Jump to content

Ολική Εκλειψη Σελήνης 3 Μαρτίου 2007


voxson
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλη φαση! πορτοκαλι ηταν! :)

απο το σπιτι μου μια χαρα το ειδα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να βρω προς τα που πέφτει η σελήνη!Ψάχνω από δω ψάχνω από κει,τίποτα.Μήπως τώρα είναι η εκλειψη και έχει κρυφτεί;:lol:

Xαχαχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω!!! :lol: :lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Ε, εντάξει! κάτι είδαμε κ εμείς ! ευτυχώς για μια στιγμή δεν είχε σύννεφα και το είδα που ήταν κόκκινο το φεγγάρι!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να βρω προς τα που πέφτει η σελήνη!Ψάχνω από δω ψάχνω από κει,τίποτα.Μήπως τώρα είναι η εκλειψη και έχει κρυφτεί;:lol:

 

Xαχαχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω!!! :lol: :lol:

Α το 'χαν κι αλλοι αυτο το προβληματακι, γιατι κοιταγα μια ωρα γυρω-γυρω και ενιωθα σαν χαζο.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια συνεχιζει να ειναι πολυ ωραιο ο θεαμα...αν και μαλλον θα σταματησω να βγαινω στο μπαλκονι γιατι με βλεπω παρεα με την πνευμονια αυριο :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Α το 'χαν κι αλλοι αυτο το προβληματακι, γιατι κοιταγα μια ωρα γυρω-γυρω και ενιωθα σαν χαζο.:p

 

Μόλις το είδα αν και αχνοφαίνεται λόγω συννεφιάς!

Παιδιά μία είναι η λύση η δοκιμασμένη;) ανεβείτε στις ταράτσες!!!

Εγώ πάω για 2ο χρόνο στο σπίτι και σήμερα είδα πρώτη φορά την ταράτσα.

Υ.Γ.Διαπίστωσα ότι είναι όλα τα λεφτά!Έχει θέα όλο το Πήλιο!!!Λέω να κάνω roof party όποιος θέλει ας έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα αν και αχνοφαίνεται λόγω συννεφιάς!

Παιδιά μία είναι η λύση η δοκιμασμένη;) ανεβείτε στις ταράτσες!!!

Εγώ πάω για 2ο χρόνο στο σπίτι και σήμερα είδα πρώτη φορά την ταράτσα.

Υ.Γ.Διαπίστωσα ότι είναι όλα τα λεφτά!Έχει θέα όλο το Πήλιο!!!Λέω να κάνω roof party όποιος θέλει ας έρθει!

Μωρε κι εγω εχω θεα την παραλια αλλα σιγα μην ανεβαινω μεχρι εκει πανω βραδυατικο.:p Μπρρρρρρρ:cry:

 

Παντως εξακολουθω να μην βλεπω τιποτα.

Αντε απο φωτογραφιες θα το δω εγω.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κριμα, η συννεφια τα χαλασε για τους περισσοτερους απο οσο βλεπω. Απολαυσα με την ευκαιρια βεβαια μια υπεροχη θεα απο ψηλα στο Γαλατσι αλλα φεγγαρι πουθενα... Ολοι το εψαχναν γυρω γυρω αλλα αυτο τιποτα, μαλλον τις κακες του θα' χε:p Δε θα' πρεπε να μαι Αθηνα... Θα το δουμε στις ειδησεις αυριο...:(

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

παντως εδω στο ηρακλειο φαινοταν μια χαρα,πολυ ωραια ηταν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παντως εδω στο ηρακλειο φαινοταν μια χαρα,πολυ ωραια ηταν.

 

Και λίγο παραδίπλα από Χανιά , μια χαρά φαινόταν φίλε ταξιδιώτη! Μας έκανε τέλεια μέρα σήμερα.... Και όντως ήταν καταπληκτικό θέαμα :)

(πρέπει να πάρω κάνα τηλεσκόπιο για τέτοιες περιπτώσεις μου φαίνεται... )

Link to comment
Share on other sites

Και στο Cardiff μια χαρά φάνηκε! :D

 

Ευτυχώς σήμερα είχε καλό καιρό και το απολαύσαμε... :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ στη Λευκωσία ήταν απίθανη, με ξάστερο ουρανο. Μαγεία!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

κι'εγω την ειδα αλλα δεν το πετυχα στο χρωμα το κοκκινο..:(

Την επομενη φορα ευχομαι να ειμαι πιο τυχερος!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο ψάρεμα σαρδελών και παλαμίδας θα έχει ψες το βράδυ.

και είναι νοστιμότατα πανάθεμα τα!

στην γαλλία ψες (που είχα απευθείας σύνδεση) σχεδόν total εδώ όχι.

πάντως εμένα με επηρέασε!

μήπως αντί για πανσέληνο εγώ είμαι της έκλειψης; οεο;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και καλημερίζω τα βαμπίρ. :D

Κι εγώ βγήκα να κοιτάξω την πανσέληνο και την έκλειψη αλλά ο καιρός μας τα χάλασε. :(

Μέχρι τις 10:30 περίπου ο καιρός ήταν μια χαρά (σχετικά) και φαινόταν. Κατά τις 3 παρά που γύριζα σπίτι είχε χαθεί από τον ουρανό (καταραμένη συννεφιά!) και σε μια φάση που είχαν φύγει τα σύννεφα είδα που είχε καλύψει περίπου το μισό κομμάτι. :) Πάλι καλά... :p

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά την είδα όταν βγήκα απο το μαγαζί που ήμουν στις 12:15 μετά απο λίγο μπήκε ένα σύννεφο μπροστά μεγάλο και δεν έλεγε να φύγει!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άκουσα ότι η επόμενη έκλειψη θα είναι στις 28 Αυγούστου οπότε θα έχουμε περισσότερες πιθανότητες να τη δούμε με καλό καιρό:)
Link to comment
Share on other sites

Στην αμερική θα γίνει... Κάπου διάβασα οτι 27 Φεβρουαρίου 2008 θα ξαναδούμε στην Ελλαδα ολική...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άκουσα ότι η επόμενη έκλειψη θα είναι στις 28 Αυγούστου οπότε θα έχουμε περισσότερες πιθανότητες να τη δούμε με καλό καιρό:)

 

Στην αμερική θα γίνει... Κάπου διάβασα οτι 27 Φεβρουαρίου 2008 θα ξαναδούμε στην Ελλαδα ολική...

 

Η παραπληροφόρηση της ΕΡΤ φταίει αν δεν είναι το καλοκαίρι.Εγώ το άκουσα στις ειδήσεις της ΝΕΤ αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Στην ΝΕΤ είπαν οτι στις 28 Αυγουστου θα έχετε την ευκαιρία να κάνετε ένα ταξίδι στις Η.Π.Α. για να δείτε την εκλειψη...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου πεταξε το καλυτερο:

-Χτες ειχε και εκλειψη

-Οχι δεν ηταν χτες τελικα, την Δευτερα θα γινει.

 

Πηρε αναβολη!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην ΝΕΤ είπαν οτι στις 28 Αυγουστου θα έχετε την ευκαιρία να κάνετε ένα ταξίδι στις Η.Π.Α. για να δείτε την εκλειψη...

 

Εξαρτάται τι ώρα το είδες.Μπορεί αρχικά να μη το έιχαν ξεκαθαρίσει και μετά να το αποσαφήνισαν γιατί αποκλειεται να θυμόμουν την ημερομηνία και να μην θυμόμουν αυτό για την Αμερική.Πάντως επειδή δεν είμαι 100% σιγουρος ότι το είδα εκεί (το πέτυχα πάνω στο ζάπινγκ)δεν επιμένω!

 

@sofi-k:Απλά θεϊκό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...