Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ε65


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν, καλωσόρισες στο φόρουμ.

 

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, διάβασε αυτό το θέμα.

 

Κράτα back up των δεδομένων σου με το pc suite και κάνε φορμάτ στο τηλάφωνό σου. Λογικά, όλα σου τα προβλήματα θα εξαφανιστούν.

 

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με πεζούς ελληνικύς χααρακτήρες ωστε να διαβάζονται πιο εύκολα τα μηνύματά σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πιο format εννοεις? το απλο η το hard format? (το link<αυτο το θεμα> που εχεις βαλει για καποιο λογο δεν εμφανιζει τιποτα).
Link to comment
Share on other sites

paides exw ena provlima me to E65 anoigw tin ek8esi k den mou bgazei pou8ena tin karta mnimis k den mporw na parw tragoudia k foto mou apo tin kartaaaaa help me plz

fousas@hotmail.com

 

thxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

paides exw ena provlima me to E65 anoigw tin ek8esi k den mou bgazei pou8ena tin karta mnimis k den mporw na parw tragoudia k foto mou apo tin kartaaaaa help me plz

fousas@hotmail.com

 

thxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Φιλε,επαθα και γω το ιδιο.Εμενα αρχικα δεν εμπενε στις επαφες και μετα πουθενα η καρτα μνημης.Αγορασα αλλη και ολα ειναι μια χαρα πλεον..Συμπερασμα(απο τη πολλη χρηση,λογικα χαλασε η καρτα..). :X

Link to comment
Share on other sites

re si stin diaxeirisi arxeiwn mou to anoigei kanonikaaaaaa stin ek8esi den mou to bgazei παιδες συγνωμη για τα λατινικαααααααααα

 

Φιλε,επαθα και γω το ιδιο.Εμενα αρχικα δεν εμπενε στις επαφες και μετα πουθενα η καρτα μνημης.Αγορασα αλλη και ολα ειναι μια χαρα πλεον..Συμπερασμα(απο τη πολλη χρηση,λογικα χαλασε η καρτα..). :X

δεν ξερω ρε γμτ βασικα τιν καρτα την ειχα στο 6300 μου κ στην διαχειριση αρχειων τα βλεπει ολα τα αρχεια στην εκθεση δεν τα βλεπει ουτε βιντεο ουτε μουσικη ουτε καν φωτο

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μεταφορά των αρχείων στον υπολογιστή σου, κάνε φορμάτ της κάρτας απο το τηλέφωνό σου και ξαναβάλε τα αρχεία στους ανάλογους φακέλους.

 

Λογικά έτσι θα τα αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μεταφορά των αρχείων στον υπολογιστή σου, κάνε φορμάτ της κάρτας απο το τηλέφωνό σου και ξαναβάλε τα αρχεία στους ανάλογους φακέλους.

 

Λογικά έτσι θα τα αναγνωρίζει.

φορματ εκανα κατσε να δω

 

φορματ εκανα κατσε να δω

το εκανα νομιζω δεν μου λες εχει βγει αναβαθμιση για Ε65 γιατι κολλαει σαν τρελο???

Link to comment
Share on other sites

το εκανα νομιζω δεν μου λες εχει βγει αναβαθμιση για Ε65 γιατι κολλαει σαν τρελο???

Για να δεις αν το κινητό σου έχει την τελευταία αναβάθμιση μπες στην εδώ και βάλε το product code της συσκευής σου, το οποίο αναγράφεται κάτω από την μπαταρία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παει το τηλεφωνακι...:( Το εβγαλα απ την τσεπη να παρω τηλ και....ολα νεκρα!!! Ουτε κουμπια πιανουν ουτε φορτιζει ουτε ανοιγει..τιποτα!!!:( Στα καλα καθουμενα ρε γμτ!!! Καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις φορμάτ με τον παρακάτω τρόπο και αν δεις ό,τι δεν γίνεται τίποτα τότε μάλλον πρέπει να το πας σε κάποιο nokia shop να το τσεκάρουν.

 

Hard format: με κλειστό το κινητό πατάμε «πράσινο πλήκτρο κλήσης» «*», «3», και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

Χάνονται όλα τα δεδομένα από τη μνήμη του κινητού, όχι όμως και από την κάρτα μνήμης. Ως εκ τούτου κρατήστε πρώτα ένα back-up των σημαντικών σας δεδομένων από τη μνήμη του τηλεφώνου (τηλεφωνικός κατάλογος, μηνύματα κλπ).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το 6680 έχει μη αναστρέψιμη βλάβη,ψάχνω για καινούργιο κινητό.

Είχα καταλήξει στο Ε51 αλλά λόγω υψηλού sar κατέληξα στο Ε65 (αν και ήθελα candy bar συσκευή)

Το Ε66 και ακριβότερο είναι και με υψηλό sar οπότε το Ε65 φάνταζε μονόδρομος για μένα.

Τώρα βλέπω ότι σε μηνύματα 2-3 μηνών πριν λέτε ότι αποσύρεται από την αγορά.:(

Σε e-shop υπάρχει ακόμα διαθέσιμο βέβαια αλλά σε ασημί-καφέ.

Γράφετε μερικοί ότι σε μαύρο δεν έρχεται στην Ελλάδα,ενώ μερικοί το έχετε ήδη σε μαύρο.

Τι ισχύει τελικά με τα χρώματα του?

Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετά μαγαζιά που ρώτησα το κινητό υπάρχει μόνο σε ασημί - καφέ.

Στα καταστήματα wind εξαντλήθηκε τελείως....σε vodafone - cosmote υπάρχει ετοιμοπαράδοτο και σε γερμανούς - Multirama κ.λ.π δε ξέρουν τι γίνεται με τα χρώματα και αν θα βρούν τη συσκευή.

Με βλέπω να συμβιβάζομαι με την ασημί - καφέ.:O

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός πως η συσκευή αποσύρεται σιγά-σιγά... μέχρι να εξαντληθεί το stock.

Προσωπική άποψη, δεν κάποια πιο καινούρια συσκευή. Το E65 είναι αρκετά παλιό και αργό.:!:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα.:)....αν και προέκυψε ένα προβληματάκι.

 

Πήρα το κινητό και αφού το άνοιξα (η μπαταρία ήταν σχεδόν γεμάτη) πρίν ακόμα συμπληρώσω 1-2 λεπτά λειτουργίας έκανε επανεκκίνηση.

Άρχισαν τα όργανα λέω όπως πολλοί έχουν παραπονεθεί εδώ μέσα.

Τα υπόλοιπα 10 λεπτά έκανε επανεκκίνηση 2-3 φορές,κολλούσε,δεν φόρτιζε και στο τέλος δεν έκλεινε καν.....είχε κολλήσει ανοιχτό με το λογότυπο της nokia.:cry:

 

Ευτυχώς είχα μείνει επίτηδες κοντά στο κατάστημα (για αυτό και το δοκίμασα πριν πάω σπίτι) και επέστρεψα αμέσως όπου στο service διαπίστωσαν ότι πρόκειται για προβληματική συσκευή.

 

Μου την αλλάξαν επί τόπου με καινούργια (το δεύτερο και τελευταίο κουτί στο μαγαζί) και μέχρι τώρα όλα βαίνουν καλώς.

 

Ξεκινάω την εξερεύνηση του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαιρετώ...

 

Εδώ και κάποιο καιρό αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με το Nokia E65:

 

Όταν πάω να το συνδέσω με το PC -μέσω καλωδίου- αυτό κάνει reboot και μάλιστα κολλάει στην αρχική οθόνη που κάνει post το Nokia Logo -κολλάει, δεν αργεί, το είχα αφήσει 25 λεπτά-.

 

Προφανώς το πρώτο που δοκίμασα είναι να βγάλω και να ξαναβάλω το καλώδιο, μετά απεγκατέστησα το PC Suite και το ξαναεγκατέστησα και αφού ούτε αυτό διόρθωσε κάτι, έκανα Επαναφορά Αρχικών Ρυθμίσεων και πάλι χωρίς αποτέλεσμα.

 

Το πρόβλημα δεν είναι στο PC αφού το παθαίνω και σε άλλα PC, τα οποία έχουν και νεότερη έκδοση του PC Suite.

 

Η μόνη λύση είναι να κάνω hard format, αλλά δεν ξέρω ούτε πως να το κάνω ούτε και πως να σώσω τα τηλέφωνα, χωρίς να κάνω αντιγραφή στη SIM 200 τηλέφωνα και μετά να ξανακάτσω να διορθώσω τα ονόματα και να κάνω πάλι "σύνθετες" επαφές.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Έχεις τη δυνατότητα να πάρεις φουλ back up (μηνύματα, επαφές, ημερολόγιο κτλ) στη κάρτα μνήμης χωρίς τη μεσολάβηση ηλεκτρονικού υπολογιστή.

Η διαδικασία είναι πολύ απλή. Θα πας στο Μενού > φάκελο Εργαλεία > Μνήμη > Επιλογές > Αντιγραφή μνήμης τηλεφώνου.

 

Σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει να κρατήσεις μόνο τις επαφές σου και τίποτε άλλο μπορείς πολύ απλά να τις αντιγράψεις στη κάρτα μνήμης.

Και εδώ η διαδικασία είναι πολύ απλή. Πηγαίνεις στην εφαρμογή Επαφές, επιλέγεις όλες τις επαφές σου και πατάς Επιλογές > Αντιγραφή > Στην κάρτα μνήμης.

Τις επαναφέρεις πατώντας Επιλογές > Αντιγραφή > Από κάρτα μνήμης.

 

Θα σε συμβούλευα σε περίπτωση που δεν έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού καλό θα ήταν να κάνεις αναβάθμιση και όχι hard format.

Πληροφοριακά αναφέρω πως η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η 3.0633.69.00 (06-02-08).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαστηκε ξαφνικα ενα προβλημα στο κινητο μου:

οποτε ερχεται νεο μηνυμα, δν χτυπαει ηχος μηνυματος αλλα δν παρουσιαζεται καν ενδειξη στην οθονη για νεο μηνυμα. Ουτε καν φακελακι δν εμφανιζεται. Καταλαβαινω οτι εχει έρθει νέο μήνυμα μονο όταν παω στα εισερχόμενα. Εχω την τελευταία έκδοση του τηλεφώνου. Ξέρει κανείς ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα κ πως διορθωνεται???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κράτα back up των δεδομένων σου και κάνε φορμάτ στο τηλέφωνο. Η μόνη σίγουρη λύση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχθές το απόγευμα πήγα να κάνω μια κλήση και μου έβγαλε σφάλμα συνδεσης,προσπάθησα και άλλες φορές να ξανακαλέσω αλλά τίποτα!το έσβησα και το ξαναάνοιξα αλλα τίποτα!!

Δεν μου το έχει ξαναβγάλει αυτό και δεν μου έχει πέσει κάτω καμια φορά!

Δεν ξέρω τι να κάνω!Μήπως χρειάζεται αναβάθμιση?

:D
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μπαταρία και sim, φύσα στις επαφές μήπως και έχει σκουπιδάκια στα πιν και ξαναπροσπάθησε να το ανοίξεις. Αν δεν δουλεύει, δοκίμασε να βάλεις και άλλη sim να δεις αν πρόκειται πρόβλημα της συσκευής ή της συγκεκριμένης sim.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο γενικά το κινητό 10-15 μέρες που το έχω.:)

Πιο γρήγορο από το παλιό μου 6680 αλλά αυτή η ρημάδα η μπαταρία σε 3 μέρες το πολύ αδειάζει.......αν κάνω και χρήση wifi συνδεθώ με 3g κ.λ.π πάμε στις 2 το πολύ.

 

Αδειάζει και με περίεργο τρόπο.....προχθές είχα συμπληρώσει μια μέρα λειτουργίας από πλήρη φόρτιση,χωρίς να έχει «πέσει» ούτε μια γραμμή από την ένδειξη της μπαταρίας......και μέσα σε 2-3 ώρες (με 10-15 λεπτά ομιλίας) έπεσε 2-3 γραμμές.:blink:

 

Επίσης πιάνει τα γένια στο πληκτρολόγιο όπως είπαν και άλλοι πιο πριν.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Mου χάρισαν πριν λίγες ημερες ένα e65 τεσσάρων μηνών το οποίοο είχε αντικατασταθεί από την εγγύηση και είναι ελάχιστα δουλεμένο

είχε την version 1.xxxx.xx.xx

 

O προηγούμενος του ιδιοκτητης δεν ήταν καθόλου ικανοποιημένος γιατί του το είχαν στείλει για επισκευή 2 φορες τις οποιες περίμενε 1 μηνα + για να του επιστραφεί και του το είχαν αντικαταστήσει άλλες 2 φορες από την wind,

το κινητό κολλούσε συνεχώς η έκανε reboot μονο του (όλες οι συσκευές).

 

Απο οταν το πήρα και μετά από 3 μέρες που πραγματικά το ξεζούμισα και το φόρτιζα κάθε μέρα δεν εμφάνισε κανένα πρόβλημα, το έκανα updatate με την τελευταία version 3.0633.69.00 και μια εβδομάδα τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα η μονη διαφορα που έχω δει είναι ότι είναι αισθητά πιο γρήγορο παρόλο που πριν δεν είχε καμια εφαρμογή και τίποτα ston C: αντιθέτως με τώρα.

 

Yπάρχει περίπτωση να έφταιγε η sim? με τη wind δεν λειτούργησε ποτε σωστά το συγκεκριμένο είτε οι 2 προηγούμενες συσκευές, τώρα με vodafone εδώ και 10 ημερες, πριν και μετά από την αναβάθμιση δουλεύει ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου απίθανο. Δεν θα είναι άλλωστε η πρώτη φορά που παρατηρείται κάτι τέτοιο.

 

Καλορίζικο. :)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μέλη του φόρουμ καλημέρα

 

Εδώ και 10 μήνες περίπου είμαι κάτοχος του ε65 με πολύ θετικές εντυπώσεις (μέχρι στιγμής) !!!!

 

Ξαφνικά άρχισε να κολλάει να κάνει επανεκίνηση απο μόνο του και άλλα διάφορα τέτοια. Έκανα αναβάθμιση του firmware (το 3.κάτι δεν θυμάμαι ακριβώς) αλλά πάλι τα ίδια δεν άλλαξε τίποτα. Τί μου προτείνετε; να κάνω μήπως hard reset?

 

Κάποια άλλη λύση; Είναι φοβερό τηλέφωνο και δεν θέλω να το αλλάξω ακόμα γι αυτό η οποιαδήποτε βοήθειά σας θα μου είναι πολύτιμη.

 

Ευχαριστώ

Δήμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...