Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...το κινητό μου(Ν82) έχει την έκδοση v1.2wk48 nokia map...προσπαθώ να του περάσω την 2 αλλά μου λέει "αδύνατη εγκατασταση,ενσωματομένο μέρος"αλλα και όταν πάω να βγάλω την έκδοση που υπάρχει ήδη,μου λέει ότι δεν επιτρέπεται...καμια ιδέα??

Επισεις αυτην εφαρμογή smart2go δεν βρίσκω να την κατεβάσω...το link smart2go οδηγεί στην σελίδα της nokia.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπες στην σελίδα της Νοκια, πήγαινε στην σελίδα του Νοκia Μαps, βαλε ποια συσκευή έχεις και κατέβασε τό. Κανε εγκατάσταση και μετά θα περάσεις από πάνω την σπασμένη έκδοση από το xxxxxxxxxxx.
Link to comment
Share on other sites

Μπες στην σελίδα της Νοκια, πήγαινε στην σελίδα του Νοκia Μαps, βαλε ποια συσκευή έχεις και κατέβασε τό. Κανε εγκατάσταση και μετά θα περάσεις από πάνω την σπασμένη έκδοση από το xxxxxxxxxxx.

 

αυτό κάνω απο την νοκια προσπαθώ να τοκατεβάσω...το κατεβάζε αλλα όταν πάω να το τρέξω μου βγάζει το μήνυμα που έχω αναφέρει...

 

αυτό το καταραμένο το link www.smart2go.com/en/download/" οδηγεί στην νοκια.....που στο καλό θα το βρώ το smart2go...

Link to comment
Share on other sites

Το smart2go είναι το Nokia Maps!

Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Απλά το link έχει μείνει από τις αρχές κυκλοφορίας του Nokia Maps το οποίο ήταν διαθέσιμο από το site http://www.smart2go.com/en/download...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οι νέοι χάρτες που γράφουν ovi και είναι για το Nokia Maps 3 είναι κ αυτοί της Navteq όπως του 2? Εχουν βελτιώσεις? Τους έβαλα χτες και νομίζω ότι είναι καλύτεροι.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

οι νέοι χάρτες που γράφουν ovi και είναι για το Nokia Maps 3 είναι κ αυτοί της Navteq όπως του 2? Εχουν βελτιώσεις? Τους έβαλα χτες και νομίζω ότι είναι καλύτεροι.

 

Έχουν απίστευτη λεπτομέρεια και δρόμους, που τον έχουν μόνο οι χάρτες της Garmin. Έπαθα πλάκα όταν το χρησιμοποίησα.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

γινεται να μπει σε Ε61i?

 

Βγήκε σπασμένη έκδοση που κάνει για FΡ1 συσκευές αλλά δεν γνωρίζω αν είναι συμβατή και για preFΡ1. Δεν έχεις παρά να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

γινεται να μπει σε Ε61i?

 

Εχει δωθει και παλιοτερα ,ποιες συσκευες ειναι συμβατες...

:)

 

Maps 3.0Beta works with Nokia devices based on:

S60 3rd Edition Feature Pack 1 (E71, E66, 6110 Navigator, N95, N95 8GB, N82)

S60 3rd Edition Feature Pack 2 (N96, N85, N79, 6650, 6210 Navigator, 6220 Classic, N78)

http://betalabs.nokia.com/betas/view/nokia-maps-30-maps-ovi

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Nokia Maps 3 στο Ν79 κι έχω εγκατεστημένη κάρτα SIM Cosmote 2in1 με εταιρικό Cosmote και WhatsUp. Θέλω να ρωτήσω τα εξής σχετικά με τις διαφορές χρήσης του ενσωματωμένου GPS και του Α-GPS για το Nokia Maps:

 

1. Ακρίβεια στίγματος και ταχύτητα λήψης:

Με ποιό από τα δύο GPS θα έχω γρηγορότερη αναγνώριση θέσης και ακριβέστερο στίγμα κατά την αρχική διαδικασία λήψης;

 

2. Κατανάλωση μπαταρίας:

Ποιό από τα δύο GPS επιβαρύνει λιγότερο την μπαταρία; Ενδέχεται να είναι ίδια;

 

3. Χρεώσεις Α-GPS:

Γνωρίζω πως το ενσωματωμένο GPS δεν μας χρεώνει τίποτα. Για το Α-GPS κάπου διάβασα πως χρεώνει μερικά kb αλλά δεν κατάλαβα αν αυτά τα λίγα kb αφορούν σε "εφάπαξ" χρέωση κάθε φορά που ανοίγουμε την εφαρμογή (μόνο μέχρι να βρει στίγμα) ή αν η χρέωση συνεχίζεται (άρα αυξάνει) καθ' όλη τη διάρκεια της χρήσης των χαρτών. Αυτά τα λίγα kb σε πόσα ευρώ μεταφράζονται πχ σε ένα εταιρικό Cosmote και σε πρόγραμμα WhatsUp;

 

Ευχριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Τα GPS δεν είναι ξεχωριστά :lol: απλά το A-GPS είναι υποβοηθητικό στο κανονικό. Συνδέεται στο νετ και κατεβάζει 5-6kb δεδομένων ώστε να πιάσεις γρηγορότερα δορυφόρους. Εάν το έχεις κλικαρισμένο βέβαια. Εάν όχι περιμένεις με το κανονικό λίιιγο παραπάνω.

 

Α-GPS = Assisted GPS

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

1. Με το A-GPS ενεργοποιημένο βρίσκει σήμα γρηγορότερα

 

2. Δε νομίζω να υπάρχει διαφορά στη κατανάλωση

 

3. Ναι σε χρεώνει μερικά Kb κάθε φορά που θα ανοίξεις την εφαρμογή μέχρι να βρει στίγμα, μετά δε σε χρεώνει τίποτα όσο το χρησιμοποιείς

όσο για τις χρεώσεις καλύτερα να κοιτάξεις τις χρεώσεις στην cosmote

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πότε θα βγει η κανονική έκδοση των Nokia Maps 3;

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πότε θα βγει η κανονική έκδοση των Nokia Maps 3;

 

Οταν υπαρξει καποιο νεοτερο,

θα το δεις εδω γραμμενο....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κάνω τώρα τη διαδικασία αλλά το μόνο που δε με ρώτησε ήταν για το πού θέλω να το κάνω "save"! Το έκανε από μόνο του αυτό :p Λογικά στην κάρτα μνήμης έ;
Link to comment
Share on other sites

Κάνω τώρα τη διαδικασία αλλά το μόνο που δε με ρώτησε ήταν για το πού θέλω να το κάνω "save"! Το έκανε από μόνο του αυτό :p Λογικά στην κάρτα μνήμης έ;

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!

Link to comment
Share on other sites

Οταν υπαρξει καποιο νεοτερο,

θα το δεις εδω γραμμενο....

Ευχαριστώ.

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου(Ν82) έχει την έκδοση v1.2wk48 nokia map...προσπαθώ να του περάσω την 2 αλλά μου λέει "αδύνατη εγκατασταση,ενσωματομένο μέρος"αλλα και όταν πάω να βγάλω την έκδοση που υπάρχει ήδη,μου λέει ότι δεν επιτρέπεται...καμια ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου(Ν82) έχει την έκδοση v1.2wk48 nokia map...προσπαθώ να του περάσω την 2 αλλά μου λέει "αδύνατη εγκατασταση,ενσωματομένο μέρος"αλλα και όταν πάω να βγάλω την έκδοση που υπάρχει ήδη,μου λέει ότι δεν επιτρέπεται...καμια ιδέα??

 

Κατέβασε το Nokia Maps Updater και το Nokia Map Loader

Ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες για να περάσεις την έκδοση 3 του Nokia Maps και τους τελευταίους χάρτες

 

 

1. Ensure that you have the latest Nokia PC Suite installed on your computer

2. Download and install Nokia Maps Updater to your computer.

3. Connect your device to the computer (PC Suite Mode) and open Nokia Maps Updater.

4. If more than one device is connected to the computer, select your device from the list.

5. When Nokia Maps Updater has found updates, download them to your device.

6. Accept the installation in your device when prompted on the device display.

7. Please monitor the download to your device as it is likely that it will ask you to click “ok” a few times in order to close applications and continue. Failure to do this will result in a “time out” and incorrect installation to your device.

8. Ensure that installation is fully complete (notification on computer & phone) before opening Maps 3.0 - this can sometimes take a while, but please be patient as the Maps Updater needs to delete the old maps data first.

9. Once complete and open Maps 3.0

The 1st time you run Maps 3.0 it may take a bit of time as it need to create the necessary folders to store the map data. Nokia Maps Updater replaces the maps of entire regions or countries on your device. Therefore to transfer maps of additional regions or countries to your device, use Map Loader 3.0 (Note that earlier versions of Map Loader do not work with Maps 3.0).

Please ensure that you run Maps 3.0 at least once, before using the Map Loader (in PC Suite mode).

 

 

Περισσότερα..

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Nokia Maps Updater και το Nokia Map Loader

Ακολούθησε τις παρακάτω οδηγίες για να περάσεις την έκδοση 3 του Nokia Maps και τους τελευταίους χάρτες

 

 

1. Ensure that you have the latest Nokia PC Suite installed on your computer

2. Download and install Nokia Maps Updater to your computer.

3. Connect your device to the computer (PC Suite Mode) and open Nokia Maps Updater.

4. If more than one device is connected to the computer, select your device from the list.

5. When Nokia Maps Updater has found updates, download them to your device.

6. Accept the installation in your device when prompted on the device display.

7. Please monitor the download to your device as it is likely that it will ask you to click “ok” a few times in order to close applications and continue. Failure to do this will result in a “time out” and incorrect installation to your device.

8. Ensure that installation is fully complete (notification on computer & phone) before opening Maps 3.0 - this can sometimes take a while, but please be patient as the Maps Updater needs to delete the old maps data first.

9. Once complete and open Maps 3.0

The 1st time you run Maps 3.0 it may take a bit of time as it need to create the necessary folders to store the map data. Nokia Maps Updater replaces the maps of entire regions or countries on your device. Therefore to transfer maps of additional regions or countries to your device, use Map Loader 3.0 (Note that earlier versions of Map Loader do not work with Maps 3.0).

Please ensure that you run Maps 3.0 at least once, before using the Map Loader (in PC Suite mode).

 

 

Περισσότερα..

 

 

Παλι φτάνει στ 6 βή,α, με ρωτάει για την εγκατάσταση μια χαρά,αλλά μετά απο λίγο μου λέει "αδύνατη εγκατασταση,ενσωματομένο μέρος"....

Link to comment
Share on other sites

κανε ένα φορματ στο τηλέφωνο και ύστερα θα πάρει την αναβαθμίσει κανονικά!

 

Το έκανα ΚΑΙ αυτό 2 φορές αλλά μπα.....:(

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες και το Soft format και το Hard format?

soft είναι το κανονικο,hardware format πώς γίνετε??τι πρέπει να κάνω και ποιά η διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...