Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mεγεια σε οσους το πηραν και σε οσους ειναι ετοιμοι με τα λεφτα στο χερι!;) :lol:

 

ΘΑ ηθελα να ρωτησω τα εξης:

1. Ποιοτητα του slide?

2. Τα ηχεια πρεπει να παιζουν πολυ δυνατα και ποιοτικα, ετσι?

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mεγεια σε οσους το πηραν και σε οσους ειναι ετοιμοι με τα λεφτα στο χερι!;) :lol:

 

ΘΑ ηθελα να ρωτησω τα εξης:

1. Ποιοτητα του slide?

2. Τα ηχεια πρεπει να παιζουν πολυ δυνατα και ποιοτικα, ετσι?

 

Λοιπον φιλε μου το κινητο το εχω εδω και 3 μερες.Το slide ειναι το καλυτερο που εχω δει και πιστεψε με εχω παρει ολα τα κινητα με slide.Τα ηχεια του ειναι φοβερα,νομιζω ποιο ποιοτικα και δυνατα απο του 6233.Καλη μπαταρια και πολυ καλο το gps.Βρισκει γρηγορα το σημειο που βρισκεσαι:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου το κινητο το εχω εδω και 3 μερες.Το slide ειναι το καλυτερο που εχω δει και πιστεψε με εχω παρει ολα τα κινητα με slide.Τα ηχεια του ειναι φοβερα,νομιζω ποιο ποιοτικα και δυνατα απο του 6233.Καλη μπαταρια και πολυ καλο το gps.Βρισκει γρηγορα το σημειο που βρισκεσαι:D

 

Πολυ καλα νεα!:)

 

Η οθονη ειναι εξαιρετικη απο οτι μαθαινω επισης!!

MP3 και Radio πως ακουγονται απο τα ακουστικα??

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου το κινητο το εχω εδω και 3 μερες.Το slide ειναι το καλυτερο που εχω δει και πιστεψε με εχω παρει ολα τα κινητα με slide.Τα ηχεια του ειναι φοβερα,νομιζω ποιο ποιοτικα και δυνατα απο του 6233.Καλη μπαταρια και πολυ καλο το gps.Βρισκει γρηγορα το σημειο που βρισκεσαι:D

 

Συμφωνώ απολύτως για το slide, είναι πολύ καλό, όσο για τα ηχεία του έχουν απίστευτη ένταση για κινητό.

iPhone 2G 2.0
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει διαθεσιμοτητα του 6110 στην κοσμοτε? εννοω για ποσοτητα γιατι ρωτησα σε ενα cosmote corner και μου ειπαν οτι εχει βγει τιμη αλλα κομματια δεν υπαρχουν πολλα
Link to comment
Share on other sites

distixos i nokia den kseri ti tha pi autofocus, ektos oti den eine, eine kai polu ftoxia den vgazei kales photo.

 

δεν πρεπει να ειμαστε πλεονεκτες. ειναι προφανες οτι το highlight του μοντελου αυτου ειναι η πλοηγηση.πιστευω οτι ειναι μεγαλο πλεονεκτημα που εχει και καλη οθονη και καλη μπαταρια(απ οτι λενε οι φιλοι που το πηραν προσφατα) και φλας στην καμερα(σημαντικο για μενα).με λιγα λογια ενα καλο πακετο σε καλη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα πως εχει χαρτες μονο της Αθηνας...Θεσσαλονικη εχει? μπορουμε να τους βρουμε?και κατι ακομη...αν αγορασω καρτα 2gb μπορω να κανω αντιγραφη τη μανισια 512 και να εχω τους χαρτες η δημιουργειται καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα χθές για λίγο στα χέρια μου και χρησιμοποίησα το νέο route 66. Το εντυπωσιακό είναι οτι όλοι οι δρόμοι καθώς και τα μενού είναι στα Ελληνικά. Τέλος πλέον τα greeklish στους δρόμους. Σχεδίασα διαδρομή και όλα δουλέυουν ρολόι. Δεν τίθεται θέμα αγοράς όπως στην περίπτωση του smart2go.

 

Απ'ότι είδα, υπάρχει κάλυψη μόνο για Αττική και μόνο οι κεντρικές αρτηρίες παο την υπόλοιπη Ελλάδα. Ο κάτοχός του μου είπε οτι το μέγεθος του συνολικού χάρτη είναι μόλις 15ΜΒ. Απογοητεύτηκα μια ςκαι στο αντίστοιχο θέμα που δημιούργησε ο Nervous για την εφαρμογή, είδαμε οτι θα είναι 200ΜΒ. Δεν ξέρω τι απο τα 2 ισχύει.

 

Όταν πάρει κάποιος απο δω το πρώτο ελληνικό 6110, θα μας πει τι απο τα 2 ισχύει και αν μπορούμε να κάνουμε αντιγραφή τα περιεχόμενα της κάρτας του πακέτου αγοράς σε μια 1 ή 2GB.

 

Το 61290 αναγνωρίζει κανονικά την 4GB. Να δούμε αν και το 6110 έχει την δυνατότητα αυτή.

Link to comment
Share on other sites

kseri kanis an iparxi ekdosi tou litourgikou gia mac?

to cd pou exo einai mono gia windows! kata ta alla einai kalitero san kataskeui apo to n95

hero of our nation.

Noodles Romanoff and his gang won't get far!

Trust in me and you'll find that...wait, I've got it here somewhere...ummm..never mind.

Viva the revolution!

Link to comment
Share on other sites

kseri kanis an iparxi ekdosi tou litourgikou gia mac?

to cd pou exo einai mono gia windows! kata ta alla einai kalitero san kataskeui apo to n95

 

Δες εδω τι υπαρχει :Nokia - Mac support

http://europe.nokia.com/A4423133

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

euxaristo nervous :)

brika gia sync toulaxiston ...alla mono auto !

den mporo na metafero arxia ...

hero of our nation.

Noodles Romanoff and his gang won't get far!

Trust in me and you'll find that...wait, I've got it here somewhere...ummm..never mind.

Viva the revolution!

Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα χθές για λίγο στα χέρια μου και χρησιμοποίησα το νέο route 66. Το εντυπωσιακό είναι οτι όλοι οι δρόμοι καθώς και τα μενού είναι στα Ελληνικά. Τέλος πλέον τα greeklish στους δρόμους. Σχεδίασα διαδρομή και όλα δουλέυουν ρολόι. Δεν τίθεται θέμα αγοράς όπως στην περίπτωση του smart2go.

 

Απ'ότι είδα, υπάρχει κάλυψη μόνο για Αττική και μόνο οι κεντρικές αρτηρίες παο την υπόλοιπη Ελλάδα. Ο κάτοχός του μου είπε οτι το μέγεθος του συνολικού χάρτη είναι μόλις 15ΜΒ. Απογοητεύτηκα μια ςκαι στο αντίστοιχο θέμα που δημιούργησε ο Nervous για την εφαρμογή, είδαμε οτι θα είναι 200ΜΒ. Δεν ξέρω τι απο τα 2 ισχύει.

 

Όταν πάρει κάποιος απο δω το πρώτο ελληνικό 6110, θα μας πει τι απο τα 2 ισχύει και αν μπορούμε να κάνουμε αντιγραφή τα περιεχόμενα της κάρτας του πακέτου αγοράς σε μια 1 ή 2GB.

 

Το 61290 αναγνωρίζει κανονικά την 4GB. Να δούμε αν και το 6110 έχει την δυνατότητα αυτή.

 

 

 

Στην συσκευασια εχει ενα DVD με το route66 που περιεχει τους χαρτες για μεγαλο μερος του πλανητη .

Η εφαρμογη στην συσκευη ειναι μερος του λειτουργικου οπως ειναι π.χ. το smart2go στο Ν95 .

Αφου εγκαταστησεις την εφαρμογη στον υπολογιστη απο το DVD , συνδεεις την συσκευη και αφου την αναγνωρισει επιλεγεις και περνας στην συσκευη τον χαρτη που θελεις .

Οποτε απλα αν αλλαξεις καρτα συνδεεις παλι την συσκευη και περνας ευκολα τον χαρτη και στην καινουρια καρτα .

Οι ιδιοι οι χαρτες ομως ειναι κλειδωμενοι και πρεπει να αγορασεις License για να δουλεψουν αφου τους εγκαταστησεις στην συσκευη αλλιως σου βγαζει μηνυμα οτι ειναι κλειδωμενοι.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστούμε RIP για τις πολύτιμες πληροφορίες σου. Πολύ καλή σκέψη να κατεβάζεις τους χάρτες μέσω της εφαρμογής του υπολογιστή.

 

Αλήθεια, το κινητό το έχεις πάρει ή το έχεις δεί απλά πως δουλεύει στην πράξη;

 

Απ'ότι έχω καταλάβει, οι Ελληνικοί χάρτες που υπάρχουν στην συσκευή είναι ξεκλείδωτοι ή αλλιώς αγορασμένοι. Όμως, αν κάνεις φορμάτ στην συσκευή και στην κάρτα μνήμης, και συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή για να ξανακατεβάσεις τους χάρτες της Ελλάδας, θα σου ζητήσει να τους αγοράσεις ή στο πακέτο σου δίνεται και ο αντίστοιχος κωδικός ενεργοποίησης των χαρτών;

 

Αν μπορείς, θα τσεκάρεις να μας πείς τι μέγεθος έχουν οι χάρτες που υπάρχουν προεγκατεστημένοι στο 6110; Αυτό λογικά θα φαίνεται μόνο αν συνδέσεις την συσκευή σε έναν υπολογιστή και επιλέξεις μαζική αποθήκευση γιατί όσο είχα την συσκευή στα χέρια μου, δεν μπορούσα να βρώ κανέναν φάκελο που να περιέχει τα αρχεία με τους χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστούμε RIP για τις πολύτιμες πληροφορίες σου. Πολύ καλή σκέψη να κατεβάζεις τους χάρτες μέσω της εφαρμογής του υπολογιστή.

 

Αλήθεια, το κινητό το έχεις πάρει ή το έχεις δεί απλά πως δουλεύει στην πράξη;

 

Απ'ότι έχω καταλάβει, οι Ελληνικοί χάρτες που υπάρχουν στην συσκευή είναι ξεκλείδωτοι ή αλλιώς αγορασμένοι. Όμως, αν κάνεις φορμάτ στην συσκευή και στην κάρτα μνήμης, και συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή για να ξανακατεβάσεις τους χάρτες της Ελλάδας, θα σου ζητήσει να τους αγοράσεις ή στο πακέτο σου δίνεται και ο αντίστοιχος κωδικός ενεργοποίησης των χαρτών;

 

Αν μπορείς, θα τσεκάρεις να μας πείς τι μέγεθος έχουν οι χάρτες που υπάρχουν προεγκατεστημένοι στο 6110; Αυτό λογικά θα φαίνεται μόνο αν συνδέσεις την συσκευή σε έναν υπολογιστή και επιλέξεις μαζική αποθήκευση γιατί όσο είχα την συσκευή στα χέρια μου, δεν μπορούσα να βρώ κανέναν φάκελο που να περιέχει τα αρχεία με τους χάρτες.

 

 

Το εχω παρει και το εχω δυστυχως για βασικο κινητο προς το παρον (Ν95 δεν ειναι ) .

 

Το DVD με το route 66 δεν εχει πανω κανενα serial και το κουτι της συσκευης μαλλον δεν πρεπει να υπηρξε ποτε γιατι ειναι ενα αναβαθμισμενο μεν , αλλα πρωτοτυπο 6110 .

(αναβαθμιζεται κανονικα αν και πρωτοτυπο)

Αν εχει καποιο αλλο χαρτι στην συσκευασια πωλησης και εχει καποιο serial δεν το ξερω , αλλα δεν ειμαι και ιδιαιτερα αισιοδοξος για αυτο .

 

Η τιμη πωλησης καθε συσκευης που εχει αγορασμενη αδεια για προγραμμα πλοηγησης ειναι σχετικα υψηλη παντα γιατι περιεχει και το κοστος για την αδεια χρησης του προγραμματος .

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι το τηλέφωνο "φυσάει". Η λειτουργία του GPS σε πολύ καλά επίπεδα (βέβαια, όπως είναι λογικό, ξεζουμίζει τη μπαταρία, οπότε καλό είναι στο αυτοκίνητο να είναι συνδεδεμένο με φορτιστή!). Εν τάχει, ο χάρτης της Θεσ/νικης έχει τα κεντρικά σημεία, ενώ της Λαμίας είναι αρκετα λεπτομερής!!!.Μεγάφωνο δυνατό, slide με πολύ καλή αίσθηση. Γενικά αξίζει τα λεφτά του, αφού έχει όλες τις γνωστές λειτουργίες ΝΟΚΙΑ (με ό,τι αρνητικό ή θετικό αυτό συνεπάγεται!!),συν ένα αξιόπιστο GPS με ακριβή σχεδιασμό ταξιδιού!Αυτα εν ολίγοις, λεπτομέρειες όταν ξεπήξουμε λίγο!!
Freedom is just another word for "Nothing left to lose" Janis Joplin...
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει το οτι δεν τραβάει βίντεο?

 

οχι γράφει κανονικά Video.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιζει κανονικα mp4 ΑVC αρχεια σε H264.

Ενταξει ως 320x240 αλλα παιζουν μια χαρα και τα ηχεια του ειναι ικανοποιητικοτατα .

ΕΝτυπωσιαστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι το τηλέφωνο "φυσάει". Η λειτουργία του GPS σε πολύ καλά επίπεδα (βέβαια, όπως είναι λογικό, ξεζουμίζει τη μπαταρία, οπότε καλό είναι στο αυτοκίνητο να είναι συνδεδεμένο με φορτιστή!). Εν τάχει, ο χάρτης της Θεσ/νικης έχει τα κεντρικά σημεία, ενώ της Λαμίας είναι αρκετα λεπτομερής!!!.Μεγάφωνο δυνατό, slide με πολύ καλή αίσθηση. Γενικά αξίζει τα λεφτά του, αφού έχει όλες τις γνωστές λειτουργίες ΝΟΚΙΑ (με ό,τι αρνητικό ή θετικό αυτό συνεπάγεται!!),συν ένα αξιόπιστο GPS με ακριβή σχεδιασμό ταξιδιού!Αυτα εν ολίγοις, λεπτομέρειες όταν ξεπήξουμε λίγο!!

 

Καλορίζικο και σε σένα λοιπόν! Εντύπωση μου κάνει το οτι έχει λεπτομέριες σε Λαμία γιατί με αυτά που ξέραμε μέχρι στιγμής, υπήρχε λεπτομερής χάρτης μόνο για Αττική. Αν δε σου κάνει κόπος, κάνε μια βολτίτσα και δες αν καλύπτει και κατά ποιόν βαθμό την Κρήτη αλλά και άλλα μέρη της Ελλάδος.

 

Μήπως έχεις δει πόσα ΜΒ ποιάνουν στην κάρτα οι προεγκατεστημένοι χάρτες;

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...μου φαίνετε οτι το Πλαίσιο στα specs λέει οτι θέλει, γι αυτο καλύτερα να ρωτήσω κάποιον κάτοχο. Μπορείτε να μου πείτε αν τα παρακάτω ισχύουν?

 

Zoom: οχι

Υπέρυθρες Όχι

WAP Όχι

Ανοιχτή Συνομιλία Όχι

 

Επίσης μπορούν να μπουν mp3 ως ήχος κλήσης και αλλάζουν οι ήχοι ειδοποίησης sms (μπορεί να μπεί mp3?)?

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...μου φαίνετε οτι το Πλαίσιο στα specs λέει οτι θέλει, γι αυτο καλύτερα να ρωτήσω κάποιον κάτοχο. Μπορείτε να μου πείτε αν τα παρακάτω ισχύουν?

 

Zoom: οχι

Υπέρυθρες Όχι

WAP Όχι

Ανοιχτή Συνομιλία Όχι

 

Επίσης μπορούν να μπουν mp3 ως ήχος κλήσης και αλλάζουν οι ήχοι ειδοποίησης sms (μπορεί να μπεί mp3?)?

 

Nokia 6110 Navigator Technical Specifications

Σε αυτή την σελίδα θα ενημερωθείς για τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής και όχι σε κάθε τυχαίο site.

 

Εννοείται οτι έχει ζούμ (4x digitam zoom), wap και ανοιχτή συνομιλία. Αυτ΄τα χαρακτηρισικά άλλωστε, υπάρχουν σε όλα τα series 60 3rd edition.

 

ΜΡ3 μπορείς να βάλεις για ήχο κλήσης, κλήσης βίντεο, ήχο μηνύματος, ειδοποίηση για e-mail, ειδοποίηση ημερολογίου καθώς και ξυπνητηριού.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλημέρα,

Από αξαισουάρ τι γίνεται? (Εννοώ θήκη, φωτιστή αυτοκινήτου και βάση αυτοκινήτου)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...