Jump to content

LG Prada (KE850)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους.αντιμετωπίζω 3 προβληματα με το κινητακι.1ον ενω επιλεγω ως ήχο κλήσης ένα mp3 δικο μου αυτο όταν με καλούν παιζει το προεπιλεγμενο.Και 2ον υπάρχει τρόπος οι καταχωρήσεις μου να είναι ταξινομημένες με το επίθετο και όχι με το όνομα.Τέλος υπάρχει τρόπος το προγραμματάκι να συγχρονίζεται με to Microsoft Outlook και ;oxi me to Outlook express ?Ευχαριστώ.

Φίλε μου σε ό,τι αφορά το 3ο ερώτημα, εμένα συγχρονίζεται με το Microsoft Outlook και αυτό γιατί κατηγορηματικά δεν έχω Outlook Express.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalispera pedia!john74 briskomai kai ego sti thesi tou na agoraso kapoio kinito kai skeftomai kai ego giato LG Prada.Exo kapies erotiseis: 1on Otan kaneis mia kataxorisi sto imerologio an sou xtipaei i ipenthimisi akoma kai otan to kinito ine klisto(opos ginetai me to sony-ericsson k750i)2on An exei fonitiki klisi me ti legomeni magiki leksi sta "sony-ericsson" opou to kinito otan ine sindedemeno me hands-free na pernei tilefono xoris na patas kapio koubaki alla legodas mia magiki leksi.3on me ta ellinika sto sms den iparxei kanena probliam;

 

Se efxaristo!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ό,τι αφορά το 3ο ερώτημα, εμένα συγχρονίζεται με το Microsoft Outlook και αυτό γιατί κατηγορηματικά δεν έχω Outlook Express.

 

πως συγχρονιζεις με το ms outlook εγω δεν τα καταφερα , παρα μονο με το προγραμμα που εχει το cd.

 

μπορεις να μας δωσεις τα φωτα σου.

 

στο επισημο site της lg επιτελους εβαλαν καιτο κινητουλι μας.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα,

 

Ισως να μην σε κατάλαβα τι ακριβώς εννούσες.

Με αυτό το πρόγραμμα που είχε η συσκευασία τα κατάφερα.

 

Πως προσπαθούσες ?

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου πάντως για το κινητό, πέρα από τα όποια μικροπροβλήματα παρουσιάζει θα έλεγα ότι ο κύριος λόγος για να πάρει κανείς αυτό το κινητό είναι το στύλ του.

 

Τώρα, αν τραβάει η κάμερα και δεν κάνει zoom στην τάδε ανάλυση ή στην δείνα, ή αν δεν κάνει τα ίδια με ένα άλλο κινητό βάση της εμπειρίας που έχει ο κάθε ένας από εμάς .... πραγματικά πιστεύω ότι κανένα κινητό που κυκλοφορεί ή θα κυκλοφορήσει δεν θα μπορεί να κάνει "όλα μαζί που κάνουν τα άλλα" ή "θα θέλαμε εμείς να κάνει".

 

Οπως δεν υπάρχουν άνθρωποι που να έχουν όλες τις χάρες και κανένα ελάττωμα, έτσι και τα προϊόντα ακολουθούν τον ίδιο κανόνα της φύσης.

 

Σαφέστατα όλοι μας θέλουμε το καλύτερο, σαφέστατα όλοι μας δεν θα θέλαμε να υπήρχαν προβλήματα, αλλά εγώ τουλάχιστον προσπαθώ να πείσω οτν εαυτό μου σε κάθε νέα προσπάθεια ότι θα χρειαστεί χρόνος για να ωριμάσουν όλα τα πράγματα, ακόμα και ένα προϊόν. Οπως λένε, πρέπει πρώτα να μάθουμε να περπατάμε και μετά να τρέχουμε.

 

Εγώ νομίζω ειλικρινά ότι είναι ένα αξιόλογο προϊόν που σίγουρα θα χρειαστεί βελτιώσεις στο firmware και ελπίζω να τις έχουμε.

Το προϊόν "σήμερα" είναι μοναδικό ως προσωπικότητα. Αναμφισβήτητα !

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα με το λογίδριο αλλά αισθάνθηκα την ανάγκη να εκφραστώ.

 

Φιλικά προς όλους σας .....

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου πάντως για το κινητό, πέρα από τα όποια μικροπροβλήματα παρουσιάζει θα έλεγα ότι ο κύριος λόγος για να πάρει κανείς αυτό το κινητό είναι το στύλ του.

 

Τώρα, αν τραβάει η κάμερα και δεν κάνει zoom στην τάδε ανάλυση ή στην δείνα, ή αν δεν κάνει τα ίδια με ένα άλλο κινητό βάση της εμπειρίας που έχει ο κάθε ένας από εμάς .... πραγματικά πιστεύω ότι κανένα κινητό που κυκλοφορεί ή θα κυκλοφορήσει δεν θα μπορεί να κάνει "όλα μαζί που κάνουν τα άλλα" ή "θα θέλαμε εμείς να κάνει".

 

Οπως δεν υπάρχουν άνθρωποι που να έχουν όλες τις χάρες και κανένα ελάττωμα, έτσι και τα προϊόντα ακολουθούν τον ίδιο κανόνα της φύσης.

 

Σαφέστατα όλοι μας θέλουμε το καλύτερο, σαφέστατα όλοι μας δεν θα θέλαμε να υπήρχαν προβλήματα, αλλά εγώ τουλάχιστον προσπαθώ να πείσω οτν εαυτό μου σε κάθε νέα προσπάθεια ότι θα χρειαστεί χρόνος για να ωριμάσουν όλα τα πράγματα, ακόμα και ένα προϊόν. Οπως λένε, πρέπει πρώτα να μάθουμε να περπατάμε και μετά να τρέχουμε.

 

Εγώ νομίζω ειλικρινά ότι είναι ένα αξιόλογο προϊόν που σίγουρα θα χρειαστεί βελτιώσεις στο firmware και ελπίζω να τις έχουμε.

Το προϊόν "σήμερα" είναι μοναδικό ως προσωπικότητα. Αναμφισβήτητα !

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα με το λογίδριο αλλά αισθάνθηκα την ανάγκη να εκφραστώ.

 

Φιλικά προς όλους σας .....

 

Φίλε μου εν μέρει έχεις δίκιο,αλλά αν παρακολουθείς την αγορά εδώ και καιρό θα καταλάβεις ότι κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσει αυτό το κινητό σε αναβάθμιση που θα τα καάνει όλα αυτά. 'Οσο περνάει ο καιρός τα κινητά διαθέτουν ολοένα και περισσότερα standards οπότε το πιο λογικό είναι να βγεί μια αναβάθμιση του υπάρχοντος prada αλλά και ένα νέο που θα υπερέχει της αναβάθμισης. 'Ετσι γίνεται εδώ και χρόνια. Για το συγκεκριμένο πάντως εγώ δε θα περίμενα κάτι παραπάνω από στύλ και 'μούρη'. Από κει και πέρα να θέλω και άλλα 'πραγματάκια' θα περιμένω το iphone που από ότι έχω ακούσει κάνει παπάδες.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

1ον ενω επιλεγω ως ήχο κλήσης ένα mp3 δικο μου αυτο όταν με καλούν παιζει το προεπιλεγμενο.Και 2ον υπάρχει τρόπος οι καταχωρήσεις μου να είναι ταξινομημένες με το επίθετο και όχι με το όνομα.Τέλος υπάρχει τρόπος το προγραμματάκι να συγχρονίζεται με to Microsoft Outlook και ;oxi me to Outlook express ?Ευχαριστώ.

 

1ον: το αντιμετώπισε ένας φίλος μου αυτό. Αφου εξαιρέσαμε την περίπτωση χαλασμένου mp3 ή κάρτα μνήμης, η μόνη λύση που βρήκαμε είναι να διαλέγεις την επαφή που δεν χτυπάει το mp3, να πατάς επεξεργασία, μετά αποθήκευση και είσαι έτοιμος! Μπακαλίστικη λύση αλλα δουλεύει :rolleyes:

 

2ον: Δυστηχώς το κινητό βλέπει όνομα και επίθετο σαν ένα κοινό πεδίο. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να επεξεργαστείς τις επαφές στο outlook πριν τις περάσεις στο πρόγραμμα της LG ωστε να ταξινομούνται κατά επίθετο. Ισως βέβαια να μπορείς να κάνεις και απο το προγραμμα της LG κάτι αλλά δεν μου χρειάστηκε και δεν το έχω ψαξει...:worry:

 

3ον: Σύμφωνα με τις οδηγίες το προγραμματάκι συγχρονίζεται αυστηρά και ΜΟΝΟ με το Outlook, οχι με το express...

Link to comment
Share on other sites

Kalispera kai pali!Pira telika to LG Prada!Poli oreo apo Design alla apo dinatotites gia osous exoun apetiseis liges(tha elega tis basikes).I erotisi mou ine oi eksis an kserei kapios kapio site opou na boro na bro exta egarmoges(pexnidia,themes).

Themes alithia boreis na fortoseis dika sou;

 

Efxaristo!

Link to comment
Share on other sites

http://www.zedge.net/wallpapers/1232/lg-ke850-prada-wallpapers/

 

kane ekei dwrean register 8a breis wraia pragmatakia

an 8eleis apo monos sou na ftiaxneis wallpaper apo ena image editor opws px to acdsee metetrepe tin ka8e eikona se mege8os 240x400

an 8eleis apo monos sou na ftie3eis ringtone kane edit ena mp3 i wav me to nerowaveeditor to refren pou 8eleis apo kapoio tragoudi kai swse to

Gia na perasete videakia sto kinito sas se format 3gp yparxei ena kalo programataki pou legetai imtoo video encoder.epilegete video avi,wav ktl ksto menou de3ia balte megisto mege8os k image quality same as original - true gia na exei kali eikona

Auta elpizw na min sas kourasa oti allo mporw na boi8isw steilte mou

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχωένα προβληματάκι. Αν λαμβάνω ένα αρχείο με bluetooth αποθηκεύεται στην εσωτερική μνήμη και αν αυτό είναι μεγαλύτερο από 7,5 mb μου λέει ότι η μνήμη είναι full. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε στις λήψεις αρχείων να τα πηγαίνει στην κάρτα και όχι στο κινητό;
Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχωένα προβληματάκι. Αν λαμβάνω ένα αρχείο με bluetooth αποθηκεύεται στην εσωτερική μνήμη και αν αυτό είναι μεγαλύτερο από 7,5 mb μου λέει ότι η μνήμη είναι full. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε στις λήψεις αρχείων να τα πηγαίνει στην κάρτα και όχι στο κινητό;

 

 

Τίποτα προς το παρόν...:(

Link to comment
Share on other sites

Pedia oreo to kinito alla opos proanefera liges dinatotites alla tis basikes.Bebea apo tis basikes anakalipsa oti pera apo to zoom to opio den boreis na kaneis otan blepeis mia foto(an kai den ine kai toso simadiko) afto pou pragmatika emena prosopika me enoxlei kai to theoro poli arnitiko ine pou o ixos klisis arxizei na xtipaei apo xamila kai olo dinamonei...me apotelesma na xaneis politima defterolepta kai sto telos isos na min to prolabeis tin klisi logo tou oti den to akouses otan xtipage...Exete brei lisi se afto opios exei to idio phone kai an nai ti;Ego pou pira tin LG mou ipan oti den iparxei kati pros stigmin. Efxaristo!
Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται σύντομα η αναβαθμισμένη έκδοση του firmware; Έχετε εντοπίσει κάποιο σοβαρό τεχνικό πρόβλημα στη συσκευή,πέρα από το zoom;
Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται σύντομα η αναβαθμισμένη έκδοση του firmware; Έχετε εντοπίσει κάποιο σοβαρό τεχνικό πρόβλημα στη συσκευή,πέρα από το zoom;

 

Από ότι κατάλαβα τεχνικά όχι. Απλά οι χρήστες θα θέλανε να υπάρξουν αλλαγές ώστε να είναι πιο φιλικό πρός το χρήστη το κινητό.

Evolution is the solution... :D
Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται σύντομα η αναβαθμισμένη έκδοση του firmware; Έχετε εντοπίσει κάποιο σοβαρό τεχνικό πρόβλημα στη συσκευή,πέρα από το zoom;

 

Τα πιο σοβαρά bugs που έχει το κινητό κατα τη γνώμη μου είναι:

1. To bug στο ημερολογίο που εμφανίζει ένα ετήσιο συμβάν σε κάθε αντίστοιχη μέρα κάθε επόμενου μήνα σαν "undefined event". Αν έχεις καταχωρήσει πχ πολλά γενεθλια κάποια στιγμή θα καταλήξεις να βλέπεις ένα γεμάτο μήνα με "undefined event"...:mad:

 

2. To bug στο mp3 player που δεν βλέπει mp3 σε φακέλους...

 

3. Πάρα πολλές εικόνες δεν τις δέχεται στην αναγνώριση καλούντος χωρίς να υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος...απλά κάνει οτι θέλει:mad: (αν έχει βρεί κανείς κάτι πάνω σε αυτό ας το γράψει :rolleyes: )

 

4. Το ξυπνητηρι πέρα οτι δεν χτυπάει στο αθόρυβο, έχει καποιες φορές ακανόνιστη συμπεριφορά και δεν χτυπάει καθόλου! Μου το έχει κάνει μία φορά και δεν χτύπησε ένα επαναλάμβανόμενο που έχω βάλει επειδή ,μάλλον, φόρτιζε...:confused: Προσοχή λοιπόν γιατί δεν μου φαίνεται και πολύ αξιόπιστο...:worry:

 

υπάρχουν και διάφορα άλλα "ψιλά" αλλα τα παραπάνω τα θεωρώ συμαντικά και πρέπει να διορθωθούνε το συντομότερο :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο σοβαρά bugs που έχει το κινητό κατα τη γνώμη μου είναι:

1. To bug στο ημερολογίο που εμφανίζει ένα ετήσιο συμβάν σε κάθε αντίστοιχη μέρα κάθε επόμενου μήνα σαν "undefined event". Αν έχεις καταχωρήσει πχ πολλά γενεθλια κάποια στιγμή θα καταλήξεις να βλέπεις ένα γεμάτο μήνα με "undefined event"...:mad:

 

2. To bug στο mp3 player που δεν βλέπει mp3 σε φακέλους...

 

3. Πάρα πολλές εικόνες δεν τις δέχεται στην αναγνώριση καλούντος χωρίς να υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος...απλά κάνει οτι θέλει:mad: (αν έχει βρεί κανείς κάτι πάνω σε αυτό ας το γράψει :rolleyes: )

 

4. Το ξυπνητηρι πέρα οτι δεν χτυπάει στο αθόρυβο, έχει καποιες φορές ακανόνιστη συμπεριφορά και δεν χτυπάει καθόλου! Μου το έχει κάνει μία φορά και δεν χτύπησε ένα επαναλάμβανόμενο που έχω βάλει επειδή ,μάλλον, φόρτιζε...:confused: Προσοχή λοιπόν γιατί δεν μου φαίνεται και πολύ αξιόπιστο...:worry:

 

υπάρχουν και διάφορα άλλα "ψιλά" αλλα τα παραπάνω τα θεωρώ συμαντικά και πρέπει να διορθωθούνε το συντομότερο :worry:

 

5. Μειον για μενα και το οτι αν ακους ραδιοφωνο δε μπορεις να κανεις τιποτα αλλο...! Ψιλοαπαραδεκτο :mad:

 

Αληθεια εχει προσεξει κανεις σας αν η θηκη που υπαρχει στη συσκευασια δημιουργει γρατσουνιες στην οθονη η το πισω μερος;

Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

5. Μειον για μενα και το οτι αν ακους ραδιοφωνο δε μπορεις να κανεις τιποτα αλλο...! Ψιλοαπαραδεκτο :mad:

 

Αληθεια εχει προσεξει κανεις σας αν η θηκη που υπαρχει στη συσκευασια δημιουργει γρατσουνιες στην οθονη η το πισω μερος;

 

Συμφωνώ για το 5. το έχουν κάνει όπως πρέπει στο mp3 player και οχι στο ράδιο :confused:

 

Τη θήκη prada αν και τη βρίσκω πολύ ωραία την έχω καταργήσει από τη δεύτερη μέρα γιατί παρατήρησα κάτι ψιλές γρατζουνίτσες στο πάνω μέρος της οθόνης, εκεί που τελείωνει η θήκη. Και αυτό με πολύ προσοχή στο βάλε-βγάλε...:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια η μητερα μου πηρε το prada και ενα εχω να πω Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο!!!!! το μεγεθος του ειναι πολυ μικρο και η οθονη αφης του εχει τρομερη αποκριση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα...

Κάπου πήρε το μάτι μου ένα Lg ίδιο σχεδόν με το Prada αλλά με 5Mp και το logo Lg πάνω του. Ξέρει κανείς τίποτα?

Πιστεύω ότι όποιος θέλει κινητό όμορφο, πρωτοποριακό και λειτουργικό το Prada είναι ότι πρέπει, τολμώ να πω καλύτερο και του iphone με τα τρανταχτά ελλατώματα.

Αν είχε και Gps...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρόκειται για το LG KU990

Μακάρι να το δούμε σύντομα, χωρίς τα μικροπροβλήματα του Prada - τα δικαιολογώ λόγω καινούργιου,πρωτοποριακού - και μακάρι να έχει και Gps...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρόκειται για το LG KU990

Μακάρι να το δούμε σύντομα, χωρίς τα μικροπροβλήματα του Prada - τα δικαιολογώ λόγω καινούργιου,πρωτοποριακού - και μακάρι να έχει και Gps...

 

Σεπτέμβριο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2-3 γρήγορες ερωτησούλες!

 

1) Πόση ώρα πρέπει να το φορτίσω μόλις το πάρω; Καμια μέρα;

 

2) Η θήκη όντως κάνει γρατζουνιές;

 

3) Το κάλυμα για το φορτιστή πως το βλέπετε; Εγω δεν το βλέπω και τόσο ποιοτικό και μάλλον... θα αρχίσει σε κανα μήνα να φεύγει μόνο του!

 

4) Για πείτε ώρες αναμονής κτλ που έχετε παρατηρήσει;

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...