Jump to content

LG Prada (KE850)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

broxopoios:

1) Σχετικό είναι, ο καθένας λεέι τα δικά του! 6 με 8 ώρες νομίζω είναι οκ...

2) Ναι :(

3) Είναι όντος επίφοβο αλλά πιστεύω με λίγη προσοχή κατά τη χρήση θα αντέξει...

4) κανα 2ήμερο (48ώρες) με κανονική χρήση και ελάχιστα video, mp3, photos κτλ

 

Για το firmware μπαίνεις στο service menu με 2945#*#

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ ευχαριστώ.

 

Θήκη μόλις αγόρασα μια απο το ebay για να μην κάνει γρατζουνιές. Είναι αυτή η suede του Chocolate.

 

 

Μια άλλη απορία τώρα. Γνωρίζει κανείς

α) Εάν υπάρχουν φωνητικές κλήσεις;;;

β) Εάν υπάρχουν screen protectors?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπας και ξερει κανεις ρε παιδια τις μεγιστες ρυθμισεις που μπορει να βαλει κανεις για να δει ταινια στο κινητο; Προς το παρον εχω δοκιμασει mp4 με mpeg-4 encoding στα 720 kbps αναλυση 320Χ240 και frames αναλογα το video. Στον ηχο εχω δοκιμασει τα κλασικα.

 

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ενω παντου αναφερεται για υποστηριξη h.264, η αναπαραγωγη τους δεν ειναι εφικτη!!

 

Καμια αλλη ιδεα κανεις που να εχει δοκιμασει κατι αλλο;

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το να γδέρνει η θήκη το κινητό είναι πρωτοφανές!

Μα καλά, τόσο τρόμπες είναι;

 

Δηλαδή εάν την κάνει σκ@τ@ με τον καιρό, δικαιούμαστε αλλαγή, καθώς θα έχει προκληθεί απο την θήκη που οι ίδιοι δίνουν μαζί με το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η νέα θήκη!!

 

Είναι αρκετά στενή με αποτέλεσμα να μην βολεύει στο βάλε βγάλε αλλα πιστεύω ότι θα ανοίξει λίγο!

 

θεικό το σουέτ όμως, δεν κάνει ΟΥΤΕ γρατζουνιές, και καθαρίζει και το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπας και ξερει κανεις ρε παιδια τις μεγιστες ρυθμισεις που μπορει να βαλει κανεις για να δει ταινια στο κινητο; Προς το παρον εχω δοκιμασει mp4 με mpeg-4 encoding στα 720 kbps αναλυση 320Χ240 και frames αναλογα το video. Στον ηχο εχω δοκιμασει τα κλασικα.

 

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ενω παντου αναφερεται για υποστηριξη h.264, η αναπαραγωγη τους δεν ειναι εφικτη!!

 

Καμια αλλη ιδεα κανεις που να εχει δοκιμασει κατι αλλο;

 

Οι μέγιστες ρυθμίσεις όπως λες ειναι 400Χ240 όσο δλδ είναι και η ανάλυση του κινητού. Για μετατροπέα βάλε τον TotalVideoConverter και σαν codec βαλε το Η264. Θα δουλέψει μια χαρά :D

Link to comment
Share on other sites

kalipsera.Exei mipos brei kapios kamia lisi sto problima me ton ixo opou arxizei apo siga kai olo dinamonei;File "mapatronis" edo les:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165299&page=9

oti esena de sou aprousiazei afto to problima.Pos kai ti idos arxeio exeis san ixo klisis gati emena mou to kanei pada kai se olous tous tipous arxeion...

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το κάνει, αλλά δεν νομίζω να είανι πρόβλημα.

 

Ειναι προβλημα γιατι μεχρι να ακουσεις οτι καποιος σε καλει, αν το χεις σε αλλο δωματιο, η κληση εχει χαθει.....

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η νέα θήκη!!

 

Είναι αρκετά στενή με αποτέλεσμα να μην βολεύει στο βάλε βγάλε αλλα πιστεύω ότι θα ανοίξει λίγο!

 

θεικό το σουέτ όμως, δεν κάνει ΟΥΤΕ γρατζουνιές, και καθαρίζει και το κινητό!

 

Φιλε μου μήπως μπορείς να μας πεις που υπάρχει αυτή η νέα θήκη? Είναι και αυτή PRADA ή κάποιας άλλης Εταιρείας?

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη αυτή είναι της LG και "πρέπει" να είνα αυτή που υπάρχει για το Chocolate.

 

Απο ebay την πήρα, στο

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=200131120334&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=010

Link to comment
Share on other sites

Οι μέγιστες ρυθμίσεις όπως λες ειναι 400Χ240 όσο δλδ είναι και η ανάλυση του κινητού. Για μετατροπέα βάλε τον TotalVideoConverter και σαν codec βαλε το Η264. Θα δουλέψει μια χαρά :D

 

Και αν σου πω οτι ουτε τωρα παιζει; Παιζει μονο αν απο το total video converter βαλω mp4 και κωδικοποιηση mpeg4. Δε δουλευει ουτε με Η263 ουτε Η264.

 

Τι διαολο, μπας και κανω εγω καμια μ....κια;

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Και αν σου πω οτι ουτε τωρα παιζει; Παιζει μονο αν απο το total video converter βαλω mp4 και κωδικοποιηση mpeg4. Δε δουλευει ουτε με Η263 ουτε Η264.

 

Τι διαολο, μπας και κανω εγω καμια μ....κια;

 

Dokimase to generic MP4,8a doulepsei

Link to comment
Share on other sites

Dokimase to generic MP4,8a doulepsei

 

Αυτο που βρηκα ειναι οτι το Η264 θελει συγκεκριμενη αναλυση να παιξει και δεν υποστηριζει οποιαδηποτε αναλυση βαλουμε εμεις. Εβαλα αναλυση 176χ144 και δουλεψε αλλα χαλασε κατι αλλο.... Δεν ειχα συγχρονισμο εικονας με τον ηχο!!!

 

Bretannos: Σε λιγο θα δοκιμασω και αυτο που προτεινεις...

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Me to total video converter, dokimase to mp4 generic opws to leei,meta phgaine sta settings tou normal quality, sto Video resize bale 400x240,aspect 16:9 kai meta checkare to bit rate sto menu Video option na einai 575kbps. Ekei kaneis save and apply kai meta kaneis convert now. Logika an exoun ginei ola swsta kai den yparxei kapoio allou eidous bug,8a doulepsei ;) Cheers ;)
Link to comment
Share on other sites

Me to total video converter, dokimase to mp4 generic opws to leei,meta phgaine sta settings tou normal quality, sto Video resize bale 400x240,aspect 16:9 kai meta checkare to bit rate sto menu Video option na einai 575kbps. Ekei kaneis save and apply kai meta kaneis convert now. Logika an exoun ginei ola swsta kai den yparxei kapoio allou eidous bug,8a doulepsei ;) Cheers ;)

 

Αντε να δω γιατι εχω βαρεθει να αλλαζω ρυθμισεις... Θα ενημερωσω λιαν συντομως!

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Θα μπορούσε να μου πει κάποιος που στην ευχη αποθηκευει τον κατάλογο των επαφών το τηλέφωνο και πως μπορώ να τον ενημερώσω μεσω του pc μου;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς με WIND που να μπορεί να στείλει ΜΜS?

 

Εγώ έχω προσπαθήσει ΚΑΙ με τις ρυθμίσεις που βρίσκω στο σιτε της wind (για άλλα LG) και κατα την αποστολή μου λέει ότι απέτυχε...

 

Καμια βοήθεια;

 

 

 

ΑΚΥΡΟΝ

Link to comment
Share on other sites

Paideia to S100 paredose pneyma...to thema einai tora oti eimai anamesa sto Prada kai to N95...To Prada einai PANEMORFO alla to N95 einai POLY mprosta se texnologia...an mporeite boithiste tin katastasi...
Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

Me tin othoni pos einai ta pragmata?Ston xirismo klp klp?

(An kaneis apo esas poulaei PRADA endiaferomai gia amesi agora.)

 

φίλε μου έχω τηλέφωνο prada προς πωληση,εαν ακομη σε ενδιαφερει....

Link to comment
Share on other sites

Παιδία έχει κυκλοφορήσει καινούργιο firmware από την αρχική του έκδοση όταν πρωτοκυκλοφόρησε ??? Γνωρίζετε τίποτα ?????
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous. Eimai melos sto myphone edo kai polu kairo alla shnythos mono diavazo ta threads kai mou lynontai oles oi apories.Tora omos eimai se deilhma.Edo kai polla xronia eixa kai exo smartphone.Mou aresoun oi leitourgies tous mias kai asxoloumai arketa me ypologistes ,omos meta apo tosa xronia symvioshs me tetoia kinita ,ta...varethika , kai exo vrethei se megalo dylhma.Mou aresei to Nokia N95, pou einai sxedon idio me to N80 pou exo kai xrhshmopoiw, mono poy exei kai gps.Aplos epeidh opos eipa ta exo psilovarethei ta smartphones apo tote pou eida to LG-prada ,to exo<<eroteythei>> ,kai pisteyo oti sxedon oloi katalavenete to ennow.Loipon sas rotaw, ti pisteyete....na paro to lg h tha to varetho se kamia vdomada ???

---sorry gia ta greeklish alla eimai agglia---

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...