Jump to content

Sony Ericsson W660i


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις μου χάλασε το w610i το οποίο με κάλυπτε απόλυτα. Δεν έχω περισσότερες απαιτήσεις από ένα κινητό. Και τώρα δεν ξέρω τι να πάρω (δεν λέει να πάρω πάλι το ίδιο :P)

 

Το w660i είναι στα 220Ε, δεν παίζει να δώσω παραπάνω, απ'ότι διάβασα και πιο πάνω, μάλλον αξίζει. Τι λέτε;

 

Παρ'όλα αυτά αν έχετε να προτείνετε κάτι παραπάνω, παρακαλώ κάντε το.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προτείνω αν δε ενδιαφέρει το autofocus,να το πάρεις...Είναι ένα W610 χωρίς την ίδια κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Έχει χειρότερη κάμερα,ναι!

 

Επίσης,είναι 3G,που το W610 ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ!

 

Κατά τα άλλα,είναι δυνατό και καλό μοντέλο!Με εξαίρεση την κάμερα,πιο ολοκληρωμένο απ'το 610!

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΟ SE TOOL 111 ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ PATCH ΣΤΟ W660 ΜΟΥ... ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΙ :( ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΝ TO GDFS ΑΦΟΥ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΥΤΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΥΝΔΕΩ ΣΤΟ PC H ANAΓΝΩΡΙΣΗ ΣΤΑΜΑΤΑ ΣΤΟ ''ACTIVATING GDFS''... ΠΑΙΔΕΣ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ:cry: ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΕ SERVICE?:worry: ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ, ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ:)

 

 

P.S. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ:worry:

Link to comment
Share on other sites

αν δε κάνω λάθος,προσπαθείς να το αναγνωρίσεις μέσω του XS++...Για δοκίμασε με το Setool2lite 1.11 ή 1.10...Κατά 99,9% το κινητό θα συνδεθεί,μη σου πω και 100%...Ένα Κ750 που είχα είχε καταστραφεί ΤΕΛΕΙΩΣ η GDFS,παρόλα αυτά το Setool2lite το αναγνώρισε μια χαρά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Exω to w660i το οποίο ειναι κλειδωμένο(vodafone live).

Μήπως ξέρει κανείς τον τρόπιο να το ξεκελιδώσω γιατι θέλω να βάλω μέσα μια sim της wind για να έχω wind plus;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

φίλε tonypap πριν καταλήξεις στο W660 τσέκαρε λίγο και το Κ530, είναι η ίδια ακριβώς συσκευή χωρίς τη λειτουργία (και το brand) walkman και παίζει γύρω στα 180Ε.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χθες αγόρασα κι εγώ το W660, δυστυχώς Vodafone Live, δηλαδή με αλλαγμένο μενού. Αρχικά μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση, πιστεύω θα έχει και μεγάλη αυτονομία λόγω μπαταρίας. Θα βάλω και μια M2 2GB γιατί με την 512MB που έχει τώρα χωράει λίγα mp3...
Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα κι εγώ το W660, δυστυχώς Vodafone Live, δηλαδή με αλλαγμένο μενού. Αρχικά μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση, πιστεύω θα έχει και μεγάλη αυτονομία λόγω μπαταρίας. Θα βάλω και μια M2 2GB γιατί με την 512MB που έχει τώρα χωράει λίγα mp3...

Μια χαρα ειναι το κινητο.απλα σαν βοδαφονε σου τρωει καποιες συντομευσεις.κατα τ'αλλα μια χαρα δουλευει.Μεγεια σου :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γενικά,είναι ένα από τα πολυ καλά και ποιοτικά κινητά της ΣΕ!Και απ’τα πιο όμορφα επίσης! :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η Vodafone έχει μια κακιά συνήθεια να καταστρέφει τα menu των κινητών τηλεφώνων... Με ψιλοχάλασε το γεγονός ότι δεν παίρνει μεγαλύτερη των 2GB κάρτα μνήμης, καθώς επίσης και το ότι δεν έχει flash & auto focus --> βγάζει ελαφρά χειρότερες φωτογραφίες από το K750i που είχα πριν. Αρχικά σκεφτόμουν να πάρω το K770i που είχε κάτι λιγότερο από 20 ευρώ διαφορά με το W660 που πήρα τώρα, αλλά επειδή δεν μου άρεσαν τα πλήκτρα του και το έχει και η αδερφή μου είπα να μην έχουμε το ίδιο...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα ηθελα να σας παρακαλεσω οποιος μπορει να μου στειλει σε mail τους drivers για την καμερα βιντεο κλησης

stekarag@gmail.com

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά καλησπέρα.. εχω ένα πρόβλημα με το w660 μου.

 

άλλαξα την κάρτα μνήμης και έβαλα μία άλλη μέσα, οκ ως εδώ αλλά μετα πάω να μπω στις εφαρμογές και στα παιχνίδια και δεν με βάζει.

 

μου βγάζει operation failed.. εκάνα restart και όλα αυτά,εβαλα και τις default ρυθμίσεις και τα έσβησα όλα κτλ αλλά τίποτα..

 

τι έχει πάθει.. και πώς φτιάχνεται??

 

παίζει μετά απο αυτό που έπαθε να κολλήσει και χειρότερα? τύπου γενικό κόλλημα?

 

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.. εχω ένα πρόβλημα με το w660 μου.

 

άλλαξα την κάρτα μνήμης και έβαλα μία άλλη μέσα, οκ ως εδώ αλλά μετα πάω να μπω στις εφαρμογές και στα παιχνίδια και δεν με βάζει.

 

μου βγάζει operation failed.. εκάνα restart και όλα αυτά,εβαλα και τις default ρυθμίσεις και τα έσβησα όλα κτλ αλλά τίποτα..

 

τι έχει πάθει.. και πώς φτιάχνεται??

 

παίζει μετά απο αυτό που έπαθε να κολλήσει και χειρότερα? τύπου γενικό κόλλημα?

 

 

ευχαριστώ

σιγουρα δεν θα παιζει.εφοσον μαλλον θα εχεις περασει τα παιχνιδια και τις εφαρμογες στην καρτα μνημης την παλια.σβησε ολα τα παιχνιδια και περασε'τα παλι.ετσι το προβλημα θα διορθωθει και δεν θα ξανα υπαρξει αλλο κολλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκει είναι το θεμα. βάζω την παλια κάρτα στην οποία έχω περάσει τα παιχνίδια και τις εφαρμογες και δεν μου ανοίγουν οι φάκελοι παρα μόνο μου βγαινει το μηνυμα operation failed.

 

οποτε απο τη στιγμή που δεν ανοίγουν οι φάκελοι δεν μπορω να σβήσω τις εφαρμογές και τα παιχνίδια..

Link to comment
Share on other sites

εκει είναι το θεμα. βάζω την παλια κάρτα στην οποία έχω περάσει τα παιχνίδια και τις εφαρμογες και δεν μου ανοίγουν οι φάκελοι παρα μόνο μου βγαινει το μηνυμα operation failed.

 

οποτε απο τη στιγμή που δεν ανοίγουν οι φάκελοι δεν μπορω να σβήσω τις εφαρμογές και τα παιχνίδια..

τοτε δεν ξερω.κανε μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων στο κινητο..χωρις καρτα στο τηλεφωνο..και βαλε μια καινουργια καρτα αφου πρωτα την εχεις κανε format.

ετσι ισως το κινητο "ξεκολλησει" :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοτε δεν ξερω.κανε μια επαναφορα αρχικων ρυθμισεων στο κινητο..χωρις καρτα στο τηλεφωνο..και βαλε μια καινουργια καρτα αφου πρωτα την εχεις κανε format.

ετσι ισως το κινητο "ξεκολλησει" :)

Κ αν δε ξεκολλήσει έτσι,θέλει φλασάρισμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το τηλέφωνο το είδα κάπου στο internet σε ένα πολύ ωραίο άσπρο χρώμα (ζαχαρί) μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τέτοιο housing από Ελλάδα?
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το είδα κάπου στο internet σε ένα πολύ ωραίο άσπρο χρώμα (ζαχαρί) μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τέτοιο housing από Ελλάδα?

προσωπικα δεν το εχω :blink: σε αυτο το χρωμα!

μονο σε κοκκινο και σε μαυρο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τελικά το έκανα άσπρο και είναι άπαιχτο! Το πήγα στη sonyericsson (Θεσσαλονίκη)

και με 45€ με το ΦΠΑ έγινε έτσι...

[ATTACH]12164[/ATTACH]

scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

πολυ σπαστικο το βονταφον αν και το εχουν πολλα κινητα, δεν μπορεις να σβησεις τα demo παιχνιδια κλπ.

τα κουμπια εχουν αρχισει και δεν πατιονται.

μετα απο χρηση περιπου 10 μηνων. κατα τ αλλα ολα καλα..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ξερει παιδια κανεις πως μπορω να απαλλαγω απο το απαισιο βονταφον μενου;μπορω να το φλασαρω με το κανονικο του firmware;τελικα οκ, βρηκα ακρη.κοιταξα τις προηγουμενες σελιδες.ομως στη σελιδα του scottas ενα αρχειο εχει διαγραφει.το συσκεκριμενο αρχειο εψαξα να το βρω αλλα ολες τις φορες ηταν διεγραμμενο απο κει που καποιος το ειχε ανεβασει.μηπως μπορει καποιος να μου πει που ειναι ακομη διαθεσιμο το αρχειο W660_R8BB001_MAIN_GENERIC_FY_RED52.rar ?η καποιος αν μπορει να μου το στειλει dr_tsapatsaris@hotmail.com?σας παρακαλω θελω να απαλλαχτω απο το ηλιθιο αυτο μενου της vodafone!!!!

 

 

τελικα βρηκα ολα τα απαραιτητα αρχεια.το θεμα ειναι οτι στο xs++3.1 δεν υπαρχει η επιλογη για το w660i.υπαρχουν αλλα μοντελα αλλα οχι το συσκεκριμενο.δεν παιζει ρολο η επιλογη για να το φλασαρω?

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Παιδια κατι επαθε το κινητο και πλεον δεν μπορω να παιξω παιχνιδια ή να χρησιμοποιησω εφαρμογες...μου βγαζει ''η ενεργεια απετυχε''.Πως να το φτιαξω?

Επισης, σε συγκριση με αλλα wallkman η ενταση των μεγαφωνων ειναι πιο λιγη...εχει προβλημα το μεγαφωνο ή και στα αλλα w660i ετσι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι επαθε το κινητο και πλεον δεν μπορω να παιξω παιχνιδια ή να χρησιμοποιησω εφαρμογες...μου βγαζει ''η ενεργεια απετυχε''.Πως να το φτιαξω?

Επισης, σε συγκριση με αλλα wallkman η ενταση των μεγαφωνων ειναι πιο λιγη...εχει προβλημα το μεγαφωνο ή και στα αλλα w660i ετσι ειναι?

κανε διαμορφωση την καρτα μνημης και κανε μια επαναφορα ρυθμισεων στο κινητο!

Μετα ξαναπερασε τα παιχνιδια και τις εφαρμογες στο κινητο.

αν παλι δεν μπορεις να τα παιξεις...τοτε εισαι για αναβαθμιση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W660i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...