Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iliako fortisti apo poy tha to pareis?

 

exo vrei kapoious, apla perimeno na tous dei kai o kolitos mou mipos kanoume mazi mia paragelia gia ta metaforika. den to exo psaksei para poli alla exo vrei dio tris poli kalous (nomizo) kai fthinous

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

telika ta akoustika prepei na pezoun kai ta 2 i na ta pao na ta alaksoun ?

Εννοείται ότι πρέπει να παίζουν και τα 2 !

Αν ψάξεις 5-6 σελίδες πίσω θα δεις ότι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ. Πήρα τηλέφωνο και γίνεται μεν αντικατάσταση, αλλά ο έλεγχος του προβλήματος χρειάζεται κάνα 10ήμερο (!). Σιγά μην περίμενα να δεήσει η Alpha Clopy να με εξυπηρετήσει για να ακούσω μουσική. Εν ολίγοις, αγόρασα ένα καλό σετάκι ακουστικά Sennheiser και ησύχασα. Βαράνε τέλεια...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς καμία συνδρομή,έχω τη δυνατότητα να σχεδιάσω μία διαδρομή,έχοντας γραμμένες στην οθόνη της συσκευής τις οδηγίες πλοήγησης (π.χ:στρίψε αριστερά κ.ο.κ).

 

Και σου ξαναλέω: είπες ότι πρέπει να πληρώσεις για να κατεβάσεις τις φωνητικές οδηγίες. Αυτό ΔΕΝ ισχύει. Οι φωνητικές οδηγίες κατεβαίνουν τζάμπα και μπορείς να τις ακούσεις από την προσομείωση της διαδρομής (όπου φυσικά βλέπεις την διαδρομή ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ κανονικά - δοκίμασέ το!). Η λειτουργία της πλοήγησης είναι αυτή που θέλει συνδρομή και όχι οι φωνητικές οδηγίες (και βλέπω ότι σχεδόν όλοι το έχουν μπερδέψει αυτό!!).

Link to comment
Share on other sites

δες το adapter επανω εχει εχει ενα συρουμενο κομματι που παει πανω κατω.

αμα ειναι κατω αμα δεν κανω λαθος ειναι κλειδωμενο προς τα επανω δεν ειναι.

 

 

Εννοεις το lock. Αυτο δεν ηταν κλειδωμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...

Να ρωτήσω κάτι (μάλλον) άσχετο... Εχθές έβλεπα μία photo από την homescreen ενός slideup της E-Series, νομίζω το είχε κάποτε ο φίλος Ταξιδιώτης. Σε αυτό, η ενεργή αναμονή είχε πολλές περισσότερες επιλογές από ότι έχει η δική μας (είχε και τα αδιάβαστα μηνύματα, και τις συναντήσεις, και τα tasks και τα anniversaries...).

Έξαψα τις ρυθμίσεις στο δικό μας, αλλά that's it. Ό,τι έχουμε, έχουμε δηλαδή. Ξέρετε αν μπορούμε (μέσω εφαρμογής πχ.) να προσθέσουμε items στην ενεργή αναμονή του Ν95?

Ευχαριστώ

 

Edit: Βρήκα το μοντέλο που αναφέρομαι: Το Ε65 Δείτε το και εδώ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Pedia ton xarti apo pou ton katebazo kai pos ton pernaw xriazome kapio programa?

 

Διαβασε τουλαχιστον λιγο τα βασικα & απαραιτητα , μην λεμε συνεχεια

τα ιδια και τα ιδια .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791

Με το smart2go http://www.smart2go.com/en/?REPEATED=1

Ρε παιδιά...

Να ρωτήσω κάτι (μάλλον) άσχετο... Εχθές έβλεπα μία photo από την homescreen ενός slideup της E-Series, νομίζω το είχε κάποτε ο φίλος Ταξιδιώτης. Σε αυτό, η ενεργή αναμονή είχε πολλές περισσότερες επιλογές από ότι έχει η δική μας (είχε και τα αδιάβαστα μηνύματα, και τις συναντήσεις, και τα tasks και τα anniversaries...).

Έξαψα τις ρυθμίσεις στο δικό μας, αλλά that's it. Ό,τι έχουμε, έχουμε δηλαδή. Ξέρετε αν μπορούμε (μέσω εφαρμογής πχ.) να προσθέσουμε items στην ενεργή αναμονή του Ν95?

Ευχαριστώ

 

Edit: Βρήκα το μοντέλο που αναφέρομαι: Το Ε65 Δείτε το και εδώ

 

το παραπανω ειναι χαρακτηριστικο της σειρας Ε

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@ gemikon + nervous

Thnx guys... :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

πεδια επιδειωδουλεβο νοκια καπια πραγματα δεν τα κσερετε καλα απλα ειτηελα να σασ πο οτι αφτι ειναι η ενιμεροσι τιν νοκια προς εμας

 

Έχει παρατηρηθεί τελευταία ότι διατίθενται στην αγορά κινητά τηλέφωνα ΝΟΚΙΑ Ν-95 προερχόμενα από παράλληλες εισαγωγές τρίτων.

 

Τα τηλέφωνα αυτά τα οποία προέρχονται εκτός της ζώνης εγγύησης της Alpha Copy / Nokia δεν καλύπτονται από την εγγύηση της ΝΟΚΙΑ στην Ελλάδα. Οποιαδήποτε τεχνική επέμβαση χρειασθούν θα γίνεται με το προβλεπόμενο τρόπο και τις προβλεπόμενες χρεώσεις.

 

Παράλληλα θα πρέπει να γίνεται και ταυτοποίηση του product code που βρίσκεται στην ετικέτα του ΙΜΕΙ μαζί με το product code που βρίσκεται ηλεκτρονικά καταχωρημένο στο τηλέφωνο και να συμφωνούν. Αν αυτά διαφέρουν μεταξύ τους τότε σημαίνει ότι έχει γίνει μη επιτρεπόμενη επέμβαση στο τηλέφωνο με λογισμικό που πιθανά δεν είναι ΝΟΚΙΑ και έχουν αλλαχθεί στοιχεία του τηλεφώνου. Ετσι αν τα product codes είναι διαφορετικά μεταξύ τους δεν θα πρέπει να αποδέχεστε την εγγύηση (εάν είναι σε ισχύ).

 

Τα τηλέφωνα από εισαγωγές τρίτων περιέχουν και εφαρμογές (κυρίως σε κάρτες μνήμης) σε γλώσσα ανάλογη με την αγορά για την οποία προοριζόταν και η οποία δεν αλλάζει με τις αναβαθμίσεις με αποτέλεσμα να μην μπορεί να τις καταλάβει ο χρήστης. Αυτές επειδή δεν αποτελούν μέρος του λογισμικού του τηλεφώνου δεν αλλάζουν με τις αναβαθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Παράλληλα αυτά τα τηλέφωνα δεν περιέχουν το επίσημο βιβλίο με τις οδηγίες χρήσης στα Ελληνικά και αντ’ αυτού μπορεί να περιέχουν την γλώσσα για την περιοχή που προορίζονταν ή φωτοτυπίες του Ελληνικού βιβλίου που είναι παράνομο.

 

Παρακαλώ όπως ελέγχετε σωστά όλες τις παραμέτρους της εγγύησης σε κάθε εισαγωγή τηλεφώνου και εφαρμόζετε τις εκάστοτε διαδικασίες.

 

Σε οποιαδήποτε απορία του πελάτη ιδίως για τα Ν-95 ενημερώνετε τον ακριβώς για τους λόγους μη ισχύς της εγγύησης όπως παραπάνω και αν δεν αποδέχεται κάτι σε σχέση με αυτά τότε μπορείτε να του προτείνετε να απευθυνθεί στο σημείο που αγόρασε το τηλέφωνό του.

 

εχω διαπιστοσι οτι η ΤΙΜ δεν εχει γνισια οπος και ο γερμανος ειναι γαλικα

ενω σιμερα κιτακσα vodafone και ειναι ελινικα

ευχαριστο

τορα οτι τηλετε γενικα να με ροτατε να μου λετε

resident evil
Link to comment
Share on other sites

de katalava ta n95 ths vodafone einai original i oxi?

 

pantws emena exei gnisies odhgies kai kanoniko manual sta ellhnika.efarmoges extra den exei afou den eixe kan karta mnhmhs.oso gia to product code variemai na xrhsimopoihsw to nemesis gia na to dw.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εχω διαπιστοσι οτι η ΤΙΜ δεν εχει γνισια οπος και ο γερμανος ειναι γαλικα

ενω σιμερα κιτακσα vodafone και ειναι ελινικα

ευχαριστο

τορα οτι τηλετε γενικα να με ροτατε να μου λετε

 

Δηλαδη μονο οσα ειναι απο AC ειναι "γνησια"? και τα αλλα τι ειναι "μαϊμου"?

Ελα να σοβαρευτουμε με αυτο το θεμα απο οτι βλεπω επικρατει ενας πανικος και ο καθενας λεει οτι θελει.

Πως εξηγειτε λοιπον το γεγονος οτι το δικο μου απο γερμανο ειχε μεσα ελληνικο γνησιο βιβλιο οδηγιων και δεν ειχε και εφαρμογες στην καρτα μνημης? Μηπως ειναι μισομαϊμου? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

πεδια επιδειωδουλεβο νοκια καπια πραγματα δεν τα κσερετε καλα απλα ειτηελα να σασ πο οτι αφτι ειναι η ενιμεροσι τιν νοκια προς εμας

 

Έχει παρατηρηθεί τελευταία ότι διατίθενται στην αγορά κινητά τηλέφωνα ΝΟΚΙΑ Ν-95 προερχόμενα από παράλληλες εισαγωγές τρίτων.

 

Τα τηλέφωνα αυτά τα οποία προέρχονται εκτός της ζώνης εγγύησης της Alpha Copy / Nokia δεν καλύπτονται από την εγγύηση της ΝΟΚΙΑ στην Ελλάδα. Οποιαδήποτε τεχνική επέμβαση χρειασθούν θα γίνεται με το προβλεπόμενο τρόπο και τις προβλεπόμενες χρεώσεις.

 

Παράλληλα θα πρέπει να γίνεται και ταυτοποίηση του product code που βρίσκεται στην ετικέτα του ΙΜΕΙ μαζί με το product code που βρίσκεται ηλεκτρονικά καταχωρημένο στο τηλέφωνο και να συμφωνούν. Αν αυτά διαφέρουν μεταξύ τους τότε σημαίνει ότι έχει γίνει μη επιτρεπόμενη επέμβαση στο τηλέφωνο με λογισμικό που πιθανά δεν είναι ΝΟΚΙΑ και έχουν αλλαχθεί στοιχεία του τηλεφώνου. Ετσι αν τα product codes είναι διαφορετικά μεταξύ τους δεν θα πρέπει να αποδέχεστε την εγγύηση (εάν είναι σε ισχύ).

 

Τα τηλέφωνα από εισαγωγές τρίτων περιέχουν και εφαρμογές (κυρίως σε κάρτες μνήμης) σε γλώσσα ανάλογη με την αγορά για την οποία προοριζόταν και η οποία δεν αλλάζει με τις αναβαθμίσεις με αποτέλεσμα να μην μπορεί να τις καταλάβει ο χρήστης. Αυτές επειδή δεν αποτελούν μέρος του λογισμικού του τηλεφώνου δεν αλλάζουν με τις αναβαθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Παράλληλα αυτά τα τηλέφωνα δεν περιέχουν το επίσημο βιβλίο με τις οδηγίες χρήσης στα Ελληνικά και αντ’ αυτού μπορεί να περιέχουν την γλώσσα για την περιοχή που προορίζονταν ή φωτοτυπίες του Ελληνικού βιβλίου που είναι παράνομο.

 

Παρακαλώ όπως ελέγχετε σωστά όλες τις παραμέτρους της εγγύησης σε κάθε εισαγωγή τηλεφώνου και εφαρμόζετε τις εκάστοτε διαδικασίες.

 

Σε οποιαδήποτε απορία του πελάτη ιδίως για τα Ν-95 ενημερώνετε τον ακριβώς για τους λόγους μη ισχύς της εγγύησης όπως παραπάνω και αν δεν αποδέχεται κάτι σε σχέση με αυτά τότε μπορείτε να του προτείνετε να απευθυνθεί στο σημείο που αγόρασε το τηλέφωνό του.

 

εχω διαπιστοσι οτι η ΤΙΜ δεν εχει γνισια οπος και ο γερμανος ειναι γαλικα

ενω σιμερα κιτακσα vodafone και ειναι ελινικα

ευχαριστο

τορα οτι τηλετε γενικα να με ροτατε να μου λετε

 

Μας εβγαλες τα ματια ρε φιλε, χρειαζομαστε translator για να καταλαβουμε. Γραφε τουλαχιστον greeklish θα ειναι πιο κατανοητά!:)

Για κανε ενα replay τωρα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Tελικα με το Gps τα πραγματα ειναι απλα, κατεβασα το χαρτη της Ελλαδας κατευθειαν στην καρτα μνημης και μετα απλως θελει λιγο υπομονη μεχρι να βρει τη θεση και μαλιστα χωρις να χρεωνει τιποτα αφου δεν ειχα ενεργοποιησει το gprs!

To μονο πραγματικα απογοητευτικο ειναι η μπαταρια. Σημερα που επαιξα με το gps μου κρατησε μολις 9 ωρες! Βεβαια ειναι η δευτερη φορτιση και ελπιζω να στρωσει. Μηπως ακουστηκε τιποτα για μεγαλυτερη μπαταρια???

Ναι για να σου βρει θεση εννοειται δεν θελει ιντερνετ,δε μου λες στο ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ?

 

de katalava ta n95 ths vodafone einai original i oxi?

 

pantws emena exei gnisies odhgies kai kanoniko manual sta ellhnika.efarmoges extra den exei afou den eixe kan karta mnhmhs.oso gia to product code variemai na xrhsimopoihsw to nemesis gia na to dw.

Στη vodafone ειναι ελληνικοτατα φιλε μου
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να μην παραμυθιάζεστε, όποια συσκευή έχει απελευθερωθεί ατην αγορά εντος ευρωπαικής ζώνης( και οχι μόνο ευρωπαικής ένωσης) καλύπτεται υποχρεωτικά από την εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας. Σε όποιον δημιουργήσουν πρόβλημα σε θέματα εγγύησης, εφ΄οσον υπάρχει απόδιξη αγοράς, δεν εχει παρα να απευθυνθεί στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή του Υπ. Ανάπτυξης. Όλα τα υπόλοιπα είναι "νάζια" των ντόπιων αντιπροσωπειών και ισχύει όχι μόνο για την ΝΟΚΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι για να σου βρει θεση εννοειται δεν θελει ιντερνετ,δε μου λες στο ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ?

 

Στη vodafone ειναι ελληνικοτατα φιλε μου

 

 

wraia exw ena ellhnikotato n95 tote!!!!apla den eixe karta mnhmhs.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Για να μην παραμυθιάζεστε, όποια συσκευή έχει απελευθερωθεί ατην αγορά εντος ευρωπαικής ζώνης( και οχι μόνο ευρωπαικής ένωσης) καλύπτεται υποχρεωτικά από την εγγύηση της εδώ αντιπροσωπείας. Σε όποιον δημιουργήσουν πρόβλημα σε θέματα εγγύησης, εφ΄οσον υπάρχει απόδιξη αγοράς, δεν εχει παρα να απευθυνθεί στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή του Υπ. Ανάπτυξης. Όλα τα υπόλοιπα είναι "νάζια" των ντόπιων αντιπροσωπειών και ισχύει όχι μόνο για την ΝΟΚΙΑ.

 

 

Και κατι ακόμα για να μην ξεχνιόμαστε η δυναμή μας είναι η επικοινωνία μας με την ΝΟΚΙΑ Φιλανδιας.... εαν εχουμε καποιο προβλημα με την εταιρία που την εκπροσωπεί στην Ελλαδα καλό θα ήταν να εκφραστεί επίσημα στην Nokia Φιλλανδιας και να είστε σίγουροι οτι το προβλημα θα λυθεί άμμεσα! Καλό είναι πάντως η TIM να προτοπωρήσει διορθώνοντας το όλο σκηνικό με μια επιστολή διαμαρτυρίας στην ΝΟΚΙΑ

N95
Link to comment
Share on other sites

Ναι για να σου βρει θεση εννοειται δεν θελει ιντερνετ,δε μου λες στο ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΣΟΥ ΒΡΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ?

 

To βρηκε πολυ γρηγορα 2 λεπτα περιπου και το πιο κουφο ειναι οτι ειχα ξεχασει να ανοιξω το πληκτρολογιο!!!

 

Για εναν φιλο που ρωταει αν ειχε εξτρα εφαρμογες, οχι δεν ειχε.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβαση σχεδον ολες τις σελιδες πουθενα δεν ειδα ομως να αναφερετε το οτι οποια φωτο και να θελουμε να βαλουμε φωντο ειτε τραβηγμενη με το Ν 95 ειτε οχι ηφωτο παραμορφωνεται και φενετε πολυ στα προσωπα το ρωτησα σε νοκια σερβης και μου ειπανε οτι ακομα δεν ξερουνε τιποτα εκανα και αλλαγη μεγεθους και τραβηξα και οριζοντια και καθετα φωτο αυτο το χαβα του ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ σε ολο του το μεγαλειο Ξερη καποιος τι παιζη ?
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά, αλλά νομίζω ήρθε η ώρα να πούμε και γενικότερα τα αρνητικά της συσκευής. Εσείς οι μελλοντικόι αγοραστές σκεφτείτε τα πριν δώσετε ντούκου 730.

 

1) Η κάμερα είναι πραγματικά για τα κλάματα. Δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να ανταποκριθεί σε οιαδήποτε έλλειψη επαρκούς φωτισμού, ενώ δεν μπορώ να καταλάβω που είναι αυτή η ανάλυση των 5MP. Η ανάλυση στο zoom χαλάει ακριβώς εκεί που χαλάει και σε φωτογραφία από το K800i μου, με τη μόνη διαφορά ότι αυτή του k800i είναι πιο φωτεινή και πιο ζωντανή! (και προφανώς έχω επιλέξει τα 5MP στις ρυθμίσεις) Ένα xenon flash νομίζω κρίνεται απαραίτητο για ένα τηλέφωνο των 5MP και των 730 ευρώ. Εδώ η sonyericsson το έχει σε τηλέφωνα των 180 (k750)! Αυτό που έρχεται να με επιβεβαιώσει, είναι πως το n95 βγάζει αρχεία φωτογραφιών 200-700kb, ενώ το K800 μου ΠΑΝΤΑ πάνω από 700! Πώς γίνεται ρε παιδιά!??!??

 

Εν ολίγοις είμαι απίστευτα απογοητεύμένος από την κάμερα.. όταν άκουσα 5MP φαντάστηκα πως θαναι πραγματικά σαν να έχεις ανα πάσα στιγμή ψηφιακή μαζί σου, αλλά η κάμερα είναι ίδια και απαράλλαχτη με αυτή των προγενέστερων μοντέλων.

 

2) Κάτι που επίσης δεν άλλαξε είναι τα κολλήματα της συσκευής, ειδικά όταν έχει να κάνει και με wifi Η υπόθεση. οκ είπαμε series60, αλλά αυτό το πράγμα δεν θα αλλάξει ΠΟΤΕ? Πόσα λεφτά πρέπει να δώσω για να ΑΛΛΑΞΕΙ?

 

3) Το gps πιάνει μόνο σε συγκεκριμένη θέση και αν έχει όρεξη εκείνη τη στιγμή. Πρέπει να τοχω κάθετα δίπλα στο τιμόνι αλλιώς ή θα κάνει ένα τέταρτο ή δεν θα πιάσει ποτέ!

 

4) Το Live tv δεν δουλεύει πάντα! Συσκευή με διπύρηνο επεξεργαστή, με Ram, rom μπλα μπλα και τζίφος! Δείχνει 2 δευτερόλεπτα και μετά κάνει κανα 2λεπτο 'προσωρινή αποθήκευση' όπου στο τέλος απλά αποσυνδέεται. Βάζω Live tv με το k800 ή το p990 μου και βλέπω άψογα.. Βέβαια υπάρχουν φορές που μπορώ να δω και με το N95.

 

5) Είναι γεγονός πως το ακουστικό του κάνει ήχους!!! Και όχι πάντα αμελητέους! Πολλές φορές κάνει ακόμα και και κύματα όπως όταν έχουμε το κινητό δίπλα σε ηχείο! Δηλαδή έλεος τι πήρα alcatel????

 

6) Το τρίξιμο είναι σοβαρότατο, αν συνυπολογίσουμε το κόστος της συσκευής.. Είναι επιεικώς απαράδεκτο να κρατάω το N95 και να τρίζει πάνω κάτω! Στο e65 πως τοχανε φτιάξει δεν μπορούσαν να το κάνουν και σε αυτό?

 

 

 

Γενικά το πάω πολύ το τηλέφωνο αλλά είναι κρίμα να υπάρχουν όλα αυτά.. :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να πω ότι δεν συμφωνώ σε κάποια bullets μαζί σου, θα είναι ψέμα. Αυτό που κάποιοι φίλοι αρνούνται να καταλάβουν σε διάφορα fora, ελληνικά και μη, τεχνολογικά και μη (πχ. αυτοκινητιστικά), είναι ότι μπορεί να αποδέχομαι ένα εμπόρευμα, για αυτό άλλωστε το αγόρασα... μπορεί να βλέπω τα καλά του στοιχεία, για αυτό άλλωστε το κρατάω ακόμα...

Αλλά ρε αδερφέ...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΩ στα κακώς κείμενά του!

Και εγώ το γουστάρω το Ν95. Το αγόρασα και το έχω ως κύριο κινητό μου. Προμηθεύτηκα θήκη, 2ο φορτιστή για το γραφείο, φορτιστή αυτοκινήτου, screen protector, κάρτα 2GB, του έβαλα δηλαδή ότι υπήρχε διαθέσιμο, γιατί μου αρέσει το κινητό αυτό... Αλλά δεν μπορώ να μην παραδεχθώ ότι έχει στραβά και μάλιστα ΠΟΛΛΑ για ένα κινητό της κλίμακας των +700€...

Ενδεικτικά...

+ Εντάξει, μπορεί να μην θεωρώ την κάμερά του "για τα μπάζα", αλλά δεν έχει και την τόοοσο αξιοσημείωτη διαφορά από αυτή του Κ800.

+ Μπορεί σε εμένα ο τζόγος να είναι ελάχιστος, αλλά γιατί να υπάρχει in the first place?

Πάντα φιλικά

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά, αλλά νομίζω ήρθε η ώρα να πούμε και γενικότερα τα αρνητικά της συσκευής. Εσείς οι μελλοντικόι αγοραστές σκεφτείτε τα πριν δώσετε ντούκου 730.

 

1) Η κάμερα είναι πραγματικά για τα κλάματα. Δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να ανταποκριθεί σε οιαδήποτε έλλειψη επαρκούς φωτισμού, ενώ δεν μπορώ να καταλάβω που είναι αυτή η ανάλυση των 5MP. Η ανάλυση στο zoom χαλάει ακριβώς εκεί που χαλάει και σε φωτογραφία από το K800i μου, με τη μόνη διαφορά ότι αυτή του k800i είναι πιο φωτεινή και πιο ζωντανή! (και προφανώς έχω επιλέξει τα 5MP στις ρυθμίσεις) Ένα xenon flash νομίζω κρίνεται απαραίτητο για ένα τηλέφωνο των 5MP και των 730 ευρώ. Εδώ η sonyericsson το έχει σε τηλέφωνα των 180 (k750)! Αυτό που έρχεται να με επιβεβαιώσει, είναι πως το n95 βγάζει αρχεία φωτογραφιών 200-700kb, ενώ το K800 μου ΠΑΝΤΑ πάνω από 700! Πώς γίνεται ρε παιδιά!??!??

 

Εν ολίγοις είμαι απίστευτα απογοητεύμένος από την κάμερα.. όταν άκουσα 5MP φαντάστηκα πως θαναι πραγματικά σαν να έχεις ανα πάσα στιγμή ψηφιακή μαζί σου, αλλά η κάμερα είναι ίδια και απαράλλαχτη με αυτή των προγενέστερων μοντέλων.

 

2) Κάτι που επίσης δεν άλλαξε είναι τα κολλήματα της συσκευής, ειδικά όταν έχει να κάνει και με wifi Η υπόθεση. οκ είπαμε series60, αλλά αυτό το πράγμα δεν θα αλλάξει ΠΟΤΕ? Πόσα λεφτά πρέπει να δώσω για να ΑΛΛΑΞΕΙ?

 

3) Το gps πιάνει μόνο σε συγκεκριμένη θέση και αν έχει όρεξη εκείνη τη στιγμή. Πρέπει να τοχω κάθετα δίπλα στο τιμόνι αλλιώς ή θα κάνει ένα τέταρτο ή δεν θα πιάσει ποτέ!

 

4) Το Live tv δεν δουλεύει πάντα! Συσκευή με διπύρηνο επεξεργαστή, με Ram, rom μπλα μπλα και τζίφος! Δείχνει 2 δευτερόλεπτα και μετά κάνει κανα 2λεπτο 'προσωρινή αποθήκευση' όπου στο τέλος απλά αποσυνδέεται. Βάζω Live tv με το k800 ή το p990 μου και βλέπω άψογα.. Βέβαια υπάρχουν φορές που μπορώ να δω και με το N95.

 

5) Είναι γεγονός πως το ακουστικό του κάνει ήχους!!! Και όχι πάντα αμελητέους! Πολλές φορές κάνει ακόμα και και κύματα όπως όταν έχουμε το κινητό δίπλα σε ηχείο! Δηλαδή έλεος τι πήρα alcatel????

 

6) Το τρίξιμο είναι σοβαρότατο, αν συνυπολογίσουμε το κόστος της συσκευής.. Είναι επιεικώς απαράδεκτο να κρατάω το N95 και να τρίζει πάνω κάτω! Στο e65 πως τοχανε φτιάξει δεν μπορούσαν να το κάνουν και σε αυτό?

 

 

 

Γενικά το πάω πολύ το τηλέφωνο αλλά είναι κρίμα να υπάρχουν όλα αυτά.. :(

1)Για την καμερα εκτος απο τη νυχτα με οτι βλεπω το κινητο ειναι στα κορυφαια στον τομεα του,ενω οσον αφορα το μεγεθος ο nxbest λιγο πριν εδωσε φωτο που ηταν και 1,4Mb.Παιξε με τις ρυθμισεις και επισης οταν ειναι συνεφια εννοειται οτι δεν θα εχουν μεγαλο μεγεθος οι φωτο.Ψηφιακη καμερα δεν αντικαθιστα κανενα κινητο.2)Απο οτι λενε οσοι το εχουν τα κολληματα ειναι ελαχιστα και μετα απο σκληρη χρηση εκτος απο 2 με 3 ατομα που το γυρισαν και πισω.Αν αποτελεις την εξαιρεση τι να πω λυπαμαι:(3)Για το gps ενταξει αργει ακπως αλλα οχι και ενα τεταρτο και μαλιστα συνεχεια,αυτο ας μας το επιβεβαιωσουν αυτοι που το εχουν.Sto katv katv opoiow to xrhsimopoiei ejonyxistika ua exei stantar kai enan ejvteriiko dekth sto aytokinhto toy.Για τα αλλα δυο σημεια δεν με πολυνοιζει πιστευω οτι ειναι θεμα firmware
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

de nomizo oti tin paramorfoni. aplos kovi ligo deksia ke aristera gia na xoresi...

 

Φιλε μου τραβα στον εαυτο σου μια φωτο και υστερα πες μου αν εισαι εσυ Η αν την εβγαλες σε λουνα παρκ σε παραμορφωτικο καθρεφτη Εαν δεν υπαρχη προβλημα σε σενα τοτε εγω πρεπη να παω στο σερβης για το προβλημα αυτο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...