Jump to content

Help Desk μόνο για συσκευές (Hardware)


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια παιδια, πριν λιγο αποτελειωσα το O2 Exec μου πηγαινοντας να κολισω το usb πορτ. Αποτελεσμα: Δουλεύει το κινητο αλλα δεν εχει usb port. Μια πιθανη λυση ειναι ο επιτραπεζιος φορτιστης αλλα δεν με βολευει. Εαν καποιος ενδιαφερεται, το δινω με πολλα πολλα extras οπως 2 κανονικες μπαταριες και μια μεγαλης χωρητικότητας, H-F, 2 φορτιστες και βασικά ότι αλλο μπιχλιμπιδι να μου ζιτησετε θα το έχω.

Στειλτε μου pm αν ενδιαφερεται καποιος.

Αν εχω κανει post σε λαθος μερος πειτε το κιαυτο.

Τhanks:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά εχώ ένα σοβαρό πρόβλημα με το PDA μου.Εχω το μοντελο hx2790b..Επανειλημένως μου εβγαζε το (The Bluetooth Radio failed to turn ON due to insufficient driver memory available) με αποτελεσμα να μην μπορω να δουλεψω το Bluetooth της συσκευης...Με επανειλημενα Hard Reset το μονο που καταφερα ηταν να δουλευει το Bluetooth αλλα να μην συνχρονιζετε οταν θελω να στηλω αρχεια απτο κινητο, η οταν βαζω το Bluetoοth external GPS συνδεεται και οταν κανω 5 λεπτα πλοηγηση κολλάει, δλδ εκει που συνδεεται στην αρχη στελνει δεδομενα αλλα μετα κολλαει.

 

1.ειναι προβλημα Hardware tou bluetooth;

2.ειναι προβλημα software;

3.ειναι προβλημα της registry;

3.υπαρχει περιπτωση να κολλησα ιό;

 

Σας παρακαλώ ας βοηθισει καποιος που ξερει πραγματικα που οφηλεται αυτο το bug..Κατα 80%το PDA το χρισημοπειο για πλοηγηση με αποτελεσμα να μην μπορω τωρα οποτε μου ειναι αχρηστο χωρις bluetooth. Αν firmaro αυτην την ROM (wm6.0_5.07.04_hp2000_b18533) Θα κερδισω τπτ η θα πρεπει να αλλαξω PDA;

 

Βοηθεια παιδιά γιατι δεν υπαρχει σαλιο για αλλο PDA:(:(

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια γειασας ,εχω το εξεις προβλημα με το MIO P550 μου ,εντελως ξαφνικα ενω μου τελειωσε η μπαταρια ,δεν μου κανει boot ,δηλαδη αναβει η πρωτη οθονη που γραφει μιο κλπ,αλλα δεν φορτονει τα wm5 ,ξερει κανενας τι γινετε και τι να κανω?????

thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
kalimera paidia, molis mou edwsan ena hp iPAQ 2190. den exw asxolhthei pali me auto to eidos alla mou aresei. tha hthela na mou peite ti format video paizei giati evala avi kai mpeg kai den mou ta paizei kai pws mporw na to fortwsw me diafora pragmata kanena link dhladh an exete, h otidhpote allo mporei na xreiaste na mathw giati den kserw. sas eyxaristw
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Καλησπερα, εχω το εξης προβλημα. Εχω το hp ipaq rx 5000 1,5 χρονο στην αρχη μου δουλευε πολυ καλα, μετα απο λιγο καιρο αρχισε να μου βγαζει μηνυματα οταν το ανοιγα οτι εχασε καποια αρχεια και δεν ανοιγε το today screen. Μετα απο λιγο εβγαζε προβλημα και στο προγραμα πλοηγησης το destinator pn και το 6 της mls, δηλαδη το ανοιγω δουλευω την πλοηγηση μια φορα και μετα χανει ολοκληρο το προγραμα!!! σαν να το διαγραφει και δεν ξαναδουλευει. Το εχω παει για service πολλες φορες και η HP μου το στελνει ετσι ακριβως οπως το στελνω εγω. Tι μπορει να συμβαινει, φτιαχνεται ετσι ωστε να μπορω να κανω την δουλειά μου? Δεν εχω εγκαταστησει κανενα αλλο προγραμα απο ιντερνετ κτλ.

Poco: X3 NFC

HTC: P3300, Sensation, u ultra

Sony Ericsson: T20,T28s,T68i,K750,W580i

Nokia: 5110, 6510, 6610, 3650

Samsung:A100, D500,Omnia,Corby

Link to comment
Share on other sites

paidia sos den xserw an exei pro anaferthei sto forum alla tha ithela na mathw an ginete me thn siskeuh moy (glofiish x650) na steilw sms me parapanw apo 70 xaraktires xwris na pane 2 mhnumata?:(

 

euxaristw para poly

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Παιδιά είχα ξεχασμένο το Qtek G100 στο συρτάρι για μερικούς μήνες και τώρα ούτε ανοίγει ούτε φορτίζει... Κάποια πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Έχω ένα πρόβλημα τις τελευταίες μέρες με το GPS και συγκεκριμένα, με το "κλείδωμα" των δορυφόρων. Κάνει αρκετή ώρα να κλειδώσει, καμιά φορά περισσότερο από μισή ώρα, ενώ άλλες φορές, γυρνάω σπίτι χωρίς να προλάβει να κλειδώσει. Έχω ένα Fujitsu-Siemens Loox N560.

Τι μπορεί να φταίει;

1.Η κεραία ίσως;

Αν ναι, υπάρχει κάποιος τρόπος να την τεστάρω;

2.Μπορεί να είναι πρόβλημα software;

Λίγο δύσκολο μου φαίνεται αυτό γιατί το δοκίμασα και μετά από hard reset χωρίς καμιά ιδιαίτερη βελτίωση

3.Υπάρχει κάποιος τρόπος να δοκιμάσω την δυνατότητα λήψης της κεραίας;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Το παρόν thread κλειδώνεται και περνάει στην ιστορία,

αφού πλέον ύπαρχει ειδικό φόρουμ γι ακάθε εταιρία και συσκευή.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...