Jump to content

[Επίσημο] Motorola RIZR Z8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ta parales

 

Συμφωνω.Μαλλον ο φιλος ειναι fun της sony για να ζηταει ολα αυτα αλλα αυτο ειναι motorola εχει ενα απο τα καλυτερα ηχεια της αγορας δεν ειναι φακος δεν ψηφιακη δεν ειναι mp3 δεν ειναι ραδιοφωνο,ειναι μια συσκευη τηλεφωνου ισως λιγο υπερτιμημενη αλλα υπαρχουν και χειροτερα αλλα αυτα που υποσχεται τα κανει και με το παραπανω.Ολα τα κινητα πια κυκλοφορουν με τα χι ψι προβληματα και πρεπει αν ξερεις καθε τρεις και λιγο να τα αναβαθμιζεις και αν δεν ξερεις τρεχα και αστο μια εβδομαδα στο εκαστοτε service.Τουλαχιστον εγω με motorola ξενοιασα τουλαχιστον απο κατασκευαστικα προβληματα,τωρα οσο αφορα το λογισμικο σε μια ενδεχομενη αναβαθμιση θα στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ta parales

 

Δε νομίζω όμως να διαφωνείς με κάτι απ όσα είπα...

 

almeraake ναι είμαι fan της sony γιατί πήρα κινητό μετά από δύο χρόνια προς αντικατάσταση του k750i και δυστυχώς το παλιό αποδείχθηκε καλύτερο του νέου.. Αντε να περιμένουμε αυτη την ενδεχόμενη αναβαθμιση μήπως δούμε άσπρη μέρα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

θέμα περνάς με ένα κλικ

πως δεν τα κατάφερες....

κάμερα πείραξε την ευκρίνεια -όχι μόνο την επιλογή υψηλή ανάλυση ....εμένα μη σου πω ότι μου φάνηκε το δυνατό σημείο του τηλεφώνου η κάμερα....

τα πλήκτρα μαλακώνουν με την χρήση....

πάντως τα μικροπλροβλήματα δεν έχουν να κάνουν με την μοτορόλα αλλά με το symbian λογισμικό

προφανώς τους πιάσαν κορόιδα τους Αμερικανούς μια και είναι μοναδική συσκευή που δεν έχει touch screen και τρέχει uiq

( το m600 πχ. μπορεί να εχει πλήκτρα αλλά έχει και οθόνη αφής)

 

πολλά απλά functions που γινόταν μ ένα τικ στην οθονη γίνονται πλέον με τα πλήκτρα και έχει ως αποτέλεσμα τα υπομενού να είναι αρκετά

 

α...κι ένα τελευταίο tip, όποιος χρησιμοποιεί opera--java version----

καλύτερα την έκδοση 3

η νεότερη μου φάνηκε αργή και με κολλήματα

 

 

να υποθέσω πως ευθύνεται η νόκια που δεν πήραν s60 3d???

Link to comment
Share on other sites

θέμα περνάς με ένα κλικ

πως δεν τα κατάφερες....

 

 

Κατέβασα κάποια θέματα από site που αναφέρθηκε σε κάποιο post του VEGETTO αλλά αυτό το κλικ για να τα εγκαταστησω δεν το βρηκα ακόμα.. teodoroGR είπες ψάξε στο θέμα για το sony m600 αλλά εκεί έχει 50 σελίδες και χάθηκα... Κανένα hint?

 

Καλή η κάμερα, αλλά 2MP για 360€ δεν είναι λίγα?

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα καποια πραγματα θα σου φανουν διαφορετικα φιλε Augoustos απο την sony στην motorola αλλα σιγουρα με τον καιρο θα διαπιστωσεις οτι ειναι κατασκευαστικα πολυ ανωτερα τηλεφωνα απο της sony.Παλι ομως λεω οτι απο πλευρας software πιστευω οτι θα βρεθει λυση για τα οποια μικροπροβληματα υπαρχουν.Εχοντας αλλαξει δυο sony k750 και k800 δεν ξερω και εγω ποσες αναβαθμισεις εκανα μεχρι να στρωσουν ενω με v3i με μια καθαρισα και μεχρι στιγμης κοντα δυο χρονια δουλευει αβιαστα με τουλαχιστον σκληρη χρηση 3 ωρων την ημερα και βαλε.
Link to comment
Share on other sites

Me ton idio tropo pou pernouses ta themata sto k750 ginetai i diadikasia k edw. Apla gia to z8 ta arxeia exoun katalixi utz... K sto blog mou ebala ena themataki dokimase to. .. Egw allo paratirisa oti i mpataria xekinise me metria apodosi k twra exei xeskistei..petaei.
Link to comment
Share on other sites

Me ton idio tropo pou pernouses ta themata sto k750 ginetai i diadikasia k edw. Apla gia to z8 ta arxeia exoun katalixi utz... K sto blog mou ebala ena themataki dokimase to. .. Egw allo paratirisa oti i mpataria xekinise me metria apodosi k twra exei xeskistei..petaei.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σου teodoroGR! Αυτό που λες για την μπαταρία όντως ισχύει και είναι απο τα πολύ θετικά του. Έτσι για να μη λέμε μόνο τα άσχημα... Πολύ ωραίο κ το blog.

Link to comment
Share on other sites

:) QuickOffice v4 (For UIQ 3.1)

 

 

http://i116.photobucket.com/albums/o40/elfman101/Gifs/bty949r_2.gif

 

 

http://img408.imageshack.us/img408/5822/67kx1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα καποια πραγματα θα σου φανουν διαφορετικα φιλε Augoustos απο την sony στην motorola αλλα σιγουρα με τον καιρο θα διαπιστωσεις οτι ειναι κατασκευαστικα πολυ ανωτερα τηλεφωνα απο της sony.Παλι ομως λεω οτι απο πλευρας software πιστευω οτι θα βρεθει λυση για τα οποια μικροπροβληματα υπαρχουν.Εχοντας αλλαξει δυο sony k750 και k800 δεν ξερω και εγω ποσες αναβαθμισεις εκανα μεχρι να στρωσουν ενω με v3i με μια καθαρισα και μεχρι στιγμης κοντα δυο χρονια δουλευει αβιαστα με τουλαχιστον σκληρη χρηση 3 ωρων την ημερα και βαλε.

 

Η Motorola είναι πολύ καλή στο κατασκευαστικό υλικό αλλά και με πολύ μ@μ2τ0 Design (Βλ. Κ1)!!!!!!!!!!!...

Link to comment
Share on other sites

augouste

ή από το site της wind (ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΙΣ Ζ8 ΔΕΣ Μ600 ΚΤΛ)\

¨η καλείς την εξυπηρέτηση πελατων και τις βάζεις χειροκίνητα

....στο λέω γιατι εγω αρχικά έβαλα αυτοματες με αποτέλεσμα

να μου έρθουν κλειδωμένες και να μην μπορώ να τις αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

μιλούσα πάντως με τους Μοτορολάδες σήμερα γιατί ανακάλυψα στο κουτί του κινητού κάτι που δεν μου πολυάρεσε....

"ζ8 movie edition INCLUDING movie Bourne ultimate

AND s9 wireless stereo headset "

και από πίσω λέει καθαρά

"movie and s9 wireless stereo headseat INSIDE"

ΤΟ WIRELESS HEADSEAT ΟΣΟ ΤΟ ΕΙΔΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΙ ΕΓΩ......................................................................

ΚΑΙ η τηλεφωνήτρια φρόντισε να μου πει ότι πρόκειτε για τυπογραφικό λάθος

μόνο που μπρος και πίσω είναι τυπωμένα τα ακουστικά

τα οποία κ ασφαλώς δεν περιείχε μέσα η συσκευασία

παραμόνο τα κλασσικά hands free της moto.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια!!

Μπορει να μου γραψει καποιος μια λιστα απο εφαρμογες (SIS) και παιχνιδια (SIS) που ειναι συμβατα με την συσκευη??

 

 

Κατι ασχετο: Πηρα το κινητο και ειχε μεσα την ταινια Τhe Bourne Identity που ειναι σε μορφη .mo

Με ποιο προγραμα μπορω να την δω στο pc μου???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Γεια!!

Μπορει να μου γραψει καποιος μια λιστα απο εφαρμογες (SIS) και παιχνιδια (SIS) που ειναι συμβατα με την συσκευη??

 

 

Καλησπέρα!!!

Μολίς απεκτησα το Ζ8!!!

Ειναι το πρωτο μου Symbian και δεν ξερω τι μου γινεται..

Μια λίστα απο καποιον που ξέρει θα ήταν μεγάλη βοηθεια!!!

(Tα γνωστα μαγαζια τα γνωρίζω, αλλα δεν μπορω να καταλαβω και πολλα, sorry..)

 

Please!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις, παιζει ρολο τι χρειαζεσαι εσυ!! απλα εμεις μπορουμε να σ πουμε την δικη μας αποψη και την δικη μας ευκολια!!

π.χ.

για μενα ειναι:

1)v8 ως linux συσκευη (αρνητικο: δεν παιρνει καρτα μνημης)

2)z8 κορυφαιο κινητο (αρνητικο: ανυπαρκτο linux)

3)v9 δεν ειναι linux, καπως παντοφλε, και μοιαζει με το v8. (δεν ειναι linux)

 

οποτε, εγω ψηφιζω σε Linux συσκευες!! και μετα απο αυτες ψηφιζω ξερα z8!! μ'αρεσει απιστευτα!!:D(τρελες ικανοτητες)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους,

 

Ειμαι μεταξύ του z8 και του v8(2GB)η V9,ποιο θεωρείται καλύτερη αγορά?

 

Eυχαριστώ!

Η καλύτερη αγορά είναι αυτή που ανταποκρίνεται καλύτερα στις ανάγκες μας.

 

Αν θες 3G πχ,δεν θα πάρεις το V8...Κάπως έτσι πάει.Πες μας εσύ τις προτεραιότητες σου.

 

edit:Νομίζω ότι αυτό ταίριαζε καλύτερα στο φόρουμ "διαξιφισμοί".

Link to comment
Share on other sites

To 3G δεν με ενδιαφέρει,to v9 το <βλέπω>λόγω sd κάρτας,σιγουρα δινω προτεραιότητα και στην εμφάνιση(μου αρέσει το z8 all black),μεταξύ v8 και z8 ποια ειναι η γνώμη σου?

Η καλύτερη αγορά είναι αυτή που ανταποκρίνεται καλύτερα στις ανάγκες μας.

 

Αν θες 3G πχ,δεν θα πάρεις το V8...Κάπως έτσι πάει.Πες μας εσύ τις προτεραιότητες σου.

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ λεπτη απαντηση!!

δεν μας διευκρινίζεις, τι ψαχνεις!(?)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!!!!!!!!!

Mε ποιο προγραμμα μπορω να δω ποιες εφαρμογες ειναι ανοιχτες και να τις κλεισω????

Ειναι αναγκη!!!

Παρακαλω οποιος ξερει ας απαντησει...

Link to comment
Share on other sites

SOS!!!!!!!!!!!

Mε ποιο προγραμμα μπορω να δω ποιες εφαρμογες ειναι ανοιχτες και να τις κλεισω????

Ειναι αναγκη!!!

Παρακαλω οποιος ξερει ας απαντησει...

 

Swiss Manager Pro UIQ3

http://shop.my-symbian.com/include/pictures/827934/sm3_anim_150.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...