Jump to content

Nav N Go iGO 8


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσθεσε στο sys.txt κάτω από το

 

[interface]

 

το

 

skin="ui_igo8_da"

 

Και άλλαξε το παρακάτω ως εξής:

 

resolution_dir="480_800"

 

Επίσης και αυτό κάτω από το

 

[rawdisplay]

 

σε

 

highres=0

 

(σε περίπτωση που θα κάνεις χρήση το εν λόγω skin μόνο)

 

Κατέβασε το από εδώ. Είναι .zip

 

Τα έκανα όλα αυτά και όταν το ανοιγω μου βγάζει το εξής μύνημα:

 

Failed to open file:

ui_igo8_da\480_800\loading.bmp

exiting application

Καμια ιδέα;

 

 

 

Edit:

Φίλε τελικά δουλεύει καμπάνα.

Μετά απο πειραματισμούς στο sys διαπίστωσα πως δεν χρειαζεται το : _da.

Ευχαριστώ

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατεβασα το το αρχειο που δινει ο dennisgian (dimkaspecter83_1.1.11c_Gr_speedcam_voice_cars) πηρα το αρχειο cars και το εβαλα στο φακελο του iGo.Χρησιμοποιω το gunjon 6.14. παρακατω ανεβαζω το φακελο iGo για να δειτε τη διαταξη των αρχειων

http://img192.imageshack.us/img192/4755/20091212195307.png

 

αλλα τα αυτοκινητα ενω φαινονται και τα επιλεγω δεν αλλαζουν

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το το αρχειο που δινει ο dennisgian (dimkaspecter83_1.1.11c_Gr_speedcam_voice_cars) πηρα το αρχειο cars και το εβαλα στο φακελο του iGo.Χρησιμοποιω το gunjon 6.14. παρακατω ανεβαζω το φακελο iGo για να δειτε τη διαταξη των αρχειων

http://img192.imageshack.us/img192/4755/20091212195307.png

 

αλλα τα αυτοκινητα ενω φαινονται και τα επιλεγω δεν αλλαζουν

 

γιατι υπαρχουν 2 exe αρχεια?ενα igo8.exe και ενα igo8-greece.exe?

Link to comment
Share on other sites

γιατι υπαρχουν 2 exe αρχεια?ενα igo8.exe και ενα igo8-greece.exe?

 

το igo8-greece.exe ειναι για την επιλογη χαρτη ελλαδας

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει σε pm που να βρω το igo και πως το κάνω εγκατάσταση? thanks

φιλε καλησπερα αν σου εχει στειλει καποιος και θες στειλτο και σε εμενα σε παρακαλω.ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

για απιστευτο support http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewforum.php?f=51

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος και σε εμένα; Είμαι newby στα wm. Thanks
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιον χαρτη να χρησιμοποιησουμε τωρα στις γιορτεσ που κανουμε ταξιδακια??????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και πλέον έχουμε αρκετούς καινούργιους χάρτες, καλό θα είναι να κάνεις τις δοκιμές σου και μετά να μας πεις τις εντυπώσεις σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω skin του iGO 8 για το HTC Touch Diamond 2, που μπορώ να βρω;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σβήσε το sys.txt από τον φάκελο που υπάρχει το iGO και ξαναδοκίμασε. Για γενικότερο στήσιμο του προγράμματος δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη χαίρομαι που αναγνωρίζεις ότι στο συγκεκριμένο φόρουμ έχει γίνει πραγματικά πολύ σπουδαία δουλειά από αρκετά άτομα όσον αφορά το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης στην υφήλιο.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη χαίρομαι που αναγνωρίζεις ότι στο συγκεκριμένο φόρουμ έχει γίνει πραγματικά πολύ σπουδαία δουλειά από αρκετά άτομα όσον αφορά το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης στην υφήλιο.

 

 

Εγω θα το χαρακτηριζα σαν το πιο πολλα υποσχομενο προγραμμα και οχι σαν το καλυτερο. :)

Ας πω το γιατι ειμαι λιγο επιφυλακτικος.

 

1) Προσωπικα αν θελω να παω καπου στα σιγουρα και δεν εχω διαθεσιμο ουτε ενα λεπτο για χασιμο, βαζω το Destinator.

Το iGO κανει πολλα λαθη, οποιο χαρτη και να εχω δοκιμασει.

2) Θεωρω απαραδεκτο οτι δε μπορεις να ψαξεις για ενα δρομο, αν δε βαλεις πρωτα την περιοχη. Δηλαδη μπορει να ξερεις την οδο και αυτη η οδος να συνορευει με 3-4 δημους. Δε μπορεις να βαλεις σκετη την οδο οπως στο Destinator και να εξακριβωσεις στη συνεχεια σε ποιον ακριβως δημο ειναι...

 

Επισης εχει δυο ΑΚΟΜΑ αλυτα προβληματα που ευτυχως τα διαβασα και απο αλλα ατομα γιατι ειχα αρχισει να αισθανομαι τρελος. :p

3) Με τις φωνες TTS που δεν παιζουν τουλαχιστον στη συσκευη μου, ταυτοχρονα με το HTC Sense.

4) Με την ελλατωση του κεντρικου ηχου της συσκευης στο 40% μετα απο την καθε φορα που τρεχω το προγραμμα.

 

Μακαρι να βελτιωθουν αυτα τα σημεια, γιατι το προγραμμα εχει απιστευτες δυνατοτητες και ειναι κριμα να χαλαει η εικονα του σε κατι τετοιες λεπτομερειες...

Link to comment
Share on other sites

Κάπου μπερδεύεσαι...

Το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης ουδεμία σχέση έχει με τους χάρτες,

αυτό είναι δίλημμα ΜΟΝΟ σε αγορές όπου η έλλειψη σοβαρού ανταγωνισμού αναγκάζει τους καταναλωτές να στραφούν,

θέλοντας και μη, σε συγκεκριμένη λύση,

ακόμα και αν γνωρίζουν πολύ καλά ότι υπάρχουν καλύτερα προϊόντα που όμως δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν στην χώρα τους.

 

Για τα άλυτα προβλήματά σου (3 και 4), στο πρώτο την ευθύνη φέρει η HTC και στο δεύτερο εγώ.:O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κάπου μπερδεύεσαι...

Το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης ουδεμία σχέση έχει με τους χάρτες,

αυτό είναι δίλημμα ΜΟΝΟ σε αγορές όπου η έλλειψη σοβαρού ανταγωνισμού αναγκάζει τους καταναλωτές να στραφούν,

θέλοντας και μη, σε συγκεκριμένη λύση,

ακόμα και αν γνωρίζουν πολύ καλά ότι υπάρχουν καλύτερα προϊόντα που όμως δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν στην χώρα τους.

 

Για τα άλυτα προβλήματά σου (3 και 4), στο πρώτο την ευθύνη φέρει η HTC και στο δεύτερο εγώ.:O

 

Φιλε ειλικρινα δουλευω κατα 90% το iGO παρα αυτα τα μικρα θεματακια που με απασχολουν.

Καταλαβαινω και ο ιδιος οτι το προγραμμα ειναι πολυ μπροστα απο τον ανταγωνισμο και ειναι θεμα χρονου να λυθουν τα προβληματακια του.

 

Οσον αφορα αυτο που λες, ειλικρινα δεν ηξερα οτι ο υπολογισμος της διαδρομης ειναι αποκλειστικα θεμα χαρτη. Οποτε ηταν δικο μου σφαλμα που επερριψα ευθυνες στο iGO για τα λαθη κατα την πληγηση.

 

Αφηνουμε στην ακρη και το προβλημα με το TTS που λογικα ειναι μια ασυμβατοτητα με τη συσκευη μου...

 

Οποτε αν μπορεις, εσυ που καταλαβαινω οτι εχεις αμεση επαφη με την εξελιξη του προγραμματος, ριξε μια ματια στα υπολοιπα δυο...

-Στην πληκτρολογηση μονο της οδου ωστε να βγαλει αποτελεσματα (χωρις να πρεπει να ξερουμε και την περιοχη...)

-Στο χαμηλωμα της κεντρικης εντασης του ηχου μετα απο καθε χρηση του. Αν και δεν ξερω τεχνικες λεπτομερειες που μπορει να το προκαλουν, εσυ δειχνεις να ξερεις τι παιζει.

 

Ευχαριστουμε για τη βοηθεια σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

-Στην πληκτρολογηση μονο της οδου ωστε να βγαλει αποτελεσματα (χωρις να πρεπει να ξερουμε και την περιοχη...)

Σε αυτό δυστυχώς δεν μπορεί να επέμβει κανείς, είναι καθαρά θέμα κατασκευαστή προγράμματος και είναι ίσως το μοναδικό που λείπει από το IGO.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση iGO8 3.2.91972 και πηγαινοντας στις ρυθμισεις>προειδοποιησεις> εχει μονο προειδοποιηση για πεζους και λειτουργια ασφαλειας.

Λειπουν οι προειδοποιησεις για υπερβαση ταχυτητας και για καμερες ταχυτητας.

Μπορει να βοηθησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω skin του iGO 8 για το HTC Touch Diamond 2, που μπορώ να βρω;

γεια σου μπορείς να βρείς τα πάντα εδώ:

http://greekgalaxy.net/forum/forumdisplay.php?f=368

και εδώ:

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewforum.php?f=51

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!

Ανοίγωντας το iGO μου πετάει το εξής μύνημα:

Failed to open file:

ui_igo8/480_800/main_scheme.ui exiting application.

Καμια ιδέα ρε παιδιά?

ευχαριστώ

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!!!!

Έχω εδώ και 2 εβδομάδες στα χέρια μου το htc touch 2.

Κατέβασα πριν 2 μέρες το iGΟ8 v8.3.2.83157 Cyprus-Greece Pack και το iGO 8 R3 v8.3.2 (Greek Pack)....αλλα έχω και με τα 2 πρόβλημα...

Στο 1ο ενω μπαινει κανονικά....οταν παω να πατήσω καποια διευθυνση....ειναι ηδη πατημενο το γραμμα Α και δε σβηνει με τιποτα κι οταν παω να πατησω αριθμο διευθυνσης ειναι ηδη πατημενο το νουμερο 1 και δεν σταματαει με τιποτα.

Στο 2ο μολις παταω το igo.exe κανει 300 χρονια να φορτωσει και στο τελος μου βγαζει το εξης μηνυμα: "Previous instance of iGO 8 has not finished exiting yet.Please try again in a few seconds or soft-reset your device."...περιμένω...ξαναπροσπαθω...κανω επανεκκινησεις...τίποτα!

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει plzzzzzzz.....????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...