Jump to content

Meizu M8


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 78
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγαλο καλαθι κρατουσα οταν πηρα το iphone το οποιο με απογοητευσε πολυ γρηγορα γιατι περα απο οθονη δεν ειχε τιποτα αξιολογο. Τωρα συμφωνα με συγκριτικα τεστ που εχω δει (οθονη, ταχυτητα, ποιοτητα ηχου, καμερα) Δειτε εδω τα τεστ:

http://www.meizume.com/meizu-news/7395-reviews-meizu-m8.html

το Μ8 ειναι πολυ καλυτερο ακομα και στην οθονη!

Λοιπον παρτε ολοι τεραστιο καλαθι και περαστε μια βολτα απο εδω:

http://www.ipmart.com/main/product/MEIZU,M8,8G,,Pre,Order,73690.php?prod=73690

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η εμπειρία μου μου έχει δείξει να μην κρατάω μεγάλο καλάθι για καμία συσκευή μέχρι να την πιάσω στα χέρια μου όπου εκεί και κρίνεται και όχι πριν. Πόσο μάλλον και για συσκευές αγνώστου προελεύσεως! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το παραγγελνω σημερα και πιστευω οτι μεχρι τελος του μηνα θα το εχω στα χερια μου

 

Περιμενουμε review μολις το παραλαβεις! Μπορεις να μας πεις απο που το παρηγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία μου μου έχει δείξει να μην κρατάω μεγάλο καλάθι για καμία συσκευή μέχρι να την πιάσω στα χέρια μου όπου εκεί και κρίνεται και όχι πριν. Πόσο μάλλον και για συσκευές αγνώστου προελεύσεως! ;)

 

Αγνωστου προελευσης ειναι τα νοκια με την τελεια κατασκευη τους, τεχνογνωσια τους και τα πλουσια υλικα που χρησιμοποιουν!

Για παραδειγμα μια απο τις ναυαρχιδες της το Ν95 με τα ψευτικα υλικα κατασκευης ειχε προελευση απο τη Φιλανδια, για αυτο ετριζε?

ψαξε λιγο τον πλανητη να δεις τι λενε για το Meizu, μην κολατε μονο στο οτι μας δινουν εδω περα κοιταξτε και λιγο παρα περα να ανοιξουν οι οριζοντες!

Link to comment
Share on other sites

Review με αγγλικούς υπότιτλους:

 

Aπότι δείχνει, είναι το καλύτερο τηλέφωνο και PMP μαζί (παίζει καλά όλα τα video format!)

Kάμερα καλή, multitouch, tilt και Opera browser ενσωματωμένο...

Δε βλέπω κάποιο λόγο να μην πάει καλά...

 

Μη ξεχνάμε ότι η Meizu είναι απο τους καλύτερους κατασκευαστές mp3/mp4

players στη Κινα (αν όχι ο καλύτερος) ;)

 

αναφέρει τιμή περίπου 350 $ :D

 

επίσης πολλά videos εδώ

http://www.youtube.com/user/MeizuMiniOne

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παράκληση προς admins:

να ενωθούν τα δυο threads σε αυτό !!

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι αστέρι το καλύτερο να στα σπάει... :blink:

Αλλα win6 εκεί που υπάρχουν τα 6.1 εδώ και δυο χρονια και ακόμα χειρότερα εκεί που όλοι με ανυπομονησία περιμένουμε τα 7!

Ποιος θα έδινε τα φρέγκα του ρε παιδιά για κάτι μουσειακό?

Εκτος και αν είστε συλλέκτες!

Γιατί εγώ είμαι fan της νέας τεχνολογίας ;)

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι αστέρι το καλύτερο να στα σπάει... :blink:

Αλλα win6 εκεί που υπάρχουν τα 6.1 εδώ και δυο χρονια και ακόμα χειρότερα εκεί που όλοι με ανυπομονησία περιμένουμε τα 7!

Ποιος θα έδινε τα φρέγκα του ρε παιδιά για κάτι μουσειακό?

Εκτος και αν είστε συλλέκτες!

Γιατί εγώ είμαι fan της νέας τεχνολογίας ;)

 

 

Φιλε, αφου λες οτι εισαι φαν της νεας τεχνολογιας, εχεις παρει το Ν70 προτζεκτορα για να μας πεις εντυπωσεις. Τελικα προβαλει 37'' ή 42'' στον τοιχο? Μπορεις να συνδεσεις το ΧΒΟΧ 360 πανω του και το PS3?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, αφου λες οτι εισαι φαν της νεας τεχνολογιας, εχεις παρει το Ν70 προτζεκτορα για να μας πεις εντυπωσεις. Τελικα προβαλει 37'' ή 42'' στον τοιχο? Μπορεις να συνδεσεις το ΧΒΟΧ 360 πανω του και το PS3?

 

Είπαμε είναι fan της νέας τεχνολογίας όχι τις ηλίθιας κινεζικης πατέντας...

Να το κάνω τι το "Lanye N70 Mini Projector" να κάθομαι την πρώτη θέση του λεωφορείου καν να ψυχαγωγό τους επιβάτες!!!!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να είναι αστέρι το καλύτερο να στα σπάει... :blink:

Αλλα win6 εκεί που υπάρχουν τα 6.1 εδώ και δυο χρονια και ακόμα χειρότερα εκεί που όλοι με ανυπομονησία περιμένουμε τα 7!

Ποιος θα έδινε τα φρέγκα του ρε παιδιά για κάτι μουσειακό?

Εκτος και αν είστε συλλέκτες!

Γιατί εγώ είμαι fan της νέας τεχνολογίας ;)

 

Kala... ta WM6.1 den einai kai toso mprosta apo ta WM6 etsi wste na kathistoun ta teleftaia mouseiaka! Mi trelathoume kiolas!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το Μ8 τρέχει σε Windows CE -ούτε 6 ούτε 6.1 !!!

 

οι περισσότερες εφαρμογές WM δεν θα τρέχουν... (χωρίς μετατροπές)

αλλά εάν σαν σύνολο είναι καλό, who cares?

 

πάντως ήδη βγήκαν παιχνίδια... :blink:

 

επίσης κάποιοι θα ενοχληθούν από την έλλειψη 3G και GPS...

 

Θα το έλεγα απλώς ένα καλό PMP (με ανοιχτό λειτουργικό) που έχει και τηλέφωνο.

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δε ξερω...παντως φαινεται πολυ καλο!

Καλη ποιοτητα κατασκευης,πολυ γρηγορο και μικροτερο απο iphone.

 

Αμα μαθουμε και το sar καλο θα ηταν...

Aν θελετε παντως καμια ομαδικη παραγγελια ειμαι μεσα...

Link to comment
Share on other sites

review στα αγγλικά του M8 με αγγλικού interface

 

Απογοήτευση ειδικά ως PMP.. για τα λεφτά του! :mad:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι ευτυχης κατοχος του meizu m8. Το τηλεφωνο σχιζει στην κυριολεξια σε σχεση με το iphone που ειχα παλια , απιστευτη ολοκαθαρη οθονη με τελεια χρωματα ,αριστη touch ανταποκριση ,παρα πολυ καμερα (δεν δοκιμασα ληψη βραδυ) και υπερτελεια αποδοση της μουσικης τοσο καθαρη φωνη και δυνατη δεν εχω συναντηση σε αλλο κινητο μεχρι τωρα και ειχα παρα πολλα.Και φυσικα η αποδοση των βιντεο στην καθαροτητα τις οθονης ειναι απιστευτη απλα τελειο ο αδερφος μου που εχει το ομνια αποφασισε να το δωσει οσο πιο γρηγορα μπορει και να το αγορασει και ιδιος. Επισης το wifi ειναι παρα πολυ γρηγορο και πιανει απο εξωτερικα δικτυα και σε πολυ δυσκολα σημεια
Link to comment
Share on other sites

και η έλλειψη 3g επιπρόσθετα. Επίσης είναι μόνο dual band.

Πάντως για όσους ενδιαφέρονται υπάρχουν αρκετά στο ebay με 350 ευρουλάκια περίπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως για όσους ενδιαφέρονται υπάρχουν αρκετά στο ebay με 350 ευρουλάκια περίπου.

 

Πολλά κατά τη γνώμη μου!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι και τοσο σπουδαιο το gps πρεπει να εισαι συνεχεια σε ενα αυτοκινητο για να σου ειναι τοσο χρησιμο. Οσο για το 3g υπαρχει παντου? μεσα στις μεγαλες αστικα κεντρα και οχι σε ολα τα σημεια και σε τι ειναι χρησιμο στις βιντεοκλησεις οσα κινητα ειχα 3g η βιντεοκληση ηταν αθλια σε ποιοτητα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκφράζεις εντελώς προσωπικές απόψεις και όχι αντικειμενικά κριτήρια. Για μερικούς κάποια είναι σημαντικά που για άλλους ίσως να μην είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι και τοσο σπουδαιο το gps πρεπει να εισαι συνεχεια σε ενα αυτοκινητο για να σου ειναι τοσο χρησιμο. Οσο για το 3g υπαρχει παντου? μεσα στις μεγαλες αστικα κεντρα και οχι σε ολα τα σημεια και σε τι ειναι χρησιμο στις βιντεοκλησεις οσα κινητα ειχα 3g η βιντεοκληση ηταν αθλια σε ποιοτητα

 

το 3g δεν είναι μόνο για βιντεοκλήσεις, αλλά και για υπηρεσίες data το οποιο είναι πολύ σημαντικό αφού έχεις υψηλότερες ταχύτητες?

δεν μου λές το internet σου δούλεψε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Meizu M8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...