Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ontos.. oute se mena exei doulepsei o grammokodikas.. kai vasika de katalava kan ti akrivos kanei.. ksereis kanenas na eksigisei??

 

Oson afora ton cosmote.. (vevaia den ksero kala giati ego exo vodafone) alla o germanos pleon proothei kirios cosmote.. giati den to pairneis apo ekei??

 

(sorry pou den evala tis paratheseis alla de mporo na ksanapsaxno...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες μεγαλο προβλημα.. με το bluetooth παλι. Οχι η εμβελεια αλλα συμβατοτητα. Ενω συνδεθηκε κανονικα με ενα samsung ακουστικο, με το bluetooth του αυτοκινητου αρνειται πεισματικα να συνεργαστει. Με το αυτοκινητο εχουν δουλεψει Τ610, μοτο ραζρ, και Ρ910 και δεν δουλευει το Ν95! Ημαρτον!! Το μονο που μπορουμε να ελπιζουμε ειναι update?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τουλαχιστον θα μου πειτε αν κικλοφορουνε μουφα Ν95?

Αμα μου πουλισανε μουφα κινητο απο την Tim θα γινει χαμος!!!:ninja: 700 εσκασα!Ελεος διλαδη!

Link to comment
Share on other sites

Μονο ενα "Θεμα" δε σκεφτηκες καλε μου φιλε...... Οτι εισαι υπευθυνος για την υγεια της κορης σου (δε ξερω ποσο χρονων ειναι) και με το να της δινεις ενα κινητο εαν ειναι και κατω απο τα 11-12 ΙΣΩΣ της προξενησεις βλαβες, ειδικα στο κεφαλι της(εγκεφαλο). Διαβασε μερικες εργασιες που εχουν κανει "σοβαροι" επιστημονες και ερευνητες (που δεν τα "παιρνουν" απο τις οποιες εταιρειες) για την ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια και τις επιπτωσεις της στους ανθρωπους και ειδικα στα ΠΑΙΔΙΑ!!!

Οπως εσυ ειπες......"σε κάνουν να συνειδητοποιήσεις πόσο πραγματικά τυχεροί είμαστε που βιώνουμε αυτές τις εξελίξεις, αυτές τις τεχνολογίες" .... να τις χρησιμοποιησεις για να ενημερωθεις αφου εισαι και γονιος.....!

Φιλικα παντα...... μην παρεξηγηθω κιολας:O

 

Μα....ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ !!!

Η κόρη μου είναι μόλις 3,5 ετών και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΓΓΙΞΕΙ κινητό. Είμαι κάθετος, σχεδόν βάρβαρος σε αυτό το θέμα, σε σημείο να μαλώνω με πεθερικά και γονείς όταν μιλάνε στο κινητό κοντά της. Είμαι υπερβολικός, άσε. Στο post μου αναφέρομαι στην περίοδο των 15+ που εκ των πραγμάτων θα της έχω πάρει κινητό για να μπορώ να επικοινωνώ μαζί της, αφού οι καιροί είναι πια... πονηροί. Απλά διαπιστώνω πόσο εξοικιωμένα είναι πια τα παιδιά μας με όλα αυτά, τα κινητά, τα sms, τις κονσόλες κλπ. που θα θεωρούν τα πάντα αυτονόητα, τόοσ που... σχεδόν τρομάζω.

Σε ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές σου.

Και πάλι SORRY για το Off Topic :(

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τουλαχιστον θα μου πειτε αν κικλοφορουνε μουφα Ν95?

Αμα μου πουλισανε μουφα κινητο απο την Tim θα γινει χαμος!!!:ninja: 700 εσκασα!Ελεος διλαδη!

 

Προφανώς φίλε κανείς δεν ξέρει τον συγκεκριμένο κωδικό αλλά σίγουρα σε κάποιο Nokia shop θα σου πουν. Αν δεν το καλύπτει η Alpha Copy τότε πρέπει να σου το αλλάξουν:wacko: . Αν όμως σε καλύπτει σαν εγγύηση τότε κανένα πρόβλημα;)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενοεις να το αλαξουνε?Να το παω διλαδη στο μαγαζι Tim που το πηρα εφοσων διαπιστοθει οτι δεν καλιπτεται απο εγγηιση να ζητησω αλαγη?

 

A και τωρα που πλικτρολογισα τον code στην σελιδα της Nokia για να σου πει αν ειπαρχει αναβαθμηση για το λογισμικο διαθεσιμη μοθ τον βρηκε κανονικα και μου βγαλε την αναβαθμηση!:)

Link to comment
Share on other sites

Να και κάποιες φωτό από εμένα.

 

Αυτή με το γρασίδι είναι με ζούμ,περίπου στη μέση της επιλόγης.

Η άλλη με το ποτηστίρι είναι τραβηγμένη με συννεφια και κατεβασμένη τέντα.

 

 

 

http://rapidshare.com/files/34511676/31052007080.jpg

 

http://rapidshare.com/files/34511677/31052007087.jpg

 

:) :)

 

Α!Και παρεπιπτώντος εδώ και 1 ώρα ακούω συνεχόμενα μουσική στο 20% και η μπαταρία δεν έχει κατέβει ούτε μια παυλίτσα και το απόγευμα μίλησα περίπου 35 λεπτα με μεγάφωνο ενεργοποιημένο.Παράλληλα συνδεδεμένος και με wifi.

:yahoo: Ευτυχισμένος κάτοχος του Ν95.That's what computers have become.
Link to comment
Share on other sites

Ontos.. oute se mena exei doulepsei o grammokodikas.. kai vasika de katalava kan ti akrivos kanei.. ksereis kanenas na eksigisei??..

 

Τι ειναι αυτος ο γραμμικος κωδικας βρε παιδια? Τοσα χρονια ασχολουμαι με symbian αυτο πρωτη φορα το ακουω!:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μονο ενα "Θεμα" δε σκεφτηκες καλε μου φιλε...... Οτι εισαι υπευθυνος για την υγεια της κορης σου (δε ξερω ποσο χρονων ειναι) και με το να της δινεις ενα κινητο εαν ειναι και κατω απο τα 11-12 ΙΣΩΣ της προξενησεις βλαβες, ειδικα στο κεφαλι της(εγκεφαλο). Διαβασε μερικες εργασιες που εχουν κανει "σοβαροι" επιστημονες και ερευνητες (που δεν τα "παιρνουν" απο τις οποιες εταιρειες) για την ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια και τις επιπτωσεις της στους ανθρωπους και ειδικα στα ΠΑΙΔΙΑ!!!

Οπως εσυ ειπες......"σε κάνουν να συνειδητοποιήσεις πόσο πραγματικά τυχεροί είμαστε που βιώνουμε αυτές τις εξελίξεις, αυτές τις τεχνολογίες" .... να τις χρησιμοποιησεις για να ενημερωθεις αφου εισαι και γονιος.....!

Φιλικα παντα...... μην παρεξηγηθω κιολας:O

Εχεις πολύ δίκιο φίλε μου. Και μιας και είμαι γιατρός, να σας ενημερώσω επίσης ότι αυτή τη στιγμή πέρνουμε μέρος σε ένα μεγάλο και επικίνδυνο πείραμα με την κινητομανία. Εκτός από καρκίνο στον εγκέφαλο έχει αποδειχτεί και μείωση του αριθμού των σπερματοζωαρίων στους άντρες όταν μιλάνε πάνω από 4 ώρες την ημέρα (ή το ακουμπάνε στα .... τους και παίζουν με τις ώρες...) (Εγω τουλάχιστον τάκανα τα παιδιά μου!) Οποιος θέλει του στέλνω privately και σχετική ΕΓΚΥΡΗ βιβλιογραφία. Κανείς σοβαρός Ιατρ. Σύλλογος σε άλλη χώρα δεν επιτρέπει τη χρήση κινητών σε ηλικίες < 16. Προσοχή λοιπόν. Η τεχνολογία είναι γλυκιά, αλλά Παν μέτρον Αριστον (η πιο σοφή κουβέντα των Αρχαίων πργόνων μας)

Link to comment
Share on other sites

Να πω κατι εδω:Μεσα στην σησκευασια του N95 εκτος απο αυτα που εχω δει πολλες φορες οτι περιεχει η σησκευασια πωλησης στην Ελλαδα, το δικο μου ειχε και μια microsd καρτα μνημης 1GB!!!!Το λεω επειδη δεν το ειχα διαβασει αυτο πουθενα για την μνημη!
Link to comment
Share on other sites

Οταν ενοεις να το αλαξουνε?Να το παω διλαδη στο μαγαζι Tim που το πηρα εφοσων διαπιστοθει οτι δεν καλιπτεται απο εγγηιση να ζητησω αλαγη?

Ακριβώς αυτό λέω

 

A και τωρα που πλικτρολογισα τον code στην σελιδα της Nokia για να σου πει αν ειπαρχει αναβαθμηση για το λογισμικο διαθεσιμη μοθ τον βρηκε κανονικα και μου βγαλε την αναβαθμηση!:)

 

Καλώς έβγαλε αλλά σε ποιά γλώσσα είναι λέει:!:

Μην τυχόν και χάσεις τα ελληνικά:confused: και μετά πας για αλλαγή του product code

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Απο το Νοκια Σοπ στο Ντεπώ (στην αρχη της Βασ. Ολγας)

Ειχα τηλεφωνησει την προηγουμενη μερα και τους ειπα να μου κρατησουν ενα.

Ειχε πολλα (μια κουτα) οπως επισης και μια λιστα με ονοματα. Πολλοι απο αυτους ομως δεν ηταν σιγουροι οποτε μπορει να εχει μεινει κανενα σημερα.

721 ευρω το πηρα.

 

Ki egw simera apo to idio magazi to agorasa sta idia lafta fusika.

Poli kalo!

Paralave 10 komatia.

Nomizw pws itan to teleutaio auto pou pira.

Link to comment
Share on other sites

Oxi δεν την χανακανω την βλακεια να κανω αναβαθμηση μονος μου!Το χα κανει με το Ν80 και πανε τα Ελληνικα!!Ασε που οταν το πηγα σε Νοκια shop μου πε αυτος εκει οτι το κινητο δεν καλιπτετε απο την εγγυηση γιατι ειναι λεει απο τον Αγιο Μαυρικιο,κατι τετιο!!!:wacko: Ασε που δεν την χρειαζομαι!Το Ν95 ειναι αρκετα γρηγορο!Το Ν80 καιει καρβουνο!:lol: Ελπιζω μονο και αυτο μην βγει απο τιποτα Νισια Φιτζη γιατι θα κανω χαρακιρι!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Oxi δεν την χανακανω την βλακεια να κανω αναβαθμηση μονος μου!Το χα κανει με το Ν80 και πανε τα Ελληνικα!!Ασε που οταν το πηγα σε Νοκια shop μου πε αυτος εκει οτι το κινητο δεν καλιπτετε απο την εγγυηση γιατι ειναι λεει απο τον Αγιο Μαυρικιο,κατι τετιο!!!:wacko: Ασε που δεν την χρειαζομαι!Το Ν95 ειναι αρκετα γρηγορο!Το Ν80 καιει καρβουνο!:lol: Ελπιζω μονο και αυτο μην βγει απο τιποτα Νισια Φιτζη γιατι θα κανω χαρακιρι!:lol:

 

Φίλε μου μάλλον θα σε απογοητεύσω ο κωδικός 0537613 ανήκει στην Νιγηρία:cry:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: :cry: Καλα θα το παω αυριο σε Νοκια shop να μου πουνε και αυτοι.

 

Που τον ανακαληψες τον κωδικο ομως οτι ειναι απο Νιγηρια?

 

Από εδώ:

http://travelx.org/gsm/firm/readme/n95/RM159_MEA_1.0.txt

 

αν κάνεις ένα ψάξιμο στη σελίδα με τον κωδικό θα το βρείς

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: :cry: Καλα θα το παω αυριο σε Νοκια shop να μου πουνε και αυτοι.

 

Που τον ανακαληψες τον κωδικο ομως οτι ειναι απο Νιγηρια?

 

Δηλαδή από ό,τι καταλαβαίνει κανείς, ζούμε ακόμα μία φορά την ανυπέρβλητη πραγματικότητα του ελληνικού λαμογ-ιστάν. :wacko:

Αυτοί οι κύριοι που φέρνουν τα τηλέφωνα αυτά από όπου τους κατέβει, προκειμένου να βγάλουν ζεστό χρήμα από όσους "καίγονται" εδώ-και-τώρα να αποκτήσουν το σούπερ-ντούπερ πολυμηχάνημα της μαμάς Nokia, έχω την ...αμυδρά υποψία ότι τελικώς δε θα λογοδοτήσουν σε κανέναν.

Αν δεν κάνω λάθος, το τηλέφωνο από την TIM το αγόρασες?

 

Η Alpha Copy τι κάνει??? :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα το δα!Δηλαδη το κινιτο δεν ειναι μουφα.Νοκια ειναι απλως δεν το καληπτει η εγγιηση!!!Ωραια!!!:( :worry: Και καλα τι στο καλο σου δινουνε τις αποδειξεις οταν το αγοραζεις και σου λενε κρατα τες για την εγγυηση!Μας δουλεβουνε?:mad: Καλα και πως βρισκοντε τα manual μεσα στην σησκευασια(η οποια οταν το πηρα ηταν και με ζελοφαν σφραγισμενη) γραμμενα στα Ελληνικα και το κινητο εχει μεσα φορτομενα Ελληνικα!!!!Μα τον Metalgod δεν καταλαβαινω τιποτα!!!!!!

 

NAI APO THN TIM:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ο γραμματικώδικας, ειναι μια εφαρμoγη που διαβαζει barcodes και σου δινει καποια στοιχεια μεσω αυτου.. Το μονο που κανεις ειναι να βαλεις μεσα στα πλαισια της καμερας που υπάρχουν στην εφαρμογη, το barcode. Βεβαια δεν εχω καταφερει ακομα να εκμαιεύσω κάποια πληροφορια, οπως λεει, αλλα η προσπάθεια μετραει...:lol: :p
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όποιος θέλει να πάρει τηλέφωνο που θα καλύπτει η αντιπροσωπεία με εγγύηση, θα πρέπει να κοιτάζει το τηλέφωνο κάτω από τη μπαταρία για το product code.

Να θυμάται ποιο είναι που αντιστοιχεί στη χώρα μας ή εν πάσει περιπτώσει σε οποιαδήποτε ευρωπαϊκή χώρα ώστε να καλύπτεται από εγγύηση, μπας και πάνε να του πουλήσουνε τηλέφωνο ...εξωτικής προέλευσης. Και σε ορισμένα καταστήματα (αν δεν κάνω λάθος και στα Nokia Shops, αν κάνω λάθος διορθώστε με :confused: ) δε σε αφήνουν καν να ανοίξεις τη συσκευασία να ελέγξεις ούτε τα περιεχόμενά της, πόσο μάλλον να δεις το product code.

 

Μήπως τα μυαλά κάποιων θέλουν ...format ή πρέπει τελικά όσοι έχουν προβλήματα πάσης φύσεως με την (κόστους 720€ και βάλε) ναυαρχίδα της Nokia (άκουσον-άκουσον, ποιος να το πίστευε) πρέπει να απευθυνθούν με μαζικά e-mails στη μαμά Nokia στη χώρα προέλευσης??? ;)

 

Υ.Γ.: Κάποιος κύριος - υψολόβαθμο στέλεχος της Φινλανδικής εταιρίας αν δεν απατώμαι - που επισκέφθηκε τη χώρα μας τελευταία με την ευκαιρία της προώθησης της διαφημιστικής καμπάνιας για να N-Series και μάλιστα είχε στα χέρια του ένα Ν95, αυτό το Ν95 ποιας χώρας product code είχε????

Της Ζουαζιλάνδης μήπως ??? :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ασε φιλε μου ελεος ειναι η κατασταση!Και τωρα πιος θα τρεχει??Εγω!!!!!Το Κοροιδο!!!Και η πλακα ειναι οτι θα παω στιν Τιμ που το πηρα και θα μου λενε αντε μην πω!!!!Αλλα δεν θα τους κανουμε την χαρη!:ninja: Τελικα απο τι καταλαβα αμα θες τηλεφωνο Νοκια μονο απο τα Νοκια shops για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου!
Link to comment
Share on other sites

Ασε φιλε μου ελεος ειναι η κατασταση!Και τωρα πιος θα τρεχει??Εγω!!!!!Το Κοροιδο!!!Και η πλακα ειναι οτι θα παω στιν Τιμ που το πηρα και θα μου λενε αντε μην πω!!!!Αλλα δεν θα τους κανουμε την χαρη!:ninja: Τελικα απο τι καταλαβα αμα θες τηλεφωνο Νοκια μονο απο τα Νοκια shops για να εχεις ησυχο το κεφαλι σου!

 

Ναι, ίσως είναι η πιο σίγουρη λύση, αλλά δεν έχει ο καθένας 700 Ευρώπουλα ζεστά για να τα δώσει τοις μετρητοίς. Εξάλλου, πολύς κόσμος περιμένει πώς και πώς τόσο καιρό για να χρησιμοποιήσει την επιδότησή του, πράγμα που στα Nokia Shops δεν είναι εφικτό.

 

Στην περίπτωσή σου, η ΤΙΜ φάνηκε κατώτερη των περιστάσεων. :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να πω κατι εδω:Μεσα στην σησκευασια του N95 εκτος απο αυτα που εχω δει πολλες φορες οτι περιεχει η σησκευασια πωλησης στην Ελλαδα, το δικο μου ειχε και μια microsd καρτα μνημης 1GB!!!!Το λεω επειδη δεν το ειχα διαβασει αυτο πουθενα για την μνημη!

 

 

Oσοι το πηραν απο Τιμ εχουν αυτη την καρτα μεσα! Επισης αν διαβασεις σε προηγουμενες σελιδες θα δεις οτι τα κοματια που φερνει η Τιμ ειναι απο Ουγκαντα :blink: Οσο περιεργο και αν ακουγεται αυτο ετσι λενε τα παιδια που το πηραν.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Oσοι το πηραν απο Τιμ εχουν αυτη την καρτα μεσα! Επισης αν διαβασεις σε προηγουμενες σελιδες θα δεις οτι τα κοματια που φερνει η Τιμ ειναι απο Ουγκαντα :blink: Οσο περιεργο και αν ακουγεται αυτο ετσι λενε τα παιδια που το πηραν.

 

Αυτό αν ισχύει είναι σκανδαλώδες.:confused:

Δε μιλάμε για οποιοδήποτε κινητάκι της midrange κατηγορίας, αλλά για το κορυφαίο και από τα 3-4 πιο ακριβά μοντέλα της Nokia. Εδώ υπάρχει καθαρά μια στυγνή εκμετάλλευση της ζήτησης για το μοντέλο αυτό. Η κατάσταση έχει ξεφύγει.

 

Πάντως πιστεύω ότι περνώντας ο καιρός και η ζήτηση λογικά θα μειώνεται, τέτοια φαινόμενα θα εκλείψουν.

Έτσι κι αλλιώς είναι απαράδεκτο σα γεγονός και πρέπει να ληφθούν μέτρα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...