Jump to content

LG Prada (KE850)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τιμή γύρω στα 450 αν δεν κάνω λάθος στο eshop.gr, αλλά λογικά όλο και σε κάποιο άλλο eshop θα υπάρχει φτηνότερο. Για την ανθεκτικότητα, το μόνο που μπορώ να πω είναι πως και μόνο που το φυσάς γρατσουνιέται.
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα, άλλαξα λειτουργικό (από XP σε VISTA) και έχω πρόβλημα στο synchronization με το LG Sync. Είναι θέμα συμβατότητας ή έχει πάει κάτι στραβά και να το ξαναεγκαταστήσω ????
Link to comment
Share on other sites

Πωλείται PRADA στο κουτί του 300 € σε αρίστη κατάσταση λόγω αγοράς νέου κινητού.

Οποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει στο sourtzig@gmail.com email.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

News: Silver LG Prada

 

http://img174.imageshack.us/img174/1134/19831102eb7.jpg

 

LG are finally announcing the silver-bodied version of the originally black Prada phone by LG or otherwise known as LG KE850.

Since we had coming, we've even got a live shot for you to enjoy. The new LG Prada phone will be functionally identical to

its black counterpart. The only difference (and a pleasant surprise after all) is the new virtual QWERTY keyboard that the

phone will offer for text input. Reportedly, the Prada phone has been a nice success for LG and they have sold more

than 700,000 handsets since its launch in March 2007.

 

The LG Prada will be expected to hit the streets in silver later this month in a total of 18 European countries.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εγγύηση με καλύπτει για τις χαρακιές που έχει κάνει η θήκη στην οθόνη;Γιατί ούτε να το πουλήσω δεν μπορώ με την χαζοθήκη και τις χαρακιές.:(
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Καλό νέο το ασημί PRADA! Σημαίνει νέο firmware επιτέλους που λογικά θα κάνει και στο μαύρο.

Το θέμα είναι τώρα να προμηθευτεί το νέο firmware η LG Hellas και να είναι πρόθυμη να το βάλει και στα μαύρα prada...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εγγύηση με καλύπτει για τις χαρακιές που έχει κάνει η θήκη στην οθόνη;Γιατί ούτε να το πουλήσω δεν μπορώ με την χαζοθήκη και τις χαρακιές.:(

 

Ναι τις καλύπτει κανονικά, σου αλλάζουν την πρόσοψη και το πίσω μέρος αν χρειαστεί. Απλά θέλει λίγη υπομονή, εμένα κάναν κάπου 20 μέρες αν θυμάμαι καλά...:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
News: Silver LG Prada

 

Αναμένεται Σύντομα στο Πλαίσιο.. τιμή 399.00 ευρώ :).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου αλάξαν οθόνη στην εγγύηση και το έχω με τις ζελατίνες τώρα να το πουλήσω. Δεν μπορώ να είμαι με την έγνοια μη χαραχτεί πάλι η οθόνη. Αν ξέρετε κανένα και το θέλει let me know.
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου αλάξαν οθόνη στην εγγύηση και το έχω με τις ζελατίνες τώρα να το πουλήσω. Δεν μπορώ να είμαι με την έγνοια μη χαραχτεί πάλι η οθόνη. Αν ξέρετε κανένα και το θέλει let me know.

 

Φίλε πόσο εύκολα δέχτηκαν να σου την αλλάξουν κι επιπλέον πόσο χρονοβόρο ήταν; (γιατί ο παραπάνω φίλος μίλησε για αναμονή 20 ημερών)

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Φίλε πόσο εύκολα δέχτηκαν να σου την αλλάξουν κι επιπλέον πόσο χρονοβόρο ήταν; (γιατί ο παραπάνω φίλος μίλησε για αναμονή 20 ημερών)

 

Το έστειλα με courier για να το εξετάσουν και μετά από 4 ημέρες απαντήσανε ότι όντως θέλει αλλαγή.Το έστειλα Δευτέρα και το πήρα την επόμενη Τετάρτη δλδ περίπου 9 ημέρες. Βέβαια μπορείς και να το στείλεις σε άλλη Omnitech όπως π.χ. Θεσσαλονίκης που έχουν και λιγότερο φόρτο και ίσως να κάνουν πιο γρήγορα. Φυσικά πρέπει να έχεις άλλη συσκευή για να το στείλεις και να μείνεις 10 μέρες χωρίς το δικό σου.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Πόσο λέτε να πωλείται το Prada σαν ελαφρώς μεταχειρισμένο; Από την αλλαγή πρόσοψης δεν το έχω ακουμπήσει είναι ακόμη με τις ζελατίνες.
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.πηρα κι εγω το prada KE850 και εχω προβλημα με το mobile sync.δε συνδεεται το κινητό με το pc μου.μοu λεει σφαλμα συνδεσης.εχω windows xp δε νομιζω να υπάρχει προβλημα σ αυτο??

το εχω κανει απεγκατασταση και εγκατασταση πολλες φορες αλλα δε μπορει να συνδε8ει.δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται.. αν καποιος ξερει ας με βοηθήσει Plz! ευχαριστώ πολυ.:(:(:(:(:thanks:

#^ $ n0rmal pe0ple, sc4r3 m3 &*#
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και καλώς ήρθες παρεπιπτόντως. Σαν συσκευή αποθήκευσης το βλέπει κανονικά; Μήπως έχει να κάνει με την επιλογή στο μενού ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα-σύνδεση usb;
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ.καλως σας βρήκα.σαν συσκευη αποθηκευσης το αναγνωριζει κανονικα. το προγραμμα οταν παταω σύνδεση μου γραφει κατω κατω σφαλμα συνδεσης και στις επιλογες θυρας η επιλογη USB δεν ειναι διαθεσιμη.αυτες οι επιλογες που λες εννοεις μεσα στο προγραμμα?
#^ $ n0rmal pe0ple, sc4r3 m3 &*#
Link to comment
Share on other sites

Πρίν να το συνδέσεις στον υπολογιστή πάς στο μενού του κινητού Ρυθμίσεις-->συνδεσιμότητα-->Σύνδεση usb-->Υπηρεσία δεδομένων(το επιλέγεις). ΜΕΤΑ συνδέεις το usb. Αν θυμάμαι καλά τα xp θα βάλουν κάτι drivers και μετά τρέχεις το πρόγραμμα της LG και πατάς σύνδεση.

Λογικά και εφόσον δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα θα συνδεθείς κανονικά με το prada σου.

Να θυμάσαι οτι το κινητάκι "ξεχνάει" τη παραπάνω ρύθμιση μολις το αποσυνδέσεις απο το pc και πρέπει να την ξαναεπιλέγεις.

 

Good luck!:)

Link to comment
Share on other sites

Πρίν να το συνδέσεις στον υπολογιστή πάς στο μενού του κινητού Ρυθμίσεις-->συνδεσιμότητα-->Σύνδεση usb-->Υπηρεσία δεδομένων(το επιλέγεις). ΜΕΤΑ συνδέεις το usb. Αν θυμάμαι καλά τα xp θα βάλουν κάτι drivers και μετά τρέχεις το πρόγραμμα της LG και πατάς σύνδεση.

Λογικά και εφόσον δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα θα συνδεθείς κανονικά με το prada σου.

Να θυμάσαι οτι το κινητάκι "ξεχνάει" τη παραπάνω ρύθμιση μολις το αποσυνδέσεις απο το pc και πρέπει να την ξαναεπιλέγεις.

 

Good luck!:)

Χμμ,τωρα καταλαβα..τι εννοουσε ο παραπανω χρηστης! το εκανα και ειναι οκ!! Σας ευχαριστω πααααααααααααααααρα πολυ!!!!ΧΧΧ <3

#^ $ n0rmal pe0ple, sc4r3 m3 &*#
Link to comment
Share on other sites

Το νεο χρωμα που αναμένεται....

 

http://img131.imageshack.us/img131/7664/lgpradanumbericwz1.jpg

 

http://img512.imageshack.us/img512/1175/lgpradasilverboxedno7.jpg

 

http://img150.imageshack.us/img150/4640/lgpradasilversleevemk3.jpg

http://i58.photobucket.com/albums/g269/sAiRous_tkd/gr.gif

http://i58.photobucket.com/albums/g269/sAiRous_tkd/j.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το πήρε κανείς το ασημί, ας γράψει 2 λόγια για το qwerty πληκτρολόγιο ή άλλες διαφορές στο λογισμικό...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Πρίν να το συνδέσεις στον υπολογιστή πάς στο μενού του κινητού Ρυθμίσεις-->συνδεσιμότητα-->Σύνδεση usb-->Υπηρεσία δεδομένων(το επιλέγεις). ΜΕΤΑ συνδέεις το usb. Αν θυμάμαι καλά τα xp θα βάλουν κάτι drivers και μετά τρέχεις το πρόγραμμα της LG και πατάς σύνδεση.

Λογικά και εφόσον δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα θα συνδεθείς κανονικά με το prada σου.

Να θυμάσαι οτι το κινητάκι "ξεχνάει" τη παραπάνω ρύθμιση μολις το αποσυνδέσεις απο το pc και πρέπει να την ξαναεπιλέγεις.

 

Good luck!:)

 

Σε μένα όταν τρεχει ο οδηγος εύρεσης νεου υλικου , μου βγαινει η ένδειξη οτι το συστημα δεν μπορει να βρει οδηγούς για το LG: 1 CDC and 1 MS and 1 DPS. ΤΟ CD της συσκευασίας το εχω μέσα. Εχετε κάποια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πριν λίγες ημέρες αγόρασα το Silver LG KE850 . Καλό τηλέφωνο, εντυπωσιακό (ως προς την εμφάνιση μόνο). Με πολλά bugs στο firmware που φοράει.

Δύο ερωτήσεις έχω και ας απαντήσει όποιος γνωρίζει.

α. Υπάρχει περίπτωση να ενημερώσω το firmware μόνος μου; (μέσω Internet)

β. Όταν θέλω να στείλω τόνοuς DTMF πως γίνεται; Ενεργοποίησα ήδη την επιλογή DTMF αλλά δεν εμφανίζει με τίποτα το πληκτρολόγιο κατά τη διάρκεια της κλήσης.

Odi
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το prada odi:happy:

Οσον αφορά τις ερωτήσεις σου για το πρώτο δεν υπάρχει προς το παρόν κάτι και για το δεύτερο νομίζω οτι το πληκτρολόγιο βγαίνει στην οθόνη κατά τη διάρκεια της κλήσης πατώντας πρώτα το ξεκλείδωμα και μετά ξανά το ίδιο πλήκτρο ή το πλήκτρο των προφίλ. Δεν είμαι σίγουρος αλλά δοκίμασε...:confused:

 

Τώρα αν μπορείς πές μας 2 λόγια για το νέο firmware όπως για τι είδους bugs μιλάς (να ξέρουμε πρίν αναβαθμίσουμε:rolleyes:)!

Το qwerty πληκτρολόγιο δουλέυει ικανοποιητικά?

Το ξυπνητήρι χτυπάει οταν έχεις αθόρυβο προφίλ?

Το ημερολόγιο επαναλαμβάνει ακόμα τα events σαν "undefined"?

Το Mp3player βλέπει τα mp3 οταν έιναι σε φακέλους?

 

thanx;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...