Jump to content

Αναβάθμιση μνήμης RAM


Bayern7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεθάβω και ποστάρω εδώ για να μην ανοίγω νέο θέμα..

 

Επειδή αποφάσισα να μπω στο χορό (να βάλω vista) και όπως διαβάζω με 1GB RAM που έχω θα ζοριστώ (λόγω του όχι χρησιμοποιώ και εφαρμογές που τρώνε μνημη), σκέφτηκα να αλλάξω τα 2 dimms ddr των 512ΜΒ που έχω που δουλεύουν στα 233ΜΗz και να βάλω 2x1GB PC3200 (400ΜHz). Mέχρι τόσο σηκώνει η mobo μου.

 

Oπότε μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο σε eshops έπεσα πάνω στα παρακάτω 2 κομμάτια.

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=920649&tab=specs

 

Ή 2 τέτοιες => http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=842478&tab=extendedSpecs

 

Έχετε να προτείνετε ή να αντιπροτείνετε τπτ;

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση της RAM πάντα καλό κάνει, αλλά το δικό μου και με 1giga (στα 400) μια χαρά τα πάει, χωρίς καθυστερήσεις, κολλήματα κλπ.

 

Κατά τη γνώμη μου, πάρε τις φτηνότερες που θα βρείς στα 400.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις ακριβές μνήμες DDR1 - δεν αξίζει. Αργότερα θα αναβαθμίσεις το μηχάνημά σου και θα χρειαστείς DDR2 και θα πάνε στράφι αυτές. Κάνε ότι σου είπε ο από πάνω, πάρε τις φτηνότερες που θα βρεις. Μπορείς να πάρεις και μεταχειρισμένες, είναι καλή εποχή τώρα που τις πουλάνε όλοι για να πάρουν DDR2.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις και μεταχειρισμένες, είναι καλή εποχή τώρα που τις πουλάνε όλοι για να πάρουν DDR2.

 

Ναι, είμαι πολύ δημοφιλής:lol: :lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύς κόσμος αναβαθμίζεται από DDR1 σε DDR2, μπορείς σε διάφορα site με αγγελίες να βρεις απίστευτα καλές τιμές σε πολύ καλές μνήμες. Θα στο σύστηνα συγκριτικά με καινούριες.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολύς κόσμος αναβαθμίζεται από DDR1 σε DDR2, μπορείς σε διάφορα site με αγγελίες να βρεις απίστευτα καλές τιμές σε πολύ καλές μνήμες. Θα στο σύστηνα συγκριτικά με καινούριες.

 

Πολύ σωστός, έτσι και αλλιώς, με την αποδειξούλα τους, έχουν lifetime εγγύηση;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...