Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πηρα και εγω

εχω την προηγουμενη εκδοση λογισμικου (την 10...κατι)

αν το αναβαθμισω στην καινουργια εκδοση θα χασω τα ελληνικα ? (αν και δεν το πιστευω αυτο)

 

αμα το τηλ.ειναι ελληνικο.οχι δεν θα εχεις προβλημα

αλλα δεν ειναι θα τα χασεις και θα πρεπει να κανεις αυτην την

διαδικασια,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=167712

post #3

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Den mporw na katalavw ti ginetai.....Sto Maplaoder deixnei oti o xartis tis elladas einai mono 10.9mb.Gt argei na ton katevasei???Kanei 10 xronia.....Den upaxrei kapou sto net mono o xartis tis elladas na ton katevasw???Euxaristw prokatavolika.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειναι αναγκαιο.

Σημερα παρατήρησα πως οταν βάζεις το καλωδιο στο ν95 σε ρωτάει αν θελεις για μουσικη,βαση μουσικης,και tv-out.

Τα κατάφερες να το συνδέσεις?

Εσυ με το ακουστικο εισαι ευχαριστημένος?Εχει τα προβληματα που αναφέρω?ή ετυχε?

 

Δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα στο ακουστικό της συσκευής.

 

Ναι,μόλις τώρα τα κατάφερα.Μπόρεσα να παίξω Snakes στην οθόνη της τηλεόρασης και να προβάλω βίντεο και φωτογραφίες.Είναι πραγματικά εντυπωσιακό :cool: .

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο ειναι

το πληκτρολογιο με χαραγμενα τα ελληνικα γραμματα

και γενικως ελληνικο μενου και γλωσσα γραφης

αρα οκ

 

φιλε μου σε παρακαλώ πολύ μπορείς να μου πείς απο πού το πήρες? γιατι εχω τρελλαθεί με τον ΓΕΡΜΑΝΟ οπου όλα του τα τηλ είναι σφραγισμένα απ'έξω ενω απο μέσα η ταινία ασφαλείας είναι κομμένη!!!! Δηλαδή τα πήραν απο Ουγκάντα, τα άνοιξαν, τους πέρασαν τα ελληνικά (κόβοντας την ταινιά ασφαλείας) και μετά τα συσκεύασαν με ζελατίνη.... ΤΡΑΓΙΚΟ??? έχω ρωτήσει σε 3 ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ. Ωραία κομπίνα

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά?Απίστευτο.

Εγώ έχω ακούσει ότι η Τιμ κάνει παραεισαγωγή Ν95 και δεν είναι by finland τα τηλέφωνα, αλλά από Ουγκαρία(?), Ουκρανία(?)...Για να καταλάβετε το μέγεθος της παραεισαγωγής πρωτοείχε η Τιμ Ν95, από τα κεντρικά στη Νόκια.:lol:

Τουλάχιστον δεν ήταν τυλιγμένα με ζελατίνα.:lol:

Αλήθεια,πόσο ζώα νομίζουν ότι είμαστε ρε ****το...

 

Πάντως εγώ το πήρα από τη vodafone (λόγω επιδότησης το είχα παραγγείλει κιόλας) και είναι όπως του πατέρα μου που το πήρε από τη nokia στα κεντρικά.Καμία διαφορά.Και κυρίως...σφραγισμένο...:mad:

 

ΥΓ:Προσοχή σε ό,τι δεν είναι σφραγισμένο και να τρέχετε χωρίς λόγο.(βλέπε παραεισαγωγές κτλ):X

 

ΥΓ2:Πόσο καλή προσφορά νομίζουμε ότι μας κάνουν?Στη vodafone μετρητίς (σαν σκέτη συσκευή) έκανε 720€ (εγώ το πλήρωσα 280€ περίπου λόγω επιδότησης)

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια,πόσο ζώα νομίζουν ότι είμαστε ρε ****το...

Ασε, τα έχω πάρει... Το θέμα είναι οτι μίλαγα με ένα ΖΩΟΝ πωλήτρια και της λέω "Μπορείτε να μου πείτε εαν το κουτί που έχετε στα χέρια σας είναι σφραγισμένο ή έχει κοπεί η ταινία ασφαλείας" και μου απαντά "είναι κομμένη η ταινία, αλλά έτσι είναι η συσκευασία" !!! Καλα... τα λέμε

Link to comment
Share on other sites

Ασε, τα έχω πάρει... Το θέμα είναι οτι μίλαγα με ένα ΖΩΟΝ πωλήτρια και της λέω "Μπορείτε να μου πείτε εαν το κουτί που έχετε στα χέρια σας είναι σφραγισμένο ή έχει κοπεί η ταινία ασφαλείας" και μου απαντά "είναι κομμένη η ταινία, αλλά έτσι είναι η συσκευασία" !!! Καλα... τα λέμε

Άντε να εξηγήσεις εσύ μετά...

"Αν ήταν κομμένη από την αρχή, τότε ποιό το νόημα να βάλει η νόκια την ταινία ασφαλείας"...κτλ

σχεδόν λοιπάμαι αυτούς που δεν ξέρουν (γιατί έτυχε ή δεν ενδιαφέρθηκαν να μάθουν)...

 

Να ρωτήσω κάτι?Για το Calcium (ένα εύχρηστο κομπιουτεράκι που είχα στο Ν70), έχει βγει κάποια έκδοση που να κάνει και στο Ν95?Με είχε βολέψει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Άντε να εξηγήσεις εσύ μετά...

"Αν ήταν κομμένη από την αρχή, τότε ποιό το νόημα να βάλει η νόκια την ταινία ασφαλείας"...κτλ

σχεδόν λοιπάμαι αυτούς που δεν ξέρουν (γιατί έτυχε ή δεν ενδιαφέρθηκαν να μάθουν)...

 

Να ρωτήσω κάτι?Για το Calcium (ένα εύχρηστο κομπιουτεράκι που είχα στο Ν70), έχει βγει κάποια έκδοση που να κάνει και στο Ν95?Με είχε βολέψει πάρα πολύ.

 

Kαλα ολα αυτα βρε παιδια, αλλα υπαρχει ενα προβλημα, αν ειναι σφραγισμενο με την ταινια ασφαλειας δεν σου το ανοιγουν ΠΡΙΝ το παρεις για να το δεις και ετσι παιρνεις γουρουνι στο σακι (το οποιο κανει και 700+ ευρω). Τουλαχιστον του γερμανου το τσεκαρα και ειναι απο Γαλλια και οχι απο Ουγκαντα επισης το ειχαν αναβαθμισει κιολας οποτε γιατι να πειραζει η ταινια ασφαλειας που ηταν κομμενη? Μηπως και απο νοκια σοπ δεν μπορουν ανετα να την ανοιξουν τη συσκευασια και μετα να βαλουν μια αλλη ταινια? Στο 7710 που ειχα παρει απο νοκια σοπ ειχε διπλη ταινια και στο 7610 παλι απο νοκια μου ειχαν αλλαξει το θεμα! Αν αυτο σας λεει κατι. Μην το ψαχνετε οτι θελουν μπορουν να κανουν και εμεις να μην παρουμε χαμπαρι τιποτα!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?Για το Calcium (ένα εύχρηστο κομπιουτεράκι που είχα στο Ν70), έχει βγει κάποια έκδοση που να κάνει και στο Ν95?Με είχε βολέψει πάρα πολύ.

 

Ναι βεβαια :happy:

http://mtvoid.com/calcium/

Την επομενη φορα για οτι αφορα εφαρμογες,στο αναλογο θεμα ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πως στερεώνετε το Ν95 στο αμάξι ώστε να βλέπετε την οθόνη του(π.χ GPS);Θα ήθελα την γνώμη σας σε αυτό το ζήτημα.Επίσης έχετε δοκιμάσει κάποιον internet browser(π.χ mini opera) για πλοήγηση στο ίντερνετ με το κινητό.Και τέλος,επειδή διατυπώθηκαν δύο αντικρουόμενες απόψεις μέχρι στιγμής,πως κάνετε αποσύνδεση το κινητό από το usb καλώδιο(απλά το τραβάτε ή κάνετε κάποια διαδικασία αφαίρεσης παραπλήσια των flash usb;)Nervous σαν πιο παλιός θέλω και την δική σου άποψη:confused:
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Den mporw na katalavw ti ginetai.....Sto Maplaoder deixnei oti o xartis tis elladas einai mono 10.9mb.Gt argei na ton katevasei???Kanei 10 xronia.....Den upaxrei kapou sto net mono o xartis tis elladas na ton katevasw???Euxaristw prokatavolika.

 

Ετσαι ειναι.. Κανει πολύ ωρα.. Ακομη και οταν σου γραψει οτι εχει 0 δευτερολεπτα υπολοιπομενο χρονο, μην παραξενευτεις αν σου δειχνει μετα από λιγο αρνητικο χρονο πχ -20 δευτερολεπτα. Περιπου κανει 20 λεπτα για να κατεβει. Και μονο ετσι μπορει να τον περασει

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Και τέλος,επειδή διατυπώθηκαν δύο αντικρουόμενες απόψεις μέχρι στιγμής,πως κάνετε αποσύνδεση το κινητό από το usb καλώδιο(απλά το τραβάτε ή κάνετε κάποια διαδικασία αφαίρεσης παραπλήσια των flash usb;)Nervous σαν πιο παλιός θέλω και την δική σου άποψη:confused:

 

Οταν η συσκευη ειναι συνδεδεμενη για μεταφορα δεδομενων

κανεις Safely Remove Hardware.

Οταν ειναι συνδεδεμενη για pc-suite ,απλη αποσυνδεση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τι πρέπει να προσέξω για την αγορα του ν95?

Τόσα που διάβασα ανησυχώ,να κοιταξω να ναι made in finlad,να εχει ελληνικους χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο,σφραγισμένο κτλ.

Μηπως ξέρετε απο καποιον κωδικο πως θα καταλάβω αν ειναι νέα παρτίδα ώστε να μην εχω πρόβλημα στο slide?

Ρε παιδια τι παιζει με τον γερμανο??μολις τώρα πρόσεξα στο ν95 του ξαδερφου μου οτι στο πληκτρολογιο δεν εχει ελληνικους χαρακτήρες και το πηρε απο γερμανο,παιζει δλδ να ναι απο άλλη χώρα?και να του περνάει ο γερμανος ελληνικά?αν και αυτο δεν εχει τριξιμο και πρόβλημα στο slide.

Τι να κάνω ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

@fotisbasm sorry, δεν το ήξερα, μιας και παρότι παλιός στο forum (λόγω εγγραφής, ενεργός Forum-ίστας είμαι μόλις 2 μέρες).Ευχαριστώ πάντως.:)

 

@freyarip

Δεν έχει βγει αναβάθμιση ακόμα για Ν95 (τουλάχιστον από όσα ξέρω).Δεν ξέρω τι αναβάθμιση σου είπαν ότι έκαναν.Ίσως εννοείς ότι πέρασαν το Ελληνικό λογισμικό.;)

 

ΥΓ:Αλήθεια, made in τι λέει ότι είναι το Ν95 που πήρες από γερμανό?(πληροφοριακά ρωτάω βασικά):cool:

Link to comment
Share on other sites

και γω τι καταλαβα που το πηρα απο αλφα κοπυ μου ηρθε με ελλατωματικη καμερα.γι αυτο μην ψαχνετε:θεμα τυχης ειναι τι συσκευη θα σου τυχει μπορει αυτεσ απο νιγηρια ή απο μαυρικιο να βγουν σκυλια και οι φιλανδικες ελλατωματικες(μιλω εκ πειρας)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωΐ το πήρα από Γερμανό. Made in Finland, ελληνικοί χαρακτήρες στο keayboard, ελάχιστος τζόγος που μπορεί και να μην τον παρατηρούσα αν δεν τον αναφέρατε εδω μέσα. Το τηλέφωνο είναι τέλειο. Εβαλα μια sandisk 2gb και όλα OK. κατέβασα τον χάρτη της Ελλάδας και στο μπαλκόνι μου κλείδωσε το στίγμα μου σε 2-3 λεπτά. Οταν όμως βγήκα έξω και πήγα μια βόλτα καμμια 500αριά μέτρα, τζίφος...

 

Και μια απορία: τον χάρτη (ες) τον κατεβάζει υποτίθεται στην κάρτα μνήμης. Πάω να βρώ τα αρχεία του και δεν τα βρίσκω πουθενά! Μήπως ξέρει κανείς που βρίσκονται?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να το δει "live" το έχει στο κατάστημα της Voda στο Γαλάτσι επί της Βείκου

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωΐ το πήρα από Γερμανό. Made in Finland, ελληνικοί χαρακτήρες στο keayboard, ελάχιστος τζόγος που μπορεί και να μην τον παρατηρούσα αν δεν τον αναφέρατε εδω μέσα. Το τηλέφωνο είναι τέλειο.

 

file mou se parakalw poly mporeis na mou peis apo poion germano to phres? euxaristw

Link to comment
Share on other sites

kserete pou tha vro themes gia to N95??Ektos apo xxxxxxxxxxxxxxx?

Προχειρα.... βρηκα τα παρακατω:

1)http://gallery.mobile9.com/c/nokia-n95-themes/1/

2)http://www.mmcforums.net/themes/3rd-edition-themes-1.html

3)http://www.onsmartphone.com/tag-s60-3rd-edition-themes/themes-for-nokia-n95/

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

2 προβλήματα.

 

έχει κολλήσει 2 φορές και έχει κάνει ριστάρτ όταν βάζω κωδικό για wifi και μία φορά στο φόρτωμα του χάρτη.

σήμερα με πήρε κάποιος και δεν μπορούσαν να μιλήω, πάτησα απόρριψη και η δόνηση συνέχιζε να παίζει, δεν σταματούσε με τίποτα~!!!!!! αναγκάστηκα να κλείσω το τηλέφωνο!!!!! είμαι μέσα στις 7 πρώτες μέρες, να το πάω για αντικατάσταση?

επίσης έχω θόρυβο πλέον ενοχλητικό όταν μιλάω χωρίς hands free που ακούγεται ακριβώς πίσω από την οθόνη, είναι πολύ ενοχλητικό παιδιά...μου σπάει το τύμπανο και με πιάνει πονοκέφαλος με ομιλία πάνω από 10 λεπτά

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...