε.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε να πούμε ότι ήξερε (αν όχι εξαρχής, έστω από ένα σημείο και μετά) τι είχε η ασθενής και απλά άφηνε τους άλλους να σπάνε το κεφάλι τους; Γιατί, σαν πολύ εύκολα έλυσε την υπόθεση... τουλάχιστον εμένα έτσι μου φάνηκε.

 

Ε συνηθως στις δυσκολες περιπτωσεις του ερχεται επιφωτιση απο καποιες κουβεντες συνεργατων του, απο πραγματα που βλεπει κτλ.. Σε αυτο το επεισοδιο, φωτιστηκε απο τα λογια της Καντι ("μαθε και εσυ να μην δινεις σημασια σε αυτα που λενε οι αλλοι" ηταν η αφοπλιστικη απαντηση του οταν η δευτερη τον ρωτησε αν την ακουει καθολου).

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

^ Α, καλά το κατάλαβα, απλά επειδή πολλοί ψιλο-κράζανε τον House δεν ήμουν σίγουρος που πήγαινε το "μάπας".

 

Εντάξει μωρέ, τα'χει κι αυτός (ο Wilson) τα δίκια του, ολόκληρη cut-throat bitch έχασε ο έρμος...

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...