Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ ολα ενταξει!

Κατεβασα τον ελληνικο χαρτη και εχει και την αλεξανδρουπολη με πολλη καλη λεπτομερεια!

Αλλα ρε παιδια μεσα στο map loader εχει εκτος τους χαρτες και ενα μενου voice guidance, τι ειναι αυτο? δεν μου αφηνει να το κατεβασω γιατι μου γραφει οτι ειναι παρανομο!:confused:

 

Ρε συ nervous ..φοβερο το κινητο σου! ΝΟΚΙΑ Μ100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω το forum κατ αρχην.

1/Θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορουμε να παρουμε την νεα εκδοση του smart 2go για το Ν95 που απο οτι διαβαζω εδω δουλευει καλυτερα,μιας και στο επισημο site δεν υπαρχει η επιλογη.

2/Δεν ξερω αν καποιος απο ολους εχει δοκιμασει να στειλει τη θεση του gps σε καποιον φιλο του. Εγω δοκιμαζοντας ειχα τα εξης αποτελεσματα:

Α/ Με Bluetooth πηγε κανονικα και το αλλο τηλ (παλι Ν95) το ανοιξε ,το αποθηκευσε και ολα καλα....

Β/ Με ΜΜS τα πραγματα ειναι ασχημα. Το συγκεκριμένο αρχειο (lmx) αφαιρειτε στο δρομο (προφανως δεν υποστηριζεται απο το δυκτιο).

Δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλες χωρες αυτο μιας και μια απο τις διαφημησεις της Νοκια ειναι οτι στελνεις σε καποιον το στιγμα σου και ερχεται εκει που εισαι...

Ο μονος τροπος λοιπον ειναι το ΜΜS. Αν ειναι στην Ελλαδα να μην δουλευει δε κανουμε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω το forum κατ αρχην.

1/Θα ηθελα να ρωτησω απο που μπορουμε να παρουμε την νεα εκδοση του smart 2go για το Ν95 που απο οτι διαβαζω εδω δουλευει καλυτερα,μιας και στο επισημο site δεν υπαρχει η επιλογη.

2/Δεν ξερω αν καποιος απο ολους εχει δοκιμασει να στειλει τη θεση του gps σε καποιον φιλο του. Εγω δοκιμαζοντας ειχα τα εξης αποτελεσματα:

Α/ Με Bluetooth πηγε κανονικα και το αλλο τηλ (παλι Ν95) το ανοιξε ,το αποθηκευσε και ολα καλα....

Β/ Με ΜΜS τα πραγματα ειναι ασχημα. Το συγκεκριμένο αρχειο (lmx) αφαιρειτε στο δρομο (προφανως δεν υποστηριζεται απο το δυκτιο).

Δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλες χωρες αυτο μιας και μια απο τις διαφημησεις της Νοκια ειναι οτι στελνεις σε καποιον το στιγμα σου και ερχεται εκει που εισαι...

Ο μονος τροπος λοιπον ειναι το ΜΜS. Αν ειναι στην Ελλαδα να μην δουλευει δε κανουμε τιποτα...

1) Από εδώ: http://mobilesearch.nokia.com/index.html

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξε το Ν76 που πλησιάζει το Ν95 σε έκδοση Series 60 και Symbian OS!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξε το Ν76 που πλησιάζει το Ν95 σε έκδοση Series 60 και Symbian OS!

 

αξιζει να το κανεις αυτο τελικα αφου σε λιγο καιρο θα εχουμε νεο update για το ν95.....???

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας παρατηρησα οτι ο τελευταιος χαρτης εχει περασει σχεδον ολες τισ πρωτευουσες νομων οι οποιες (οι περισσοτερες) βρισκονται κοντα σε μεγαλους δρομους (π.χ. Εθνικη οδος και εγνατια οχι ολοκληρη),δεν εχει ομως την εδεσσα και την διαδρομη της απο θεσσαλονικη.Μπορουμε να γραψουμε εμεις την διδρομη και μετα αυτη να εμφανιζετε στον χαρτη ή να πηγαινουμε πανω στην γραμμενη διαδρομη; οπως σε αλλα GPS π.χ. να παμε στο βουνο και να γραψουμε την διδρομη αλλα αυτην την διδρομη να την κρατησουμε.Εγω το εβαλα να μετρησει την διδρομη Κατερινη - Αριδαια και μπορω να πω πως με εντιπωσιασε με τα στοιχεια που μου εβγαλε αλλα δεν μπορεσα να την αποθηκευσω για να την ακολουθω ξανα η να την βλεπω στον χαρτη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να βαλω τους νεους χαρτες στο κινητο μου χωρισ τον maploader?Mεσω wifi ας πουμε?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia molis dokimasa to diko moy N95 poy eho to neo smart2go me ena allo N95 me to idio firmware me to diko moy alla me to palio smart2go,sas pliroforo oti epiasa doryforo se 2 lepta kai to palio hreiastike 5 lepta (kai ta 2 itane krya ,diladi den eihe ginei prosfati ploigisi) meta anoixa to route66 to diko moy vrike se 3 defterolepta kai to allo ithele 1 lepto...ti na paizei arage??

ksereis pou mporo na vro tin nea ekdosi tou smart2go.Elpizo na min einai beta...

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

ksereis pou mporo na vro tin nea ekdosi tou smart2go.Elpizo na min einai beta...

Μπορείς να το βρεις εδώ: http://mobilesearch.nokia.com/index.html

ή

από εδώ: http://www.smart2go.com/en/?REPEATED=1

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορω να βαλω τους νεους χαρτες στο κινητο μου χωρισ τον maploader?Mεσω wifi ας πουμε?
Κανεις?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανεις?

 

οχι δεν γινεται.

παντως το καινουριο maploader τους βαζει πολυ γρηγορα

σε σχεση με τον προηγουμενο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν εχω ακομα λαρτα μνημης γι αυτο και προσωρινα λεω ας πουμε οτι με wifi οι χαρτες που κατεβαζει ειναι οι παλιοι?Δεν μπορω να το κανω να συνδεθει με τον server της νοκια να κατεβαζει τους καινουργιους?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν εχω ακομα λαρτα μνημης γι αυτο και προσωρινα λεω ας πουμε οτι με wifi οι χαρτες που κατεβαζει ειναι οι παλιοι?Δεν μπορω να το κανω να συνδεθει με τον server της νοκια να κατεβαζει τους καινουργιους?

 

δεν γινεται αυτο θελει καλωδιο και καρτα μνημης.

απο την στιγμη που δεν εχεις καρτα μνημης δεν μπορεις να τους βαλεις

στην μνημη τηλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τους παλιους πως τους αποθηκευει στο τηλεφωνο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τους παλιους πως τους αποθηκευει στο τηλεφωνο?

 

ειτε ειναι οι παλιοι ειτε ειναι οι κανουργιοι

ειναι ακριβως η ιδια η διαδικασια μεσο usb και αποθηκευσει στην

καρτα μνημης.δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω.

παρε μια καρτα μνημης 2GB 25Ε εχει στο πλαισιο για να μην

ταλαιπωρησε.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν καταλαβες τι εννοω εγω τωρα εχω κανονικα χαρτες χωρις καρτα μνημης ειναι αποθηκευμενοι στο τηλεφωνο,απλα δεν ξερω αν ειναι οι καινουργιοι και αν δεν ειναι αν μπορω να κανω κατι για να κατεβαζω τους καινουργιους
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν καταλαβες τι εννοω εγω τωρα εχω κανονικα χαρτες χωρις καρτα μνημης ειναι αποθηκευμενοι στο τηλεφωνο,απλα δεν ξερω αν ειναι οι καινουργιοι και αν δεν ειναι αν μπορω να κανω κατι για να κατεβαζω τους καινουργιους

 

οι καινουργιοι ειναι γυρω 14mb.(Ελλαδα)

αυτους που εχεις πως τους εβαλες??

:O εχει και ζεστη και μπερδευτικα.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με wifi απλα ζουμαρω στην ελλαδα και τους κατεβαζει και μετα τους αποθηκευει κιολας,μαλιστα μου αποθηκευσε και σημεια ενδιαφεροντος οποτε κανω αναζητηση για ξενοδοχεια πχ και δεν θελω καθολου νετ.Απλα αφου συνδευται το κιν με server της νοκια γιατι να μην κατεβαζει τους νεους?Παντως και να μην γινεται μεχρι συντομως να παρω καρτα μνημης μια χαρα στην Αθηνα ειναι και οι παλιοι
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα το προγραμματακι μεζι με τον χαρτη στο Ν70 μου. Εχω τα εξης 2 προβληματα. 1. Οταν του δωσω σχετικα μεγαλη αποσταση (10κ χλμ) σπαει η φωνη και μετα βγαινει η εφαρμογη και 2. δεν μπορω με τιποτα να βρω διευθυνση απο το search.Την δινω κανονικα στα αγγλικα με διαφορους τροπους αλλα τιποτα.Τζιφος "no results found" .Για πειτε αν ξερετε για να ξερω αν θα το χρησιμοποιησω ή οχι

 

ευχαριστω εκ των προταιρων και συγγνωμη αν εχει ξαναειπωθει σαν προβλημα

 

 

Κωνσταντινος

Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως ζουμάρω στα Eπτάνησα και δεν μου δίνει λεπτομέρεια οδών σε ΚΑΝΕΝΑ νησί ...... :worry: :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως ζουμάρω στα Eπτάνησα και δεν μου δίνει λεπτομέρεια οδών σε ΚΑΝΕΝΑ νησί ...... :worry: :worry:

Δεν έχουν χαρτογραφηθεί δυστυχώς…!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Από Αιγαίο ποια νησιά σας δίνει λεπτομέρεια οδικού δικτύου και οδών ??? :worry:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε Itchrist86.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...