Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα,

το 6110 τι έκδοση r66 έχει μέσα?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nokia 6110 Navigator :advert

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση βρε παιδια,πηγα σε καταστημα βονταφον να παρω τη συσκευη και παρατηρησα τα εξης.δεν ειχε ταινια ασφαλειας,το αυτοκολλητο που αναγραφεται το ιμει ηταν διαφορετικο απο το συνηθισμενο και εγραφε made in germany.βεβαια δεν το πηρα,ξερει κανεις τι γινεται?παιζει και σε αυτο παραεισαγωγη?παρα?κατασκευη η κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και το δικό μου made in germany εγραφε , θα είναι από το εκεί εργοστάσιο. Είχε βέβαια ταινία ασφαλείας , που μάλλον την βγάζουν τα shops (vodafon,cosmote,κλπ) για να το δείχνουν μιας και δεν το έχουν βγάλει ακόμα στις βιτρίνες.(ως νέο μοντέλο).

Το πληκτρολόγιο είχε και ελληνικά fonts ,αλλά και μέσα software ελληνικό.

 

Ερώτηση προς κατόχους: Για να παίξει το radio πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο , εκτος από το να βάλω handsfree ?

Ψάχνω για σταθμούς αλλά τίποτα , είναι στην μπάρα με την "αναζήτηση" χωρίς να παίζει τίποτα ....:(

 

 

 

 

να'στε καλά

 

...απλώς ήθελε restart ....

 

να'στε καλά.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ως κάτοχος για λίγες μερούλες...

 

για navigator έχει ένα route 66, το εγκαθιστώ όπως είναι, με τους χάρτες που έχει στην 512 μνήμη ή υπάρχει κάποιος καλύτερος navigator για να βάλω τύπου Destinator????

 

To Cd εγκατάστασης που έχει για το Route 66 χρειάζεται ή δουλεύει κατευθείαν με τους φακέλους που έχει στην 512 μνήμη?

 

Δεν είναι Symbian...???Tου στέλνω με bluetooth κάτι παιχνιδάκια που είχα στο N70, το αρχείο sis εννοώ που έχω αποθηκευμένο στον υπολογιστή μου, και όταν πάω να κάνω εγκατάσταση, μου λέει πως το αρχείο π.χ. backgammon.sis δεν υποστηρίζεται, ενώ τα rar τα εγκαθιστά κανονικά...

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Πηρα κι εγω το 6110...πολυ καλο για την τιμη του....το gps δουλευει καλα...το slide πολυ καλο...μια ερωτηση...χαρτες για Θεσσαλονικη που μπορω να βρω?εχει μονο καποιες κεντρικους οδους
Link to comment
Share on other sites

Στην συσκευασια εχει ενα DVD με το route66 που περιεχει τους χαρτες για μεγαλο μερος του πλανητη .

Η εφαρμογη στην συσκευη ειναι μερος του λειτουργικου οπως ειναι π.χ. το smart2go στο Ν95 .

Αφου εγκαταστησεις την εφαρμογη στον υπολογιστη απο το DVD , συνδεεις την συσκευη και αφου την αναγνωρισει επιλεγεις και περνας στην συσκευη τον χαρτη που θελεις .

Οποτε απλα αν αλλαξεις καρτα συνδεεις παλι την συσκευη και περνας ευκολα τον χαρτη και στην καινουρια καρτα .

Οι ιδιοι οι χαρτες ομως ειναι κλειδωμενοι και πρεπει να αγορασεις License για να δουλεψουν αφου τους εγκαταστησεις στην συσκευη αλλιως σου βγαζει μηνυμα οτι ειναι κλειδωμενοι.

ερωτηση λοιπον φιλε μου αν εχεις το destinator το γνησιο και θες να το περασεις στην καρτα μπορεις να το δουλεπσεις η μονο με το route66

δουλευεις?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ως κάτοχος για λίγες μερούλες...

 

για navigator έχει ένα route 66, το εγκαθιστώ όπως είναι, με τους χάρτες που έχει στην 512 μνήμη ή υπάρχει κάποιος καλύτερος navigator για να βάλω τύπου Destinator????

 

To Cd εγκατάστασης που έχει για το Route 66 χρειάζεται ή δουλεύει κατευθείαν με τους φακέλους που έχει στην 512 μνήμη?

 

Δεν είναι Symbian...???Tου στέλνω με bluetooth κάτι παιχνιδάκια που είχα στο N70, το αρχείο sis εννοώ που έχω αποθηκευμένο στον υπολογιστή μου, και όταν πάω να κάνω εγκατάσταση, μου λέει πως το αρχείο π.χ. backgammon.sis δεν υποστηρίζεται, ενώ τα rar τα εγκαθιστά κανονικά...

H συσκευή έχει προεγκατεστημένο το νέο route66, οπότε εσύ για να το δουλέψεις, δεν χρειάζεσαι κάποια περαιτέρω εγκατάσταση. Το DVD έχει μέσα όλους τους διαθέσιμους χάρτες, οι οποίοι, δεν είναι βέβαια όλοι περασμένοι στην συσκευή. Συνδέεις την συσκευή με τον υπολογιστή σου, και επιλέγεις ποιους χάρτες θέλεις να περάσεις.

 

Οι χάρτες όμως δεν είναι δωρεάν. Τους βάζεις στην κάρτα μνημης της συσκευής αλλά για να μπορέσεις να τους χρησιμοποιήσεις, πρέπει να πληρώσεις.

 

Είδα σήμερα ένα ακόμα 6110 και με έκπληξη είδα οτι είχε αρκετές πόλεις της Ελλάδας και όχι μόνο Αττική. Είδα τον χάρτη της Πάτρας και μυ φάνηκε αρκετά λεπτομερής. Το ίδιο και η Θεσσαλονίκη. Κρήτη όμως δεν είχε καθόλου. Είμαστε όμως σε πολύ καλό δρόμο αφού έχουν γίνει 2 πάρα πολύ σημαντικά βήματα σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση του route66.

 

Πρώτο όλοι οι δρόμοι είναι με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι λατινικούς και, δεύτερον, οι χάρτες δεν περιορίζονται μόνο στην Αττική.

 

Οι εφαρμογές του Ν70 δεν είναι συμβατές με το 6110 μιας και έχον διαφορετική έκδοση symbian (8 to N70 kai 9 to 6110).

 

Για να βρείς εφαρμογές για το 6110, ρίξε μια ματιά εδώ.

 

ερωτηση λοιπον φιλε μου αν εχεις το destinator το γνησιο και θες να το περασεις στην καρτα μπορεις να το δουλεπσεις η μονο με το route66 δουλευεις?

To destinator δεν έει κυκλοφορήσει ακόμα για συσκεές με symbian 9.2. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις route66, smart2go, tom tom και μερικά ακόμα που δεν έχουν όμως κάλυψη για Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή έχει προεγκατεστημένο το νέο route66, οπότε εσύ για να το δουλέψεις, δεν χρειάζεσαι κάποια περαιτέρω εγκατάσταση. Το DVD έχει μέσα όλους τους διαθέσιμους χάρτες, οι οποίοι, δεν είναι βέβαια όλοι περασμένοι στην συσκευή. Συνδέεις την συσκευή με τον υπολογιστή σου, και επιλέγεις ποιους χάρτες θέλεις να περάσεις.

 

Οι χάρτες όμως δεν είναι δωρεάν. Τους βάζεις στην κάρτα μνημης της συσκευής αλλά για να μπορέσεις να τους χρησιμοποιήσεις, πρέπει να πληρώσεις.

 

Εγώ απλά αντέγραψα ότι είχε η 512 στον υπολογιστή και αυτά μετά τα αντέγραψα στην 2gb που έβαλα στο 6110.Από εκεί και πέρα δεν έχω εγκαταστήσει το cd του route66 και ούτε έχω περάσει άλλους χάρτες για να δω αν είναι κλειδωμένοι.Το θέμα είναι πως με μια γρήγορη ματιά για να δω πως δουλεύει, είχε έτοιμο τον χάρτη της Ελλάδας, προφανώς θα τον είχε η 512 που αντέγραψα, βρήκε την θέση μου μέσω δορυφόρων αλλά και διάφορες διευθύνσεις που του έβαζα τις έβρισκε και μου έκανε πλοήγηση σε αυτές...Άρα...μήπως δεν πρέπει να συνδέουμε και να κάνουμε συγχρονισμό με το πρόγραμμα του cd, για να μην κλειδώνονται???

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω φίλε μου. Δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά τι από τα δύο ισχύει γιατί δεν έχω την συσκευή τα χέρια μου. Κάποιος άλλος κάτοχος του 6110 είπε ότι δεν υπήρχε κανένας χάρτης στην συσκευή του έτοιμος για πλοήγηση και έπρεπε να πληρώσει για αυτούς που διάλεξε να βάλει.

 

Ίσως βέβαια αυτός δεν είχε αγοράσει την ελληνική έκδοση της συσκευής, όπως έκανες εσύ.

 

Πάντως, δεν χάνεις τίποτα αν βάλεις το δισκάκι στον υπολογιστή σου να δεις ποιες ακριβώς πόλεις της Ελλάδας καλύπτονται.

 

Επίσης, συνδέοντας το 6110 με τον υπολογιστή σου και επιλέγοντας μαζική αποθήκευση, κάνε έναν κόπο να ψάξεις να βρεις σε ποιόν φάκελο βρίσκονται εγκατεστημένοι οι χάρτες και τι μέγεθος έχουν.

 

Το έχω ζητήσει και από όλους κατόχους της συσκευής, αλλά κανένας δεν έχει δώσει κάποιο πληροφορία. Είναι κάτι που ενδιαφέρει πολλούς χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα διαβασα πριν λίγο την απορία σου και εψαξα τους φακέλους αλλα δεν βρίσκω τίποτα σχετικό με το route 66 Αν μπορείς να με βοηθήσεις που να ψαξω θα σου απαντήσω αμέσως

Φιλικα Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα διαβασα πριν λίγο την απορία σου και εψαξα τους φακέλους αλλα δεν βρίσκω τίποτα σχετικό με το route 66 Αν μπορείς να με βοηθήσεις που να ψαξω θα σου απαντήσω αμέσως

Φιλικα Νίκος

 

Το παλιότερο route66 έφτιαχνε έναν φάκελο στο system και οι χάρτες βρισκόντουσαν στον υποφάκελο maps (η ακριβής διαδρομή είναι η εξής E:/system/apps/route66/maps)

 

Το smart2go απο την άλλη φτιάχνει και αποθηκεύει τους χάρτες μέσα στον φάκελο private και το όνομα του φακέλου ονομάζεται 20001f63 (πλήρης διαδρομή E:/private/20001f63).

 

Ίσως το νέο route66 λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο με το smart2go. Για δες μέσα στον φάκελο private τι φακέλοι υπάρχουν και τι μέγεθος έχουν. Αν κάποιος απο αυτούς έχει μέγεθος 15ΜΒ και πάνω, τότε εκεί βρίσκονται οι χάρτες.

 

Αν όχι, τότε ψάξε γενικά ολόκληρη την κάρτα μνήμης να βρείς κάποιον περιέργως μεγάλο σε μέγεθος φάκελο.

 

Περιμένουμε νέα.

 

ΥΓ.Έχεις εγκατεστημένο στην συσκευή σου το smart2go και τους χάρτες του ή μόνο το νέο route66;

Link to comment
Share on other sites

Το παλιότερο route66 έφτιαχνε έναν φάκελο στο system και οι χάρτες βρισκόντουσαν στον υποφάκελο maps (η ακριβής διαδρομή είναι η εξής E:/system/apps/route66/maps)

 

Το smart2go απο την άλλη φτιάχνει και αποθηκεύει τους χάρτες μέσα στον φάκελο private και το όνομα του φακέλου ονομάζεται 20001f63 (πλήρης διαδρομή E:/private/20001f63).

 

Ίσως το νέο route66 λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο με το smart2go. Για δες μέσα στον φάκελο private τι φακέλοι υπάρχουν και τι μέγεθος έχουν. Αν κάποιος απο αυτούς έχει μέγεθος 15ΜΒ και πάνω, τότε εκεί βρίσκονται οι χάρτες.

 

Αν όχι, τότε ψάξε γενικά ολόκληρη την κάρτα μνήμης να βρείς κάποιον περιέργως μεγάλο σε μέγεθος φάκελο.

 

Περιμένουμε νέα.

 

ΥΓ.Έχεις εγκατεστημένο στην συσκευή σου το smart2go και τους χάρτες του ή μόνο το νέο route66;

Φίλε μου καλημέρα

Στο τηλ εχω και τα δύο προγράμματα τα οποία λειτουργούν πολύ καλά.

Στην πρώτη διαδρομή υπάρχει ένας φάκελος με το όνομα Navigator ( System / apps / Navigator με μέγεθος 106 mb και περιλαμβάνει δύο υποφακέλους data 106 mb και trips ο οποίος είναι άδειος.

Στη δεύτερη διαδρομή που μου εγραψες υπάρχει ο φάκελος 20001f63 ο οποίος εχει μέγεθος 19,6 ΜΒ περιλαμβάνει δε 2 υποφακέλους με τα ονόματα diskashe 15,6 mb , και greek 3,39 mb.

Το λειτουργικό του τηλ είναι το ελληνικό με V 0.51 23-05-2007 RM 112

Το smart to go είναι το ( nokia_maps_s60_31-navigator 6110 ) και οι χάρτες μπήκαν με το ( Nokia_Map_Loader_1_1g_Setup ). στην πρώτη σελίδα όταν ξεκινάει το smart to go εμφανίζει v1.1wk25b05 OpenGL.

To route 66 δεν εμφανίζει κάποια περισσότερα στοιχεία , ξεκινάει και με πάει στον χάρτη της ελλάδας στην περιοχή που είμαι ( μυτιλήνη ).

Η συμπεριφορά του gps είναι πολύ καλή ( πολύ γρήγορο και ευαίσθητο ). Πρίν απο το 6110 χρησιμοποιούσα το nokia 5500 με ένα εξωτερικό gps royaltek και μπορώ να πώ ότι οι διαφορές τους είναι ελάχιστες. Και τα δύο πιάνουν δορυφόρους στα ίδια σημεία με το royaltek να υπερέχει ελάχιστα. Ελπίζω να βοήθησα λιγάκι και είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία σχετικά με το τηλ. Παραθέτω και το δικό σου μηνημα γιατί ίσως είναι πιο ευκολο σε όσους διαβάζουν να καταλάβουν σε ποιόν απαντάω.

Καλημέρα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι άψογος. Επιτέλους μαθαίνουμε μερικές χρήσιμες πληροφορίες για την εφαρμογή.

 

106ΜΒ οι χάρτες; Πάρα πολύ μεγάλο το μέγεθος. Μπορείς να μας πεις ποιές περιοχές της Ελλάδας καλύπτονται. Αν θυμάμαι καλά, κάνοντας ζουμ out στο γενικό χάρτη της Ελλάδας, αναγράφονται οι πόλεις οι οποίες καλύπτονται αναλαυτικά.

 

Στην Μητιλήνη που μένεις, η κάλυψη πως είναι. Λεπτομερής ή υπάρχουν μόνο οι κεντρικοί δρόμοι;

 

Έχεις πληρώσει για κάποιον χάρτη; Εκτός Αθήνας, υπάρχουν και άλλοι χάρτες στο συνοδευτικό cd, και για ακόμα περισσότερες πόλεις της Ελλάδας που μπορείς να εγκαταστήσεις;

 

Για το smart2go έχει βγεί αναβάθμιση την οποία μπορείς να κατεβάσεις πατώντας εδώ.

 

Φτιάχνει μερικές λειτουργίες ενώ η ταχύτητα πλοήγηση ςτόσο στα μενού όσο και σστους χάρτες βελτιώνεται σημαντικά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι άψογος. Επιτέλους μαθαίνουμε μερικές χρήσιμες πληροφορίες για την εφαρμογή.

 

106ΜΒ οι χάρτες; Πάρα πολύ μεγάλο το μέγεθος. Μπορείς να μας πεις ποιές περιοχές της Ελλάδας καλύπτονται. Αν θυμάμαι καλά, κάνοντας ζουμ out στο γενικό χάρτη της Ελλάδας, αναγράφονται οι πόλεις οι οποίες καλύπτονται αναλαυτικά.

 

Στην Μητιλήνη που μένεις, η κάλυψη πως είναι. Λεπτομερής ή υπάρχουν μόνο οι κεντρικοί δρόμοι;

 

Έχεις πληρώσει για κάποιον χάρτη; Εκτός Αθήνας, υπάρχουν και άλλοι χάρτες στο συνοδευτικό cd, και για ακόμα περισσότερες πόλεις της Ελλάδας που μπορείς να εγκαταστήσεις;

 

Για το smart2go έχει βγεί αναβάθμιση την οποία μπορείς να κατεβάσεις πατώντας εδώ.

 

Φτιάχνει μερικές λειτουργίες ενώ η ταχύτητα πλοήγηση ςτόσο στα μενού όσο και σστους χάρτες βελτιώνεται σημαντικά.

Καλό μεσημέρι σε όλους.

Οι χάρτες που υπάρχουν στο τηλ και μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε είναι οι παρακάτω:

 

α) Παγκόσμιος χάρτης

β) Balcans and south east europe 2006 q4

 

Οι χάρτες αυτοί έχουν δυνατότητα πρόσβασης και χαρακτηρίζονται από μία κλειδαριά πορτοκαλί η οποία γίνεται γαλάζια όταν τους επιλέγεις.

Έβαλα από το dvd και κάποιες περιοχές της Αθήνας που είχε , όμως είναι κλειδωμένες και δεν μπορείς να τις επιλέξεις. Προφανώς έχει περισσότερες λεπτομέρειες εκεί , γιατί και με τον γενικό χάρτη υπάρχουν αρκετές πληροφορίες ονόματα δρόμων κ.λ.π.

 

Κατ αρχάς σου γράφω λίγες πληροφορίες για τον γενικό χάρτη που υπάρχει στην αρχή και ονομάζεται Balcans and south east europe 2006 q4

Οι περιοχές που αναγράφονται στο χάρτη είναι οι παρακάτω:

 

Αθήνα , Καλαμάτα , Πάτρα , Αγρίνιο . Λαμία , Λάρισα , Ιωάννινα , Θεσσαλονίκη , Σέρρες , Καλαμαριά , Νέα Ιωνία , Καβάλα , Δράμα , Κομοτηνή , Αλεξανδρούπολη.

 

Όταν κάνεις ζουμ σε μία περιοχή που δεν αναφέρεται στο χάρτη σου βγάζει το μήνυμα ότι ( περάστε από το μαγαζί route 66 για να αγοράσετε τον χάρτη ή ότι η περιοχή δεν είναι χαρτογραφημένη.

 

Για την Μυτιλήνη δυστυχώς δεν έχει καμία λεπτομέρεια , το smart to go έχει τουλάχιστον το περίγραμμα του χάρτη τα όρια της πόλης της Μυτιλήνης τίποτα όμως περισσότερο.

Δεν έχω πληρώσει για τους χάρτες που σου ανέφερα και δεν γνωρίζω αν υπάρχουν άλλοι χάρτες σε cd.

 

Για το smart to go θα δω την αναβάθμιση που μου λες και θα σου πω

Επίσης χρησιμοποιώ και το sports tracker το οποίο λειτουργεί αψογα και με βοηθάει γιατί απομνημονεύω διαδρομές και τις βλέπω στο google.

Γενικά όλα το προγράμματα που εγκατέστησα έτρεξαν πολύ καλά και δέν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα προς το παρών. Υπόψιν όλες τις εφαρμογές τις έβαλα στην κάρτα μνήμης του τηλ.

Καλό απόγευμα και είμαι στη διάθεσή σου για ότι χρειαστείς.

Φιλικά Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι άψογος. Επιτέλους μαθαίνουμε μερικές χρήσιμες πληροφορίες για την εφαρμογή.

 

106ΜΒ οι χάρτες; Πάρα πολύ μεγάλο το μέγεθος. Μπορείς να μας πεις ποιές περιοχές της Ελλάδας καλύπτονται. Αν θυμάμαι καλά, κάνοντας ζουμ out στο γενικό χάρτη της Ελλάδας, αναγράφονται οι πόλεις οι οποίες καλύπτονται αναλαυτικά.

 

Στην Μητιλήνη που μένεις, η κάλυψη πως είναι. Λεπτομερής ή υπάρχουν μόνο οι κεντρικοί δρόμοι;

 

Έχεις πληρώσει για κάποιον χάρτη; Εκτός Αθήνας, υπάρχουν και άλλοι χάρτες στο συνοδευτικό cd, και για ακόμα περισσότερες πόλεις της Ελλάδας που μπορείς να εγκαταστήσεις;

 

Για το smart2go έχει βγεί αναβάθμιση την οποία μπορείς να κατεβάσεις πατώντας εδώ.

 

Φτιάχνει μερικές λειτουργίες ενώ η ταχύτητα πλοήγηση ςτόσο στα μενού όσο και σστους χάρτες βελτιώνεται σημαντικά.

Πριν από λίγο έκανα μία δοκιμή με την αναβάθμιση στο 6110 και μου έβγαλε ( σφάλμα ενημέρωσης ). Το ίδιο μήνυμα έβγαλε και το 5500. Οπότε παραμένω στην παλιά έκδοση. Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση στο 6120 την πέρασα στην μνήμη τηλεφώνου και όχι στην κάρτα μνήμης και η διαδικασία ολοκληρώθηκ επιτυχώς. Για δοκίμασέ το.
Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση στο 6120 την πέρασα στην μνήμη τηλεφώνου και όχι στην κάρτα μνήμης και η διαδικασία ολοκληρώθηκ επιτυχώς. Για δοκίμασέ το.

Καλημέρα

 

Μόλις δοκίμασα την αναβάθμιση στην μνήμη του τηλ αλλά είχα τα ίδια αποτελέσματα ( σφάλμα ενημέρωσης )

Διαβάζοντας κάποιες άλλες σελίδες νομίζω ότι ρώτησες για την μνήμη ram που θέλει για να τρέξει το route 66. Με ένα πρόγραμμα διαχείρισης μνήμης που έχω βλέπω τα παρακάτω :

Αναμονή = 22,1 mb

Αναμονή και route 66 = 13,9 mb

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος 6110 να μας διευκρινίσει αν οι Ελληνικοί χάρτες έρχονται δωρέαν μαζί με την αγορά 6110 ελληνικής αντιπροσωπίας και αν το κινητό έχει την εφαρμογή Active Notes (λογικά βρίσκεται δίπλα στα απλά Notes (Σημειώσεις) και σου επιτρέπει π.χ. να κρατάς φωνητικές σημειώσεις); Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος 6110 να μας διευκρινίσει αν οι Ελληνικοί χάρτες έρχονται δωρέαν μαζί με την αγορά 6110 ελληνικής αντιπροσωπίας και αν το κινητό έχει την εφαρμογή Active Notes (λογικά βρίσκεται δίπλα στα απλά Notes (Σημειώσεις) και σου επιτρέπει π.χ. να κρατάς φωνητικές σημειώσεις); Ευχαριστώ!

Καλό μεσημέρι

 

Οι χάρτες που υπάρχουν στο τηλ και μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε χωρίς χρέωση είναι οι παρακάτω:

 

α) Παγκόσμιος χάρτης ( Πολύ γενικός )

β) Balcans and south east europe 2006 q4

 

Υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε και άλλους χάρτες στο τηλ όμως για να τους χρησιμοποιήσουμε πρέπει να πληρώσουμε στην εταιρεία. Πληροφορίες για το τι βλέπεις με τον χάρτη της Ελλάδας τους έχω αναφέρει πιο πάνω.

Από ότι είδα υπάρχει μόνο το Notes (Σημειώσεις) και όχι το πρόγραμμα που σε ενδιαφέρει.

Αν χρειαστείς κάτι άλλο είμαι στη διάθεσή σου

Link to comment
Share on other sites

oi xartes sto 6110 briskodai edw:

F:\system\apps\Navigator\Data\Maps

kai mesa periexontai arxei me tin epektasi map

px: psyxiko.map,athens.map

xwris na periexontai perioxes ektos attikis alla apo oti eida oute sto dvd periexontai.

 

ti paizei????

Link to comment
Share on other sites

oi xartes sto 6110 briskodai edw:

F:\system\apps\Navigator\Data\Maps

kai mesa periexontai arxei me tin epektasi map

px: psyxiko.map,athens.map

xwris na periexontai perioxes ektos attikis alla apo oti eida oute sto dvd periexontai.

 

ti paizei????

Καλημέρα

 

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ο γενικός χάρτης της Ελλάδας είναι μέσα στον Balcans and south east europe 2006 q4 ο οποίος είναι μέσα στην διαδρομή που αναφέρεις F:\system\apps\Navigator\Data\Maps με το όνομα BALKANSSEE20070101_013 και μέγεθος 28 mb. Εκεί μέσα υπάρχουν και 12 περιοχές της Αθήνας οι οποίες είναι κλειδωμένες για πλοήγηση.

Όταν ξεκινάει το πρόγραμμα και είμαστε στον γενικό χάρτη των Βαλκανίων και η μπάρα επάνω δεξιά γράφει 400 km αν προσέξεις οι περιοχές των Βαλκανίων έχουν μπλε κλειδαριές. Στην περιοχή της Αθήνας υπάρχει κόκκινη κλειδαριά. Όσο ζουμάρουμε στα 300 km ο χάρτης γίνεται γκρίζος και από τα 100 km περίπου αρχίζουν και φαίνονται δρόμοι. Στα 5 με 4 km στην Αθήνα εμφανίζονται και πάλι οι κόκκινες κλειδαριές στις περιοχές που είναι στον φάκελο Maps. Εάν συνεχίσουμε να ζουμάρουμε εμφανίζονται λεπτομέρειες πιθανόν όμως να μην μπορούμε να κάνουμε πλοήγηση. Δεν το δοκίμασα αυτό γιατί δεν είμαι στην Αθήνα. Στο Internet υπάρχουν και άλλες περιοχές της Αθήνας που μπορούμε να κατεβάσουμε αλλά και αυτές είναι κλειδωμένες για πλοήγηση. Αυτά παρατήρησα μέχρι τώρα και περιμένω μήπως υπάρχει κάτι νεότερο διαβάζοντας τις σελίδες στο Myphone.

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω μια ερωτηση,εαν παρω ενα κινητο απο γερμανια τα ελληνικα τα εχει μεσα?η κανω την διαδικασια με το product code?για τους χαρτες δεν με πειραζει
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω μια ερωτηση,εαν παρω ενα κινητο απο γερμανια τα ελληνικα τα εχει μεσα?η κανω την διαδικασια με το product code?για τους χαρτες δεν με πειραζει[/quote

 

οχι δεν τα εχει απο οσο ξερω

 

Μηπως εχει καποιος ασχοληθη με ναυτικους χαρτες για το 6110.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...