Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα. εχω ενα προβλημα με το wi-fi. διαθετω ασυρματο router χωρις να ειναι κλειδωμενο. το n95 συνδεετε κανονικα αλλα δεν μπορω να ανοιξω καμια σελιδα. εχει καποιος καμια ιδεα; ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ξαναρωτησα μηπως ειχε κανεις σας s.e walkman π.χ w800-810?Γιατι σε συγκριση με τα s.e η ενταση του ηχου στο τερμα ειναι σχεδων η μιση!Πειτε μου αν και σε σας ειναι το ιδιο!(εβαλα και τα ακουστικα του w800 και παλι τα ιδια)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαναρωτησα μηπως ειχε κανεις σας s.e walkman π.χ w800-810?Γιατι σε συγκριση με τα s.e η ενταση του ηχου στο τερμα ειναι σχεδων η μιση!Πειτε μου αν και σε σας ειναι το ιδιο!(εβαλα και τα ακουστικα του w800 και παλι τα ιδια)

 

Σε καμια περιπτωση ο ηχος απο κανενα SE Walkman ειχα W800, W550, W950 δεν ειναι πιο δυνατος και πιο ποιοτικος απο το Ν95 ακομη και το 550 που εχει δυο ηχεια και αυτο παιζει πιο χαμηλα. Πηγαινε να στο κοιταξουν!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αντιμετωπιζω προβλημα στο να κατεβασω τους χαρτες απο το maploader..ενω εχω συνδεσει κανονικα με το καλωδιο το κινητο με τον υπολογιστη και εχω επιλεξει mass storage,μου λεει "no storage medium detected.connect your device to your computer via USB using data transfer mode or insert the mem card into a card reader and restart maploader"ενω δοκιμασα και με card reader παλι το ιδιο μυνημα βγαζει..τι να κανω??:(
Link to comment
Share on other sites

Tα καταστήματα που μας διαβάζουν όπως: ο katerelos.gr ή photoagora.gr ή play247.gr ή όποιο άλλο κατάστημα φέρνει SanDisk, ας φέρoυν SanDisk microSDΗC 4GB και card reader συμβατό με την microSDHC 4GB, υπάρχουν πολλοί υποψήφιοι αγοραστές! Όποιος έχει κάτι υπόψη του ας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αντιμετωπιζω προβλημα στο να κατεβασω τους χαρτες απο το maploader..ενω εχω συνδεσει κανονικα με το καλωδιο το κινητο με τον υπολογιστη και εχω επιλεξει mass storage,μου λεει "no storage medium detected.connect your device to your computer via USB using data transfer mode or insert the mem card into a card reader and restart maploader"ενω δοκιμασα και με card reader παλι το ιδιο μυνημα βγαζει..τι να κανω??:(

 

ΑΠΟ ΤΟ FAQ SITE ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ :

 

6.7 The Map Loader does not recognize the mobile device I connected through USB, nor the memory card with the Nokia Maps application in my card reader. What should I do?

 

Start the application on your mobile device at least once before you try to transfer map data with the Map Loader. With the first start of the application, a cookie is created and stored on the memory card; this file is necessary for the Map Loader to recognize the memory card. After the first start of the Nokia Maps application within your device, you can either connect your mobile device through USB with your PC or insert the card into your card reader connected to your PC.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια περιπτωση ο ηχος απο κανενα SE Walkman ειχα W800, W550, W950 δεν ειναι πιο δυνατος και πιο ποιοτικος απο το Ν95 ακομη και το 550 που εχει δυο ηχεια και αυτο παιζει πιο χαμηλα. Πηγαινε να στο κοιταξουν!

 

Απο τα ακουστικα ενοω!οχι απο τα εξωτερικα ηχεια οπου οντως το Ν95 ειναι πιο δυνατος ο ηχος!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εχω ενα προβλημα με το wi-fi. διαθετω ασυρματο router χωρις να ειναι κλειδωμενο. το n95 συνδεετε κανονικα αλλα δεν μπορω να ανοιξω καμια σελιδα. εχει καποιος καμια ιδεα; ευχαριστω.

 

δηλ.τι κανει??μπαινεις και δεν φορτωνει??

η μπαρα ειναι κολλημενη??

 

 

το ειχα δει...ειχα απαντησει ακριβως απο κατω.:D

λεω να το παω μια βολτα να το δουνε,:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια αντιμετωπιζω προβλημα στο να κατεβασω τους χαρτες απο το maploader..ενω εχω συνδεσει κανονικα με το καλωδιο το κινητο με τον υπολογιστη και εχω επιλεξει mass storage,μου λεει "no storage medium detected.connect your device to your computer via USB using data transfer mode or insert the mem card into a card reader and restart maploader"ενω δοκιμασα και με card reader παλι το ιδιο μυνημα βγαζει..τι να κανω??:(

to idio kai se emena ! mallon tha pao nokia %^&^$%#$%^#$%#$#@

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικη !:)

 

,το ιδιο αντιμετωπισα και εγω με τον card reader που εχω :(

(δοκιμασα και 2ο και 3ο (του vaio) ,τα ιδια)

Η μεταφορα των δεδομενων απο την μια καρτα στην αλλη (μεσω usb)

μου πηρε πολλη ωρα ..

Ποιος σου είπε να πάρεις Vaio!Πάρε ένα Toshiba την επόμενη φορά για να είναι όλα απροβλημάτιστα!:happy:

"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

to idio kai se emena !

 

μηπως εχετε βαλει κανενα προγραμα και τρεχει.

και γι'αυτο δεν μπορει να την διαβασει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ POST #3191 KAI ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΚ

 

ΤΡΕΞΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑ , ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ ΤΟ MAPLOADER

Link to comment
Share on other sites

15€:blink: :blink:

Από Κέρκυρα δεν έχει τίποτα!!!:O

Γιατί δεν τον περνάς εσύ; Αν δεν έχεις εσύ pc, πήγαινε σε ένα φίλο σου που έχει. Είναι κοροϊδία να πληρώσεις 15€ για να περάσεις το χάρτη. 10 λεπτά διαδικασία είναι. Για να τους κατεβάσεις του χάρτες θα χρειαστείς το Map Loader (το βρίσκεις έδω: http://mobilesearch.nokia.com/A4160036?maploader) και φυσικά θα πρέπει να έχεις το PC Suite εγκατεστημένο.

se eyxaristo itchrist86 alla mou vgazei""" no storage medium detected.connect your device to your computer via USB using data transfer mode or insert the mem card into a card reader and restart maploader

"""" kai ta exo parei kranio :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις ορίστε η απάντηση που πήρα από υπάλληλο της ΝΟΚΙΑ σήμερα στη Βουλιαγμένης όταν της έδειξα τον αισθητό τζόγο (πάνω-κάτω) στο slider του Ν95:

 

"Η χαλαρότητα του slider υπάρχει για να προστατεύει το μηχανισμό από τυχόν χτυπήματα. Εάν δείτε ότι σφίγει τότε πρέπει να μας το φέρετε αμέσως να το αλλάξουμε! Διαφορετικά θα σπάσει ο μηχανισμός και θα τον χρεωθείτε εσείς! Δεν το έκανε εξ αρχής διότι δεν είχε δουλευτεί ακόμη."

 

Έκρινα ότι δεν είχε κανένα νόημα να κάνω διάλογο... Αναρωτιέμαι, εγώ φαίνομαι τόσο άσχετος, ή μήπως είναι "γραμμή" της εταιρίας να λέμε τέτοια αδιανόητα και ανυπόστατα πράγματα στον κόσμο;

 

 

Επίσης, δεν έχω δει πουθενά οδηγίες για αλλαγή του μπροστινού καλύμματος... Μήπως έχει βρει κανείς κάτι;

ayto mou to eipe kai enas gnostos mou(de douleyei se kamia etaireia mobile ktl. oute exei n95) ,o typos einai dinami se efeyretikotita kai ekei katalixe oti diladi afou oi texnikoi tis nokia lalakes den einai ara pou kolaei otzogos? mono gia protection apo diaforous kradasmous!

Link to comment
Share on other sites

δηλ.τι κανει??μπαινεις και δεν φορτωνει??

η μπαρα ειναι κολλημενη??

 

 

 

το ειχα δει...ειχα απαντησει ακριβως απο κατω.:D

λεω να το παω μια βολτα να το δουνε,:lol:

δειχνει η μπαρα να φορτωνει αλλα σταματαει και γραφει οτι δεν αποκρινετε ο ιστος. αυτο γινετε σε ολες τις σελιδες που δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

oxi re ari tipota sou leo,ena mina prospatho !!!thx gia to endiaferon!

οταν το συνδεεις με το pc με επιλογη -μαζικη αποθηκευση- το διαβαζει??

μπορεις να δεις την καρτα σου?

δειχνει η μπαρα να φορτωνει αλλα σταματαει και γραφει οτι δεν αποκρινετε ο ιστος. αυτο γινετε σε ολες τις σελιδες που δοκιμασα

 

δοκιμασε αυτο και πες μου.

Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Σύνδεση->Ασύρματο LAN

Εκεί πατάς Επιλογές (αριστερό κουμπί) και Προχωρημένες Ρυθμίσεις. Επιβεβαιώνεις την επιλογή σου και μετά απενεργοποιείς την αυτόματη διαμόρφωση.

Τέλος, απενεργοποιείς την εξοικονόμηση ενέργειας.

Προτείνω να ΜΗΝ πειράξεις άλλες ρυθμίσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

se eyxaristo itchrist86 alla mou vgazei""" no storage medium detected.connect your device to your computer via USB using data transfer mode or insert the mem card into a card reader and restart maploader

"""" kai ta exo parei kranio :wacko:

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1950231#post1950231

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελιώνει η μπαταρία στο τιμημένο μέσα σε ώρες χωρίς καν να το λειτουργώ. Στην αναμονή άντε και καμμιά κλήση.

Υποψιάζομαι πως η μπαταρία είναι ελλατωματική. Πριν το πάω στο service θέλω να ελέγξω ότι δεν τρέχουν εφαρμογές από πισω που καταναλώνουν την μπαταρία. Σε ένα μήνυμα στο forum κάποιος ανέφερε ότι αν πατήσεις ένα πλήκτρο για παραπάνω ώρα από την νορμάλ εμφανίζει ποιες εφαρμογές τρέχουν. Ποιο είναι αυτό το πλήκτρο?

Έπίσης υπάρχει direct link για να κατεβάσω έναν task manager?

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Τελιώνει η μπαταρία στο τιμημένο μέσα σε ώρες χωρίς καν να το λειτουργώ. Στην αναμονή άντε και καμμιά κλήση.

Υποψιάζομαι πως η μπαταρία είναι ελλατωματική. Πριν το πάω στο service θέλω να ελέγξω ότι δεν τρέχουν εφαρμογές από πισω που καταναλώνουν την μπαταρία. Σε ένα μήνυμα στο forum κάποιος ανέφερε ότι αν πατήσεις ένα πλήκτρο για παραπάνω ώρα από την νορμάλ εμφανίζει ποιες εφαρμογές τρέχουν. Ποιο είναι αυτό το πλήκτρο?

Έπίσης υπάρχει direct link για να κατεβάσω έναν task manager?

Φιλικά

 

πατας το πληκτρο ΜΕΝΟΥ γαι 2,3 δευτερα.

το task manager θα το βρεις εδω κανε μια αναζητηση

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελιώνει η μπαταρία στο τιμημένο μέσα σε ώρες χωρίς καν να το λειτουργώ. Στην αναμονή άντε και καμμιά κλήση.

Υποψιάζομαι πως η μπαταρία είναι ελλατωματική. Πριν το πάω στο service θέλω να ελέγξω ότι δεν τρέχουν εφαρμογές από πισω που καταναλώνουν την μπαταρία. Σε ένα μήνυμα στο forum κάποιος ανέφερε ότι αν πατήσεις ένα πλήκτρο για παραπάνω ώρα από την νορμάλ εμφανίζει ποιες εφαρμογές τρέχουν. Ποιο είναι αυτό το πλήκτρο?

Έπίσης υπάρχει direct link για να κατεβάσω έναν task manager?

Φιλικά

Πατάς το πλήκτρο του μενού.

 

Εφαρμογές μπορείς να βρεις εδώ: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οταν το συνδεεις με το pc με επιλογη -μαζικη αποθηκευση- το διαβαζει??

μπορεις να δεις την καρτα σου?

 

 

δοκιμασε αυτο και πες μου.

Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσεις->Σύνδεση->Ασύρματο LAN

Εκεί πατάς Επιλογές (αριστερό κουμπί) και Προχωρημένες Ρυθμίσεις. Επιβεβαιώνεις την επιλογή σου και μετά απενεργοποιείς την αυτόματη διαμόρφωση.

Τέλος, απενεργοποιείς την εξοικονόμηση ενέργειας.

Προτείνω να ΜΗΝ πειράξεις άλλες ρυθμίσεις

συνεχιζει να γραφει ιστος καμια αποκριση πυλης

Link to comment
Share on other sites

 

Καλορίζικη και σε σένα φίλε nervous (και στο γιώργο, που του αναγνωρίζω το σωστό timing στο να βρίσκεται και αυτός στην παρτίδα πάντοτε :p :p ).

 

Τελικά χτες μετά τη διαπίστωση περί card reader πήγα και παρήγγειλα πάλι από ebay έναν επικαλούμενο USB 2.0 SD SDHC CARD MINI MICRO READER για χωρητικότητες 1GB, 2GB, 4GB και 8GB. Θα δείξει, άμα τη παραλαβή, πόσο αξιόπιστος (ή μούφα) είναι... :rolleyes: :rolleyes:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...