Jump to content

Σεξ από το πρώτο ραντεβού;


Evanthe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 233
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μ ερεσει που οι αντρες σκεφτεστε μονο πως αν σας ''κατσει'' μια γυναικα απο το πρωτο ραντεβου ειναι '':X '' ,ξερετε κατι?

το ιδιο μπορει να πουμε και εμεις οι γυναικες...και στη τελικη μπορει αυτο το ραντεβου να ητανε μονο γι αυτο και τιποτα παραπανω στην τελικη...η να ηταν για κατι παραπανω αλλα τελικα να μην ''βγει'' οπως το περιμεναμε...κλπ κλπ

εχει πολλες εκδοχες οπως και να χει καθε φυλλο βγαζει τα συμπερασματα του απο ενα τετοιο ραντεβου και επιλεγει την συνεχεια...αν αυτη υπαρξει :p

περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...

 

θα συμφωνήσω μαζί σου

το να επιδιώξει ένας άντρας σεξ από το πρωτο ραντεβού δεν μου δίνει και την καλύτερη εντύπωση...

 

δεν συμφωνώ με το σεξ από το πρώτο ραντεβού

 

εκτός αν και οι 2 ψάχνουν μόνο το σεξ

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το θέμα είναι πως κάπου κουράζεσαι να "παίζεις" και αν δεις έναν άνθρωπο που αισθάνεσαι ότι θα τακιμιάσεις μαζί του ΔΕΝ υπάρχει πιο ξενερωτικό πράγμα από το να την(τον) δεις να παίζει έτσι. Και δεν εννοώ το παιχνίδι στο κλασικό ωραίο φλέρτ(αλήθεια υπάρχει ακόμα αυτό?), εννοώ τέτοιες βλακείες..Είναι απλά απογοήτευση. Όσο αφορά τα συμπεράσματα που λες τείνω στο ότι ποτέ δεν χρειάζεται να προσπαθήσεις πραγματικά για μια γυναίκα που σε γουστάρει πραγματικά. Με αυτήν την άποψη ίσως να είναι και το καλύτερο το σεξ απο το πρώτο ραντεβού, αλλά οι άνθρωποι είμαστε και λίγο μυστήρια ζώα, δεν μας ικανοποιεί η τυφλή εμπιστοσύνη, ενστικτωδώς ίσως δεν την πιστεύουμε..

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Δυστυχώς, γνωρίζεις κάποιον άνθρωπο που σ'ενδιαφέρει και ανακαλύπτεις ότι "παίζει" το παιχνίδι του ή αλλιώς τη στρατηγική του. 'Εχω καταλήξει ότι είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις κάποιον να σου αρέσει, να είναι αμοιβαία τα αισθήματα και αρκετά ειλικρινής ώστε να μην αναλωθεί σε παιχνίδια για το ποιός θα σκοράρει περισσότερους πόντους ή θα έχει το πάνω χέρι.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

χωρις φλερτ ειναι σαν φαγητο χωρις αλατι

 

Συμφωνώ. Χάνει η σχέση όλη τη μαγεία της, αν δεν περάσει πρώτα από αυτό το στάδιο.

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Για μένα υποδηλώνει μεγάλη άνεση απέναντί μου (το σεξ από την πρώτη μέρα) και ότι θέλει να μου δείξει πόσο ποθητός της είμαι.

 

Αντιθέτως θα έλεγα, το αν θέλουν πολύ και οι δύο τότε γιατί να μην προχωρήσουν άμεσα;

 

Η παρατεταμένη και εσκεμμένη αποφυγή (για να μην φανεί "κάπως" και καλά τον πρώτο καιρό) εμένα είναι που δεν μου κάθεται καλά,ασχέτως ορέξεως και πόθου και των δύο.

Δοκιμασίες και τέτοια χαζά στο survivor, όχι στις σχέσεις.Αν δεν δώσεις την πρώτη ψήφο εμπιστοσύνης στο νέο αίσθημα από την αρχή (και δεν εννοώ μόνο το σέξ,αλίμονο) με ειλικρίνια και όχι παιδιαρίστικες συμπεριφορές, μην περιμένεις και ανάλογα ειλικρινή συμπεριφορά από τον/την άλλο/η.

 

Και δεν κατάλαβα, από πότε έγινε κριτήριο ότι μία γυναίκα δεν είναι ιδανική για σχέση αν "καθήσει" (π@..ριες,ο ένας κάθεται στον άλλο,δεν το κάνει μόνο ένας :p ) από το πρώτο βράδυ;Η εμπειρία μου αποδεικνύει το ακριβώς αντίθετο :)

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις αδικο απλα ο καθε ενας το βλεπει αλλιως καταλαβες?

δεν μπορω π.χ εγω να ''μαντεψω'' αν εσυ το βλεπεις ετσι η αλλιως?

ετσι ''ρισκαρω'' και οτι βγει :lol:

Link to comment
Share on other sites

^Ακριβώς γι αυτό το λόγο είχα γράψει εκείνο το ποστ πριν από λίγες μέρες, που έλεγε ότι το πρόβλημα στην πραγματικότητα δεν υφίσταται, διότι αν κάποιος τελικά αποδειχθεί τόσο μ@λ@κας που κατακρίνει μία γυναίκα μετά από το σεξ που και ο ίδιος επεδίωξε, τότε δεν αξίζει τον κόπο να σκάμε.

Εντάξει, αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι τόσο ευχάριστο να συμβεί κάτι τέτοιο, αλλά νομίζω ότι ο καθένας -πέρα άπό το αυτονόητο ότι κάνει ό,τι θέλει και έχει την ευθύνη των πράξεων του- πρέπει να ξέρει τι είναι από μόνος του. Δε χρειάζεται να περιμένει να ρθει ο γκόμενος της μιας βραδιάς για να τον χαρακτηρίσει κάπως.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Δυστυχώς, γνωρίζεις κάποιον άνθρωπο που σ'ενδιαφέρει και ανακαλύπτεις ότι "παίζει" το παιχνίδι του ή αλλιώς τη στρατηγική του. 'Εχω καταλήξει ότι είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις κάποιον να σου αρέσει, να είναι αμοιβαία τα αισθήματα και αρκετά ειλικρινής ώστε να μην αναλωθεί σε παιχνίδια για το ποιός θα σκοράρει περισσότερους πόντους ή θα έχει το πάνω χέρι.

Δύσκολο μπορεί να είναι, αλλά γιατί δηλαδή θα πρέπει να μας αρέσουν μόνο τα εύκολα;

Και γιατί θα πρέπει όταν τον βρούμε αυτόν τον άνθρωπο να θέλουμε να τον φυλακίσουμε σε μια σχέση;

 

χωρις φλερτ ειναι σαν φαγητο χωρις αλατι

 

Συμφωνώ απόλυτα φίλε μου, το φλέρτ από μόνο του είναι όλα τα λ7.......

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο μπορεί να είναι, αλλά γιατί δηλαδή θα πρέπει να μας αρέσουν μόνο τα εύκολα;

Και γιατί θα πρέπει όταν τον βρούμε αυτόν τον άνθρωπο να θέλουμε να τον φυλακίσουμε σε μια σχέση;

 

 

 

 

Τι?

Εντελώς φιλικά, τι εννοείς?

Ότι γιατί αν ερωτευτούμε κάποιον με τον οποίο συνεννοούμαστε μια χαρά, περνάμε ωραία, γελάμε κλπ γιατί να θέλουμε να είμαστε ο ένας με τον άλλον?

Ή με το "φυλακίζουμε" εννοείς "παντρευόμαστε"?

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

...Και γιατί θα πρέπει όταν τον βρούμε αυτόν τον άνθρωπο να θέλουμε να τον φυλακίσουμε σε μια σχέση;

 

Τι θα πεί "φυλακίσουμε". Λογικό και αυτονόητο δεν είναι αν γνωρίσεις κάποιον που σε ενδιαφέρει, απολαμβάνεις την παρέα του και σου αρέσει γενικότερα, να θέλεις να περνάς τον χρόνο σου μαζί του, να μοιράζεστε, να δίνεις και να παίρνεις?

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Τι?

Εντελώς φιλικά, τι εννοείς?

Ότι γιατί αν ερωτευτούμε κάποιον με τον οποίο συνεννοούμαστε μια χαρά, περνάμε ωραία, γελάμε κλπ γιατί να θέλουμε να είμαστε ο ένας με τον άλλον?

Ή με το "φυλακίζουμε" εννοείς "παντρευόμαστε"?

 

Για μένα κάθε σχέση είναι φυλακή , τα έχω ξαναπεί αυτά, δεν τα επαναλαμβάνω γιατί θα μου την πέσουν πάλι (:rolleyes: :rolleyes: )

Κανείς δεν μπορεί να είναι απόλυτα ελεύθερος μέσα σε μια σχέση.

Εχει υποχρεώσεις, δεσμεύσεις, και κάνει συμβιβασμούς.

Αλλωστε τι σημαίνει εντελώς φιλικά;

Γιατί πρέπει οπωσδήποτε να του δώσουμε ένα όνομα-ταμπέλα;

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πεί "φυλακίσουμε". Λογικό και αυτονόητο δεν είναι αν γνωρίσεις κάποιον που σε ενδιαφέρει, απολαμβάνεις την παρέα του και σου αρέσει γενικότερα, να θέλεις να περνάς τον χρόνο σου μαζί του, να μοιράζεστε, να δίνεις και να παίρνεις?

 

Eτσι όπως το θέτεις συμφωνώ.:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Τι?

Εντελώς φιλικά, τι εννοείς?

Ότι γιατί αν ερωτευτούμε κάποιον με τον οποίο συνεννοούμαστε μια χαρά, περνάμε ωραία, γελάμε κλπ γιατί να θέλουμε να είμαστε ο ένας με τον άλλον?

Ή με το "φυλακίζουμε" εννοείς "παντρευόμαστε"?

Τι θα πεί "φυλακίσουμε". Λογικό και αυτονόητο δεν είναι αν γνωρίσεις κάποιον που σε ενδιαφέρει, απολαμβάνεις την παρέα του και σου αρέσει γενικότερα, να θέλεις να περνάς τον χρόνο σου μαζί του, να μοιράζεστε, να δίνεις και να παίρνεις?
Τι κουβέντα ανοίγετε τώρα... Δείτε από εδώ (link) και κάτω... ;)

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Eτσι όπως το θέτεις συμφωνώ.:) :) :)

 

Χαίρομαι (και όχι, δεν σου την πέφτω ;) )

 

Τι κουβέντα ανοίγετε τώρα... Δείτε από εδώ (link) και κάτω... ;)

 

:lol: :lol: :lol:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Ας πω και μια άλλη γνώμη... αν μια γυναίκα η ακόμη και άντρας δεν επιδιώξει τη συνεύρεση από την πρώτη κιόλας μέρα... προφανώς δεν σε ποθεί αρκετά !!! :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και μια άλλη γνώμη... αν μια γυναίκα η ακόμη και άντρας δεν επιδιώξει τη συνεύρεση από την πρώτη κιόλας μέρα... προφανώς δεν σε ποθεί αρκετά !!! :wink:

 

Αυτό είναι πολύ πιο κατανοητό και αποδεκτό από το να σε ποθεί,

αλλά να έχει όλους τους ενδοιασμούς που έχουν προαναφερθεί εδώ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sex apo to prwto rantevou? Auto exei polles parametrous! An theorisoume pws oi 2 gnwrizontai idi, diladi exoun vgei me parea oloi mazi kapoies fores kai exei arxisei to flert ktl kai meta apofasizoun na vgoun oi 2 tous monoi tous, tote to na epakolouthisei sex einai fusiologikotato....

Spania vgaineis ti simeron imera rantevou me mia entelws agnwsti, ektos an sou tilefwnise stin ekpompi tis Pania, opote milame panw se alli vasi... xaxa

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν άποψή μου είναι πως δεν έχει μεγάλη διαφορά το onenightstand από το ραντεβού-σεξ στην περίπτωση που τα 2 άτομα δεν γνωρίζονται...απλά το ραντεβού φαίνεται πιο αθώο...:D

Αν τελικά θα κάνουν σεξ από το πρώτο ραντεβού,στις περισσότερες των περιπτώσεων αυτό που τους ενδιαφέρει πάνω από όλα είναι το σεξ και μόνο...Το κάνουμε για μια για σίγουρα...και βλέπουμε για αύριο...αν ταιριάξουμε καλώς,αν όχι,δεν πειράζει,μας έμεινε το σεξ!:p

Υπάρχουν βέβαια και η περίπτωση να υπάρξει κάποιος έρωτας κεραυνοβόλος και λογικά το ενδιαφέρον για το σεξ να μην είναι αυτοσκοπός της συνάντησης!

Οι περισσότεροι πάντως το βλέπουν καθαρά σαν ένα είδος "ευχαρίστησης της στιγμής" και τίποτα παραπέρα...χωρίς να υπάρχει συναίσθημα δλδ στην επαφή.Και είναι και κάπου λογικό,πότε να προλάβεις να τον αγαπήσεις δλδ?

Τώρα το εάν θα είναι γυναίκα ή άνδρας ,αυτό δεν έχει διαφορά,απλά φταίει το σύστημα θα έλεγα!

Πως ακούγετε πχ:αυτός ο τύπος έχει μαμήσει όλες τις κοπέλες της γειτονιάς! και πώς το: η κοπέλα αυτή έχει πάει με όλη την γειτονιά!

Είναι θέμα νοοτροπίας! :cool:

Και μην ξεχνάμε πως η γυναίκα ρισκάρει κ πιο πολλά από τον άνδρα...πχ μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη...!

Και τέλος, όλα είναι θέμα τύχης τελικά, μπορεί να το κάνεις από το πρώτο κιόλας ραντεβού και να μείνεις για πάντα κολλημένος/η μαζί του/της, ενώ μπορεί να περιμένεις κάνα μήνα(!) για να τον γνωρίσεις τάχα καλύτερα(?) μέχρι να το κάνεις αλλά μετά να μετανιώσεις κάθε λεπτό που πέρασες μαζί του...

Link to comment
Share on other sites

Spania vgaineis ti simeron imera rantevou me mia entelws agnwsti, ektos an sou tilefwnise stin ekpompi tis Pania, opote milame panw se alli vasi... xaxa

Συμφωνώ...Πας κατευθείαν στο κρεβάτι. Γιατί να χασομεράς; :X

Πλάκα στην πλάκα, ποιο απίθανο είναι να βγεις για καφέ ή ραντεβού με κάποιον/κάποια που θα γνωρίσεις στο δρόμο, στο τραίνο, στο πάρκο ή δεν ξέρω κι εγώ που αλλού, παρά να κάνεις sex με κάποια που τη γνώρισες πρν μισή ώρα στο μπαρ.

Άσχημες εποχές για ρομαντικούς...:O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...