Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6110 Navigator


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συχνα οταν ανοιγω το ημερολογιο μου βγαζει την ειδοποιηση οτι χαθηκαν μια η περισσοτερες καταχωρησεις λογο αλλαγης της ωρας

χωρις να εχω ομως νατην εχω αλλαξει

το κανει και σε εσας αυτο?

 

Έχεις ρυθμίσει σωστά τη ζώνη ώρας σε +2 GMT;

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή σας ημέρα.

Θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει πώς θα ενεργοποιήσω το

ενσωματωμένο gps του 6110 για το Garmin.

Κάνει αναζήτηση και μου λέει ότι δεν βρήκε συσκευή gps.

Ταυτόχρονα βλέπω ότι ενεργοποιεί το bluetooth.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εκανες σωστα τα βηματα της 1ης σελιδας ωστε να "δει" το Garmin το gps σου?

Αν τα εκανες σωστα τοτε πηγαινε μεσα απο το μενου του γκάρμιν

Ρυθμίσεις >> Συστημα >> 1η επιλογη Απομακρυσμενο GPS , παιξε εκει λιγο με το μενού κ το κουμπι επιλογης μεχρι να δεις ενα υπομενού που λεει "χρηση bluetooth gps" και απο κατω "χρηση συνδεδεμενου gps" , εννοείτε πως θα επιλεξεις το 2ο

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι τα έχω κάνει.

Με ποιό ****** θα πάρω τα σωστά κλειδιά ?

Με το 1.1 το1.2 ή το1.3 ?

 

OK Arxegonos σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάρω το κινητό, αλλά απ' αυτά που διάβασα σε προηγούμενες σελίδες τρόμαξα. Τι θα κάνω αν μου βγαίνει συνέχεια κάποιο προειδοποιητικό μήνυμα σε εφαρμογές, ότι δηλαδή έχει λήξει κλπ; Επιπλέον αν δεν λειτουργεί σαν τηλέφωνο, το ακουστικό; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλο πρόβλημα....

έχω ένα Bletooth της Motorola (hands free)και δεν μου το αναγνωρίζει το κινητο...Δεν μου το βρίσκει καν οταν ενεργοποιώ το ΒleTooth του κινητού και λεει "καμία αξιόπιστη συσκευή".Έχει τυχει σε κάποιον άλλον αυτό?Γνωρίζει να βοηθήσει κανείς???

 

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλο πρόβλημα....

έχω ένα Bletooth της Motorola (hands free)και δεν μου το αναγνωρίζει το κινητο...Δεν μου το βρίσκει καν οταν ενεργοποιώ το ΒleTooth του κινητού και λεει "καμία αξιόπιστη συσκευή".Έχει τυχει σε κάποιον άλλον αυτό?Γνωρίζει να βοηθήσει κανείς???

 

 

Ευχαριστω..

:offtopic:

Εχω κι εγω Motorola.πατα το πληκτρο που το ανοιγεις συνεχωμενα, μεχρι να δεις το φωτακι να μενει αναμενο.Τωρα κανε ψαξ'το απο το κινητο σου.Ο κωδικος ειναι 0000.Αυτα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

Εχω κι εγω Motorola.πατα το πληκτρο που το ανοιγεις συνεχωμενα, μεχρι να δεις το φωτακι να μενει αναμενο.Τωρα κανε ψαξ'το απο το κινητο σου.Ο κωδικος ειναι 0000.Αυτα!!

 

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Όλα οκ...

 

Να σαι καλα:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι.

Γνωριζετε κανενα προγραμμα για να φαινεται στην οθονη ολοκληρη η φωτογραφια οταν σε καλει καποιος απο τις επαφες?

STOP EATING JUNK FOOD :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτησω κατι.

Γνωριζετε κανενα προγραμμα για να φαινεται στην οθονη ολοκληρη η φωτογραφια οταν σε καλει καποιος απο τις επαφες?

Best Full Screen Caller.

 

Για εφαρμογές καλύτερα να ρωτάς στο αντίστοιχο θέμα όμως! :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά οι χάρτες ενός Αττικής αυτού του κινητού είναι εύχρηστοι?

Κάποιος μου ανέφερε ότι η πλοήγηση δεν είναι δωρεάν.

Μου αρέσει πάρα πολύ και θα ήθελα να το αποκτήσω αλλά το κομμάτι GPS με απασχολεί ιδιαιτέρως

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ευκολο στη χρηση και εχει παντου καλυψη.

Το κακο ειναι στην πλοηγηση (παρολο που ειναι δωρεαν), δεν ειναι και τοσο καλα ενημερωμενο με αποτελεσμα να σε πηγαινει πολυ συχνα απο μονοδρομους...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά οι χάρτες ενός Αττικής αυτού του κινητού είναι εύχρηστοι?

Κάποιος μου ανέφερε ότι η πλοήγηση δεν είναι δωρεάν.

Μου αρέσει πάρα πολύ και θα ήθελα να το αποκτήσω αλλά το κομμάτι GPS με απασχολεί ιδιαιτέρως

 

Η πλοήγηση είναι δωρεάν. Πληρώνεις μόνο τους χάρτες που βάζεις. Πρόσεξε αν είναι Ελληνικό το κομμάτι που θα πάρεις. Έτσι θα περιέχονται αρκετά κομμάτια του χάρτη της Ελλάδος και δε θα χρειαστεί να πληρώσεις τίποτα.

 

Η εφαρμογή είναι πάρα πολύ εύχρηστη. Σημαντικό πλεονέκτημα οτι οι δρόμοι έχουν ονομασία με ελληνικούς χαρακτήρες, σε αντίθεση με του Nokia Maps που είναι με λατινικούς χαρακτήρες.

 

Στο θέμα της πλοήγησης είναι μια απο τις καλύτερες λύσεις που κυκλοφορούν. Άλλωστε, υπάρχουν πολύ καλύτερα προγράμματα παο αυτό που περιέχεται στη συσκευασία, που μπορείς να περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω να διαβασατε οι περισσοτεροι το μηνυμα που λεει πως απαγορευονται τα ποστ για προγραμματα πλοηγησης.. Τι γινετε τωαρα ρε παιδες :blink: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε τίποτα. Απλά, όσοι δεν έχουν περάσει ακόμα στο κινητό τους κάποια απο τα ήδη διαθέσμα προγράμματα πλοήγησης, θα πρέπει να κάνουν μερικά βήματα παραπάνω ωστε να προμηθευτούν τα λίνκ για να κατεβάσουν τα κατάλληλα αρχεία.

 

Το οτι δεν επιτρέπεται στο myphone η χρήση άμεσων λινκ για τα συγκεκριμένα προγράμματα, δε σημαίνει οτι δεν μπορούμε να τα βρούμε απο αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχει ενα δωματιο στο irc σχετικο με το forum tou myphone. Mπορουμε να τα λεμε απο εκει πιστευω... ;)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί ζαλίστηκα να ψάχνω!!....Όταν έκανα ακρόαση μνημάτων άρχιζε πολύ ωραία ο (Πέτρος) η φωνή η αντρίκια τελοσπάντων και έλεγε νέο μήνυμα από τάδε….ΑΛΛΑ μετά έβγαινε μια Γερμανίδα να μην πω τι και έλεγε ότι θέλει….πήγα εγώ από την διαχείριση και έσβησα κατι linda_deutsch κάτι σκέτο deutsch…….Και τώρα αρχίζει μόνο ο Πέτρος η αντρικιά φωνή και μετά παύση… Ξέρει κανείς τι να κάνω???:O:O:(:(
Link to comment
Share on other sites

Χτες εβαλα το Garmin παιδες. Ειναι το πιο πληρες απο ολα ως τωρα.

Φίλε, αξίζει να το εγκαταστήσω;

Από επαρχία, μπορείς να μου πεις, (αν έχεις την καλοσύνη φυσικά), αν έχει χαρτογράφηση της νήσου Χίου αλλά και του νομού Αρκαδίας (όπου με ενδιαφέρει);

Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει χαρτογράφηση. Είναι ο πληρέστερος χάρτης που υπάρχει αυτή την στιγμή για symbian συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

λοιπον θελώ να μου πειτε αν θεωρειται καλο κινητο το 6110 ενδιαφερομαι να τοπαρω μεταχειρο ποσο παιζουν τι να προσεξω;το gps το βαζω εγω ή το εχει μεσα;οτι αλλο ειναι ευπροσδεκτο

ευχαριστω:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα μία έκδοση του route66 με χάρτες αλλά, αν δε σε καλύπτει, μπορείς να βάλεις τα Garmin και Sygic που είναι εντελώς δωρεάν και με πολύ καλύτερη κάλυψη.

 

Το τηλέφωνο είναι μια χαρά. Διάβασε στο θέμα αυτό απόψεις απο παιδιά που το έχουν για να σχηματίσεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, αξίζει να το εγκαταστήσω;

Από επαρχία, μπορείς να μου πεις, (αν έχεις την καλοσύνη φυσικά), αν έχει χαρτογράφηση της νήσου Χίου αλλά και του νομού Αρκαδίας (όπου με ενδιαφέρει);

Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Κοιταξα φιλε Χιο , μεγαλόπολη κ τριπολη και εχει καλυψη σε αυτα. Διαβασε και το πμ που σου εστειλα σχετικα με το αλλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά γιατί ζαλίστηκα να ψάχνω!!....Όταν έκανα ακρόαση μνημάτων άρχιζε πολύ ωραία ο (Πέτρος) η φωνή η αντρίκια τελοσπάντων και έλεγε νέο μήνυμα από τάδε….ΑΛΛΑ μετά έβγαινε μια Γερμανίδα να μην πω τι και έλεγε ότι θέλει….πήγα εγώ από την διαχείριση και έσβησα κατι linda_deutsch κάτι σκέτο deutsch…….Και τώρα αρχίζει μόνο ο Πέτρος η αντρικιά φωνή και μετά παύση… Ξέρει κανείς τι να κάνω???:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...