Jump to content

[S60 3rd Edition] Nokia Maps (ex. Ovi Maps/Smart2go)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε γι' αυτο... Επέλεξε το WLAN (αν δεν ξερεις για να μην σε μπερδευω ειναι το ασυρματο ΙΝΤΕΡΝΕΤ) ωστε να συνδεεται με αυτο εαν το βρiσει ή να μην συνδεεται καθολου αν δεν υπάρχει... Μην επιλεγεται ρυθμισεις δικτιου γιατι θα συνδεεται αυτοματα και θα σας χρεωνει διχως λόγο

 

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!

 

Μολις το δοκιμασα και ειναι ΟΚ!!!

 

Κατι ακομη βαζω πχ Patision και Aharnon και δεν βρισκει αποτελεσματα γιατι?

 

Πως πρεπει να γραφω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!

 

Μολις το δοκιμασα και ειναι ΟΚ!!!

 

Κατι ακομη βαζω πχ Patision και Aharnon και δεν βρισκει αποτελεσματα γιατι?

 

Πως πρεπει να γραφω?

 

Πρέπει να το γραφεις σωστα... μπορει να θελει με χ και οχι με η.. Τι νa πω.. Περιοχη βαζεις Αθηνα???

μαλλον αν βαζεις και τα δυο δεν θα τα βρισκει.. Μια μια τις οδους πρεπει...

 

Μπορει κι ολας να το εχει καταχορημενο αλλιως. Με αλλο spelling

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι Αθηνα βαζω.

 

τελος παντων...

 

Σ ευχαριστω πολυ καλη συνεχεια...

 

και συγνωμη απο τους υπολοιπους για το chat...

Link to comment
Share on other sites

και συγνωμη απο τους υπολοιπους για το chat...

 

Μην απολογείσαι.. δεν τρεχει κατι.. Γι' αυτο υπάρχει το topic... Για να λύνουμε αποριες.. Εδω αλλα κι αλλα μηνυματα αναφερονταο 3-4 φορες σε καθε σελίδα... Εσυ νιώθεις ασχημα??:p :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το γραφεις σωστα... μπορει να θελει με χ και οχι με η.. Τι νa πω.. Περιοχη βαζεις Αθηνα???

μαλλον αν βαζεις και τα δυο δεν θα τα βρισκει.. Μια μια τις οδους πρεπει...

 

Μπορει κι ολας να το εχει καταχορημενο αλλιως. Με αλλο spelling

Γιατι οταν κανεις αναζητηση πρπει να ειναι ακριβως ιδιος ο δρομος για να σου βγαλει αποτελεσμα?Δεν σου βγαζει και παρεμφερη αποτελεσματα?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν κανεις αναζητηση πρπει να ειναι ακριβως ιδιος ο δρομος για να σου βγαλει αποτελεσμα?Δεν σου βγαζει και παρεμφερη αποτελεσματα?

 

Πρεπει αν ειναι ακριβης.. Τα παρεμφερη στα βγαζει αν υπάρχουν περισσότες από μια οδο με αυτο το ονομα.. Πχ αν βαλεις Thessalonikis (τυχαια τη λεω) θα σου βγαλει απ' ολη την αττικη... Κατάλαβες?

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαταλαβα ωστοσο πιστευω οπτι μια δυο τρεις φορες θα το πετυχεις αυτο που θες,εχεις δοκιμασει να δεις αν μπορεις να αποθηκευσεις τα σημεια ενδιαφεροντος απαξ μεσω wifi?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαταλαβα ωστοσο πιστευω οπτι μια δυο τρεις φορες θα το πετυχεις αυτο που θες,εχεις δοκιμασει να δεις αν μπορεις να αποθηκευσεις τα σημεια ενδιαφεροντος απαξ μεσω wifi?

 

Ναι.. αποθηκευονται. Αν βαλεις για παραδειγμα Ερμου 58 και εκει π.χ. μενεις (λέμε τωρα) πηγαινες, πατας αποθηκευση σημειου ξηρας, του δινεις ενα ονομα πχ.χ σπίτι και από κατω εχει την διευθυνδη. Μετα θα μπορεις να δημιουργεις διαδρομες απο το "σπιτι" σου εως καποιο αλλο σημειο ξηρας, χωρις να ειναι8 συνδεδεμενο με δορυφορους η κατι αλλο...

 

 

18:26 : Αυτο που ειπα ειναι ασχετο.. αλλο καταλαβα στην αρχη.. Μεσω wi-fi οχι. δεν εχω δοκιμασει...

 

σ.σ. Παρ'ολα αυτα το αφηνω για να δουν οσοι δεν το ηξεραν ,πως μπορει καποιος να αποθηκευσει ενα σημειο ξηρας...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Nai ενταξει αυτο αλλα μπορω ας πουμε να του βαλω να αποθηκευσει ολα τα ξενοδοχεια μιας πολης πχ.Θεσσαλλονικη η ΑΘΗΝΑ?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia exo agorasei thn plohghsh giaena mhna.moy bgazei kaonika thn diadromh sthn plohghsh alladen exo ths fonitikes entoles .ti fteei ? prepei na katebaso kati ?kai an nai pos?
Link to comment
Share on other sites

pedia na rtiso katafera na peraso ton elliniko xarti brika kai doriforo ala otan tou epilego mia diadromi kai tou pataw ploigisi mou zitai agora kserete pos ginete i agora kai poso kostizi???

Efxaristw prokatabolika

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

pedia na rtiso katafera na peraso ton elliniko xarti brika kai doriforo ala otan tou epilego mia diadromi kai tou pataw ploigisi mou zitai agora kserete pos ginete i agora kai poso kostizi???

Efxaristw prokatabolika

 

α πατας σχεδιασμος διαδρομης στο χαρτη.. Οχι την αλλη επιλογη (δεν θυμαμαι τωρα ποια ειναι)

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

σημερα πληρωσα 7 € και κατι ψιλα και ενεργοποιησα την πλοηγηση.για πρωτη ματια καλο μου φανηκε απλος λοιπουν πολλες πολεις απο την ελλαδα.ετυχε να βρισκομαι εκτακτος το σαβατοκυριακο μεσολογγι ,αλλα δυστηχως απο οδους τζιφος=νεκρα. η πλακα ειναι οτι το κοματι τις τουρλιδας για αυτους που γνωριζουν απο εκεινα τα μερη δεν υπαρχει και φτιαχνοντας μια καταγραφη περνας μεσα απο την θαλασσα.δεν εχει το δρομο που ενωνει μεσα απο την λιμνοθαλασσα το μεσσολογι με την τουρλιδα αποσταση 5 χιλιομετρων.

τελος παντων καταταλα δουελευι μια χαρα και οι φωνητικη πληκτρολογισει.και κατι αλλο που ξεχασα.διαδρομη απο μαρκοπουλο μεσογαιας αττικη προς αργυρουπολη σχεδιασμος -υπολογισμος διαδρομης,την εβγαλε μεσω καλυβιων γαλαζια ακτη παραλιακη βαρκιζα.μολις εβαλα εναλακτικη διαδρομη μου εφτιαξε διαδρομη μαρκοπουλο-κορωπι- λεωφορος βαρης κωροπιου και μετα Λεωφ. βουλιαγμενη.

αυτα:D

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

φίλοι εχω το N 95 αλλα δεν μπορω να εγκαταστήσω το smart2go στο τηλέφωνο. Μου βγΑΖΕΙ μηνυμα αδυναμια εγκαταστασης. Τι πρεπει να κάνω

 

δεν χρειαζεται εγκατασταση.απλος μπαινεις στο μενου και επιλεγεις το εικονιδιο που λεγετε χαρτες.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

φιλε το εχω αγορασε και εγω.μου εβγαλε κατεθειαν την πλοηγηση να δουλευει μια χαρα.δεν εχω ομωσ φωνιτικη καθοδηγηση .πρεπει να κανω κατι αλλο ?εσυ πωσ την εχεισ?

 

σημερα πληρωσα 7 € και κατι ψιλα και ενεργοποιησα την πλοηγηση.για πρωτη ματια καλο μου φανηκε απλος λοιπουν πολλες πολεις απο την ελλαδα.ετυχε να βρισκομαι εκτακτος το σαβατοκυριακο μεσολογγι ,αλλα δυστηχως απο οδους τζιφος=νεκρα. η πλακα ειναι οτι το κοματι τις τουρλιδας για αυτους που γνωριζουν απο εκεινα τα μερη δεν υπαρχει και φτιαχνοντας μια καταγραφη περνας μεσα απο την θαλασσα.δεν εχει το δρομο που ενωνει μεσα απο την λιμνοθαλασσα το μεσσολογι με την τουρλιδα αποσταση 5 χιλιομετρων.

τελος παντων καταταλα δουελευι μια χαρα και οι φωνητικη πληκτρολογισει.και κατι αλλο που ξεχασα.διαδρομη απο μαρκοπουλο μεσογαιας αττικη προς αργυρουπολη σχεδιασμος -υπολογισμος διαδρομης,την εβγαλε μεσω καλυβιων γαλαζια ακτη παραλιακη βαρκιζα.μολις εβαλα εναλακτικη διαδρομη μου εφτιαξε διαδρομη μαρκοπουλο-κορωπι- λεωφορος βαρης κωροπιου και μετα Λεωφ. βουλιαγμενη.

αυτα:D

Link to comment
Share on other sites

σημερα πληρωσα 7  και κατι ψιλα και ενεργοποιησα την πλοηγηση.για πρωτη ματια καλο μου φανηκε απλος λοιπουν πολλες πολεις απο την ελλαδα.ετυχε να βρισκομαι εκτακτος το σαβατοκυριακο μεσολογγι ,αλλα δυστηχως απο οδους τζιφος=νεκρα. η πλακα ειναι οτι το κοματι τις τουρλιδας για αυτους που γνωριζουν απο εκεινα τα μερη δεν υπαρχει και φτιαχνοντας μια καταγραφη περνας μεσα απο την θαλασσα.δεν εχει το δρομο που ενωνει μεσα απο την λιμνοθαλασσα το μεσσολογι με την τουρλιδα αποσταση 5 χιλιομετρων.

τελος παντων καταταλα δουελευι μια χαρα και οι φωνητικη πληκτρολογισει.και κατι αλλο που ξεχασα.διαδρομη απο μαρκοπουλο μεσογαιας αττικη προς αργυρουπολη σχεδιασμος -υπολογισμος διαδρομης,την εβγαλε μεσω καλυβιων γαλαζια ακτη παραλιακη βαρκιζα.μολις εβαλα εναλακτικη διαδρομη μου εφτιαξε διαδρομη μαρκοπουλο-κορωπι- λεωφορος βαρης κωροπιου και μετα Λεωφ. βουλιαγμενη.

αυτα:D

 

 

mhpws exeis to prwto amfivio oxhma?:lol:

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Το είχα υπ' όψιν μου και το έκανα.

 

Μιας κι ανέβασε κι ο sotos το χάρτη είπα να δοκιμάσω ακόμα μια φορά.

Απεγκατέστησα το Ultimate Voice Recorder το οποίο θεωρώ ύποπτο για διένεξη.

Κατέβασα το καινούργιο PC Suite (μου ζήτησε αναβάθμιση)

Εγκατέστησα το sisx από το link του sotos, έτρεξα το "Χάρτες" μια φορά.

Και τελικά έβαλα τον φάκελο με το χάρτη του sotos στην κάρτα (Private) με τον Card Reader.

 

 

Εννοείς το Nokia_Maps_S60.SISX? Tο κάνεις εγκατάσταση και το τρέχεις, αφού πριν έχεις κάνει εγκατάσταση του smart2go (smart2go_beta_S60.SISX) από το site που δίνεται στο εισαγωγικό μύνημα στην πρώτη σελίδα του θέματος?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το Nokia_Maps_S60.SISX? Tο κάνεις εγκατάσταση και το τρέχεις, αφού πριν έχεις κάνει εγκατάσταση του smart2go (smart2go_beta_S60.SISX) από το site που δίνεται στο εισαγωγικό μύνημα στην πρώτη σελίδα του θέματος?

 

Το smart2go_beta_S60.SISX και το Nokia_Maps_S60.SISX είναι το ίδιο πρόγραμμα αλλά από διαφορετικές σελίδες. Πριν είχα χρησιμοποιήσει το πρώτο λινκ και την τελευταία φορά (καθαρή εγκατάσταση εξ αρχής) αυτό από τη Νόκια.

Δηλαδή:

Για την εγκατάσταση του sisx χρησιμοποίησα το λινκ που είχε δώσει ο sotoss σ' αυτό το μήνυμα δηλ. το sisx που βρίσκεται εδώ:

http://mobilesearch.nokia.com/A4160036?maps στο σημείο που λέει "Download Nokia Maps (3.44 MB)", εγκατέστησα αυτό (μόνο) στο τηλέφωνο (στην κάρτα μνήμης), άνοιξα μια φορά το πρόγραμμα χωρίς χάρτη, το έκλεισα και μετά έβαλα το φάκελο με τους χάρτες του Sotoss, το ξαναάνοιξα και ήταν όλα ΟΚ.

 

Τελικά σ' αυτό με τα ονόματα μας έχουν μπερδέψει, πρέπει να αποφασίσουν πώς θα λέγεται το πρόγραμμα Nokia Maps (στα ελληνικά "Χάρτες") ή Smart2go navigator. Η διπλή ονομασία προκαλεί σύγχυση όπως και τα δύο διαφορετικά σημεία κατεβάσματος.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

φιλε το εχω αγορασε και εγω.μου εβγαλε κατεθειαν την πλοηγηση να δουλευει μια χαρα.δεν εχω ομωσ φωνιτικη καθοδηγηση .πρεπει να κανω κατι αλλο ?εσυ πωσ την εχεισ?

του εβαλα συνδεση δυκτιου την dsl γραμμη που εχω μεσω wifi router και επελεξα ρυθμισεις-γενικα και απο εκει στην φωνητικη καθοδηγηση εβαλα ελληνικα και μολις πατησα το κουμπι πισω βγαζει ενα μηνυμα στο τηλεφωνο " ληψη φωνητικων εντολων?" επιλεγεις εσυ ναι και τελος.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

kalo to nokia maps alla tora pou evgale i tomtom neo xarti martiou 2007 me ellada mesa as mas xairetisi i nokia

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

distixos tora o xartis ine 78mb pali eastern europe,alla apo ellada exi pliri athina,ligi thessaloniki kai oles tis polis tis elladas alla mono me 2-3 kentrikes odous. omos ine olokainourios xartis.opoios endiaferete [http://rapidshare.com/users/9BYTQF]

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα ειμαι κατοχος ν73 και εχω παραγγειλει το ν95 απο γερμανια 380e το εχει ηδη φιλος και το περιμενω επειδη δεν εχω χρονο να διαβασω τα προηγουμενα ειστε ικανοποιημενοι απο το ν95΄ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...