Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, συγνώμη που ξαναρωτώ αλλά εχω σκάσει: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟΙ οι χάρτες που κατεβάζουμε? Δεν τους βρίσκω πουθενα στην κάρτα, μόνο ένα directory "cities"... Φυσικά ο χάρτης υπάρχει και δουλεύει κανονικά....:confused:

Τις ερωτησεις αυτες καλυτερα να τις κανεις στο "θεμα" του "smart2go";)

 

Λοιπον...... ειναι στο:Ε:/private>20001f63 (ειναι κρυφος φακελος, για να τον δεις πηγαινε στον υπολογιστη σου: Εργαλεια-> Επιλογες φακελων-> Προβολη-> Εμφανιση κρυφων αρχειων και φακελων)

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, συγνώμη που ξαναρωτώ αλλά εχω σκάσει: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟΙ οι χάρτες που κατεβάζουμε? Δεν τις βρίσκω πουθενα στην κάρτα, μόνο ένα directory "cities"... Φυσικά ο χάρτης υπάρχει και δουλεύει κανονικά....:confused:

 

Στον φάκελο private της κάρτας μνήμης είναι αποθηκευμένοι όλοι οι χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!!!

Σκαλιζω το καινουργιο μου κιν. Ν95!!!!

 

Δεν θα εγραφα κατι αφου τα εχετε εξαντληση ολα τα θεματα αλλα

κοιταξα ναδω ποια version εχω και εκπληκτος βλεπω πως εχω την v11,0,026

Το κιν το πηρα απο το Μαρουσι το Σαββατο που μου το ειχαν κρατησει την Παρασκευη που μολις το ειχαν παρει!!!!Χεχεχε τυχερουλης ειμαι!!

Link to comment
Share on other sites

Σε κουβέντα να βρισκόμαστε ....

Η μπαταρία στην μπροστινή μεριά γράφει BL-5F

Στην πίσω μεριά (με τα πολλά γράμματα) γράφει πάνω-πάνω

<<NOKIA

BL-5F 950 mAh 3.7 V

made in china>>

"To κινητό είναι :Nokia E65 made in finland, product code 0542346, αγορασμένο απο alpha copy θεσ/νίκης"

Με πιστεύεις ή θέλεις να την σκανάρω τώρα ???:lol:

Σε πιστευω,αλλα θα μας τρελλάνει η νοκια...

Στην μπαταρια του ν73 και του ν93 παντως δεν γράφει τιποτα για mah για αυτο σε ρώτησα παλι.

Τι να πω,στο Site της νοκια για το e-65 λεει 1000mah.

Και στα αξεσουαρ για μπαταριας λεει τον τυπο της μπαταριας του e-65 αλλα 950mah.

Πραγματικα δεν ξέρω τι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Για χθεσινό με περάσατε? Κανένας τετοιος folder δεν υπάρχει στη κάρτα μου. Και φυσικά και hidden files βλέπω και system files και όλα. Γι αυτό πάω να σκάσω. Πάντως ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν μπορεις να κανεις format με τα 3 πληκτρα οπως παλια? το με το 7370 δεν νομιζω να καθαριζει εντελως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν μπορεις να κανεις format με τα 3 πληκτρα οπως παλια? το με το 7370 δεν νομιζω να καθαριζει εντελως.

 

όταν είναι κλειστό το κινητό, πατάτε «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγετε το κινητό χωρίς να αφήσετε τα πλήκτρα.

αυτο εννοεις??πιστευω οτι γινετε δεν εχει καποια διαφορα.

ωραιο σε μαυρο,:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για χθεσινό με περάσατε? Κανένας τετοιος folder δεν υπάρχει στη κάρτα μου. Και φυσικά και hidden files βλέπω και system files και όλα. Γι αυτό πάω να σκάσω. Πάντως ευχαριστώ

 

Για να δεις το συγκεκριμενο φακελο πρεπει

ειτε να συνδεσεις το ν95 ως μεσω αποθηκευσης ειτε

να περασεις την καρτα μνημης σε σε card reader.

 

Σε πιστευω,αλλα θα μας τρελλάνει η νοκια...

Στην μπαταρια του ν73 και του ν93 παντως δεν γράφει τιποτα για mah για αυτο σε ρώτησα παλι.

Τι να πω,στο Site της νοκια για το e-65 λεει 1000mah.

Και στα αξεσουαρ για μπαταριας λεει τον τυπο της μπαταριας του e-65 αλλα 950mah.

Πραγματικα δεν ξέρω τι παιζει...

 

το συμπερασμα ειναι ενα : Μια μπαταρια κυκλοφορει για το

Ε65 & Ν95 BL-5F (τα εχω και τα 2 αυτην την στιγμη :p )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις το συγκεκριμενο φακελο πρεπει

ειτε να συνδεσεις το ν95 ως μεσω αποθηκευσης ειτε

να περασεις την καρτα μνημης σε σε card reader.

 

 

 

το συμπερασμα ειναι ενα : Μια μπαταρια κυκλοφορει για το

Ε65 & Ν95 BL-5F (τα εχω και τα 2 αυτην την στιγμη :p )

Ωραία,οι δυο μπαταρίες ειναι διαφορετικές?Ο τυπος ειναι BL-5F

Δλδ η μια γράφει 1000mah και η άλλη 950mah?

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις το συγκεκριμενο φακελο πρεπει

ειτε να συνδεσεις το ν95 ως μεσω αποθηκευσης ειτε

να περασεις την καρτα μνημης σε σε card reader.

 

 

 

το συμπερασμα ειναι ενα : Μια μπαταρια κυκλοφορει για το

Ε65 & Ν95 BL-5F (τα εχω και τα 2 αυτην την στιγμη :p )

 

idia mpataria forane kai ta duo,sas to leo kai ego me 100% sigouria,to E65 to ehei o aderfos moy kai ego to N95..(950mah kai ta 2 diladi me liga logia)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ουφ με σκαάαααασατε με τις μπαταρίες:lol: :p

Πέρα όμως από αυτό κάποιος με καλά αγγλικά ένα mail στη Nokia που να αναφέρει τα περίεργα σχετικά με την μπαταρία ίσως και να μας διαφωτίσει.... λέμε τώρα....

 

Ελπίζω μέχρι να το πάρω να βγεί σε μαύρο γιατί είναι πολύ ωραίο:blink: :blink: :blink:

 

alex_n80 αν το έκανες εσύ στο photoshop μπραβο.:)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κολλησαμε με την μπαταρια :O ,ας συνεχισουμε λοιπον

 

τελικα η Micro sd 4gb της sandisk ειναι συμβατή με το ν95?

 

Οι συγκεκριμενες καρτες δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα

(καποια κομματια ανεπισημα κυκλοφορησαν ομως) ,

αναμενεται συντομα .

Καποιος που ειχε την τυχη να την δοκιμασει (SanDisk microSDHC™ 4GB)

απο αγορα e-bay δουλεψε κανονικα .

Οποτε περιμενουμε νεοτερα οταν κυκλοφορησουν κανονικα

 

Δειτε και αυτο :

ONLY FOR NOKIA N95 & Nokia E90

Stock expected 22nd June

http://www.mobymemory.com/proddetail.asp?prod=SDSDQ%2D4096

 

£51.99 / 76.65€

 

-------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------

 

Video: N95 TV-out on a car screen

http://aljanahi.vox.com/library/post/video-n95-tv-out-on-a-car-screen.html

 

Flickr: Nokia: Configure Your N95

http://www.flickr.com/nokia/configure/n95/

 

400 mobile wallpapers [240×320]

http://alex.p2pforum.it/2007/06/03/400-mobile-wallpapers-240x320/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nervous oles oi kartes mnhmhs exoun prostasia eggrafhs me meory card reader?sth dikia mou o monos tropos gia na diagrapsw h na prosthesw dedomena einai an xrhsimopoihsw to n95 san usb.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος σε ποιο κατάστημα Vodafone μπορεί να υπάρχει διαθέσιμο το N95?
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

nervous oles oi kartes mnhmhs exoun prostasia eggrafhs me meory card reader?sth dikia mou o monos tropos gia na diagrapsw h na prosthesw dedomena einai an xrhsimopoihsw to n95 san usb.

 

Υποθετω οτι χρησιμοποιεις και τον microSD Adapter .

Ο Adapter εχει ενα διακοπτακι,δεν πρεπει να ειναι στην θεση Lock.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ουφ με σκαάαααασατε με τις μπαταρίες:lol: :p

Πέρα όμως από αυτό κάποιος με καλά αγγλικά ένα mail στη Nokia που να αναφέρει τα περίεργα σχετικά με την μπαταρία ίσως και να μας διαφωτίσει.... λέμε τώρα....

 

Ελπίζω μέχρι να το πάρω να βγεί σε μαύρο γιατί είναι πολύ ωραίο:blink: :blink: :blink:

 

alex_n80 αν το έκανες εσύ στο photoshop μπραβο.:)

 

Εγώ πάντως χτύπησα κάρτα Sandisk από Ebay στα 2giga μς 20€ (με μεταφορικά μέσα).

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω διαβασει ασχεδον ολες τις σελιδες που εχουν γραφτει και εχω φρικαρει . Αρχες ιουλιου ληγει το συμβολαιο μου και με την ανανεωση σκεφτομαι να το παρω , απλα ηθελα να ρωτησω πιστευετε οτι η τιμ θα χει φερει κανα γνησιο φιλανδικο η θα πουλαει ακομα ουγγρικης κατασκευης και νιγηριανης παραεισαγωγης.............

 

Ποιος σου είπε ότι «γνήσιο» είναι μόνο το made in Finland; Δηλαδή το made in Hungary είναι μαϊμού; Σε εργοστάσιο της Nokia δεν κατασκευάζεται και αυτό;

 

Δες μερικές από τις επώνυμες ηλεκτρονικές συσκευές που έχεις και θα εκπλαγείς πόσες από αυτές είναι made in China. Επίσης, αν έχεις κάποιο bluetooth handsfree ή άλλο αξεσουάρ της Nokia, ρίξε μια ματιά στην πίσω πλευρά να δεις τι γράφει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμενες καρτες δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα (καποια κομματια ανεπισημα κυκλοφορησαν ομως) ,

αναμενεται συντομα .

Καποιος που ειχε την τυχη να την δοκιμασει (SanDisk microSDHC™ 4GB)

απο αγορα e-bay δουλεψε κανονικα .

Οποτε περιμενουμε νεοτερα οταν κυκλοφορησουν κανονικα

 

Μονο η Sandisc εχει βγαλει micro sd 4gb? Καμια αλλη εταιρια δεν βγαζει, η Trancend ας πουμε? Γιατι πολυ αργες ειναι οι καρτες της Sandisc.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μονο η Sandisc εχει βγαλει micro sd 4gb? Καμια αλλη εταιρια δεν βγαζει, η Trancend ας πουμε? Γιατι πολυ αργες ειναι οι καρτες της Sandisc.

Όσο και έψαξα δεν κατάφερα να βρώ άλλη εταιρεία που να κατασκευάζει micro sd 4gb:(

Εντύπωση μου κάνει:confused:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,διαβαζω πολλα προβληματα: τριγμοι,διαρκεια μπαταριας,θορυβοι,στις φωτο σε καποιοα σημεια ειναι σαν ελαιογραφια κτλ. να διευκρινησω ειμαι κατοχος N80 και 13 του μηνος παραλαμβανω το n95 απο TIM. θα ηταν σωστο να περιμενω επομενες εκδοσεις του κινητου προκειμενου να μην εχω προβληματα οπως τα παραπανω η ακομα και για τα ελληνικα που απο οιτ καταλαβα σε καποιες συσκευες δεν υπαρχουν και τις εγκαθιστας με τον τροπο που αναφερεται στην πρωτη σελιδα του forum?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω διαβασει ασχεδον ολες τις σελιδες που εχουν γραφτει και εχω φρικαρει . Αρχες ιουλιου ληγει το συμβολαιο μου και με την ανανεωση σκεφτομαι να το παρω , απλα ηθελα να ρωτησω πιστευετε οτι η τιμ θα χει φερει κανα γνησιο φιλανδικο η θα πουλαει ακομα ουγγρικης κατασκευης και νιγηριανης παραεισαγωγης.............

Καταρχήν να ξεκαθαρίσουμε ότι όλα τα Ν95 Α/C ή παράλληλης εσαγωγής , είναι γνήσια. Η χώρα κατασκευής δεν δηλώνει την γνησιότητα της συσκευής. Γνήσια είναι και αυτά που γράφουν made in Finland , γνήσια ειναι και αυτά που γράφουν made by Nokia . Άρα δεν υφίσταται θέμα γνησιότητας .

Τωρα κάθε κινητό όπου και αν κατασκευάζεται , προορίζεται για κάποια αγορά. Αυτό μας το δηλώνει το product code . Τώρα πως βρέθηκαν στην Ελλάδα Ν95 που προορίζονταν για άλλη χώρα . Απλά κάποιες εταιρίες όπως οι ΤΙΜ έκανε παράλληλη εισαγωγή από την χώρα που προορίζονταν τα κινητά αυτά και οπως είναι φανερό αν η εδώ επισημη αντιπροσωπεία της Νοκια δεν καλύπτει τα κινητά με εγγύηση , είναι υποχρεωμένος ο εισαγωγέας να την καλύψει.

Εδώ βλέπουμε ότι η ΤΙΜ μεχρι στιγμής καλυψε τους πελάτες της στις περπτώσεις προβληματικών κινητών αλλά και αναβαθμίσεων .

Αν κάποιος πρέπει να φοβάται , πιστεύω ότι πρέπει να είναι η επίσημη αντιπροσωπεία γιατί από ότι διαβάζω εκεί υπάρχουν πολλά παράπονα και καθυστερήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών .

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous, ksafnika sto web browser exo to eksis provlima: otan pao na sindetho ke mou vgazi ti lista me ta available access points palia mou evgaze tin epilogi: "search fro wlan". tora de mou ti bgazi pia. mouvgazi mono ta diafora access points tis vodafone pou exo. Kseri kanis pos eksafanistike i epilogi gia evresi neou wlan? euxaristo
Link to comment
Share on other sites

αρα δεν υπαρχει κανενας λογος για να ασχοληθουμε με το που εχει κατασκευαστει?

 

Φυσικά και δεν υπάρχει . Οι προδιαγραφές και τα υλικά που φτιαχνεται κάθε μοντέλο Νοκια είναι οι ιδιες όπου και αν φτιαχνεται . Περιπτωσεις προβληματικών κινητών υπάρχουν και θα υπάρχουν ανεξάρτητα με το που κατασκευάστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...