Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά.Σήμερα είδα απο το μητρώο του Ν85 μου ότι κάθε φορά που μπαίνω στο Νοkia Μaps με χρεώνει 1-2kb.Οταν μπαίνω στο Garmin δεν με χρεώνει τίποτα.Ξέρετε γιατί,και επίσης πόσο είναι η χρέωση αυτή για Cοsmote;

Για Cosmote σου προτείνω το πακέτο Internet Plus Easy το οποίο σου δίνει 1ΜΒ/μήνα δωρεάν. Αν σκεφτείς πως 1ΜΒ = 1024kb και με την προϋπόθεση να χρησιμοποιήσεις το internet μόνον για να κλειδώνει το GPS δορυφόρους, τότε θα έχεις περίπου 204 φορές/μήνα (= σχεδόν 7 φορές/ημέρα) δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις το A-GPS χωρίς να χρεωθείς...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

'Η ξετίκαρε το υποβοηθούμενο gps να μην χρεώνεσαι τίποτα. Ουτως ή άλλως πιάνει πολύ γρήγορα δορυφόρους. Εάν κάνει 10 δεύτερα παραπάνω δεν χάθηκε ο κόσμος.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ποιόν τρόπο μπορούμε να κρατήσουμε backup από προσθήκες δικών μας POIs; Αν κατάλαβα καλά από το site της Nokia, μπορεί να γίνει μόνον με συγχρονισμό με το Ovi Maps αλλά χρειάζεται σύνδεση μέσω internet. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Το nokia map loader κατεβάζει και περνάει στο κινητό μόνο τους χάρτες. Το πρόγραμμα "Χάρτες" θα πρέπει να το εγκαταστήσεις ο ίδιος.

Τη 3η έκδοση τη βρίσκεις εδώ.

Μακρια απο τους v3 beta τις Nokia !τους εβγαλα καθως κολουσε το GPS και δεν εκλεινε και μετα διαβασα στο φορουμ (NokiaLabs)οτι πολυς κοσμος εχει πολλα προβληματα.τους πεταξα αμεσως και εβαλα ξανα τους 2.0!!η Διαφορα ετσι και αλλιως στον χαρτη Ελλαδος ηταν πολυ μικρη..

 

Περιμενετε να βγει η τελικη εκδοση γιατι η beta εχει πολλα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα και σε μενα η 3μπετα στο Ν79 ,αψογη!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο τους v3 beta τις Nokia !τους εβγαλα καθως κολουσε το GPS και δεν εκλεινε και μετα διαβασα στο φορουμ (NokiaLabs)οτι πολυς κοσμος εχει πολλα προβληματα.τους πεταξα αμεσως και εβαλα ξανα τους 2.0!!η Διαφορα ετσι και αλλιως στον χαρτη Ελλαδος ηταν πολυ μικρη..

 

Περιμενετε να βγει η τελικη εκδοση γιατι η beta εχει πολλα προβληματα

 

N95 Το απλό.

Κανένα πρόβλημα,το κινητό πετάει,και το λογισμικό με τους χάρτες έχουν μεγάλη διαφορά από πριν.

Galaxy Note 2 , Galaxy tab s 10.5
Link to comment
Share on other sites

Τι διαολο μονο στο δικο μου (6210 navigator) εκανε προβληματα?Τελον παντων εγω θα περιμενω να βγει παντως καλου κακου η final εκδοση !:confused:

Δεν ξερω αν δουλευει καλα η κανει σε καποιες εκδοσεις Symbian προβλημα πχ δουλευει καλα σε 9.1 9.2 και κανει σε καποια 9.3 προβληματα η sta FP2 δεν μπορω να δωσω εξηγηση γιατι οι 3.0 χαρτες κανανε τοσα προβληματα!οπως ειχα μια χαρα τους v2.0 ετσι εβαλα και αυτους και ολα κατα διαολου.Με το που ξαναπερασα τους 2,0 ολα μια χαρα!τελος παντων ετσι και αλλιως την δουλεια την κανει το Garmin :P

 

Κανεις αλλος με 6210 που εβαλε τους 3.0 να μας πει αν δουλεψαν καλα?

Link to comment
Share on other sites

http://g.imagehost.org/0161/Screenshot0054.jpg

 

σύντομα στα ελληνικά η τελευταία έκδοση. το δουλεύω ακομα.... ειναι απειρα!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

http://g.imagehost.org/0161/Screenshot0054.jpg

 

σύντομα στα ελληνικά η τελευταία έκδοση. το δουλεύω ακομα.... ειναι απειρα!

 

:food::up:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

http://f.imagehost.org/0108/screenshots.jpg

 

το nokia maps 3 μετεφρασμένο απο εμένα. δεν είναι πλήρως μετεφρασμένο γιατι απο ένα σημείο και μετα για κάποιο λόγο σταμάτησε να δουλεύει το πρόγραμμα.αν καταφέρω κάτι περισσότερο θα αλλαξω το αρχείο.

 

βαλτε το αρχειο smart2go.r54 μέσα στο φάκελο c/resource/apps και αντικαταστήστε το προηγούμενο.

 

είναι η πρώτη εφαρμογή για s60v3 που μεταφράζω!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Αρη ωραιος :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

έχει πολλα που δεν μεταφράστηκαν. αλλα ότι μεταφράζω απο μια γραμμή και μετα ή δεν ανοιγει η εφαρμογή ή κολλαει σε κάποιο μενου.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

http://f.imagehost.org/0108/screenshots.jpg

 

το nokia maps 3 μετεφρασμένο απο εμένα. δεν είναι πλήρως μετεφρασμένο γιατι απο ένα σημείο και μετα για κάποιο λόγο σταμάτησε να δουλεύει το πρόγραμμα.αν καταφέρω κάτι περισσότερο θα αλλαξω το αρχείο.

 

βαλτε το αρχειο smart2go.r54 μέσα στο φάκελο c/resource/apps και αντικαταστήστε το προηγούμενο.

 

είναι η πρώτη εφαρμογή για s60v3 που μεταφράζω!

Αψογος και εφευρετικότατος!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποτε θα κυκλοφορισει η επισημη εκδοση 3 για Multilanguage?

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

έχει πολλα που δεν μεταφράστηκαν. αλλα ότι μεταφράζω απο μια γραμμή και μετα ή δεν ανοιγει η εφαρμογή ή κολλαει σε κάποιο μενου.

 

Mπορει να βαζεις περισσοτερα γραμματα απο αυτα που πρεπει και κολλαει..

 

Εαν οι αγγλικη λεξη εχει 10 ψηφια προσπαθησε να μην ξεφευγεις στην ελληνικη μεταφραση :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποτε θα κυκλοφορισει η επισημη εκδοση 3 για Multilanguage?

Είναι άγνωστο ακόμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να βαζεις περισσοτερα γραμματα απο αυτα που πρεπει και κολλαει..

 

Εαν οι αγγλικη λεξη εχει 10 ψηφια προσπαθησε να μην ξεφευγεις στην ελληνικη μεταφραση :)

 

το δοκίμασα και αυτο Γιάννη. οτι και να κάνω αλλαγη μετα απο μια γραμμή υπάρχει πρόβλημα ακόμα και αν δε ξεφύγω απο τον αριθμό ψηφίων

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Ποτε περιπου θα βγει η τελικη εκδοση 3 των nokia map? Και αν γνωριζει καποιος εγω εχω αδεια 6 μηνες για βαλκανια ..μπορω απο την εκδοση 2 να βαλω τους χαρτες 3 οταν βγει η τελικη εκδοση χωρις προβλημα?

Επισης το προγραμμα smart2go απο την nokia κυκλοφορει "σπασμενο" στα γνωστα μαγαζακια οπως το Garmin για ολη την ευρωπη??

Link to comment
Share on other sites

Ποτε περιπου θα βγει η τελικη εκδοση 3 των nokia map? Και αν γνωριζει καποιος εγω εχω αδεια 6 μηνες για βαλκανια ..μπορω απο την εκδοση 2 να βαλω τους χαρτες 3 οταν βγει η τελικη εκδοση χωρις προβλημα?

Επισης το προγραμμα smart2go απο την nokia κυκλοφορει "σπασμενο" στα γνωστα μαγαζακια οπως το Garmin για ολη την ευρωπη??

 

Εγω ειχα αγορασει αδεια για ενα χρονο(ληγει σε 55 μερες) και περασα την εκδοση 3 και η αδεια μεταφερθηκε .Οι χαρτες δεν ειναι ιδιοι στις δυο εκδοσεις,στην 3 ειναι πιο μεγαλοι σε μεγεθος για Ελλαδα οπως και για Βουλγαρια που ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το εξής πρόβλημα.

Εχω ένα νοκια Ν82 και όταν κλείνω την εφαρμογή nokia map τότε το κινητό ΚΟΛΑΕΙ και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα....Το ΜΟΝΟ που μπορείς να κάνεις είναι να βγάλεις την μπαταρία και να την ξανα βάλεις,μονο έτσι ξεκολάει....

Εχω κάνει format και hard και soft αλλα το πρόβλημα παραμένει...Οταν είχα στο nokia map την εκδοση 1.2.χχχ ΠΟΤΕ δεν είχε κολήσει,μα ποτέ απο τότε που πέρασα την 2 και δομιμάζοντας και την 3 κολάει...έχω δοκιμάσει να βγάλω το nokia map και να το ξανα περάσω αλλά τίποτα....

Τι μπορεί να φταίει???!!!

Link to comment
Share on other sites

Σβησε και ξαναπερασε τους χαρτες μεσω maploader ,χρησιμοποιοντας

την σχετικη εκδοση,αναλογα με την

εκδοση του nokia maps που εχεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να σβήσω τους χάρτες?να του περάσεις ανοίγεις το map loader επιλέγεις χώρα και τους κατεβάζει...πως τους σβήνεις όμως?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...