Jump to content

[XBOX360] Τεχνικά Θέματα


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pontios15 ( 2 Ιαν. 2005 , 14:25)

 

geiasas

 

thelo merikes plirofories sxetika me to tsiparisma tou xbox...

 

1.Pio ine to kalitero chip mexri stigmis!(mexri 50€)

-mp3,divx,apothikeusi games ston skliro,linux,αναπαραγωγή αντιγραμμένων παιχνιδιών,emulators(an ginete! gia ps2 paixnidia!), sindesi me ipologisti(gia antigrafi paixnidion!)...k.a

 

2.Xriazome tipota allo gia na litourgisi to chipaki??

 

3.Xreiazome megalitero skliro disko?

 

auta pros to paron°°!!!

 

A kai kati allo... giati to xbox mou den pezi merika kainourgia pexnidia??orig.

p.x. FIFA2005,counter strike?????????? :blink:

 

 

Perimeno apantisi....euxaristo!

 

 

1. Κατα την γνώμη μου είναι απόλυτα υποκειμενικό θέμα. Μπορεί άλλα τσιπάκια απο το δικό μου (X-TASIS) να είναι ανώτερα τεχνολογικά αλλά είναι κ ακριβότερα και τα πλεονεκτήματα δεν φτάνουν ποτέ στον τελικό χρήστη εκτός κ άν είναι εξαιρετικά ψαγμένος.

 

2. Για να λειτουργήσει το chip θέλεις bios τελευταίο άν δεν υπάρχει ήδη και φυσικά κάποια προγράμματα προαιρετικά για να το αξιοποιήσεις.

 

3.Ναί γιατί το κάθε παιχνίδι είναι γύρω στα 4,5 GB οπότε είναι χλιδή να τα έχεις όλα χωρίς να αλλάζεις cd ή να σβήνεις-γράφεις στον εξαιρετικά μικρό σκληρό του xbox.

 

4. Άν έχει τσίπ λόγω bios(οπότε να το αναβαθμήσεις ), άν δεν είναι μάλλον λόγω φθαρμένου dvd ή ελατωματική συσκευή DVD οπότε χρησιμοποιέις την εγγύηση αλλά τα δεδομένα που μου δίνεις είναι λίγα για συμπέρασμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dolfinpg ( 3 Ιαν. 2005 , 10:11)

 

1. Κατα την γνώμη μου είναι απόλυτα υποκειμενικό θέμα. Μπορεί άλλα τσιπάκια απο το δικό μου (X-TASIS) να είναι ανώτερα τεχνολογικά αλλά είναι κ ακριβότερα και τα πλεονεκτήματα δεν φτάνουν ποτέ στον τελικό χρήστη εκτός κ άν είναι εξαιρετικά ψαγμένος.

 

2. Για να λειτουργήσει το chip θέλεις bios τελευταίο άν δεν υπάρχει ήδη και φυσικά κάποια προγράμματα προαιρετικά για να το αξιοποιήσεις.

 

3.Ναί γιατί το κάθε παιχνίδι είναι γύρω στα 4,5 GB οπότε είναι χλιδή να τα έχεις όλα χωρίς να αλλάζεις cd ή να σβήνεις-γράφεις στον εξαιρετικά μικρό σκληρό του xbox.

 

4. Άν έχει τσίπ λόγω bios(οπότε να το αναβαθμήσεις ), άν δεν είναι μάλλον λόγω φθαρμένου dvd ή ελατωματική συσκευή DVD οπότε χρησιμοποιέις την εγγύηση αλλά τα δεδομένα που μου δίνεις είναι λίγα για συμπέρασμα...

 

 

 

 

To Bios θα μου το περάσουν αυτη που θα μου βαλουν το chip η πρεπει να το περάσω μονος μου?

Και ο σκληρος δισκος ειναι κανονικος (δλδ. απο αυτους για τους Υπολογηστες?) η ενας ειδηκος σκληρος δισκος για xbox?

 

Το xbox μου ως τωρα δεν το εχω πειράξει , ειχα βαλει πριν 2 βδομαδες το FIFA05 , περιμενα λιγο...και μετα βγηκε μια οθονη που ελεγε "εισαστε σιγουρος οτι προκειτε για παιχνιδη xbox η για DVD?"

 

Μπορεις να μου πεις ποσω θα μου στειχησει το τσιμακη με την εγκατασταση?

'περιπου'!!!!

 

Σε ευχαριστω!!!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

To τελευταίο bios αν δεν στο βάλει είναι άσχετος ή απλά αδιάφορος άρα εξαρτάται απο το μαγαζί,

ο σκληρός είναι αυτός του H/Y αλλά με μία ειδική διαμόρφωση εκ τον υστέρων, το μύνημα του παιχνιδιού μου θυμίζει προβλημα οδηγού dvd ή αφου λές οτι παίζει άλλα πρόβλημα στο dvd που έβαλες (πιθανότατο ειδικά άν το έχεις πάρει απο video club), και τέλος το κόστος είναι για εκεί που πήγα εγώ 50 το τσιπ και εγκατάσταση και άλλα 30 άν θές software.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dolfinpg ( 3 Ιαν. 2005 , 16:11)

 

To τελευταίο bios αν δεν στο βάλει είναι άσχετος ή απλά αδιάφορος άρα εξαρτάται απο το μαγαζί,

ο σκληρός είναι αυτός του H/Y αλλά με μία ειδική διαμόρφωση εκ τον υστέρων, το μύνημα του παιχνιδιού μου θυμίζει προβλημα οδηγού dvd ή αφου λές οτι παίζει άλλα πρόβλημα στο dvd που έβαλες (πιθανότατο ειδικά άν το έχεις πάρει απο video club), και τέλος το κόστος είναι για εκεί που πήγα εγώ 50 το τσιπ και εγκατάσταση και άλλα 30 άν θές software.

 

 

nai apo video club to pira....

 

mipos ksereis pio ine to telefteo bios???

 

esy pio chip mou sinistas leo aurio na pao na to peraso...

 

kai kati allo...mporo to xbox na to kano sta ellinika???

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Thanx φίλε Dolfinpg μόνο μια διευκρίνιση : αυτό το πρόγραμμα πως το περνάς στο ΧΒΟΧ? Μέσω cd ή πρέπει να το δικτυώσω με PC?
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pontios15 ( 3 Ιαν. 2005 , 17:51)

 

nai apo video club to pira....

 

mipos ksereis pio ine to telefteo bios???

 

esy pio chip mou sinistas leo aurio na pao na to peraso...

 

kai kati allo...mporo to xbox na to kano sta ellinika???

 

 

Δεν θυμάμαι τον κωδικό του. Πρέπει να πάω σπίτι να κοιτάξω το δικό μου.

Δεν συνiστώ κάνενα. Απλά λέω οτι έχω το xelixis και είναι μία χαρά. Έχω ακούσει πως το executer είναι καλύτερο αλλά δεν ξέρω τι με εξυπηρετεί εμένα. Χώρια που το δικό μου είναι και Ελληνικό.Οσο για τα Ελληνικά στο ΧΒΟΧ πραγματικά θα ήταν καλή φάση αλλά δεν ξέρω κάτι να υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος verve77 ( 4 Ιαν. 2005 , 01:28)

 

Thanx φίλε Dolfinpg μόνο μια διευκρίνιση : αυτό το πρόγραμμα πως το περνάς στο ΧΒΟΧ? Μέσω cd ή πρέπει να το δικτυώσω με PC?

 

 

Μπορείς να το περάσεις και μόνο με cd αν σε βολεύει. Αναζήτησε iso image του για εγκατάσταση αυτοματοποιημένη, κάψε το με Nero σε cdrw ή dvd-r (προσοχή όχι cdr γιατί δεν θα το διαβάζει πιθανότατα) και κάνε reboot με το δισκάκι μέσα.

 

Ειλικρινά πάντως αξίζει τον κόπο να το δικτυώσεις... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τη δευτερα περασα το Χ3 με τον solderess ανταπτορα. Το τσιπακι ειναι θεικο, το bios πραγαματικα σου λυνει τα χερια. Η τοποθετηση ηταν πανευκολη, περισσοτερο μου πηρε να ανοιξω το xbox παρα να βαλω το τσιπακι. Απο βδομαδα που θα παρω καρτα δικτιου θα περασω και τα υπολοιπα προγραμματακια.
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Geiasas

 

rotisa gia na me perasoun to tsipaki

 

mou ipan

Aladin Advance Chip

160 GB HD

me olla ta tools!

 

 

mou ipe autos! 170€

 

kali ine i timi???i ine pola??

 

parakalo grigori apantisi!!!!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Το αλαντιν αν θυμαμαι καλα που το ειχα δει σε ενα site, ειχε γυρω στα 12 ευρω (λιανικη). Ο σκληρος ποσο εχει? Οποτε υπολογιζε ποσα εδωσε για το αλαντιν, ποσα για το σκληρο και ποσα βαζει στη τσεπη του και αποφασισε.
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Loipon ida to chipaki sto inet gia 17,50

o skliros exei giro sta 80€

kai ta programmata den pistewo na kostizoun....

 

loipon autos tha kratisi gia ton eauto tou giro sta 90€

 

polla den ine?alla rotisa kai allou kai mou ipan 180€

 

DEN MOU DINOUN EGKIISI STO XBOX ALLA MONO STO CHIPAKI.....

 

 

TORA THELO NA ROTISO AN TA AGORASO EGO THA MPORESO NA TO PERASO MONOS MOU?????

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Loipon paidia, prin mia vdomada phra ena crystal xbox. tou evala to xecuter3 kai exei to evoX. exw viavasei ta forums kai tutorials tou xbox-scene kai eksakolouthw na exw provlhma gia na sundesw th consola me to xbox. exete to eleuthero na mou peite poso hlithios borei na eimai. ta neura mou exoun ginei kordonia.

afou exw ta exw sundesei me ta kalodia (crossover), phgainw sta settings tou xbox kai meta network settings kai vazw

IP adress: 192.168.0.2

subnet mask: 255.255.255.0

kai gateway: tipota

meta to DNS Servers: automatic

apo to PC exw mia topoikh sundesh kai exw

IP adress:192.168.0.1

Subnet mask:255.255.255.0

kai DNS:keno

pataw connect sto xbox, kai mou leei sxetika me tin IP Adress, to DNS.

to allo einai: enan explorer pou anoigw kai grafw ftp://192.168.0.2, psaxnei.. psaxnei kai sto telos trww xulopita.

an thelete na me voithisete, tha to ektimousa polu.

Link to comment
Share on other sites

Pontios15, αν ξερεις απο κολλησεις μπορεις να το περασεις μονος σου, αλλιως μπορεις να παρεις καποιο τσιπακι που δεν χρειαζεται κολλησεις (βιδωνουν με ανταπτορα) οπως εχω εγω. Τα προγραματα ειναι δωρεαν στο νετ.

 

MetaLMaN , δεν εχω ιδεα απο Δευτερα που θα παρω τη καρτα δικτυου θα το δω. Λες οτι εχεις το evox, εννοεις το bios ή την dashboard? Το X3 bios ερχεται με δικο του ftp, προσπαθησε να μπεις απο εκει.

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

batrahian, idea den exw! to edwsa s'ena palikari na to ftiaksei.

koita, de kserw kai polla ti trexei me to evoX.. otan bootarei sto logotupo XBOX, panw aristera vazei ena shmatki trigwno EVOX pou leei..

ki an exei diko tou ftp to x3 bios, pws tha to dw??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Μηπως μπορεί κανείς να με πει τι πρέπει να κάνω για να βάλω έναν μεγαλύτερο σκληρό στο xbox. Δεν ξέρω τι τσιπάκι έχει όμως όταν το ανοίγω κάθε φορά που θέλω να παίξω ένα παιχνίδι λέει xbox και πιο κάτω(αντί για microsoft που έγραφε πριν το τσιπάρω) γράφει x-elixis. Ελπίζω να σας λέι κάτι αυτό....Help, δεν αντέχω με τόσο μικρό δίσκο. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος AntonisStaras ( 8 Ιαν. 2005 , 16:42)

 

Γεια σας παιδιά. Μηπως μπορεί κανείς να με πει τι πρέπει να κάνω για να βάλω έναν μεγαλύτερο σκληρό στο xbox. Δεν ξέρω τι τσιπάκι έχει όμως όταν το ανοίγω κάθε φορά που θέλω να παίξω ένα παιχνίδι λέει xbox και πιο κάτω(αντί για microsoft που έγραφε πριν το τσιπάρω) γράφει x-elixis. Ελπίζω να σας λέι κάτι αυτό....Help, δεν αντέχω με τόσο μικρό δίσκο. Ευχαριστώ.

 

 

 

εχει τσιπακη x-elixis :D

 

κοιτα εδω για τα spect w*w.x-elixis.com/

Link to comment
Share on other sites

Passenger:

Όταν λες "τα spect" τι ακριβώς εννοείς? Ρωτάω γιατί κοίταξα γενικά το site και δεν βρήκα τίποτα σχετικό με το θέμα μου. Sorry που ρωτάω περίπλοκα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους τους xboxers...Λοιπόν, έχω σκαλώσει με την υπόθεση τσιπάρισμα, και αυτό γιατί, ενώ όπως φαίνεται έχω τις γνώσεις και το software, δέν έχω ακόμα αποφασίσει στο τσίπ. Απο την μία ψήνομαι να παραγγείλω το xecuter 3 που φαίνεται τούμπανο, ( μέχρι και την ταχύτητα του fan ρυθμίζεις ), απο την άλλη όμως πρός τί όφελος ? Δηλαδή, με τα 25 ευρώ που στοιχίζει το x-elixis ή το alladin, και software βάζω και backup παίζω, και κοπιάρω στον σκληρό... Γιατί Xecuter 3 με λίγα λόγια ? Ε ?

Shodan, για εξηγήσου, βλέπω πως είσαι γνώστης...Και έπαιζες και System Shock...

Link to comment
Share on other sites

Molis simera kai meta apo polles prospathies(afou ekapsa7-8 cd kai dvd)katafera na flasharw to x3 chip mou me to x3 bios.thelw na kanw lipon merikes erwtisoules gia tous pio psagmenous tou xbox :) .exw dio paixnidakia antegramena apo enan filo mou (halo2,sudeki)lipon molis bazw ta games mesa den kanei tipota.logika thelei na valw dashboard.exw to evox dash kai ola ta arxeia pou xreiazontai gia thn egatastasi.pws mporw na to egatastisw xwris na kanw link to xbox me to pc?ekana mia apopeira kai ekapsa ta arxeia pou xriazontai se ena dvd alla tipota telika.

eyxaristw ek twn proterwn :D

Link to comment
Share on other sites

benrgv δεν χρειαζεσαι την evo για να παιξεις τα παιχνιδια, αφου βαλεις το δισκακι, απο το Χ3 bios επελεξε "reboot to dash" (ή κατι τετοιο) δηλ. να μπουταρει στην original dashboard tou Xbox. Το παιχνιδι θα ξεκινησει κανονικα. Εχεις 2 τροπους να περασεις την evox, 1) Link me xbox 2) να χρησιμοποιησεις καποιον auto-installer (οπως τον Slayer's 2,6) που θα σου περασει αυτοματα ολα τα προγραμματα.
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος batrahian (14 Ιαν. 2005 , 01:37)

 

benrgv δεν χρειαζεσαι την evo για να παιξεις τα παιχνιδια, αφου βαλεις το δισκακι, απο το Χ3 bios επελεξε "reboot to dash" (ή κατι τετοιο) δηλ. να μπουταρει στην original dashboard tou Xbox. Το παιχνιδι θα ξεκινησει κανονικα. Εχεις 2 τροπους να περασεις την evox, 1) Link me xbox 2) να χρησιμοποιησεις καποιον auto-installer (οπως τον Slayer's 2,6) που θα σου περασει αυτοματα ολα τα προγραμματα.

 

mallon den katalabes kala file batrahian.ta games pou exw einai antegramena oxi original :) oso gia ton slayer s 2.6 einai polu megalo arxeio kai gia kapoion pou den exei adsl einai ligo problima :( an ksereis ton tropo gia na to kanw apo cd tha me boithouses polu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...