Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 προβλήματα.

 

έχει κολλήσει 2 φορές και έχει κάνει ριστάρτ όταν βάζω κωδικό για wifi και μία φορά στο φόρτωμα του χάρτη.

σήμερα με πήρε κάποιος και δεν μπορούσαν να μιλήω, πάτησα απόρριψη και η δόνηση συνέχιζε να παίζει, δεν σταματούσε με τίποτα~!!!!!! αναγκάστηκα να κλείσω το τηλέφωνο!!!!! είμαι μέσα στις 7 πρώτες μέρες, να το πάω για αντικατάσταση?

επίσης έχω θόρυβο πλέον ενοχλητικό όταν μιλάω χωρίς hands free που ακούγεται ακριβώς πίσω από την οθόνη, είναι πολύ ενοχλητικό παιδιά...μου σπάει το τύμπανο και με πιάνει πονοκέφαλος με ομιλία πάνω από 10 λεπτά

 

παρομοιο προβλημα ειχα εγω με το wifi γινοτανε η οθονη ασπρη

και εκλεινε και το αλλαξα.καλο ειναι να το πας πισω να το δουνε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 προβλήματα.

 

έχει κολλήσει 2 φορές και έχει κάνει ριστάρτ όταν βάζω κωδικό για wifi και μία φορά στο φόρτωμα του χάρτη.

σήμερα με πήρε κάποιος και δεν μπορούσαν να μιλήω, πάτησα απόρριψη και η δόνηση συνέχιζε να παίζει, δεν σταματούσε με τίποτα~!!!!!! αναγκάστηκα να κλείσω το τηλέφωνο!!!!! είμαι μέσα στις 7 πρώτες μέρες, να το πάω για αντικατάσταση?

επίσης έχω θόρυβο πλέον ενοχλητικό όταν μιλάω χωρίς hands free που ακούγεται ακριβώς πίσω από την οθόνη, είναι πολύ ενοχλητικό παιδιά...μου σπάει το τύμπανο και με πιάνει πονοκέφαλος με ομιλία πάνω από 10 λεπτά

 

καλα παμε...:X :X :X

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωΐ το πήρα από Γερμανό. Made in Finland, ελληνικοί χαρακτήρες στο keayboard, ελάχιστος τζόγος που μπορεί και να μην τον παρατηρούσα αν δεν τον αναφέρατε εδω μέσα. Το τηλέφωνο είναι τέλειο. Εβαλα μια sandisk 2gb και όλα OK. κατέβασα τον χάρτη της Ελλάδας και στο μπαλκόνι μου κλείδωσε το στίγμα μου σε 2-3 λεπτά. Οταν όμως βγήκα έξω και πήγα μια βόλτα καμμια 500αριά μέτρα, τζίφος...

 

Και μια απορία: τον χάρτη (ες) τον κατεβάζει υποτίθεται στην κάρτα μνήμης. Πάω να βρώ τα αρχεία του και δεν τα βρίσκω πουθενά! Μήπως ξέρει κανείς που βρίσκονται?:confused:

Ti εννοεις τζιφος?Εχασε το σημα η δεν ειχε καλυψη ο χαρτης?

 

καλα παμε...:X :X :X
Κοιτα καποιο προβληματα στην αρχη σε ορισμενους θα υπαΡΧΟΥΝ οπως αλλωστε και σε σχεδον ολα τα Nseries που εχουν βγει μεχρι τωρα,απαραδεκτο σιγουρα αλλα δυστυχως ειναι δεδομενο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν δεν θέλω να μπερδεύω τους μελλοντικούς κατόχους, πρέπει να καταθέσω και εγώ την άποψή μου για το θέμα "ποιότητα κατασκευής vs. παρτίδα". Βρέθηκα με ένα συνεργάτη σήμερα, ο οποίος είχε αγοράσει ένα Ν95 από κατάστημα ΤΙΜ. Μη με ρωτήσετε ποιο, δεν τον ρώτησα ούτε εγώ. Λοιπόν, το δικό μου έχει ελάχιστο ως ανεπαίσθητο τζόγο ενώ στο δικό του πραγματικά το επάνω κομμάτι... "έπαιζε". Μάλιστα, το πλήκτρο Multimedia στο πάτημά του, κουνούσε όλο το επάνω τμήμα!!! Το ίδιο είχε συμβεί και στο Ν95 ενός φίλου που είχα δει πριν αγοράσω το δικό μου, το οποίο μάλιστα ήταν αγοράσμένο από το Λονδίνο. Το ίδιο παρατηρώ ότι συμβαίνει και με τον θόρυβο που κάποιοι φίλοι έχουν στο ακουστικό. Άλλοι τον έχουν, άλλοι όχι !

Τελικά, καταλήγω ότι κάτι παίζεται και με το "made in where?", αλλά και από παρτίδα σε παρτίδα...

Τι να πω ρε παιδιά... κατέληξε "λαχείο" η αγορά του Ν95 με μοναδικό υπεύθυνο την AC και την αδικαιολόγητη - κατά την ταπεινή μου γνώμη - καθυστέρηση στο official release. Έτσι, πολλοί χρήστες οδηγήθηκαν σε παραεισαγωγές (όπως και εγώ βέβαια) αμφιβόλου για κάποιους φίλους - δυστυχώς - ποιότητας, προορισμένα για "περίεργες" αγορές...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου εχει τα στοιχεια:

-phon version 17-04-07

-produkt code 0534854

-manufacture month 52.14389

 

μπορει καποιος να εξηγησει σχετικα?

 

γιατι δεν κανει μεταφορα των αγαπημενων του internet explorer και του firefox κατα τον συνχρονισμο?:mad:

 

μια απαντηση please?:O

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου εχει τα στοιχεια:

-phon version 17-04-07

-produkt code 0534854

-manufacture month 52.14389

 

μπορει καποιος να εξηγησει σχετικα?

 

Ελληνικότατο αν αυτό λεέι κατι σχετικά με την ποιότητα.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν δεν θέλω να μπερδεύω τους μελλοντικούς κατόχους, πρέπει να καταθέσω και εγώ την άποψή μου για το θέμα "ποιότητα κατασκευής vs. παρτίδα". Βρέθηκα με ένα συνεργάτη σήμερα, ο οποίος είχε αγοράσει ένα Ν95 από κατάστημα ΤΙΜ. Μη με ρωτήσετε ποιο, δεν τον ρώτησα ούτε εγώ. Λοιπόν, το δικό μου έχει ελάχιστο ως ανεπαίσθητο τζόγο ενώ στο δικό του πραγματικά το επάνω κομμάτι... "έπαιζε". Μάλιστα, το πλήκτρο Multimedia στο πάτημά του, κουνούσε όλο το επάνω τμήμα!!! Το ίδιο είχε συμβεί και στο Ν95 ενός φίλου που είχα δει πριν αγοράσω το δικό μου, το οποίο μάλιστα ήταν αγοράσμένο από το Λονδίνο. Το ίδιο παρατηρώ ότι συμβαίνει και με τον θόρυβο που κάποιοι φίλοι έχουν στο ακουστικό. Άλλοι τον έχουν, άλλοι όχι !

Τελικά, καταλήγω ότι κάτι παίζεται και με το "made in where?", αλλά και από παρτίδα σε παρτίδα...

Τι να πω ρε παιδιά... κατέληξε "λαχείο" η αγορά του Ν95 με μοναδικό υπεύθυνο την AC και την αδικαιολόγητη - κατά την ταπεινή μου γνώμη - καθυστέρηση στο official release. Έτσι, πολλοί χρήστες οδηγήθηκαν σε παραεισαγωγές (όπως και εγώ βέβαια) αμφιβόλου για κάποιους φίλους - δυστυχώς - ποιότητας, προορισμένα για "περίεργες" αγορές...

Ayto bebaia δε σημαινει οτι οσα ειναι ελληνικα δεν θα εχουν καποιο προβλημα σιγουρα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το δικο μου το οταν ειναι κλιστο το slider μια χαρα ειναι!Επισεις ειναι μια χαρα και οταν το ανοιξεις απο την μερια των multimedia keys!Οταν ομως το ανοιξεις απο την μερια του πληκτρολογιου παιζει πολυ απο την δεχια κατω γωνια!Κανει αυτο το κλακ κλακ αμα το πατας εκει!απο την αλλη δεν κανει τιποτα!(οπως εχω δει και σε 2-3 videos στο youtube!Μαλιστα ενας εχει κανει και ιδιοκατασκευη να πουμε για να μην το κανει αυτο!:lol: )Αυτο μου την δινει πιο πολυ!Κατα τα αλλα το τηλεφωνο ειναι αστερι και ας εχει κωδικο απο Νιγιρια!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

απο Τρίπολη. Είχε φέρει ένα μόνο κομμάτι

 

Ti εννοεις τζιφος?Εχασε το σημα η δεν ειχε καλυψη ο χαρτης?

 

Κοιτα καποιο προβληματα στην αρχη σε ορισμενους θα υπαΡΧΟΥΝ οπως αλλωστε και σε σχεδον ολα τα Nseries που εχουν βγει μεχρι τωρα,απαραδεκτο σιγουρα αλλα δυστυχως ειναι δεδομενο

Δεν λόκαρε με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν δεν θέλω να μπερδεύω τους μελλοντικούς κατόχους, πρέπει να καταθέσω και εγώ την άποψή μου για το θέμα "ποιότητα κατασκευής vs. παρτίδα". Βρέθηκα με ένα συνεργάτη σήμερα, ο οποίος είχε αγοράσει ένα Ν95 από κατάστημα ΤΙΜ. Μη με ρωτήσετε ποιο, δεν τον ρώτησα ούτε εγώ. Λοιπόν, το δικό μου έχει ελάχιστο ως ανεπαίσθητο τζόγο ενώ στο δικό του πραγματικά το επάνω κομμάτι... "έπαιζε". Μάλιστα, το πλήκτρο Multimedia στο πάτημά του, κουνούσε όλο το επάνω τμήμα!!! Το ίδιο είχε συμβεί και στο Ν95 ενός φίλου που είχα δει πριν αγοράσω το δικό μου, το οποίο μάλιστα ήταν αγοράσμένο από το Λονδίνο. Το ίδιο παρατηρώ ότι συμβαίνει και με τον θόρυβο που κάποιοι φίλοι έχουν στο ακουστικό. Άλλοι τον έχουν, άλλοι όχι !

Τελικά, καταλήγω ότι κάτι παίζεται και με το "made in where?", αλλά και από παρτίδα σε παρτίδα...

Τι να πω ρε παιδιά... κατέληξε "λαχείο" η αγορά του Ν95 με μοναδικό υπεύθυνο την AC και την αδικαιολόγητη - κατά την ταπεινή μου γνώμη - καθυστέρηση στο official release. Έτσι, πολλοί χρήστες οδηγήθηκαν σε παραεισαγωγές (όπως και εγώ βέβαια) αμφιβόλου για κάποιους φίλους - δυστυχώς - ποιότητας, προορισμένα για "περίεργες" αγορές...

Είναι γνωστό, σε αυτούς που ασχολούνται με την τεχνολογία, ότι οι πρώτες εκδόσεις hardware και software, έχουν 'παιδικές ασθένειες'. Για το λόγο αυτό πολλές εταιρίες επιλέγουν να εισάγουν τα προϊόντα σε πιο ώριμες εκδόσεις προς όφελος και των χρηστών. Τώρα αν κάποιος βιάζεται...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κάνει κανείς πλοήγηση με το Ν95 ή είναι διακοσμητικό το GPS του?

Δεν διαβαζω τίποτα για αυτο το θέμα και αρχιζω πράγματι να ανησυχω!:)

Ολοι ασχολούνται με το αν ειναι Made in Finland ή αν έχει τζόγο, ή πόσο το πηραν με επιδοτηση.

 

1) Η μπαταρία είναι χάλια.

2) Το gps ανύπαρκτο

3) Η κάμερα δεν λέει και τόσο για 5ΜΡ.

 

Γιατι λοιπόν τόσος θόρυβος για το Ν95 και μάλιστα οταν με τα ιδια χρηματα παιρνεις PPC+sirf star III και Destinator και Igo 2007 κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι η καμερα οσο χαλια και αν ειναι δεν ειναι χειροτερη σε καμια περιπτωση απο PPC και το gps δεν ειναι ανυπαρκτο , εγω το χρησιμοποιω κανονικα χωρις κανενα προβλημα.

 

Ναι η μπαταρια ειναι χαλια

 

Στην ουσια εχεις ενα PPC με επιπλεον multimedia χαρακτηριστικα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κάνει κανείς πλοήγηση με το Ν95 ή είναι διακοσμητικό το GPS του?

Δεν διαβαζω τίποτα για αυτο το θέμα και αρχιζω πράγματι να ανησυχω!:)

 

Έχουν ειπωθεί πολλά παραπάνω και δεν χρειάζονται περισσότερα. Το θέμα έχει εξαντληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κάνει κανείς πλοήγηση με το Ν95 ή είναι διακοσμητικό το GPS του?

Δεν διαβαζω τίποτα για αυτο το θέμα και αρχιζω πράγματι να ανησυχω!:)

Ολοι ασχολούνται με το αν ειναι Made in Finland ή αν έχει τζόγο, ή πόσο το πηραν με επιδοτηση.

 

1) Η μπαταρία είναι χάλια.

2) Το gps ανύπαρκτο

3) Η κάμερα δεν λέει και τόσο για 5ΜΡ.

 

Γιατι λοιπόν τόσος θόρυβος για το Ν95 και μάλιστα οταν με τα ιδια χρηματα παιρνεις PPC+sirf star III και Destinator και Igo 2007 κλπ.

Που διαβασες να λεγονται αυτα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα το πούλησα γιατι είχα απογοητευτει παρα πολύ, οσο πολυ και εαν μου άρεσε και το περίμενα πως και πως.

Τα κύρια προβλήματα πόυ είχα:

- Ποιότητα κατασκευής, πολυ τζογος, πολύ τριξιμο

- Πλαστικό κάλυμα κάμερας, δεν εκλεινε κανονικά, μια στα τοσα να κλεισουν και τα 2 συρταρωτά καπάκια πίσω

- Οταν τραβαγα φωτογραφία, ο φακός της κάμερας έκανε κάποιο θόρυβο σαν να χτύπαγε κάπου.

- Θορυβος πολύ απο το ακουστικό του, μέχρι που με επιανε πονοκέφαλος.

- Contacts - δεν εβλεπες εάν ο άλλος σε καλούσε απο το σταθερό ή το κινητό του. Εβγαζε πάντα το εικονίδιο του κινητού και οταν καλούσες κάποιο σταθερό και όταν σε καλούσαν απο κάποιο σταθερο.

- Ειχα περάσει την τελευταία ανάθμιση, αλλά τίποτα καλύτερο δεν έγινε.

- Μπαταρία μεχρι 24 ώρες, σύμφωνα με τις ανάγκες της δουλειάς μου.

 

Αγορασα το Ε65, το οποίο έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, βέβαια άλλες οι δυνατότητες του, αλλά κάνω την δουλεία μου πολύ πιο κάλα.

Θα περιμένω τουλάχιστον 2 μήνες μεχρι να πάρω το Ν95 ξανα, μήπως οι επόμενες εκδόσεις του έρθουν με καλύτερες προδιαγραφές για ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελικα το πούλησα γιατι είχα απογοητευτει παρα πολύ, οσο πολυ και εαν μου άρεσε και το περίμενα πως και πως.

Τα κύρια προβλήματα πόυ είχα:

- Ποιότητα κατασκευής, πολυ τζογος, πολύ τριξιμο

- Πλαστικό κάλυμα κάμερας, δεν εκλεινε κανονικά, μια στα τοσα να κλεισουν και τα 2 συρταρωτά καπάκια πίσω

- Οταν τραβαγα φωτογραφία, ο φακός της κάμερας έκανε κάποιο θόρυβο σαν να χτύπαγε κάπου.

- Θορυβος πολύ απο το ακουστικό του, μέχρι που με επιανε πονοκέφαλος.

- Contacts - δεν εβλεπες εάν ο άλλος σε καλούσε απο το σταθερό ή το κινητό του. Εβγαζε πάντα το εικονίδιο του κινητού και οταν καλούσες κάποιο σταθερό και όταν σε καλούσαν απο κάποιο σταθερο.

- Ειχα περάσει την τελευταία ανάθμιση, αλλά τίποτα καλύτερο δεν έγινε.

- Μπαταρία μεχρι 24 ώρες, σύμφωνα με τις ανάγκες της δουλειάς μου.

 

Αγορασα το Ε65, το οποίο έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, βέβαια άλλες οι δυνατότητες του, αλλά κάνω την δουλεία μου πολύ πιο κάλα.

Θα περιμένω τουλάχιστον 2 μήνες μεχρι να πάρω το Ν95 ξανα, μήπως οι επόμενες εκδόσεις του έρθουν με καλύτερες προδιαγραφές για ένα τόσο ακριβό τηλέφωνο.

 

λογικο ειναι φιλε μου,επρεπε να το περιμενεις οταν παιρνεις ενα τηλ.που βγηκε μολις τωρα θα εχεις

και τα αναλογα προβληματα.τωρα πρεπει να περιμενεις μεχρι να ερθει στα ισα του.:) κανεις δεν σε πιεσε να το παρεις αμεσως.

και εγω εχω καποια προβληματακια,αλλα τι να κανω το πηρα με ολα τις συνεπειες που θα ειχα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι φιλε μου,επρεπε να το περιμενεις οταν παιρνεις ενα τηλ.που βγηκε μολις τωρα θα εχεις

και τα αναλογα προβληματα.τωρα πρεπει να περιμενεις μεχρι να ερθει στα ισα του.:) κανεις δεν σε πιεσε να το παρεις αμεσως.

και εγω εχω καποια προβληματακια,αλλα τι να κανω το πηρα με ολα τις συνεπειες που θα ειχα.

Και εγω θα το πάρω πολύ σύντομα,δεν εχω προβλημα στην αρχη με λιγα restart an kanei i genika kapoio allo problima dioti tha diorthothei.

Ayto poy me anysixei poly einai to akoystiko tis syskeyis,to diko soy exei problima?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θα το πάρω πολύ σύντομα,δεν εχω προβλημα στην αρχη με λιγα restart an kanei i genika kapoio allo problima dioti tha diorthothei.

Ayto poy me anysixei poly einai to akoystiko tis syskeyis,to diko soy exei problima?

 

οχι δεν εχω καποιο προβλημα με το ακουστικο

μονο με το wifi μου κανει κατι χαζα αλλα τι να κανω

δεν το αλλαζω παλι θα περιμενω καποια νεοτερη αναβαθμιση.

τωρα που δεν εχει και τζογο σε σχεση με το πρωτο θα

το κρατησω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω καποιο προβλημα με το ακουστικο

μονο με το wifi μου κανει κατι χαζα αλλα τι να κανω

δεν το αλλαζω παλι θα περιμενω καποια νεοτερη αναβαθμιση.

τωρα που δεν εχει και τζογο σε σχεση με το πρωτο θα

το κρατησω.:)

Δλδ ετυχε στο ν95 του ξαδερφου μου,αυτο με το ακουστικο?

δεν τριζει καπως το ακουστικο,δεν ακουγεται κατι πολυ ενοχλητικό?

Απο που το πήρες?Δεν θέλω να το πάρω απο γερμανο,γιατι απο κει το περα ο ξαδερφος μου και δεν ειναι ελληνικο διοτι δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο.Βεβαια το καλο ειναι οτι εχει τελειο slide,αλλα το ακουστικο δεν υποφέρεται..

τι να προσέξω?απο που να το πάρω?πρεπει να κοιτάξω καποιο κωδικο κατω απο το κινητο οσον αφορα παρτίδα,χώρα προελευσης κτλ?θελω να ειναι ελληνικο και να εχει καλο slide.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει κάνει κανείς πλοήγηση με το Ν95 ή είναι διακοσμητικό το GPS του?

Δεν διαβαζω τίποτα για αυτο το θέμα και αρχιζω πράγματι να ανησυχω!:)

Ολοι ασχολούνται με το αν ειναι Made in Finland ή αν έχει τζόγο, ή πόσο το πηραν με επιδοτηση.

 

Το ότι δε βλέπεις να γίνεται συζήτηση για το GPS είναι γιατί υπάρχει ειδικό θέμα γι' αυτό και πολλά μηνύματα έχουν μεταφερθεί εκεί:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164791&page=1

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγω ρε παιδια δοξα τον Θεο δεν εχω τετοια προβληματακια , αλλο προβλημα εχω

Εκανα το VL unlimited οταν παω να δω TV φορτονει κανονικα παιζει η TV και μεσα σε 5sec σταματαει , και βγαζει μηνημα "Προσορινη αποθηκευση" παιζει για αλλα 5 sec παλι το ιδιο , μιλαμε πολυ σπαστικο . Ξερει κανεις τιποτα??????

 

Δεν εχεις καλή κάλυψη 3G.. Δεν ειναι πρόβλημα συσκευης...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει απο αγγελια εδω μεσα εαν Ν95 και πηγα σημερα σε Nokia Shop για το θενα του "τζογου" και για το οτι το κινητο δεν εχει καλη ακουστηκοτητα ...

 

 

Για τον τζογο μου ειπαν οτι δεν γινεται τιποτα και οταν το κοιταξαν για την ακουστηκοτητα μου ειπαν να απευθυνθω στην ΤΙΜ που ειχε αγορασθει γιατι ηταν παραλληλη εισαγωγη και η Alpha copy δεν τα καλυπτει αυτα ατα κινητα για προβληματα.

 

Οτι χρειασθω μονο στην ΤΙΜ !!!! Φυσικα επικοινωνησα με τον πωλητη απο εδω και το βραδυ θα του το επειστρεψω μιας και δεν μου ειχε πει κατι τετοιο.

Αλλα ειναι απαραδεκτο η Alpha copy να μην καλυπτει τα κινητα που εχουν αγορασθει στην Ελλαδα ανεξαρτητα απο τον αγοραστη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πει κάποιος υπεύθυνα είτε που δουλεύει μέσα στην αντιπροσωπεία σε nokia club είτε επειδή το γνωρίζει:

 

Αγοράζεις ένα τηλέφωνο και στις 4 μέρες το πηγαίνεις με πρόβλημα στην αντπροσωπεία (ενοχλητικός ήχος πχ πίσω από την οθόνη που δεν μπορείς να μιλήσεις πάνω από 5 λεπτά από τον πονοκέφαλο ή μιλάς μόνο με hands free και που έχει γίνει αντιληπτός από την ΠΡΩΤΗ μέρα και που δεν δεχόταν ο υπεύθυνος ότι υπήρχε λέγοντας ότι κάποια ανθρώπινα αυτιά πιάνουν ήχους που άλλα δεν πιάνουν) από την οποία αντιπροσωπεία ΤΟΝΙΖΩ το έχεις αγορασμένο, τι πρέπει να γίνει?

Να το παραλάβει τηλέφωνο ολοκαίνουριο n95 ούτε 4 ημερών και να στο στείλει για φτιάξιμο στα κεντρικά λέγοντάς σου ότι αν η βλάβη είναι επιπέδου 5 μπορεί να φύγει και εξωτερικό (γερμανία) και να κάνει και μήνα ή και παραπάνω να το παραλάβεις?

Να στο αντικαταστήσει είτε επιτόπου είτε με καινούρια παραλαβή?

 

Επίσης, μούφα ή όχι, δε θα πάρω θέση, για να με "διώξει" επειδή του τη βγήκα με κόκκινο βλέποντας ότι κατέχω κάποια πράγματα παραπάνω μου τα μάσαγε και λέει ότι τη Δευτέρα βγαίνει καινούρια αναβάθμιση για το κινητό αυτό και ότι στα κεντρικά την περνάνε με ειδικό καλώδιο και ότι το nokia software updater δεν κάνει, περνάει τα firmware που περνάμε εμείς μόνοι μας και όχι αυτά που έχει η νόκια. Δεν πήρα θέση για αυτό και έφυγα.

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει απο αγγελια εδω μεσα εαν Ν95 και πηγα σημερα σε Nokia Shop για το θενα του "τζογου" και για το οτι το κινητο δεν εχει καλη ακουστηκοτητα ...

 

 

Για τον τζογο μου ειπαν οτι δεν γινεται τιποτα και οταν το κοιταξαν για την ακουστηκοτητα μου ειπαν να απευθυνθω στην ΤΙΜ που ειχε αγορασθει γιατι ηταν παραλληλη εισαγωγη και η Alpha copy δεν τα καλυπτει αυτα ατα κινητα για προβληματα.

 

Οτι χρειασθω μονο στην ΤΙΜ !!!! Φυσικα επικοινωνησα με τον πωλητη απο εδω και το βραδυ θα του το επειστρεψω μιας και δεν μου ειχε πει κατι τετοιο.

Αλλα ειναι απαραδεκτο η Alpha copy να μην καλυπτει τα κινητα που εχουν αγορασθει στην Ελλαδα ανεξαρτητα απο τον αγοραστη.

Εχει αναφερθει αρκετες φορες.... Εαν η συσκευη εχει παραχθει για χωρα της Ευρωπαικης Ενωσης ΕΙΝΑΙ υποχρεωμενοι να την "καλυψουν" εαν οχι ειναι κατοχυρωμενοι "νομικα" να μην προβουν στη καλυψη.... νομιζω! Δες το product code το οποιο φανερωνει τη χωρα....

Παν μέτρον Άριστον... Γηράσκω αεί διδασκόμενος... Tα πάντα ρεί...

Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός εκ του ευεργετηθέντος αχάριστου...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...