Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εννοείς κομμάτια από τον χάρτη της Ελλάδος ο οποίος είναι ενιαίος, μάλλον όχι.

Διαφορετικά μέσω του Map Loader μπορείς να προσθαφαιρέσεις ό,τι χάρτη θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν εννοείς κομμάτια από τον χάρτη της Ελλάδος ο οποίος είναι ενιαίος, μάλλον όχι.

Διαφορετικά μέσω του Map Loader μπορείς να προσθαφαιρέσεις ό,τι χάρτη θέλεις.

Αναφέρομαι σε ολόκληρους χάρτες χωρών. Πάντως η εφαρμογή Maps Loader δεν επιτρέπει αφαίρεση κάποιων χαρτών ξεχωριστά, παρά μόνον αφαίρεση όλων των χαρτών μαζί. Τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα τον τρόπο να αφαιρέσω κάποιον χάρτη ξεχωριστά :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά δεν αξίζει τον κόπο. Αν σβήσεις απλά τα περιεχόμενα του cities και ξαναφορτώσεις τους χάρτες που θες με το maploader, θα έχεις εγγυημένα καλύτερα αποτελέσματα από το να διαγράψεις επιλεκτικούς χάρτες χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά δεν αξίζει τον κόπο. Αν σβήσεις απλά τα περιεχόμενα του cities και ξαναφορτώσεις τους χάρτες που θες με το maploader, θα έχεις εγγυημένα καλύτερα αποτελέσματα από το να διαγράψεις επιλεκτικούς χάρτες χειροκίνητα.

 

To ξέρω, απλώς το να ξανακατεβάσεις κάπου 1,5GB χαρτών δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Πάντως φαίνεται πως τελικά το Maps Loader δεν υποστηρίζει επιλεκτική αφαίρεση χαρτών, παρά μόνον ολική :(

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω, απλώς το να ξανακατεβάσεις κάπου 1,5GB χαρτών δεν είναι και ό,τι καλύτερο. Πάντως φαίνεται πως τελικά το Maps Loader δεν υποστηρίζει επιλεκτική αφαίρεση χαρτών, παρά μόνον ολική :(

 

Γιατι να ξανακατεβασεις ολους τους χαρτες και οχι μονο αυτους που θες;Αφου δεν τους θες ολους.

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω, απλώς το να ξανακατεβάσεις κάπου 1,5GB χαρτών δεν είναι και ό,τι καλύτερο.
Από που και ως που 1,5 GB; :worry: Πόσες χώρες σε ενδιαφέρουν; Εγώ έχω μόνο την Ελλάδα και είναι μόλις 41,5ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

Καλα προσπαθω να κατεβασω τους χαρτες απ την ιστοσελιδα της nokia και δεν μπορω. Παταω να κατεβασω το nokia map loader και μου βγαζει τους ορους χρησης και δεν βγαζει κατι να το κατεβασω...
Link to comment
Share on other sites

Καλα προσπαθω να κατεβασω τους χαρτες απ την ιστοσελιδα της nokia και δεν μπορω. Παταω να κατεβασω το nokia map loader και μου βγαζει τους ορους χρησης και δεν βγαζει κατι να το κατεβασω...

 

αν και off-topic στο τελος του κειμενου με τους ορους χρησης , δεν σου γραφει accept and start download?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Καλα προσπαθω να κατεβασω τους χαρτες απ την ιστοσελιδα της nokia και δεν μπορω. Παταω να κατεβασω το nokia map loader και μου βγαζει τους ορους χρησης και δεν βγαζει κατι να το κατεβασω...

 

 

Δοκιμασε παλι με το παρακατω λινκ

http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/NokiaMaploaderSetupENU.exe

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλα προσπαθω να κατεβασω τους χαρτες απ την ιστοσελιδα της nokia και δεν μπορω. Παταω να κατεβασω το nokia map loader και μου βγαζει τους ορους χρησης και δεν βγαζει κατι να το κατεβασω...

Ακριβώς στη πίσω σελίδα αναφέρεται...

Διαβάζουμε λίγο και μετά ρωτάμε.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[highlight]Final update for Ovi Maps 3.0 Beta for mobile[/highlight]

http://betalabs.nokia.com/files/Shot(02).png

On behalf of the Maps team we are pleased to present the latest release of Maps 3.0Beta. This is a sneak preview for the Beta Labs community before Maps 3.0Beta finally graduates from Beta Labs.

 

Unless something unexpected happens, this will be deployed to millions very soon. However, feel free to continue sharing your feedback - if it's not feasible to include your suggestions to improve the final Maps 3.0 release, we'll definitely collate it and take it into account for the future release.

 

In addition, the team would like to thank those who have contributed with feedback including the bugs and suggestion over the last few months. These have been vitally useful to the team in improving the product.

 

Now to the enhancements…for those with the Nokia 5800 XpressMusic and Nokia N97, you will be pleased to know that these devices are now supported!

 

In addition to this, the new release includes:

 

* Additional features such as weather information, safety spot warners in selected countries, extended country coverage for traffic info service and premium POI's (Point of Interest) content for travel, selected events and cinema

* New maps data version

* Quicker zooming & panning

* New “Shop & Licenses” format

* Also, a number of fixes and enhancements onto both Maps Updater and Map Loader have also been implemented - with Maps Updater supporting 21 different languages

* Last but not least, many bugs have been fixed!

 

Maps 3.0Beta works with Nokia devices based on:

 

S60 3rd Edition Feature Pack 1 (E63, E66, E71, E90 Communicator, N81, N81 8GB, N82, N95, N95 8GB)

S60 3rd Edition Feature Pack 2 (E55, E75, N78, N79, N85, N86 8MP, N96, 5320 XpressMusic, 5630 XpressMusic, 5730 XpressMusic, 6210 Navigator, 6220 Classic, 6650, 6710 Navigator, 6720 Classic)

S60 5th Edition (5800 XpressMusic & N97)

 

Ovi MapsBeta for web works on IE6 (Windows XP), IE7, Firefox 2, Firefox 3 (Windows XP or Vista) and Safari 3 (Mac)

 

Please download the new Maps Updater and Map Loader via Beta Labs to get started!

http://betalabs.nokia.com/blog/2009/06/11/final-update-for-maps-30-beta-with-ovi-maps

http://betalabs.nokia.com/betas/view/nokia-maps-30-ovi-maps

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγει να δουμε σε τι σταδιο εχει φτασει η εφαρμογη...

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγει να δουμε σε τι σταδιο εχει φτασει η εφαρμογη...

.....Βγήκε λοιπόν τώρα αρχίζουν οι δοκιμές και οι γνώμες....στα γνωστά "μέρη"!!!

Link to comment
Share on other sites

Την περασα και εγω την νεα εκδοση.Σας ενημερωνε και εσας στην εγκατασταση του nokia maps updater οτι δεν υπαρχει δισκος στο D: ?Παταγα "συνεχεια" και το προσπερναγε και εγκατασταθηκε τελικα.

Ο νεος χαρτης ειναι μεγαλυτερος αν δεν κανω λαθος.Επισης δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα εκανε παρα πολυ ωρα να κλειδωσει δορυφορους ενω αλλες φορες ηταν πιο γρηγορο.Πρεπει να ειναι πιο φτηνη απο οτι παλια η ετησια συνδρομη,νομιζω παλια ηταν 70κατι € ενω τωρα ειναι κατω απο 60€.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας θα ηθελα να ευχαριστησω τον φιλο gmi που μου ανοιξε τα ματια, πηγα και εγω σημερα στο πλαισιο στο Περιστερι και μου αντικατεστησαν το τηλεφωνο που δεν μπορουσα να γυρισω σε Ελληνικα..(μπραβο και στο Πλαισιο..) στις καθιερωμενες ερωτησουλες τωρα..:O:O:O:O:O:O...οταν βρισκομαι σε free ασυρματο δικτυο (οπως σπιτι μου, flocafe, Συνταγμα κτλ) οταν χρησιμοποιω το internet μεσω wap, χρεωνομαι η οχι?? δεν μπορω να το καταλαβω ρε παιδια..επισης στην ερωτηση που εκανα και πιο πανω..γιατι ρε παιδια οταν μπαινω στο maps και ειμαι offline δεν μπορω να κανω κανενος ειδους περιηγηση?? ουτε την θεση μου βρισκει, ουτε αλλες διευθυνσεις, ουτε τιποτα γενικα...μπορειτε να μου πειτε λιγο τις ρυθμισεις?? και τελος εχει δοκιμασει κανεις το nokia maps 3 beta?? αξιζει τον κπο να το εγκαταστησουμε?? Α!! και το τελευταιο αν και ξερω μαλλον την απαντηση...μιας και το κινητο το πηρα παλι απο το ιδιο Πλαισιο, και απο οτι βλεπω το πληκτρολογιο δεν εχει Ελληνικη γραμματοσειρα να μην επιχειρησω να του περασω την καινουργια εκδοση, θα χασω παλι τα Ελληνικα ε??
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι μέσω wi-fi, δεν χρεώνεσαι σε καμία περίπτωση.

 

Έχει βγει νέα έκδοση Nokia Maps 3. Μπες στο αντίστοιχο θέμα για περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε γα την αμεση απαντηση..την εχω ηδη κατεβασει την νεα εκδοση, απλα αναρωτιεμαι αν ειναι σταθερη λογω beta και αν αξιζει γενικοτερα...κανεις αλλος ρε φιλαρακια γαι τις ερωτησεις περι navi??
Link to comment
Share on other sites

Αυτή, απ' ότι κατάλαβα, δεν είναι beta αλλά η τελική έκδοση. Την χρησιμοποιείς και βλέπεις στην πορεία αν είναι σταθερή. Συνέχεια όμως στο αντίστοιχο θέμα.

Το κινητο το πηρα παλι απο το ιδιο Πλαισιο, και απο οτι βλεπω το πληκτρολογιο δεν εχει Ελληνικη γραμματοσειρα να μην επιχειρησω να του περασω την καινουργια εκδοση, θα χασω παλι τα Ελληνικα ε??

Τις αναβαθμίσεις θα τις κάνεις μέσω FOTA. Έτσι, δεν θα χάσεις ποτέ τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να καταλαβω οι χαρτες του ovi και του maps 3 ειναι ιδιοι ακριβως?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για να καταλαβω οι χαρτες του ovi και του maps 3 ειναι ιδιοι ακριβως?

 

Ριξε μια ματια στο screenshot:http://imageshack.gr/files/y2gcpfn2gkiyhbra1agk_thumb.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθηστε λιγο γμτ...ανοιγω το χαρτες, πως θα γινει να συνδεομαι με το ασυρματο δικτυο το σπιτιου (μεσω wi fi καλα το λεω??) και οχι με την vodafone για να μην χρεωνομαι?? τοση ωρα το παλευω δεν μπορω να το βρω...που ακριβως πρεπει να παω??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθηστε λιγο γμτ...ανοιγω το χαρτες, πως θα γινει να συνδεομαι με το ασυρματο δικτυο το σπιτιου (μεσω wi fi καλα το λεω??) και οχι με την vodafone για να μην χρεωνομαι?? τοση ωρα το παλευω δεν μπορω να το βρω...που ακριβως πρεπει να παω??

Μεσα απο το προγραμμα :Επιλογες-εργαλεια-ρυθμισεις-διαδυκτιο-προεπιλεγμενο σημειο προσβασης-αναζητηση wlan.

Για δοκιμασε το :)

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο το προγραμμα :Επιλογες-εργαλεια-ρυθμισεις-διαδυκτιο-προεπιλεγμενο σημειο προσβασης-αναζητηση wlan.

Για δοκιμασε το :)

μα αυτο ειναι το θεμα...μεχρι εκει που λες διαδικτυο παει κανονικα, μετα εχει εξαφανιστει η επιλογη προεπιλεγμενο σημειο προσβασης!!!!!!!!!! πως γινεται αυτο???

Link to comment
Share on other sites

τα κτήρια τα 3d σας τα βγάζει εσάς με την καινούρια έκδοση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...