Jump to content

House M.D. (Fox - Star)


CHRIBIZA
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πω πω ειδα σημερα το 4*15 και το 4*16 φοβερη συγκηνιση ! Και πολυ δακρυ πιστευω οτι ειναι τα ποιο κορυφαια επισοδια

 

Το 15ο επεισόδιο της 4ης σεζόν είναι ένα από τα καλύτερα επεισόδια της σειράς. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα μου αρεσε αρκετα απο αποψη "αναπτυξης χαρακτηρα" του House, το Que Sera Sera με φιλοξενουμενο τον δικο μας, Elias Koteas. Το ειδα προσφατα στις επαναληψεις του Star, και μου εφερε ομορφες αναμνησεις.

 

:cool:

 

Μήπως εννοείς τον Pruitt Taylor Vince για το "Que Sera Sera";

Ο Elias Koteas ήταν, σίγουρα, στο "No Reason".

 

Αμφότεροι πολύ καλοί.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς τον Pruitt Taylor Vince για το "Que Sera Sera";

Ο Elias Koteas ήταν, σίγουρα, στο "No Reason".

 

Αμφότεροι πολύ καλοί.

 

No Reason (2006) Εχεις δικιο ;)

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Πυρετος το... κατακαλοκαιρο !!!

 

Καλά αν παραιτηθεί και ο Wilson προβλέπω να παραιτείται και ο House και να το κλείνουμε το μαγαζί:lol:!Το παρακολουθώ από το Star και πριν λίγο καιρό έδειξαν το επεισόδιο που έφυγε όλο το αρχικό team και ακόμα να ξεπεράσω το σοκ:happy:.Μα καλά γιατί φευγουν όλοι;

Link to comment
Share on other sites

Λογικο ειναι να θελει να παραιτηθει ο Wilson μετα τη συμφορα που το βρηκε. Το θεμα ειναι αν ο House θα τον βοηθησει να ορθοποδησει ξανα ή αν οι σεναριογραφοι επιλεξουν να 'παρασυρθει' και ο house ωστε να οδευσουν προς κλεισιμο της σειρας
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ πιστεύω πως περισσότερο για προβλέψιμο τέχνασμα πρόκειται, ειδικά όταν πρόκειται για το τρέιλερ μιας ολόκληρης σεζόν...χαίρομαι που ο Χάουζ δεν έχει αλλάξει ιδιαιτέρως...εγώ έτσι τον αγάπησα...και πολύ λυπήθηκα που δεν είδα τα παλιά μας παιδιά...

πάντως γενικά, να σας πω κάτι; αυτή είναι μια σειρά που είχε όλα τα φόντα να αφήσει μεγάλη ιστορία στο πέρασμά της. αν τελικά καταστραφεί, θα την έχουν σακατέψει οι ίδιοι οι σεναριογράφοι και παραγωγοί με τις μ******* τους...(συγγνώμη και για την έκφραση), γιατί την πείραξαν τη σειρά;... μια χαρά ήταν. εντάξει ήθελε ένα δυό πρόσωπα καταλύτες να ξεκουνηθούν λίγο τα πράγματα αλλά όχι τέτοιο ανακάτεμα...με έχουν χαλάσει πάρα πολύ...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ πιστεύω πως περισσότερο για προβλέψιμο τέχνασμα πρόκειται, ειδικά όταν πρόκειται για το τρέιλερ μιας ολόκληρης σεζόν...χαίρομαι που ο Χάουζ δεν έχει αλλάξει ιδιαιτέρως...εγώ έτσι τον αγάπησα...και πολύ λυπήθηκα που δεν είδα τα παλιά μας παιδιά...

πάντως γενικά, να σας πω κάτι; αυτή είναι μια σειρά που είχε όλα τα φόντα να αφήσει μεγάλη ιστορία στο πέρασμά της. αν τελικά καταστραφεί, θα την έχουν σακατέψει οι ίδιοι οι σεναριογράφοι και παραγωγοί με τις μ******* τους...(συγγνώμη και για την έκφραση), γιατί την πείραξαν τη σειρά;... μια χαρά ήταν. εντάξει ήθελε ένα δυό πρόσωπα καταλύτες να ξεκουνηθούν λίγο τα πράγματα αλλά όχι τέτοιο ανακάτεμα...με έχουν χαλάσει πάρα πολύ...

 

Συμφωνώ απόλυτα!Εγώ ίσως να προτιμούσα να τέλειωνε η σειρά όταν έφυγαν οι άλλοι γιατροί παρά να το τραβήξουνε και άλλο και όχι μόνο να φέρουν άλλους αλλά να παραιτήσουν και τον Wilson.Μερικές αλλάγές είναι θεμιτές αλλά όχι και έτσι!Άσχετο αλλά ποιο κύκλο έδειχνε το Σταρ;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα!Εγώ ίσως να προτιμούσα να τέλειωνε η σειρά όταν έφυγαν οι άλλοι γιατροί παρά να το τραβήξουνε και άλλο και όχι μόνο να φέρουν άλλους αλλά να παραιτήσουν και τον Wilson.Μερικές αλλάγές είναι θεμιτές αλλά όχι και έτσι!Άσχετο αλλά ποιο κύκλο έδειχνε το Σταρ;

 

Πριν μια βδομάδα τέλειωσε ο 3ος και ξανάρχισε από την αρχή, τον 4ο ίσως τον ξεκινήσει του χρόνου. (και θα τα βάλει καθημερινά και σε 2-3 βδομάδες θα το τελειώσει... γιατί να μη κάνει μια δουλειά σωστή αυτό το STAR και να σκοτώνει τόσες καλές σειρές που έχει? Βέβαια θα μου πεις οι φαν (που έχουν και τη δυνατότητα) βρίσκουν τα τελευταία επεισόδια online αλλά όπως και να'χει.)

 

Και δε συμφωνώ, την αρχική ομάδα τη στείλανε για να υπάρξει ανανέωση (που εδώ που τα λέμε χρειαζόταν) δεν ήταν ότι παραιτήθηκαν οι ηθοποιοί (αφού συνέχισαν να εμφανίζονται). Αυτόν που σιχαίνομαι ρε ****το όμως τον ξαναφέρανε μόνιμο... :p (το Foreman λέω)

 

Τέλος όσον αφορά το Wilson, δεν ξέρουμε τι όντως θα γίνει, teaser για την επόμενη σεζόν είναι αυτό, να μην έχει ένα cliff-hanger? ;)

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια βδομάδα τέλειωσε ο 3ος και ξανάρχισε από την αρχή, τον 4ο ίσως τον ξεκινήσει του χρόνου. (και θα τα βάλει καθημερινά και σε 2-3 βδομάδες θα το τελειώσει... γιατί να μη κάνει μια δουλειά σωστή αυτό το STAR και να σκοτώνει τόσες καλές σειρές που έχει? Βέβαια θα μου πεις οι φαν (που έχουν και τη δυνατότητα) βρίσκουν τα τελευταία επεισόδια online αλλά όπως και να'χει.)

 

Και δε συμφωνώ, την αρχική ομάδα τη στείλανε για να υπάρξει ανανέωση (που εδώ που τα λέμε χρειαζόταν) δεν ήταν ότι παραιτήθηκαν οι ηθοποιοί (αφού συνέχισαν να εμφανίζονται). Αυτόν που σιχαίνομαι ρε ****το όμως τον ξαναφέρανε μόνιμο... :p (το Foreman λέω)

 

Τέλος όσον αφορά το Wilson, δεν ξέρουμε τι όντως θα γίνει, teaser για την επόμενη σεζόν είναι αυτό, να μην έχει ένα cliff-hanger? ;)

 

Ναι σε αυτό έχεις δίκιο μια ανανέωση χρειαζόταν αλλά μάλλον ήταν πολύ ριζική για τα γούστα μου.Μα καλά τον Φόρμαν βρήκαν να ξαναφέρουν;Τεσπα θα βρώ τον 4ο κύκλο γιατί δεν μπορώ να περιμένω το Σταρ.Ελπίζω οι καινούργιοι γιατροί να μην με απογοητεύσουν.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν έχεις δει 4ο? Κι εγώ πριν το δω μου κακοφάνηκε που θα άλλαζε ριζικά η ομάδα κλπ αλλά τελικά πιστεύω ήταν καλό το αποτέλεσμα, και ορισμένα επεισόδια είχαν πολύ γέλιο με τα τρελά του House.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ πιστεύω πως περισσότερο για προβλέψιμο τέχνασμα πρόκειται, ειδικά όταν πρόκειται για το τρέιλερ μιας ολόκληρης σεζόν...χαίρομαι που ο Χάουζ δεν έχει αλλάξει ιδιαιτέρως...εγώ έτσι τον αγάπησα...και πολύ λυπήθηκα που δεν είδα τα παλιά μας παιδιά...

πάντως γενικά, να σας πω κάτι; αυτή είναι μια σειρά που είχε όλα τα φόντα να αφήσει μεγάλη ιστορία στο πέρασμά της. αν τελικά καταστραφεί, θα την έχουν σακατέψει οι ίδιοι οι σεναριογράφοι και παραγωγοί με τις μ******* τους...(συγγνώμη και για την έκφραση), γιατί την πείραξαν τη σειρά;... μια χαρά ήταν. εντάξει ήθελε ένα δυό πρόσωπα καταλύτες να ξεκουνηθούν λίγο τα πράγματα αλλά όχι τέτοιο ανακάτεμα...με έχουν χαλάσει πάρα πολύ...

 

Εμενα παλι πιο πολυ με απασχολει αυτο...

hugh-laurie.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

εγω είμαι ολίγον ασχετη με τη σειρα (εχω δει σποραδικα επεισόδια στο σταρ) κ έχω μια μαλλον χαζή απορία: υπαρχει περιπτωση τα επεισοδια που παιζει τωρα το σταρ να ναι με αναστροφη σειρα??:confused:

το λέω γιατι στο χτεσινο επεισοδιο η κοπελια εξομολογηθηκε στο Χαουζ οτι οταν ηταν 21 χρονών πέθανε ο αγαπημένος της και ο Χαουζ της ειχε πει κατι για τότε που "φρικαρε με το αρρωστο μωρο" και σημερα ήταν ένα επεισόδιο με αρρωστα μωρα όπου ο Χαουζ τη ρωτάει αν έχει χάσει ποτέ αγαπημένο πρόσωπο. Καταλαβαίνω φυσικά ότι το πιο πιθανό είναι αυτή η "ανακολουθία" να οφείλεται στο πολύ σκληρο χιούμορ του Χαουζ...

 

[α καλα, το τι γελιο εριξα σημερα μ εκεινη που της είπε ότι εχει ένα παρασιτο - εννοωντας οτι ειναι εγκυος- δε λεγεται!:lol: νομιζω θα το βλέπω σταθερά όλο το καλοκαίρι - ο λόγος που ημουν διστακτικη μ αυτη τη σειρα ειναι οτι ειχα συνηθισει το Laurie ως τυπικό Βρετανό κωμικο κ δν ηθελα να τον συνδεσω με τους χαζοαμερικανους - αλλα τελικα εχει πολύ γουστο ακόμα κ εδω!]

Link to comment
Share on other sites

εγω είμαι ολίγον ασχετη με τη σειρα (εχω δει σποραδικα επεισόδια στο σταρ) κ έχω μια μαλλον χαζή απορία: υπαρχει περιπτωση τα επεισοδια που παιζει τωρα το σταρ να ναι με αναστροφη σειρα??:confused:

το λέω γιατι στο χτεσινο επεισοδιο η κοπελια εξομολογηθηκε στο Χαουζ οτι οταν ηταν 21 χρονών πέθανε ο αγαπημένος της και ο Χαουζ της ειχε πει κατι για τότε που "φρικαρε με το αρρωστο μωρο" και σημερα ήταν ένα επεισόδιο με αρρωστα μωρα όπου ο Χαουζ τη ρωτάει αν έχει χάσει ποτέ αγαπημένο πρόσωπο. Καταλαβαίνω φυσικά ότι το πιο πιθανό είναι αυτή η "ανακολουθία" να οφείλεται στο πολύ σκληρο χιούμορ του Χαουζ...

 

[α καλα, το τι γελιο εριξα σημερα μ εκεινη που της είπε ότι εχει ένα παρασιτο - εννοωντας οτι ειναι εγκυος- δε λεγεται!:lol: νομιζω θα το βλέπω σταθερά όλο το καλοκαίρι - ο λόγος που ημουν διστακτικη μ αυτη τη σειρα ειναι οτι ειχα συνηθισει το Laurie ως τυπικό Βρετανό κωμικο κ δν ηθελα να τον συνδεσω με τους χαζοαμερικανους - αλλα τελικα εχει πολύ γουστο ακόμα κ εδω!]

Όντως, το σημερινό ήταν το τέταρτο της πρώτης σεζόν, ενώ τις περασμένες μέρες έδειξαν το 7ο ή 8ο! Έχεις καλό μάτι!!!

Έχω την εντύπωση ότι από την επόμενη εβδομάδα θα το σταματήσουν! Νομίζω θα δείχνουν το One tree hill...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα ανακάτεψαν τελείως αυτή τη βδομάδα.

Ότι είδαμε, είδαμε. Από αύριο E.R τα Σάββατα και One Tree Hill τις καθημερινές :mad:

Link to comment
Share on other sites

Όντως, το σημερινό ήταν το τέταρτο της πρώτης σεζόν, ενώ τις περασμένες μέρες έδειξαν το 7ο ή 8ο! Έχεις καλό μάτι!!!

Έχω την εντύπωση ότι από την επόμενη εβδομάδα θα το σταματήσουν! Νομίζω θα δείχνουν το One tree hill...

 

Ναι, τα ανακάτεψαν τελείως αυτή τη βδομάδα.

Ότι είδαμε, είδαμε. Από αύριο E.R τα Σάββατα και One Tree Hill τις καθημερινές :mad:

 

α πα πααα:mad: τους σκοτώνεις ή δεν τους σκοτώνεις μ αυτά που κανουν??? πάνω που πήγα κ εγώ να χαρώ...ετσι μου ρχεται να ψαξω τις σεζον που χουν βγει σε δβδ (για κατεβασμα ούτε λόγος με τα 44kb ταχυτητα που εχω εδω στην εξωτική Κωλοπετινιτσα):ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι στην 5η χρονιά θα επανέλθει το τρίδυμο Τσέης, Κάμερον, Φόρμαν. Και το στηρίζω αυτό στο γεγονός ότι σ' όλη την 4η σεζόν τα ονόματά τους παίζαν κανονικά στους τίτλους παρόλο που σε κάποια επεισόδια δεν εμφανίζονταν καθόλου. Θα μου πεις κανείς βέβαια, ότι λέω βλακείες και άνετα μπορεί του χρόνου να αλλάξουν οι τίτλοι, αλλά έχω ένα feeling.

Ήδη η Κάμερον είχε δείξει ότι της λείπει η δουλειά στα τελευταία επεισόδια και θα πάρει ξανά τη θέση της 13 που θα την κάνει με χαλαρά μόλις είδε ότι έχει χορεία του Humington. Ο τσέης θα ακολουθήσει μετά την Κάμερον. Ο Κάτνερ και ο εβραίος δεν πιστεύω ότι έχουν μεγάλο ειδικό βάρος ως ηθοποιοί για να στηρίξουν τη σειρά. Αυτά. Τώρα για τον Γουίλσον δεν μπορώ να προβλέψω τι θα γίνει, και να φύγει δεν το βλέπω απίθανο μετά από αυτά που έγιναν στο φινάλε της 4ης σαιζόν. Αν όμως το έπαιζα στο στοίχημα θα ποντάριζα ότι θα τα βρεί με τον Χάουζ που θα γίνει πιο άνθρωπος και θα μείνει.

Αυτά είχα να πω, αν θεωρούνται spoiler κάποια από αυτά, μαυρίστε τα...

:blink:
Link to comment
Share on other sites

α πα πααα:mad: τους σκοτώνεις ή δεν τους σκοτώνεις μ αυτά που κανουν??? πάνω που πήγα κ εγώ να χαρώ...ετσι μου ρχεται να ψαξω τις σεζον που χουν βγει σε δβδ (για κατεβασμα ούτε λόγος με τα 44kb ταχυτητα που εχω εδω στην εξωτική Κωλοπετινιτσα):ninja:

 

ε ρε star ανεπανάληπτο!!! ποτέ δεν μ'απογοητεύεις!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το όλοκλήρωσα πάντως και εγώ τις προάλλες.Πάντως για μένα τα δύο τελευταία επεισόδια του 4ου κύκλου αξίζουν όσο όλη η σειρά!Τα είδα δύο φορές για αυτά για να καταλάβω ποιά ήταν όνειρα,ποιά ήταν αυταπάτες και ποιά ήταν φαντασιώσεις,από αυτά που έβλεπε ο house!

Link to comment
Share on other sites

Το προτελευταίο επεισόδιο δε,μπορώ να πω ότι ξεπέρασε και το Three Stories.

 

+1000,εκπληκτικό επεισόδιο,πολύ καλός κύκλος.Τους ξαναρχίζω όλους από την αρχή,μόλις τελειώσω θα πάρω το πτυχίο μου στην διαφορική διαγνωστική:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...