Jump to content

[XBOX360] Τεχνικά Θέματα


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Gerondas. Ακολούθησα τα links που πρότεινες σε άλλους ενδιαφερόμενους για το xbox και διάβασα τον οδηγό που έγραψες για την αλλαγή του σκληρού δίσκου. Έπαθα πλάκα με τις γνώσεις σου πάνω σε αυτά τα θέματα .Συνχαρητηρια (προγραμματιστής είναι το επάγγελμα σου;).Μπράβο για το κόπο σου και το κουράγιο σου να τα γράφεις όλα λεπτομερώς.

Μια βοήθεια ?. Έχω ένα xbox με τσιπακι evox & εχει boxplorer 0.96

Μάλλον έχει dvd thomson και σκληρο 80 gb.Θελω να παίζει τα cd αντιγραφής , mp3 , να παίζει video cds να δείχνει εικόνες jpeg και αν γίνεται να παίζει τα mame.

Λογικά θέλει αναβάθμιση . Πως μπορώ να το κάνω μέσω του dvd και οχι με Y/H?

Ειχα ακούσει ότι γινεται .Δυστυχώς είμαι άσχετος από linux (για να μην πω και από windows) και δεν έχω δυνατότητες για το οτιδήποτε πέρα του να παίζω κανα παιχνιδι να μπαίνω στο internet και κανα office. Εχεις να μου προτείνεις κάτι ?. Ευχαριστώ

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε jkorfas σ' ευχαριστώ για τα καλά λόγια.

 

Η αναβάθμιση που ζητάς γίνεται με διάφορους τρόπους, ο ευκολώτερος είναι να χρησιμοπιήσεις έναν AutoInstaller, σαν αυτός που ανέφερα συνοπτικά στον οδηγό για την αλλαγή του σκληρού δίσκου. Εξακολουθώ να πιστεύω, ότι ο Slayer's XBOX AutoInstaller (v2.6) είναι η καλύτερη επιλογή για τον αρχάριο, αλλά αν βρεις κάποιον άλλο, λίγο-πολύ την ίδια δουλειά θα κάνεις.

 

Να ξαναγράψω, ότι Evox είναι στην πραγματικότητα το BIOS του chip και ότι δεν υπάρχει τσιπάκι μ' αυτό το όνομα. Ωστόσο, η εγκατάσταση του evox σου επιτρέπει να κάνεις αυτό που θες.

 

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι η αποθήκευση των σημερινών περιεχομένων του δίσκου (game saves, αρχεία μουσικής και ενδεχομένως παιχνίδια φορτωμένα στο δίσκο).

Η απλούστερη λύση για τα game saves είναι η Memory Card, αλλά αν έχεις μεγάλα αρχεία (απ' ότι ξέρω από τους γιούς μου, τέτοια αρχεία παράγουν π.χ. τα παιχνίδια τύπου Football Manager) πολύ απλά δεν χωράνε στην κάρτα. Η εναλλακτική (αλλά μάλλον ακριβή) λύση για μεγαλύτερες χωρητικότητες είναι ένα Max Drive ή η μετατροπή ενός τυπικού USB Flash σε XBOX compatible.

 

Η καλύτερη λύση, που πρακτικά δεν έχει περιορισμό στη χωρητικότητα και έχει πολύ περισσότερα πλεονεκτήματα είναι η δικτύωση του XBOX με το PC και η μεταφορά των περιεχομένων του XBOX εκεί. Το κόστος δεν θα ξεπεράσει τα 7-10 € για μια κάρτα δικτύου στο PC (αν δεν υπάρχει ήδη) και τα 2-3 € για ένα καλώδιο Ethernet. Αναλυτικές οδηγίες για τη δικτύωση υπάρχουν εδώ, αν διαβάζοντας αυτή τη συζήτηση εξακολουθούν να υπάρχουν απορίες, θα χαρώ να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω τον πονο μου.Εχω περασει στον δισκο του xbox το παιχνιδι the suffering ties that bind ευρωπαικο.Εχω κανει αναζητηση για να βρω τι αρχεια να διαγραψω για να χωρεσει σε dvd χωρις αποτελεσμα.Οποιο παιδι μπορει να βοηθησει? Ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... έχω μία απλή απορία...

 

Επειδή αυτό το καιρό κοίταζα να πάρω κάποιο dvd player που να υποστηρίζει και divx με ελληνικούς υπότιτλους, έτυχε και διάβασα ότι μπορεί να μετατραπεί το XBOX ώστε να παίζει κανονικά divx με ελληνικά.

 

Επομένως σκέφτηκα αντί να δώσω 80 ευρώ να πάρω ένα απλό DVD, με 140 ευρώ μπορώ να πάρω το XBox που είναι κάτι πολύ παραπάνω από μία απλή παιχνιδομηχανή και να κάνω και τη δουλειά μου με τα Divx.

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι, από τη στιγμή που θα αγοράσω τη κονσόλα καινούρια, ποια είναι τα βήματα για να την κάνω να παίζει DIvx και ποιο το κόστος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... έχω μία απλή απορία...

 

Επειδή αυτό το καιρό κοίταζα να πάρω κάποιο dvd player που να υποστηρίζει και divx με ελληνικούς υπότιτλους, έτυχε και διάβασα ότι μπορεί να μετατραπεί το XBOX ώστε να παίζει κανονικά divx με ελληνικά.

 

Επομένως σκέφτηκα αντί να δώσω 80 ευρώ να πάρω ένα απλό DVD, με 140 ευρώ μπορώ να πάρω το XBox που είναι κάτι πολύ παραπάνω από μία απλή παιχνιδομηχανή και να κάνω και τη δουλειά μου με τα Divx.

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι, από τη στιγμή που θα αγοράσω τη κονσόλα καινούρια, ποια είναι τα βήματα για να την κάνω να παίζει DIvx και ποιο το κόστος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Ακριβώς αυτός ήταν ο λόγος που αγόρα το XBOX. Να σου πω τότε αναλυτικά πόσο κόστισε.

 

150 : ΧΒΟΧ*

100 : Chip* X3 & LCD

40 : Καλώδιο 5.1

100 : Σκληρός Δίσκος

20 : Remote Control

40 : Wireless Controller

---------------------------------

450 euro

 

Βέβαια μόνο με το ΧΒΟΧ και ένα chipακι την κάνεις την δουλειά σου, αλλά θα χρειαστείς και τον ήχο σου και το remote control και τον δίσκο...

Αμά κάνουμε κάτι να το κάνουμε καλά ;)

Πάντως καλύτερο HTPC με 450 ευρώ, δεν κάνεις.

 

Γνώμη μου είναι ότι μια και δεν πρόκειται να γίνουν κοσμογονικές αλλαγές στο ΧΒΟΧ, μετά την έλευση του ΧΒΟΧ360 :cry:, δεν χρειάζεσαι κάποιο καλό chip, οπότε πάρε καλύτερα κανένα μεταχειρισμένο, chipαρισμένο, έτοιμο.

Και πιο φθηνά θα σου βγει και δεν θα χρειαστεί να παιδεύσε.

Ψάξε στο Buy/Sell του MyPhone ή στο Fleamarket. :cool:

 

*απαραίτητα

:D
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτός ήταν ο λόγος που αγόρα το XBOX. Να σου πω τότε αναλυτικά πόσο κόστισε.

 

150 : ΧΒΟΧ*

100 : Chip* X3 & LCD

40 : Καλώδιο 5.1

100 : Σκληρός Δίσκος

20 : Remote Control

40 : Wireless Controller

---------------------------------

450 euro

 

Βέβαια μόνο με το ΧΒΟΧ και ένα chipακι την κάνεις την δουλειά σου, αλλά θα χρειαστείς και τον ήχο σου και το remote control και τον δίσκο...

Αμά κάνουμε κάτι να το κάνουμε καλά ;)

Πάντως καλύτερο HTPC με 450 ευρώ, δεν κάνεις.

 

Γνώμη μου είναι ότι μια και δεν πρόκειται να γίνουν κοσμογονικές αλλαγές στο ΧΒΟΧ, μετά την έλευση του ΧΒΟΧ360 :cry:, δεν χρειάζεσαι κάποιο καλό chip, οπότε πάρε καλύτερα κανένα μεταχειρισμένο, chipαρισμένο, έτοιμο.

Και πιο φθηνά θα σου βγει και δεν θα χρειαστεί να παιδεύσε.

Ψάξε στο Buy/Sell του MyPhone ή στο Fleamarket. :cool:

 

*απαραίτητα

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική σου απάντηση. Με κάλυψες πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το πουλισω το χβοχ!Εχει τσιπ,σκληρο 40 gb με 6 παιχνιδια,αλλα 4-5 παιχνιδια σε dvd,emulators me roms απο snes,n64,mame,αλλαγμενο dashboard avalanch και σχεδον ολα τα homebrew apps,2o χειριστρηριο.

Ποσο λετε να το κοστολογισω???Θα πιασει τιποτα?? :w00t:

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική σου απάντηση. Με κάλυψες πλήρως.

 

Δε χρειαζεται να αγορασεις Remote control!Τα προγραμματα που θα εγκαταστησεις στο τσιπαρισμενο xboxaki σου θα σου επιτρεπουν να το κανεις χωρις το control.αγορασε μονο το ασυρματο χειρηστηριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω ενα xbox και θέλω να το τσιπάρω ποιο τσιπάκι μου προτείνεται να βάλω για να μπορώ να κάνω ολο και περισσότερα... Δεν ξέρω αλλα με λίγο διάβασμα θα μάθω...

Να το παραγγείλω και να το περάσω εγώ(ποιάνουν τα χέρια μου αλλα αν είναι σαν το ps2 αστο καλύτερα, εαν υπάρχει πιθνότητα να το χαλάσω) και τι θα μπορώ να κανω?Το ξέρω οτι θα βρίζεται για αυτά που ρωτώ αλλα διάβασα απο την αρχή όλες τις σελίδεσ και δεν μπορω αλλο ΧΑΘΗΚΑ, γι αυτο σας παρακaλώ πολύ καποιος να μου πεί τα βασικά!!! Διάβασα οτι μπορούμε να βάλουμε και win media 2005..h win 98.

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων........

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω ενα xbox και θέλω να το τσιπάρω ποιο τσιπάκι μου προτείνεται να βάλω για να μπορώ να κάνω ολο και περισσότερα... Δεν ξέρω αλλα με λίγο διάβασμα θα μάθω...

Να το παραγγείλω και να το περάσω εγώ(ποιάνουν τα χέρια μου αλλα αν είναι σαν το ps2 αστο καλύτερα, εαν υπάρχει πιθνότητα να το χαλάσω) και τι θα μπορώ να κανω?Το ξέρω οτι θα βρίζεται για αυτά που ρωτώ αλλα διάβασα απο την αρχή όλες τις σελίδεσ και δεν μπορω αλλο ΧΑΘΗΚΑ, γι αυτο σας παρακaλώ πολύ καποιος να μου πεί τα βασικά!!! Διάβασα οτι μπορούμε να βάλουμε και win media 2005..h win 98.

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων........

 

Διάβασε τα tutorials σε αυτό το site http://www.xbox-scene.com και θα μάθεις ότι χρειάζεσαι.

 

Πρώτα απ' όλα θα πρέπει να ξέρεις ποιο version έχεις.

Ψάξε εδώ: http://www.xbox-scene.com/versions.php

 

Τώρα πλέον υπάρχουν αντάπτορες για όλες τις εκδόσεις οπότε δεν χρειάζετε να κολλήσεις τίποτα. Απλά πρέπει να παραγγείλεις το κατάλληλο για το δικό σου version.

 

'Οποιο τσιπάκι και να πάρεις, που έχει από 1MB και πάνω είσαι μια χαρά.

Περισσότερα θα μάθεις στο URL που σου έδωσα παραπάνω. :O

:D
Link to comment
Share on other sites

λέω να πάρω το Xecuter 3 CE αλλα δεν λεέι πουθένα οταν πάω να κάνω την παραγγελία ποια version έχω μήπως αυτό δεν θέλει κάτι τέτοιο?
ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

λέω να πάρω το Xecuter 3 CE αλλα δεν λεέι πουθένα οταν πάω να κάνω την παραγγελία ποια version έχω μήπως αυτό δεν θέλει κάτι τέτοιο?

 

Ο αντάπτορας έχει διαφορά, όχι το chipακι! Πρέπει να ξέρεις πιο xbox έχεις για να πάρεις τον αντίστοιχο αντάπτορα.

Η διαφορά είναι στην version 1.6 και τις παλιότερες εκδόσεις.

Εσύ πιο version έχεις? Έβγαλες άκρη από το URL που σου έδωσα?

:D
Link to comment
Share on other sites

Ο αντάπτορας έχει διαφορά, όχι το chipακι! Πρέπει να ξέρεις πιο xbox έχεις για να πάρεις τον αντίστοιχο αντάπτορα.

Η διαφορά είναι στην version 1.6 και τις παλιότερες εκδόσεις.

Εσύ πιο version έχεις? Έβγαλες άκρη από το URL που σου έδωσα?

 

οχι και πολλα αλλα θα τα διαβασω ακομη μια φορα! Εγω νόμιζα πως ο αντάπτορας έρχετε μαζι με το τσίπ(δεν βρήκα όμως καπου να δίνουν τον αντάπτορα?), αλλα πα οτι καταλαβα το αγοράζεις ξεχωριστά! Ειδα και πως το περνάνε εχει τισ φτογραφίες και βοηθάει πολύ! νομίζω όμως πως κάπου θέλει να κολλήσεις η κάνω λάθος?

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

οχι και πολλα αλλα θα τα διαβασω ακομη μια φορα! Εγω νόμιζα πως ο αντάπτορας έρχετε μαζι με το τσίπ(δεν βρήκα όμως καπου να δίνουν τον αντάπτορα?), αλλα πα οτι καταλαβα το αγοράζεις ξεχωριστά! Ειδα και πως το περνάνε εχει τισ φτογραφίες και βοηθάει πολύ! νομίζω όμως πως κάπου θέλει να κολλήσεις η κάνω λάθος?

 

Μαζί με το chipακι έρχεται ένα pin-header το οποίο πρέπει να το κολλήσεις στο motherboard. Εάν δεν θέλεις να μπεις σε αυτή την διαδικασία, θα χρειαστείς ένα αντάπτορα. Εφόσον προσανατολίζεσαι στο X3CE (κι εγώ αυτό έχω) οι αντάπτορες της xecuter είναι:

 

v1.0-v1.5

http://www.divineo.co.uk/divineo/images/products/xb-xapt3r.jpg

 

v1.6-v1.6a

http://www.divineo.co.uk/divineo/images/products/xb-xapt16.jpg

 

Φαντάζομαι βλέπεις την διαφορά.

Γι αυτό σου λέω ότι πρέπει να μάθεις πιο version έχεις. Ο καλύτερος τρόπος για να το μάθεις είναι να το ανοίξεις. Ακολούθησε τα βήματα στο http://www.xbox-scene.com/versions.php.

 

Έτσι θα ξέρεις πιο από τα δύο θα πρέπει να παραγγείλεις.

Τώρα, εάν ξέρεις από κολλήσεις και πιάνουν τα χέρια σου δεν χρειάζεσαι αντάπτορα. Απλά θα πρέπει να κολλήσεις το pin-header. Εάν δεν έχεις εμπειρία καλύτερα, πάρε έναν αντάπτορα. Με τον αντάπτορα τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα.

 

Σε κάθε περίπτωση πρέπει να μάθεις ποια version έχεις. Αυτό είναι το πρώτο βήμα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το chipακι έρχεται ένα pin-header το οποίο πρέπει να το κολλήσεις στο motherboard. Εάν δεν θέλεις να μπεις σε αυτή την διαδικασία, θα χρειαστείς ένα αντάπτορα. Εφόσον προσανατολίζεσαι στο X3CE (κι εγώ αυτό έχω) οι αντάπτορες της xecuter είναι:

 

v1.0-v1.5

http://www.divineo.co.uk/divineo/images/products/xb-xapt3r.jpg

 

v1.6-v1.6a

http://www.divineo.co.uk/divineo/images/products/xb-xapt16.jpg

 

Φαντάζομαι βλέπεις την διαφορά.

Γι αυτό σου λέω ότι πρέπει να μάθεις πιο version έχεις. Ο καλύτερος τρόπος για να το μάθεις είναι να το ανοίξεις. Ακολούθησε τα βήματα στο http://www.xbox-scene.com/versions.php.

 

Έτσι θα ξέρεις πιο από τα δύο θα πρέπει να παραγγείλεις.

Τώρα, εάν ξέρεις από κολλήσεις και πιάνουν τα χέρια σου δεν χρειάζεσαι αντάπτορα. Απλά θα πρέπει να κολλήσεις το pin-header. Εάν δεν έχεις εμπειρία καλύτερα, πάρε έναν αντάπτορα. Με τον αντάπτορα τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα.

 

Σε κάθε περίπτωση πρέπει να μάθεις ποια version έχεις. Αυτό είναι το πρώτο βήμα.

 

 

Ευχαριστώ πολυ για την πολύτιμη βοηθεια που μου έδωσες! Οπότε βλέπω σήμερα κιόλας την version που έχω και κάνω την παργγέλίαοπότε μετά τις γοιρτές που λογικά θα έρθει θα σου πω πάλι!Πιστεύω να υπάρχουν photo για να βάλω τον αντάπτορα!!Και θα τα παραγγείλω ολα απο την σελίδα που μου έδωσεσ παρπάνω για τον αντάπτορα!!

Και οταν τα περάσψ αυτά για να αρχίσω να το δουλεύω ηια κοπιες θα χρειαστεί κατι αλλό?

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Για κόπιες όχι, αλλά ένα xbox με chip μπορεί να κάνει πολλά περισσότερα. Θα τα μάθεις με τον καιρό. ;)

Κι εγώ περιμένω σήμερα, αύριο ένα chip από το divineo.co.uk, για τον αδελφό μου.

Είναι αξιόπιστη εταιρία, καλές τιμές και με βολεύει γιατί πληρώνω με Visa Electron.

 

Για να το τοποθετήσεις δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Μπορείς να βρεις πληροφορίες και site της xecuter .

Εάν περιμένεις λίγες μέρες, αναμένεται το X3IR, ένα mod του X3CE για να ανοιγοκλείνεις το xbox από το remote control.

Από τον Μαϊο το περιμένω. :mad:

Στην επόμενη παραγγελία θα το "τσιμπίσω" κι αυτό.

 

 

UPDATE: Αα, μετά την τοποθέτηση πρέπει να το flashαρεις με bios. Δεν είμαι σίγουρος εάν το κατάλαβες, γι αυτό το διευκρινίζω. Anyway, πάρτο μία και θα τα ξαναπούμε.

:D
Link to comment
Share on other sites

Για κόπιες όχι, αλλά ένα xbox με chip μπορεί να κάνει πολλά περισσότερα. Θα τα μάθεις με τον καιρό. ;)

Κι εγώ περιμένω σήμερα, αύριο ένα chip από το divineo.co.uk, για τον αδελφό μου.

Είναι αξιόπιστη εταιρία, καλές τιμές και με βολεύει γιατί πληρώνω με Visa Electron.

 

Για να το τοποθετήσεις δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Μπορείς να βρεις πληροφορίες και site της xecuter .

Εάν περιμένεις λίγες μέρες, αναμένεται το X3IR, ένα mod του X3CE για να ανοιγοκλείνεις το xbox από το remote control.

Από τον Μαϊο το περιμένω. :mad:

Στην επόμενη παραγγελία θα το "τσιμπίσω" κι αυτό.

 

 

UPDATE: Αα, μετά την τοποθέτηση πρέπει να το flashαρεις με bios. Δεν είμαι σίγουρος εάν το κατάλαβες, γι αυτό το διευκρινίζω. Anyway, πάρτο μία και θα τα ξαναπούμε.

 

Πηγα σε ενα μαγαζί και ρώτησα για τσιπάκι εδω στη πόλη και βάζει το Χ2 με 80Ε αλλα τελικα το Χ3 ειναι καλύτερο, θα κάνω την παραγγελία!!τωαρ αμεσως γιατι και εμενα με βολεύει η visa electron, To update για το bios πιστευω οτι ειναι ευκολο,λογικά θα βάλω κάποιο cd mesa και μετά θα γίνεται η δουλειά!!

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι το evoX είναι το dashboard και όχι το bios... Πάντως, άρχισα να "ψήνομαι" για το Xecuter 2.6 CE. Καμία γνωμη; Το βρήκα εδώ: http://www.mod-chip.com/en/xecuter26_solderless.php

Κάτι ακόμη: επειδή δεν έχω αγοράσει κάτι ξάνα από internet, αν ξέρετε κάποιο αξιόπιστο site, ευπρόσδεκτο..

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

νομίζω οτι το evoX είναι το dashboard και όχι το bios... Πάντως, άρχισα να "ψήνομαι" για το Xecuter 2.6 CE. Καμία γνωμη; Το βρήκα εδώ: http://www.mod-chip.com/en/xecuter26_solderless.php

Κάτι ακόμη: επειδή δεν έχω αγοράσει κάτι ξάνα από internet, αν ξέρετε κάποιο αξιόπιστο site, ευπρόσδεκτο..

 

'Εχω παραγγήλει το συγκεκριμένο από το divineo.co.uk. Το περιμένω από μέρα σε μέρα.

Έχω το X3CE και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Όταν έρθει και το 2.6CE θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

Stay tunned! ;)

:D
Link to comment
Share on other sites

Ποια η βασική διαφορά απο το X2.6 και απο το Χ3CE?

 

Βασική διαφορά είναι η μνήμη και ο τρόπος που την διαχειρίζεται το καθένα.

Ακόμα, το X3CE μπορεί να δεχθεί LCD οθόνη ή το X3CP και το X3IR που ανέφερα παραπάνω.

 

Κατα τ' άλλα όλα τα chipακια την ίδια δουλεία κάνουν.

Για τα βασικά πάντα, copies, dashboards, media playback και τέτοια πράγματα.

Εάν θέλεις να την ψάξεις περισσότερο, με διάφορα BIOS, LINUX κτλ το X3CE νομίζω είναι καλύτερο.

 

Πάντως ούτε η LCD, ούτε η μνήμη θα σου λείψουν και IR mods υπάρχουν διάφορα στην αγορά.

 

Περισσότερα για το X2.6 από βδομάδα που θα το έχω στα χέρια μου!

:D
Link to comment
Share on other sites

τελικά το xbox μου έχει το focus chip σαν video chip (άρα είναι v1.4 ή v1.5).Έπειδή σκέφτομαι να παραγγείλω το XBOX Xecuter 2.6 Lite C.E. SOLDERLES KIT από http://www.divineo.co.uk/cgi-bin/div-uk/xb-x26soldless.html το θεωρείτε καλή αγορά; Έχει σημασία που δεν ξέρω ακριβώς τη version του xbox;Κοστίζει γύρω στα €50. Όποιος έχει αγοράσει κάτι απο εκεί, ας μου πει αν χρεώνει την αποστολή.
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

τελικά το xbox μου έχει το focus chip σαν video chip (άρα είναι v1.4 ή v1.5).Έπειδή σκέφτομαι να παραγγείλω το XBOX Xecuter 2.6 Lite C.E. SOLDERLES KIT από http://www.divineo.co.uk/cgi-bin/div-uk/xb-x26soldless.html το θεωρείτε καλή αγορά; Έχει σημασία που δεν ξέρω ακριβώς τη version του xbox;Κοστίζει γύρω στα €50. Όποιος έχει αγοράσει κάτι απο εκεί, ας μου πει αν χρεώνει την αποστολή.

 

Δεν έχει σημασία, μια χαρά κάνει. Εγώ το πλήρωσα 52,52 euro χωρίς ΦΠΑ. Χρεώνει αποστολή ανάλογα το βάρος. Για το chip πρέπει να είναι 6 λίρες, εάν δεν κάνω λάθος.

Στέλνουν με Royal Mail και το παραλαμβάνεις από τα ΕΛΤΑ. Περίμενα να έρθει νωρίτερα, αλλά φαίνεται με φάγανε οι γιορτές.

:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...